Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Veenivere süstimine lihasesse
 
da 07. märts 2008, kl 15.39
Käisin täna nahaarstil ja mulle süstiti selja akne pärast veeniverd tuharasse. Arst ütles, et see vana meetod ja kliendid on olnud rahul. Samas mina kuulen sellest esimest korda kuigi olen ikka ka natuke akne kohta uurinud. Tekkiski küsimus, et kas see ikka on nii hea asi ja kas kellegil on olnud kogemusi sellega.



Ette tänades,
da
 
... 07. märts 2008, kl 15.43
Ise pole proovinud ja pole leidnud kahjuks ka ühtegi arsti, kes oleks sellest rääkinud, küll aga olen kuulnud päris mitu korda, et niimoodi tehakse.
 
da 07. märts 2008, kl 15.47
Aga kas need, kes on teinud, on rahule jäänud?
 
K 07. märts 2008, kl 16.55
Mina pole kuulnud ühestki arstist, kes seda Eestis veel teeks... kesse oli?

Minule rääkis sellest raviviisist ammu minu oma isa, kellel olevat teismelisena olnud VÄGA raske akne, lausa paistega. Talle süstiti ka veeniverd ja ütles, et väga hästi aitas, pooleks aastaks vähemalt oli nahk puhas. Ta imestas ka, et seda enam ei tehta.
Ma küll ei kujuta ette, mis mehhanismiga see asi toimima peaks, aga töötab nähtavasti.
 
akne 07. märts 2008, kl 17.47
Palun ütle, kes see arst oli, kes seda tegi. Olen ise viis aastat raske põletikulise aknega hädas ja mitte ükski ravi pole aidanud. Ei julge enam väljas käiagi, olen üleni paistes ja punne täis. Prooviks siis selle süstimise ka ära, issand, äkki aitabki, siis ma teen sulle välja ;)
Suur tänu!
 
kelluke 07. märts 2008, kl 17.51
On tehtud ligi 15 aastat tagasi, aga "naiste hädade"-põletik tõttu. Aitas hästi ning arst ütles, et üks süütumaid ravi- meetodeid, kuna ravis ei kasutata midagi organismile võõrast.
 
K 07. märts 2008, kl 17.53
Ma leian ka, et süütu ja oma veri, aga kuidas see ometi mõjuma peaks?
 
N22 07. märts 2008, kl 18.07
Meditsiinis on selle asja nimi autohemoteraapia ehk omavere süstimine. Aitab igasuguste põletikuliste protsesside ja näiteks mädapaisete jms. raviks. Olen lugenud, et aitab hästi ja tõesti ei tee midagi halba - ei mingit keemiat ega tablette, seesama veri mis sul nagunni soontes voolab.
 
oma mehe naine 07. märts 2008, kl 18.25
Päris palju aega tagasi tehti ka minu mehele sama protseduuri paisete raviks, tal oli neid terve keha peal, üks lõppes, teine algas.Siis pandi ta veel mingi aparaadi alla /ise ta ei tea mille/ ja veeni kaudu puhastati verd.Aga lahti on ta paisetest siiani.Vanemad arstid ,mitte perearstid, vaid nahaarstid või allergoloogid peaks teadma.
 
jap 07. märts 2008, kl 19.06
mul tehti seda, kuna paised p..se peal ei lakanud tekkimast

nüüd juba pole 10 aastat mingeid paised tekkinud

aga uuesti ma seda ei laseks teha

ok, ise otsustad
 
da 07. märts 2008, kl 20.17
Lanamäe medicum dr. Plehaanova. Ootan väljategemist siis:D
 
q 07. märts 2008, kl 20.22
Ehh, sama arst määras kunagi sellist asja mullegi, mingi X arv kordi pidin käima. Kahjuks, mulle ei avaldanud see mingit mõju (akne), kui mitte arvestada valutavat tuharalihast.
 
akne 07. märts 2008, kl 22.32
Perearst, aitas! Protseduur on tüütu aga tõhus!

