Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
riitsinusõli juustele - kas ja kuidas kasutada
 
boxy 28. juuli 2006, kl 18.44
olen kuulnud, et riitsinusõli turgutab juuksejuuri, kui juuksed välja langema kipuvad. mõtlesingi siis osta ja järele proovida. aga kuna õli on iseenesest mõeldud seedetegevuse kiirendamiseks, siis pakendil loomulikult õpetust ei ole, et kui tihti ja kuidas seda juuste puhul kasutada. ja kas ikka üldse on hea mõte seda mingil muul otstarbel kasutada, kui karbil kirjas...?

kas kellelgi on kogemusi jagada?
 
.- 28. juuli 2006, kl 19.26
Kulmudesse võib ka määrida kui nood väga hõredaks on jäänud. räägitakse ...
 
jah 28. juuli 2006, kl 19.49
ma vist paarkorda proovisin ripsmete peal aga ei viitsinud sellega mässata...Vist määrisin enne magamaminekut ripsmetele, või siis hoidsin mingi aeg lihtsalt ripsmete peal. Ei mäleta enam. Aga jusutega jah vist keerulisem.
 
t. 29. juuli 2006, kl 15.39
ma pole küll seda kunagi kasutanud aga äkki sobiks nii, et määrid õhtul juuksed (eriti juured) õliga kokku ja paned mingi mütsi pähe, et linu ära ei määriks ja lähed magama. ja siis hommikul pesed pea ära.
 
teadjanaine 29. juuli 2006, kl 18.05
Minu kollegil oli probleem juuste väljalangemisega ja ta pani 2 nädalat iga päev juustele riitsinusõli ja munakollast ja pärast olid juuksed paksud. Olen ka ise kunagi ammu seda proovinud - see pisut tülikas, kuna raske on seda maha pesta, kuid äitähh, et meelde tuletasid - teen ka vist selle kuuri uuesti läbi.
 
mannu 29. juuli 2006, kl 20.50
Tõeliselt tülikas. Ise ka aegajalt mäkerdan pea sisse selle õliga ja hoian nii 15minutit ja pesen ära. Aga et iga päev teha?? Ei kujuta küll ette, et sellise õlise peaga magama minna, siis ei saa ju neid juukseid hommikul kuidagi puhtaks vist....
 
olen ka pähe pannud... 30. juuli 2006, kl 15.31
...aga kuidas seda siis selle seedimise puhul kasutada???
 
ähh 30. juuli 2006, kl 21.20
Teen küll oliivõliga (lihtsalt sära andmiseks)- üks kord nädalas panin kuivadesse juustesse, keerasin ilusti toidukilest "ujumismütsi" pähe ja magasin sellega (toidukile jääb ilusti tihe ja ei hakka kuskilt tilkuma või välja immitsema). Hommikul läksin dussi alla ja pesin maha, kergesti saab puhtaks ju. Nüüd pole viitsinud tervet ööd teha, hommikul panen 15-30 min enne pesemist pähe lihtsalt ja seon kaela mingi vana käterätikaltsu, et kui juhtub tilkuma.
Mul pole tihti meest kodus, teda selle ujumismõtsiga ei ehmataks ;)
 
Kats 27. oktoober 2013, kl 23.11
Tülikuse kohapealt ütleks, et ilu nõuab ohvreid.
Isiklikult soovitan väga riitsinuse õli. Kuna kandsin ~1 a kunstripsmeid, olid enda ripsmed peale mahavõtmist peaaegu olematud. Hakkasin kohe agaralt kasutama riit.õli ja tulemused olid näha märgatavalt, juba nädalaga oli tunda muutust.. kannan iga õhtu enne magama minekut vatipulgaga õli ripsmetele ( nv lasen silmadel puhata ). Mul on ripsemeid nüüdseks juba 2 rida ( kui lähedalt vaadata ), palju tihedamad :)
Kulmudele kandsin ka mingi vahe, kuna soov oli kulmude kuju muuta ( kitkuda ).
Kuna on olnud palju stressi sel aastal on hakanud ka juuksed kahjuks langema ja hõrenema. Juba 2 kuud olen kasutanud ka eelnim. õli juusteJUURTELE. ( mis kasu on õli määrimisest otstele? Kui juus on katki, siis tegelikult füüsiliselt, ei kasva see mitte kuidagi kokku tagasi, vaid õli lihtsalt liimib neid, kuid tegelik probleem ei kao. Samuti ei kasva juuksed otstest edasi, vaid ikka juurtest.. kuna juuksed hingavad ikkagi läbi otste, siis neid õliga määrides teed sa pigem endale karuteene;) .
Olen kasutanud oma juustel seda ~2 kuud ja tulemused on suurepärased. Näha on, et pealael on kasvama hakanud nagu imeväel uued ja uued karvakesed, tunda on, et mu kiharad on palju paksemad juba selle lühikese ajaga.. muidugi + imeline läige ( rõhutan läige, mitte rasusus :) )
Minul nt ei jää juuksed kunagi rasvaseks, panen ööseks pähe ja hommikul pesen 1kord KORRALIKULT, vahepeal kui tunnen, et ikkagi on jäänud midagi, pesen ka teine kord.
Muidugi lisan veel, et enam ei lange ka peast nii palju karvu kui varem, kamm on märgatavalt karvavabam :P + õli kasutamisest peale pole olnud kordagi peas kõõma, mis vanasti kippus ikka 2 korda kuus olema.
Julgelt soovitan :)
 
