Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Mida tunneb või mõtleb Xanaxi mõju all olev inimene?
 
haak 22. september 2010, kl 19.45
Küsimus tarvitajatele, kuidas teil on olemine siis? Kas võtate päevak või õhtul, milliseks muutute, mida mõtlete, tunnete?
 
polt 22. september 2010, kl 20.04
proovi järele, saad teada. mis krdi küsimused.
 
haak 22. september 2010, kl 20.18
Ei proovi, no miks ei või küsida? Kas siis on ükskõiksus kõige vastu või mis siis on?
Kas isegi vastumeelsed asjad tunduvad normaalsed?
 
mul 22. september 2010, kl 20.45
Kõik nii nagu peab.Ei ole ükskõiksus ,lihtsalt rahulik oled.
 
x 22. september 2010, kl 21.16
midagi ei tunne vahel. peab teise veel võtma. S.t. kaupa
 
nn 22. september 2010, kl 21.53
Võta nagu arst soovitas ja kõik peaks hästi olema. Kunagi ise ka tarvitasin, midagi halba tunnet ei tekitanud. Mina võtsin vist õhtuti, enne magama minekut pool tundi. Teisel päeval uimasust ei olnud.
 
mina 22. september 2010, kl 22.20
Võtsin enne vähioperatsiooni. Emotsioonid kadusid ära, elasin selle aja täies tundetuses...ei hirmu, ei kurbust, ei armastust...miski ei läinud enam korda, enda olukord ka mitte. Ükskõiksus. See aeg läks minu elus lihtsalt mööda, kaotsi. Kui asjad oleks hiljem halva pöörde võtnud, oleks kahju olnud, et ei elanudki neid päevi, äkki viimaseid. Aga kõik läks hästi.
 
x 22. september 2010, kl 22.25
mina -kuule ära aja jama kõigil küll mitte
 
XANAX:) 22. september 2010, kl 22.55
Lihtsalt võtab pinged maha,ei miskit muud. Muidugi see oleneb vist ka inimesest.
 
a 22. september 2010, kl 22.57
see on erinev, minul on lihtsalt olemine emotsionaalselt stabiilsem, mõni teine on pilves. Täpselt sama moodi võin mina saada mürgituse mõnest muust ravimist mida müüakse käsimüügis.
 
xxx 22. september 2010, kl 23.12
Teeb olemise lihtsalt normaalseks. Võtab selle suure ärevuse maha (paanika), aga emotsioonituks mind küll ei tee. Päris närvi maha ka ei võta.
 
t 22. september 2010, kl 23.39
kas esinemishirmu vastu aitab?
 
b 23. september 2010, kl 00.12
foobiaid ei ravi ükski rohi.
 
paanik 23. september 2010, kl 00.23
Võtan ainult paanikahoo ajal, kui tunnen, et enam ei suuda, mõjub aga mitte alati,kas 0,5 või 1mg u. poole tunniga hakkan rahunema, aga paanikahood on tõeliselt jubedad!!!
Pole iial tekitanud mingit emotsioonitust, tuimust ega ükskõiksust, leevendab ainult paanikat ja natuke rahustab, ilmselt enne oppi antakse ka hobuseannused sisse, kas veenisiseselt või 2mg-seid, et selline reaktsioon mõnel, mõnele see rohi üldse ei mõju ja tuleb paanika puhul RIVOTRIL-i või muud hoopis kangemat rahustit kasutada.

Küsimus on tõesti kummaline - kas teemataja arvab, et tegu on mingi narkootikumiga või milles on nagu probleem?
 
foobik 23. september 2010, kl 00.37
ma arvan et teemaalgataja on ... kui teda ikka tõesti see huvitaks, küll ta siis ise ära prooviks.
aga sa teemaalgataja tee kokteili - 2mg xanaxit ja 2 pokaali veini või šampust. siis räägi meile kuidas oli. ma ise ei ole proovinud ja ei proovi ka, aga huvitav oleks teada, mis tunne on. kas on meri põlvili, jääd kohe magama või on muidu rahulik olla ja elu ilus.
 
a 23. september 2010, kl 08.35
esinemishirm ei ole alati foobia ja võib leevendada küll, aga paremini aitab kui endaga kokku lepid, et esinemises pole midagi
nii koledat ja tappa andma ka naljalt ei tulda. Peamine, et mida ina sellest kogemusest kasu saad kui esinemist harjutad, enamasti see ongi kõigest harjutamise asi.
Lahtsaar on kirjutanud psühholoogilistest probleemidest esinemisel. Kui ise hakkama ei saa siis on väike kogus xanaxit ka vahel abiks.
 
haak 23. september 2010, kl 08.44
Ei, ma ise ei taha seda proovida, minu elukaaslane võtab seda ja mul tekkis huvi lihtsalt.
 
ally 23. september 2010, kl 09.45
Meil üks tuttav ka võttis ema soovitusel murede leevendamiseks. Muutus nii apaatseks, et lõpetas pea silmuses....
Parem on kui saad oma probleemidega ikka ise hakkama!
 
m 23. september 2010, kl 10.00
Mina sain mõned aastad tagasi närvivapustuse, nutsin mitu päeva kuni arst kirjutas xanaxit. Kui õhtul tableti sisse võtsin (selle kangema) siis kustusin lihtsalt ära. Olemine oli selline udune, miski ei jõudnud kohale, millestki aru ei saanud, kõne oli pudisev. Samas soovitas perearst mõni aasta hiljem, kui mind tabas väga lähedase inimese traagiline kaotus, võtta õhtuti pool tbl. nõrgema toimega xanaxit. Sellega ei mäleta küll olulisi kõrvalmõjusid v.a., et magasin öösel rahulikult (mis tollel hetkel oli ka ravimi eesmärk).
Muul juhul ei soovitaks küll nii kangetoimelist rohtu võtta, kujutan ette mis mõju võib olla kui oled veel lisaks klaasi veini tarvitanud.
 