Jõudu!
 
ohoh 08. märts 2008, kl 00.11
Oskab keegi meditsiinitaustaga inimene seletada, kuidas selline asi toimib?! Mis komponent see veres selline on, et sedasi aknele mõjub? Mul kohe täitsa huvi tekkis :D
 
Troll 08. märts 2008, kl 07.35
See veenivere süst aitab, endal aastaid tagasi tehti. Mitu korda tuleb teha. Hemoglobiin muutub väga heaks. Mingeid halbu nähtusi ei ole see süstimine esile kutsunud.
 
siu 08. märts 2008, kl 08.39
see meetod oli väga populaarne nõuka ajal ja naistenõuandlas seda tehti palju...tõstab organismi immuunsust
 
verevahetuseks nimetati 08. märts 2008, kl 11.36
Kui oli teismeeas (1978.a.), siis olin odraivadega hädas - üks läks, teine tuli ja siis tehti mulle polikliinikus veenivere süstimist tagumikku. Mäletan, et võttis veenist verd ja ruttu pidi tagumikku süstima ja arst nimetas seda verevahetuseks ja siiani pole odraivasid olnud:)
 
hg 08. märts 2008, kl 14.16
veres olevad osad antigeenid põhjustavad lihastesse süstituna tugevnenud immuunvastuse ja antikehade tekke, mis siis hakkavad haigusetekitajaid hävitama. nagu autogeenne vaktsinatsioon. minu arust teaduslikult pole tõestatud efekt.
 
Kui 08. märts 2008, kl 16.57
mõni väidab, et tehti, kuid ei mõjunud, ju siis tehti valesti. Tegelikult see ravi kestis suhteliselt kaua. Esimene süst oli 1 kuubik, iga järgmine kord lisati üks kuubik juurde, kuni jõuti 10-ni. Edasi järgnes pidev koguse vähendamine - 9, 8, 7 jne.
Siis toimis igal juhul.
 
Laine 09. märts 2008, kl 08.27


Olin juba mitu-mitu aastat abielus olnud, aga kõige punnitamise peale vaatamata rasedaks ei jäänud, kusjuures günekoloog ütles, et võin lapsi saada või ka hoopiski ilma jääda...Lõpuks katsetas veeniverega ja tõesti see aitas! Nüüd olen juba vana-vanaema.
 
naine 10. märts 2008, kl 11.05
Tore, et sulle tehti. Kahjuks maadlesin odraiva ja raheteraga ja MITTE ÜKSKI arst ei olnud nõus süstima. Naerdi mind välja, et 20 aastat enam seda ei tehta.
 
? 10. märts 2008, kl 11.32
Idee poolest peaks organismi immuunsust tõstma aga ei peeta tänapäeval teaduspõhiseks protseduuriks. Nõukogude ajal tehti "imeasju", kes seda teab on see platseeboefekt mis aitas või siiski protseduuri efektiivsus. Vahest keegi leiab selle kohta teadusuuringuid. Siis tekkib küsimus, miks tänapäeval paljude akne käes vaevlevate noorte puhul autohemoteraapiat ei rakendata, samas (küllalt kergekäeliselt)määratakse maksale ülitoksilist Roaccutanet?
 
K 11. märts 2008, kl 16.01
Tegelikult on neid tehtud: Itaalia Siena ülikool, (ozone therapy on laiemalt levinud nimi ja üsna sarnane protseduur)

http://www.ozonosan.de/images/upload/File/BocciScientific_and_Medical_Aspects_of_Ozone_Therapy_2006.pdf

Ma rohkem ei viitsinud otsida, aga pange ise googlisse autohemotherapy ja vastuseid tuleb igat sorti.

Noh, eks teda peetakse aletnatiivmeditsiiniks, aga ega see ei tähenda, et ta ei töötaks :) Tavameditsiin on alati pidanud teisi tarkusi endast alamateks, kuigi näiteks homeopaatia on saavutanud koha Lääne-Euroopa apteekides võrdväärselt tavaravimitega- ega te ometi arva, et see lahing kergelt võideti :P ja ilma tegelike tulemusteta poleks meditsiin kunagi oma positsioone loovutanud.
Roaccutane on kahtlemata hea näide.
 
Lia 22. august 2022, kl 13.26
Oma vere süsti: veenist võetud veri süstitakse tuharalihasesse. Aitab alandada põletikku ja tugevdada immuunsüsteemi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!