Kaa 28. oktoober 2013, kl 16.51
Minul aitas samuti riitsinusõli ripsmeid pikemaks saada. Olid tugevad, pikad ja terved
 
Mann 04. november 2013, kl 23.29
Kats, kas läikima hakkasid ka need juuksed, mis enne elutud olid või siis ainult uued ja see osa, mis koguaeg juurde kasvas?
 
kiilaks 06. november 2013, kl 11.34
Kust kohast riitsinusõli osta saab ja tihti seda peaks pähe määrima? Prooviks ka :)
 
Ramsessa 19. august 2014, kl 17.43
Veebi kaudu saab osta: http://www.hansashop.eu/et/riitsinusoli-50ml.html
 
vanasti... 19. august 2014, kl 17.57
...öeldi, et peaks kogu peanuppu kokku määrima 1spl riitsinusõliga (kastoorõli)+1suurem munarebu ja hoida peas u tund või kauem enne saunaminekut, soovtavalt kilesse pakkitult, kootud mütspeas, võib ka öö läbi hoida.Võid riitsinust-kastorkat küsida ka Balta turult vene ravimeid müüvate naiste käest.
 
emma 19. august 2014, kl 18.15
kas see kastorka on riitsinuse venekeelne nimetus?
 
vanasti... 19. august 2014, kl 18.58
oli kül, ehki ütlesin vähe valesti "kastorka" on muttidel kõnekeelne nimetus , ametlik nimi siis korrektselt välja öelduna on "kastorovoe masla",muideks kasutatakse ka kergema kõhulahtistina,mõju ilmneb u 1,5-2 tunni järel.
 
Ei soovita 20. august 2014, kl 00.52
kasutada seespidiselt. See on ka osadel tootjatel pakendil kirjas. Minul igatahes loppes riitsinusoli kasutamine seespidiselt raskete sisemiste probleemidega ning pankreas on siiani haige, koht paistetab ules ja suua paljusid asju ei saa.
 
brix 21. märts 2016, kl 01.08
Riitsinusõli kuldaväärt toode!Kasutan juba aastaid juuksemaski tegemiseks, kord nädalas ööseks pähe ja hommikul pesen maha. Eestist seda mõttetult kallis osta, sellel lehel saate pool liitrit tellida 6 euroga ning kui olete esmatellija, saate koodiga QRJ535 veel 5 dollarit soodukat, ehk väga väga odavalt saate kätte :) ise kasutan seda sama firma oma ja suppppper :)

http://eu.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Castor-Oil-16-fl-oz-473-ml/897
 
Rita 06. oktoober 2016, kl 21.35
Ostsin kogematta riitsinusõli.kuid vale mõeldud kõhulahtisusele,kuid mis juhtub kui kasutan näole ja ripsmetele...
 
Ritale 09. oktoober 2016, kl 21.45
Vahe pole - sisse võttes tekitab kõhulahtisust, juukseid määrides aga parandab juustekasvu.Ise olen proovinud Fullfixi, mis pani küll juuksed kiiremini kasvama , kuid kamm on ikka juukseid täis.Ehkki päevas peabki kuni 100 juuksekarva välja langema.
 
vägev 11. oktoober 2016, kl 00.01
Aga kui 2 nädalat iga päev seda riitsinusöli koos munakollasega pähe määrida ja paar tundi hoida ja siis maha pesta-saan ma ikka öigesti aru,et 2 nädala jooksul pean iga päev pead pesema-see ju pole väga kasulik?????Vöi mis?Ja veel takjajuureöli?Kas seda eraldi vöi ka see on munakollasega priima?
 
eestlane90 14. märts 2018, kl 21.14
Apteekidest saab ilma retseptita . Mingi 2euri
 
Mhhh 12. detsember 2018, kl 20.12
Mis koguses te seda maski teete? Segasin ühe munakollase 1spl õliga ja see kadus otsaette
closere3533 18. november 2020, kl 09.15
+1 Rogaine (Regaine) - https://tonzes.com/hairee.htm Mind aitas, väljalangenud juuste asemele kasvasid uued. Rogaine kasutamine peab olema pidev, kui määrimine ära jääb taastub varsti endine olukord st. juuksed kaovad.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati closere3533 25.01.2023 20.44.
 
kkk 08. detsember 2020, kl 13.30
Olen kunagi kasutanud riitsinusõli, seejärel aastaid nivea takjajuureõli. Lõpuks kadus nende efekt ära. Seejärel proovisin kookoseõli sidrunimahlaga. Aitas ka see, aga need väga raskesti maha pestavad. Nüüd proovisin mandliõli sidrunimahlaga ja efekt väga hea. Juuksed paksud ning kõõma palju vähem, ei sügele ka enam. Peanahk hingab teistmoodi ja mugav tunne ning šampoon peseb hästi maha.
Soovitav ennem pesemist paberiga üleliigne õli ära kuivatada. Müüakse selveris toiduõlide osakonnas 2.90€ pudel USA toode, peale kirjutatud for skin and hair.
Ka oliiviõli on sama efektiga, aga sinna veel jõuab.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!