J. 23. september 2010, kl 11.13
Võtan 0,5 mg. hommikul: kuna tavaliselt on ärgates juba ärev olemine. Praeguseks olen võtnud natuke üle ühe kuu, kuid aastaid tagasi kui ärevus -ja paanikahood olid igapäevaselt väga suured, siis võtsin terve aasta 3x 0,25 mg. päevas. Vahepeal sain ilma hakkama ca 5 aastat, kui nüüd on jälle ärevus tagasi tulnud. Ärevus kaob , olen rahulik, tunnen end nii kui tundsin siis kui olin veel terve inimene st. mind ei piinanud ärevus-ega paanikahood. Apaatseks ei ole muutunud, tunded on olemas, kui miski väga kurvastab siis nutan ja kui miski naerma ajab siis naeran- seega emotsioonid on täielikut olemas.
Eks see mõjub igale inimesele erinevalt ja kogusega on ka nii, et mõnele piisab vähemast ja mõnel on vaja võtta rohkem, et üleüldse oleks mingi mõju. Ja on ka neid, kellele antud ravim ei sobi.
 
kaiff 23. september 2010, kl 11.35
iga päev 8mg juba hommikul korraga - terve päeva kaifuitan ja olen nagu siil udus, mõnus ja lahe, meri põlvini, nagu oleks joonud 2 putlit viina, pohmakat ei tule, emotsioon on laes ja lagistan naerda kogu päeva, õhtul võtan ka aga piisab 5 mg-st, siis natuke magan, kui ärkan, kohe jälle uus 8-ne annus peale, elu nagu lilleke, teemaalgataja - sa oled intrigant ja debiilik, tavaline, delfi oma :)))
...ja mõnitad haigeid, kes ilma xanaxita oma paanikahoogudest üle ei saa, see on väga halb - sulle endale!
 
haak 23. september 2010, kl 11.53
Sry kaiff, aga saad minust väga valesti aru..Mul on mure oma elukaaslase ja meie kooselu pärast, sellepärast ma tahangi mõista.
 
ssafadfsd 23. september 2010, kl 12.19
mõni jah liialdab siin(ju siis jäi doos võtmata),see on vägagi loogiline,et kedagi võib huvitada kuidas taoline rohi mõjub.
 
nunuh 23. september 2010, kl 13.14
Meil üks tuttav ka võttis ema soovitusel murede leevendamiseks. Muutus nii apaatseks, et lõpetas pea silmuses....
Parem on kui saad oma probleemidega ikka ise hakkama!
-----------------
apaatseks muutub inimene depressioonist, mitte rahustist, rahusti rahustab, ja murega ise hakkama su tuttav järelikult ei saanud. depressiooni oleks pidanud ravima AD-dega.
 
to haak 23. september 2010, kl 13.26
Karta ei ole küll midagi, pigem teeb see head kui halba. Kartma pead juhtudel, kui seda võetakse liiga palju. Keegi viskas siin vist omaarust vahepeal nalja ja ütles, et võtab 8 mg. päevas. Tegelikut on nii, et päevane annus on 4,5 mg. väga rasketel juhtudel ka 6 mg. Aga neid maksimumannuseid rakendatakse rohkem ikka siis, kui tõesti väga raske juhtumiga tegu on.
Tavaline soovituslik vahemik on 0,25 mg- 4mg. ööpäevas.
Teiseks; kui sulle kõrvaltvaadates tundub, et naine on ikka liialt ärevuses või nt. on liialt loid ja ükskõikne siis pigem soovita tal arstiga konsulteerida, kas ainult Xanaxsist on abi; võimalik et tuleb AD-kuur läbi teha või siis hoopis psühholoogi juures teraapiat. Xanaxsil iseenesest ei ole ravivat toimet, teeb ainult olemise rahulikumaks. Ja väga pikalt seda võtta ei tohiks.
 
Moosine 23. september 2010, kl 14.58
Mis tähendab: väga kaua?
Perearstid ja üldse arstid kirjutavad üsna meelsasti ja lõdvalt seda rohtu. Mitte et ma süüdistaks- loomulikult on abi vaja häirete puhul. Aga ilmselt on see liiga ühekülgne ja lihtne- võtad pool tbl. või tabl. -i ja ongi korras, aga alati ja kõigiga ei lähe nii lihtsalt.
Küllap oleks vaja rohkem kui ainult tabletti ja nii muutub see lausa eluaegseks vajaduseks koos oma halbade ilmingutega.
 
N. 23. september 2010, kl 19.11
Olen võtnud vahel ööseks, mind teeb ainult uniseks.
 
to moosine 23. september 2010, kl 19.41
ärevushäire ongi eluaegne haigus ju, ega teda naljalt välja ei ravi
 
väiketarbija 23. september 2010, kl 20.10
Harva võtan 0,25-st. Kui mingi situatsioon endast välja viib. Rahuned mõnekümne minuti jooksul maha sedavõrd, et suudad ärritumata asjaga tegeleda.
 
olen 27. september 2010, kl 16.35
aeg ajalt ikka kasutanud ja ikka selleks,et tööl teistega võrdselt hakkama saada(töö küllaltki stressi tekitav)ja tunnen kindlust,kui olen nats rahulikum.Mingeid kõrvalmõjusid ei ole täheldanud,ainult kui ei soovi enam tarvitada,tuleks sujuvalt ära jätta,muidu teeb nats ärevat tunnet,kui ei võta enam.Olen ALATI saanud järgi jätta,kui saan ilma tbl hakkama.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!