Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Pärak sügeleb
 
Palun nõu 18. aprill 2009, kl 23.40
Ebameeldiv mure, aga äkki keegi oskab nõu anda. Nimelt mõned nädalad juba päraku ümbert sügeleb. Ääretult ebamugav ja vastik. Teab keegi, millest selline asi võib olla?
 
ee 18. aprill 2009, kl 23.51
üks võimalus, et ussid - naaskelsabad. teine võimalus, et haudub liialt (sünteetiline pesu või liiga tihe pesukaitsete kasutamine. kolmas võimalus, et uus pesuvahed, mis ei sobi su nahale.
 
autor 18. aprill 2009, kl 23.59
ussid- ei ole, kunagi lapsena olnud ja mäletan , mis tunne siis oli ja siis oli sügelus õhtuti ja öösiti ja ussid olid ka väljaheites näha. pesu- ei kasuta sünteetilist, pesukaitseid üldse mitte. pesuvahend- sama , mis kogu aeg olnud. ei ole mingeid märke haudumisest, lihtsalt põrgulikult sügeleb. milline tunne on hemorroididega, pole nagu kunagi neid olnd, aga kas ka need võivad sügeleda ja kas neid peaks näha olema kuidagi?
 
Marta 19. aprill 2009, kl 00.25
kasuta saialille salvi
 
link 19. aprill 2009, kl 01.04
äkki on see põhjus: http://www.jyritk.ee/index.php?page=80

Ajapikku tekib iiveldustunne, rohkem tühja kõhuga. Hommikuti kaob söögiisu, võivad kaasneda ka kõrvetised ja nõrkuse hood, minestamise tunne. Kaevatakse põlemistunnet rinnus, kiirgavat valu rinnus, suu kuivust,

sügelustunnet pärasoole piirkonnas.


Võib tekkida 12-sõrmiksoole haavand või mao limaskesta põletik, mis tekitab gaasivalusid.Magu reageerib psüühilistele pingetele, nagu muudelegi stressoritele ( ka viirustele, bakteritele jt.) ainsal moel, mida ta oskab - happesuse tõusuga. Liighappesus maos annab iiveldustunde ja pikapeale valu liigse happe kahjustavast toimest limaskestale maos ja 12-sõrmiksooles.
 
Leena 19. aprill 2009, kl 13.04
Kõik see muu on jama, sul on harilik hemorroid.
 
aga 19. aprill 2009, kl 18.08
muuseas...võib olla ka teatud liiki seen umbes nagu tupes aga elab pärakus
(oli sama probleem ja nahaarst ütles)
 
h 19. aprill 2009, kl 18.30
äkki närvidest
 
Maiu 19. aprill 2009, kl 21.00
seen oli mul tupes, aga ka pärakus. Naistearst ravis tablettidega terveks.
 
tean ka 20. aprill 2009, kl 07.43
Olnud, hemmorroid tekitab seda,arsti käest saab retsepti küünalde jaoks,aga vist apteegist midagi saada niisama ka. Küsi.
 
kogenu 20. aprill 2009, kl 09.54
Sügelus kaob kohe kui piinlikku puhtust hoida. Mina pühin niiske intiimsalfrätiga alati pärast pehmet paberit veel üle.
 
autor 20. aprill 2009, kl 10.35
tänud teile, panin naistearsti juurde aja. puhtust oskan hoida:D
 
irw 20. aprill 2009, kl 13.38
Irw , salfrätik:D:D:D
 
merike 20. aprill 2009, kl 14.33
kui sa abi saad, siis anna, palun, sellest teada.
 
auk 24. jaanuar 2010, kl 22.54
Pärak täiega sügeleb kas keegi teab ´mis on peppuusside rohu nimi...
Kui ma kraapisin pärakut siis mul jäid näppu ja küüne taha ussid nad olid sellised valged ja vingerdavad nii vastikud.
Ma oskan küll puhtust hoida iga õhtu vahetan truspareid. jne

Ja eriti hakkab sügelema õhtuti ja öösiti.
Antke palun nõu ma loodan, et mul neid enam kunagi ei tule .

See on nii vastik tunne.!:(
 
d 25. jaanuar 2010, kl 11.23
Mine perearstile ja ta annab sulle retsepti. Ravimi nime ei mäleta.
 
Päraku ussidele 25. jaanuar 2010, kl 20.33
aitab hea vanavanaemade tarkus - söö kõrvitsaeemneid (koorega),mitte röstitud!
 
proovin 25. jaanuar 2010, kl 22.32
minul ka on tohutu päraku sügelus ,usse pole,puhtust pean .stringe ega paesukaitsmeid ei kanna.sügelust on nii pärakust kui ka eestpoolt õudne elada ei saa enam ainult kratsi nii õhtul kui ka hommikul ärgates.Arstijuures käidud igasugused analüüsid tehtud abi pole saanud ainult rahakotti vähendnud.Hakkasin jooma kortslehe teed ,lugesin et see aitab igasugustele naiste hädadele ja sügelust on hakkanud vähemaks jääma ,pesen ka oma alumist poolt kortslehe teega.Olen joonud nüüd 3päeva ja 2korda päevas ja sügelust on vähemaks jäänud.
 
