Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kui ravim ei mõju?
 
yks 21. august 2008, kl 18.07
kas on võimalik, et antibiootikum, mille infolehe peale on kirjutatud bakteri nimetus, ei hävitagi seda bakterit organismis? arst kirjutas ravimi, tegin kuuri läbi, aga ei mõju. saatis mu minema, et rohkem mingit ravi ei saa. sümptomid kestavad. mis teha?
 
selge 21. august 2008, kl 18.15
järelikult diagnoos vale, mis viga , kirjelda sümptomeid.äkki aitan
 
olli 21. august 2008, kl 18.20
On ikka võimalik. Aga tavaliselt vahetatakse siis antibiootikumi ja proovitakse midagi muud.
Kahjuks pean sind kurvastama - on olemas ka täiesti ravimresistentseid baktereid, aga ehk sinu puhul asi nii hull ei ole. Äkki on võimalik mõne teise arsti poole pöörduda., võib-olla tema otsib veel lahendusi.
 
yks 21. august 2008, kl 18.33
hingamisteedes on põletik (diagnoosi järgi). köha ei ole, kuid ebameeldiv tunne hingetorus paneb köhatama ja siis tulevad imelikud peened kiuned (nagu oleks hingetoru kitsas ja õhu välja köhatamine tekitab kiunuva heli). rinnus põletav valu. arst ütles, et röga on seal kinni. soovitas rögalahtistit. võtan, röga ei ole, kerge läbipaistev lima tuleb väga väheses koguses. hingamine on korras, ei hingelda. rinnus (ees ja taga) on valu ja on kiuned ja üldine ebameeldiv tunne rindkeres. palavikku ei ole (oli, see läks ise üle juba enne antibiootikumi aga enesetunne ei paranenud). ei põe astmat.
võtsin Cifran 500 (tsiprofloksatsiini).
süda korras.

tunnen, et põletik on sees, see ei ole selle ravimiga küll ära läinud. muidu ei oleks enesetunne endiselt sant.
 
Kelly 21. august 2008, kl 18.41
kas käisid ikka kopsuarstil. Kui jah, siis vaheta kopsuarsti.
 
yks 21. august 2008, kl 18.49
käisin kopsuarstil. röntgen tehti, korras. sain antibiootikumi kuuri kätte ja kõik. ütles, et rohkem ta ei kirjuta ravimeid ja sulges arve.

mismoodi ma lähen teise arsti juurde jutuga, et ei ole eelmise arsti ravimeetodiga rahul? siis hakatakse minusse juba pärast selle lause lõpetamist halvasti suhtuma, sest ta võib arvata, et lähen ka järgmise juurde sama jutuga tema kohta.

selle piirkonna kopsuarstid võtavad kõik samas kohas vastu kah, kui ma ei eksi. ei tahaks minna eraarsti juurde, mul on ravikindlsutus.
 
Piret 21. august 2008, kl 18.53
kallikene jutust selgub küll, et tegemist kopsuhädaga ja see ravim ei pruugigi sind aidata, mina arvan, et pead arsti vahetama,Cifran aitab hästi põie -ja luuvalude puhul, kuid pehmete kudede puhul pole see paljusid eriti aidanud.
 
yks 21. august 2008, kl 19.04
kui ma olen alles ühe antibiootikumikuuri saanud, mis on suhteliselt kange, kas siis üldse on võimalik kohe uut antibiootikumi peale panna?
 
Scopperfield 21. august 2008, kl 21.26
Palu end põhjalikumalt uurida. Palu, et arst sulle bronhoskoopia teeks. Võibolla sinu põletikukoldes veel teisigi mikroobe.
Kui ikka haigus on kallal, siis teinekord pigem sellised pausitamised ja niiöelda alaläviste annuste võtmine (võtame terve tableti asemele igaksjuhuks pool)annavad bakteritele võimaluse samuti hinge tõmmata.
 
yks 21. august 2008, kl 21.46
Mina võtsin nii nagu arst mulle ette kirjutas 500mg 2x päevas. Ma tahan ju terveks saada. Bornhoskoopiat ei ole tehtud, tean, mis see on aga ei tea, kuidas seda täpselt tehakse. Teen selleks uue teema, ehk on keegi, kes selle läbi teinud, räägib kogemusest. Hea oleks teada, mida endale paluda.
 
