Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Amitriptüliin - krooniline valu
 
Mare 09. märts 2014, kl 16.27
Tere!

Küsimus teile, kes seda ravimit võtnud. Milliseid kõrvaltoimeid olete märganud?

Võtan ise seda juba kuus kuud kroonilise valu tõttu ja kuigi magan tänu sellele tõesti paremini, märkan, et kõht kipub kinni olema ja kaal tõusma. Lugesin, et need on ühed selle ravimi kõrvaltoimed, aga eks see ole ka individuaalne. Kõhukinnisuse ja kaalutõusu üle ei rõõmusta ma sugugi. Tahtsin uurida, kas keegi on veel selliseid asju märganud ja kuidas olete hakkama saanud?
 
naine 09. märts 2014, kl 16.30
kõht on kinni jubedalt ja kaal on kohutavlt kasvanud. paks tümakas. eriti kõht
 
njahh 09. märts 2014, kl 16.33
aga kas on üleüldse mõni valuvaigisti selline, mis kaalu ei tõstaks? Ise ka hädas seljavaludega - nagu tableti ibukat võtan, on ligi kilo juures. Mõnda aega saan ilma hakkama ja kaal langeb endisele tasemele. Jõuan juba kaalulanguse üle rõõmustada, kui valu jälle ägeneb ja kõik hakkab otsast peale....
 
Mare 09. märts 2014, kl 16.48
Kui kaua sa, naine, oled neid võtnud ja kui suures annuses? Mul on peal 20 mg üle kuue kuu juba ja olen mures...

njahh - ma ei oska öelda teiste valuvaigistite kohta, sest need mind pole aidanud. Mul on valud närvikahjustustustest.
 
naine 09. märts 2014, kl 16.51
kokku juba 13 a. viimasel ajal 1,5 tbl amitrypt. ibustar 400
 
Mare 09. märts 2014, kl 16.57
13 aastat on muidugi kaua, aga kui suurest tabletist 1,5? Ma võtan kaks 10 mg tabletti. Lisaks Tramadoli, kui vaja.
 
ka võtnud 09. märts 2014, kl 17.06
Kui hakkasin võtma, siis tuli kaalus juurde. Üldiselt võtmise ajal ikkagi tuli söömist natuke rohkem jälgida.
Ära jättes võtsin paari nädalaga paar kilo alla, kuid kadunud kilod tulid jälle paari nädala pärast tagasi.

Sellest palju suurem probleem oli südamekloppimine ja muud "imelikud enesetunde" hood. Minul aitas ravim vaid ca neli kuud magada.
 
naine 09. märts 2014, kl 17.07
25 mgramizt
 
Mare 09. märts 2014, kl 17.13
ka võtnud - mul on ka praegu selline tunne, et peale kapsa ei saa enam midagi süüa. Kui kaua ja kui palju sa võtsid?

naine - sa võtad siis muidugi rohkem kui mina. On see sind kuidagi aidanud ka? Kui tohib küsida, siis mis probleem sul umbes on? Kas ka närvikahjustus? Mul on see operatsiooni tagajärg.
 
naine 09. märts 2014, kl 17.25
ma ei tea miks,mylle ei räägita minu diagnoosi.ainult osyhhika....kuigi muu on. ma ei saa kõndida ka mul jakad alt valutavad. jsegi nuti telef kizub jubedalt halgu alt. see ja taoab. ärge kysige mylt kysimusj myl in raske trykkjda
 
xxx 09. märts 2014, kl 17.27
Kõrvalmõjud on alati individulaalsed. Nendega lepid või konsulteerid arstiga ja määratakse midagi analoogset. Kõrvalmõjuna kaalutõus on rohtudel tegelikult sagedane. Mul on ka olnud selliseid rohtusid.
Kunagi ammu-ammu kirjutati mulle Ami.. peavalude vastu. Peavalusid ära ei võtnud. Kaalu ei tõstnud, aga segaseks tegi küll. Tunne, et olin koguaeg vati sees ja pea käis ringi. See on vana rohi. Miks seda veel soovitatakse, kui turul on juba paremaid, mis ei tekitavat nii hullult suuri kõrvaltoimeid.
 