Ten 27. jaanuar 2010, kl 07.23
Sama siin... usse pole. Pesu on puuvillane. Ja hirmasti sügeleb, eriti veel lahkliha. Kusjuures ennem mens. algust ja päev peale lõppu on sügelusvaba periood...
 
naine 32 28. jaanuar 2010, kl 11.22
Endal ei ole,aga mehel viimased pool aastat.Arvasin ka ,et ussid,aga ei ole.Ei oska kuskilt midagi osta,mis kergendaks.Vahe keset ööd,vahel päeval.Võib olla apteegist miskit osta,arstile ta elu sees ei lähe.Täitsa probleem.
 
pipi-lotta 28. jaanuar 2010, kl 19.43
mul ka sama jama,,arvan,et olen selliste ilmadega liiga istuvas asendis ja liigun vähe ja kohe sama mure mis teemaalgatajalgi!
 
hea nõu 29. jaanuar 2010, kl 11.09
kui sügeleb, siis tuleb sügada.
 
võimalus 29. jaanuar 2010, kl 11.32
Aidata saab ennast põhjusest olenemata ka igakord pärast Wc-s käimist puhta oliiviõlise lapiga (vatitupsuga) puhastamine ja kergelt määrimine. Mulle aitab, kuigi aeg ajalt pean kordama.
 
herr 18. juuli 2013, kl 23.06
Pöhjuseid on kindlasti erinevaid kuid üheks põhjuseks võib olla toit. Mul endal laktoosi ja fruktoosi talumattus mis neid toite süües sügelema ajab. Fruktoos on tava suhkru üheks osaks nii et sellest peab ka hoiduma. Mis puutub pesemisse siis põhimõtteliselt ei nühi jalgevahet dussi all käies.
 
ann 19. juuli 2013, kl 11.33
Kogesin kõike seda. See on pärmiseen mis seda sügelust tekitab soolestikus. Mina sain lahti sellest Diflucan tabletiga. Retsepti ravim. Las perearst kirjutab seda välja. Kallis on aga aitab. Loodan et saad ka abi.
 
Kah sügeleb 17. november 2014, kl 20.35
Endal hakkas ka ühtäkki päraku ümbert sügelema ja õudsalt kihelema. Sügeleb just siis, kui pärakupiirkonda puudutada või wc-s paberiga pühkida või ka istudes teatud asendis. Ei ole nii, et sügeleb just öösel või õhtul. Sügeleb igal ajal tegelikult ja just istudes. Seistes või ringi liikudes ei ole nii hullu. Esialgu sügasin end meeletult ja lõpuks hakkas pärakupiirkonda mingisugune vedelik või ebeameeldivalt lõhnav lima tekkima, mis määris pükse ja isegi autos kõrvalistuja tundis veidrat spetsiifilist lõhna. Kui panin pepu vahele wc-paberit, siis tunni ajaga ligunes see paber läbi ja oli selline kollakas-valkjas lõhnav vedelik. Hügieenist pean lugu. Pesen end iga päev. Päraku ümbert paranes lõpuks ära, aga hakkas nahk kooruma ja eemalduma. Tuli selline õhuke pruunikas nahakiht sealt sügelevast piirkonnast ära. See koht paranes lõpuks, aga sügelus liikus edasi sabakondi juurde ja nüüd sügeleb hoopis sealt ja tuharad ka isegi. Tundub, et see sügelus laieneb edasi.

Kas võib tegu olla mingisuguse seenega? Ussikesi pole silma hakanud. Kui kaugele üldse linaluu-ussid munevad? Kas teepuuõliga määrimine aitaks?
 
ann 18. november 2014, kl 14.50
Palun lugege Alkeemia rubriigis(Naisteka kõrval üleval)seal pikk jutt pärmiseente vohamisest soolestikus. Tunnete kindlasti ära oma häda. Head lugemist.
 
Getter 18. november 2014, kl 18.55
Koduseks pärmseene määramiseks on ka üks võimalus – väljaheide jäetakse tunniks potti vette seisma ja kui see tunni aja pärast ikka veepinnal hulbib, on tegemist pärmseene-probleemiga.


See anni soovitatud artikkel on nii jube:D Tuleb välja, et pärmseen on rängem haigus, kui aids, või siis masturbeerimine 100a tagasi.
 
l 18. november 2014, kl 19.16
no ärge uskuge kõike, mida kirjutatakse!aga sügelust põhjustavad tõesti linaluuussid(nii neid minu lapsepõlves nimetati)kõrvitsaseemnetest on abi ja hemorroidid kindlasti ka.endal on olnud, sellepärast tean.
 
Tean 28. september 2018, kl 11.45
Vermoks 100 mg aitab
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!