Scopperfield 21. august 2008, kl 21.51
Oma viimase mõtte all pidasin seda silmas, et kui on vaja siis tehakse ka mitu antibiootikumi kuuri järjest, et haigusest jagu saada.
 
yks 21. august 2008, kl 22.06
Tänud mõtete eest!
 
hg 22. august 2008, kl 00.07
http://melanesia3h.bravehost.com/males_rights1.html
 
yks 22. august 2008, kl 15.53
Täna käisin palusin perearstilt saatekirja teisele kopsuarstile.
Vasuvõtule saan alles septembri keskel. Konsulteerisin ka ühe teise kopsuarstiga nö vastuvõtuväliselt. Palusin 5-7 minutit kallist aega. Lubas. Soovitas mitte midagi rohkem ravimitest hetkel sisse võtta, kui kannatab ilma olla. Et uus raviarst saab siis haigusest selge pildi. Aga kui ei kannata - tuleb palavik ja läheb halvemaks, siis EMO-sse. Ja püüda ravile saada ikka selle juurde, kelle juurde septembris vastuvõtule kirjas olen.

P.S. Arvas, et selline üldine kehv olek võib olla ka selle ravimi järelmõju. Organismi kurnatus (haigusest ka).
 
Ammu 22. august 2008, kl 18.43
Kas ikka südant on uuritud? Mul olid väga mädased mandlid ,mis hakkasid südame peale. Peale mandli oppi aga hakkasin köhatama alailma, palavikku mul polnud ja valu ka mitte, tundsin, et röga on kuskil kinni ja välja köhida ei jõua. Uuriti siit ja uuriti sealt, üks tohter saatis kopsuarsti juurde ja teine südamearsti juurde. Tehti ka kõik uuringud, lõpuks selgus, et asi ikka südames ja kui õige ravi peale sain, kadus pikapeale ka see rumal köha.
 
yks 22. august 2008, kl 21.12
Süda on mul korras - kontrollitud juunis. Ei usu, et see nüüd paari kuuga haigeks jäi. Kummaline küll, et südamehäda köhima ajab.
Mul on köhides hingetoru valus. See suur bronh või mis ta on. Mõtlesin, et ehk soojendaks millegagi (sinepiplaaster või pipraplastriribad). Kui sooja teed joon, siis on tiba parem. Või teeks kumeliauru (eukalõpti proovisin, süda läks pahaks, ei meeldi selle lõhn).
Allergiat mul ei ole. Koer on majas olnud üle kahe aasta, ajab karva küll, aga varem pole mul sellest jama olnud, ei usu ka, et praegu on. Pealegi oli mul diagnoositud hingamisteede põeltik.

Seda olen tähele pannud, et mõnes rõiva- või jalatsipoes aevastan ma küll. Suvel käisin reisil ja siis aevastasin hotellitoas. Nohu ei ole.
Kui antibiootikumi võtsin, siis tõmbas u poole tunni jooksul nina sõõrmetest kinni. Tõmbsin ninasõõrmed laiali - õhk käis läbi. Mõne aja möödudes läks nina jälle lahti. Arstile püüdsin seda rääkida, teda ei huviatnud. Ta katkestas mind ja viis jutu mujale.
 
Ammu 23. august 2008, kl 18.36
Siis oota ikka bronhoskoopia ära, saad selles osas selguse majja.
Südamelihased võivad küll köhima ajada, kui on haiged. Arst kunagi tegi selle selgeks, aga edasi ma ei oska seletada enam.
 
yks 23. august 2008, kl 20.49
Pole üldse kindel, kas seda bronhoskopiat mulle üldse tegema hakatakse. Ise poel vist mõtet nõuda :)
Loodan, et uus arst teeb vajalikud uuringud ja ei saada mind enne minema, kui kõik temast olenev tehtud, ravid läbitud.
 
leedi 20. veebruar 2022, kl 09.36
Sama siin, proovime teisi antibiotse, aasta jagu juba jagame oma tillu kutsaga tema tervise probleemidage- just bronhiit, hingetrahhea probleemid, põletik
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!