naine 09. märts 2014, kl 18.16
minuga on asi mitte soovitamiises vaid mul on halb ilna selle rohuta. umbes 5 korda olen proovinud ilma
 
naine 09. märts 2014, kl 20.58
selle rohu jätmisel tulevad valud ja uimane vatist pea. kui rohu ära võtan ei ole valusid ja pea selgem. aga jah tahaks kunagi katseda loobuda,asendada muu ravimiga. aga mis see oleks. cumbaltat ma ei kannata. lihaskahjustus mul on jalal.
 
?? 09. märts 2014, kl 23.26
See rohi ju AD, valu vastu võtad seda ? Ma sõin seda rohtu 2,5 a depreka vastu. Kõik oli ok.
 
Mare 10. märts 2014, kl 07.58
AD-na teadsin seda varem ka, aga ei teadnud, et valuravis kasutatakse.
 
justjust 10. märts 2014, kl 14.14
Just-just, loen ja loen, et mis paganama VALUVAIGISTI, see ju ehtne antidepressant?! Mul seisab ka kinnine purk kodus, sest kirjutati peavalude vastu, ja ega mina teadnud, tänapäeval ju retsepti pole, läksin apteeki, esitasin id-kaardi, sain oma purgi, ning kodus hakkasin lugema, et mis rohtu mulle siis kirjutati. Kui nägin, et tegemist on antidepressandiga, virutasin purgi kõige pimedamasse ja kaugemasse kapinurka, ja seal ta nüüd seisab.
 
Ami 10. märts 2014, kl 16.06
Ami... on AD jah, aga seda kasutatakse valuravis fibromüalgia puhul nt, mis on oletatavasti (täpseid tekkepõhjusi ei teata) põhjustatud kesknärvisüsteemi häiretest, psühholoogilistest probleemidest ühesõnaga ja mille puhul valuvaigistid ei aita. Kui mul mõned aastad tagasi peale väga stressirohket aega tekkis kuklasse tappev 24/7 valu, mille vastu ei aidanud ükski valuvaigisti ega lihasrelaksant, kahtlustati fibromüalgiat ja kirjutati ka Ami... välja(pidi olema põhiline AD/ravim Am... vastu sel ajal vähemalt). Õnneks sellest koledast diagnoosist siiski pääsesin ja see õudus taandus ajapikku hoopis teist AD tarvitades. Seda perioodi meenutades tahaks soovitada asjatundmatutel pidada oma mokk maas, sellise pidevalt näriva valuga oled valmis s..a ka sööma, et sellest lahti saada.
 
justjust to Ami 10. märts 2014, kl 22.45
No tead, ega ikka ei söö küll s...a, et peavaludest pääseda! On suur vahe, kas 1-2 päeva nädalas taluda tapvat peavalu või elada 24/7 nagu zombi kuskil udu sees, et jalad ei kanna ja sõrmegi ei jaksa liigutada.
Mul on 35 aastat olnud kohutavad peavalud ning nooremana olen ka ad-sid võtnud, ja kinnitan, et see põrgu, mida tekitab ad, ei ole võrreldavgi peavaluga. Peavalu läheb 24 tunniga üle, aga ad-ga põleb terve kere nagu põrgutules, mitte minutitki ei saa "hingetõmbepausi".
Võin ka suremas olla, aga ad-sid enam ei võta. Suren maha või tapan ennast ära, kui valusid enam ei talu, aga ad-sid ei võta.
 
Kas karbis siis infolehte pole? 10. märts 2014, kl 23.29
VÕIMALIKUD KÕRVALTOIMED
Nagu kõik ravimid, võib ka Amitriptyline põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.
Amitriptüliin on põhjustanud sarnaseid kõrvaltoimeid teiste tsükliliste antidepressantidega. Mõned allpool nimetatud kõrvaltoimetest, näiteks peavalu, värisemine, keskendumisraskused, kõhukinnisus ja libiido vähenemine, võivad olla ka depressiooni sümptomiteks ja taanduvad tavaliselt koos depressiivse seisundi paranemisega.
Väga sageli (rohkem kui 1 kasutajal 10-st) esinevad kõrvaltoimed:
higistamine, suukuivus, kõhukinnisus, iiveldus, unisus, väsimus, ähmane nägemine (raskused väikese trükikirja lugemisel), südamekloppimine, kiire südametegevus, käte värisemine, peavalu, pearinglus (tingitud madalast vererõhust, soovitatav on aeglane tõusmine), kehakaalu suurenemine.
Sageli (rohkem kui 1 kasutajal 100-st) esinevad kõrvaltoimed:
tuimus või "sipelgate jooksmise tunne" kätes või jalgades, koordinatsioonihäired, kõnehäired, segasus (eriti eakatel patsientidel), keskendumisraskused, mäluhäired, maitsemuutused, igemete pingsus, suuõõne põletik, hambakaaries, pupillide laienemine, südametegevuse häired, sugutungi vähenemine ja teised seksuaalsprobeelmid.
Aeg-ajalt (rohkem kui 1 kasutajal 1000-st) esinevad kõrvaltoimed:
krambid, nahalööve, sügelus, näo ja keele turse, nahaaluste veresoonte põletik, meeleolu muutused (sealhulgas suurenenud ärevus või rahutus), unetus, luupainajad, kõhulahtisus, oksendamine, vererõhu tõus, kohin kõrvus, urineerimisraskused (eriti vanematel meestel).
Harva (vähem kui 1 kasutajal 1000-st) esinevad kõrvaltoimed:
juuste väljalangemine, naha suurenenud tundlikkus päikesevalguse suhtes, naha kollasus, maksa põletik, isutus, deliirium (eriti eakatel patsientidel), hallutsinatsioonid, süljenäärmete turse, soolesulgus, rindade suurenemine meestel, mitmesugused muutused verepildis.
Patsientidel, kes kasutavad selle rühma ravimeid (tritsüklilised antidepressandid), on täheldatud luumurdude tekke riski suurenemist.


Loe edasi: http://www.rx.ee/a/4224-amitriptyline-nycomed.html?start=1#ixzz2vb72fNec
 
kkk 11. märts 2014, kl 16.02
fibromüalgia võib olla autoimmuunhaigus, mis tuleneb gluteenitalumatusest. googelda.
heliytt26@gmail.com 08. oktoober 2023, kl 12.13
kellele küll niisugust ravimit vaja on`? Sain juba 1980..ndatel teada, et Amitrüptilin teeb lihtsalt lolliks. See on ju sulaselge ajuprotsesside rikkumine. Depressiooni puhul on vaja organismi turgutada-ergutada ja selleks sobivad tasemel toidulisandid näiteks BellaLabi ja Oriflame´i omad. Tarvitan ise neid juba mitu aastat ja mitut iga päev.
Toidulisandid puhastavad organismi sissesöödud ainetest ja on vastumürgiks keemiale. Arstid ei tea sellest midagi.
heliytt26@gmail.com 08. oktoober 2023, kl 12.15
kellele küll niisugust ravimit vaja on`? Sain juba 1980..ndatel teada, et Amitrüptilin teeb lihtsalt lolliks. See on ju sulaselge ajuprotsesside rikkumine. Depressiooni puhul on vaja organismi turgutada-ergutada ja selleks sobivad tasemel toidulisandid näiteks BellaLabi ja Oriflame´i omad. Tarvitan ise neid juba mitu aastat ja mitut iga päev.
Toidulisandid puhastavad organismi sissesöödud ainetest ja on vastumürgiks keemiale. Arstid ei tea sellest midagi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!