Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
aeg-ajalt on tunne,et minestan?
 
minnu 27. veebruar 2007, kl 21.01
Juba 3nädala vältel on mul tekkinud ,kus pilt hakkab tasku minema.Järsku hakkab pea nagu ringi käima ja siis tunnen ,et kohe minestan.Pilt on juba ühel korral eest läinud,kuskil 10sekundit.Rase ma pole!!!
 
minul 27. veebruar 2007, kl 21.04
on ka nii ärevushäiretega.
 
+ 27. veebruar 2007, kl 21.07
Veri kehvavõitu? Vähene puhkus? Sööd korralikult, et veresuhkur liiga madal pole?
 
minnu 27. veebruar 2007, kl 21.12
ärevushäire see pole!!!!!Ärge palun hakake mulle pakkuma ärevust ega paanikat!!!tean mis need on ja mul neid pole!Sest siis peaks mul olema minestushood kindlal ajal mitte igalpool ja kõikjal!Olen põdenud ärevust ja tean milline see haigus on,lihtsalt üllatav,et ükskõik mis viga on ,siis kohe pakutakse et ärevus,tean inimest kes ravis ka ärevust ja siis tuli lõpuks välja,et oli krooniline haigus juba.
Veresuhkur on korras,maksa näidud ka,põletikku ka ei näita.
Ma ei teagi,lihtsalt hirmutav on,ei julge autoga sõitagi,sest ühel korral tuli roolis olles see hoog,sõidan muidugi ikka edasi ja pole rohkem seda autos ette tulnud aga......
 
jassu 27. veebruar 2007, kl 21.21
no aga mõni minestabki aeg-ajalt, ja mingit haigust ei leita, see ei pea üldsegi olema seotud ärevusega. Võibolla pöördud perearsti poole, soovitab mingeid uuringuid ehk
 
nii ja naa 27. veebruar 2007, kl 21.27
äkki on sul vegetatiivne düstoonia - veri ei jõua perifeeriasse ja pähe. Minul oli ja siis oli just sama tunne nagu kirjeldasid. Veel pidi selline tunne tulema, kui vererõhk väga kõigub.
 
teretulemastklubisse 27. veebruar 2007, kl 21.27
minul samal perioodil sama tunne olnud. eile,täna eriti halb olla,katus sõidab täiega.
igas´t asju uuritud. proovid näitavad, et tervemat inimest pole kui mina. aga läheb kergemaks kui füüsilist teen.
 
minul 27. veebruar 2007, kl 21.28
ka. Ma nimetan seda ( keegi tõukas mind) nimetan seda nii. hirm on siis kui olen lapsega üksi kodus. jah väga sageli seda ei ole aga tuleb ikka ette mõned korrad kuus. ei tea millega tegu. muidu ei kurda trviseüle.
 
+ 27. veebruar 2007, kl 21.44
Jah, see on õige küll, et iga valu ja hädaga on esimene
val(v)ediagnoos "ärevushäire".
Kuigi vegetatiivne düstoonia on tegelikult enam-vähem sama asi- vegetatiivne värvisüsteem peksab segast aeg-ajalt.
 
re 27. veebruar 2007, kl 21.45

minnu,
kas teie toidulaud on korras,toitute õigesti?
See on väga tähtis teil võib olla mingi toiteelemendi
puudus ,mis tekitab probleeme,tean seda enese probleemist
või on madal vererõhk,probleeme võib olla mitmeid.
Kõige õigem on ikkagi lasta teha uuringud-vereproov
ja üle vaadata toidulaud.
 
k 28. veebruar 2007, kl 10.02
See võib tulla ka kaelast ja õlalihaste pingest. Tean seda tunnet vägagi hästi. Aitab jooga ja värske õhk ja rahulik sügav hingamine.
 
mõmmi 28. veebruar 2007, kl 11.38
no ärevus või mitte, aga igal juhul on see üks ärevuse tunnuseid küll. minul oli ka pidevalt see tunne. kui sul ka varem on seda olnud, siis veel eriti. minul ka vahel nii, et ärevust ei tunne üldse, aga ikka on imelikke sümptomeid.
 
minnule 28. veebruar 2007, kl 16.34
Mõmmil õige jutt.

Mõtle tõsiselt ärevushäire peale. See tulebki lambist, kui sa seda oodata ei oska, mitte mingil kindlal ajal.

Kui sa nüüd midagi ette ei võta, läheb pikapeale aina hullemaks ja siis läheb juba nii hulluks, et tunned selle ärevushäire ka ise ära. Kolm nädalat juba jamad ja ise oled ometi enne ärevushäiret põdenud, no aru ma ei saa.
 
minni 28. veebruar 2007, kl 21.35
No kuulge mul ei ole ärevus,ma ei saa aru miks iga asjaga topitakse seda???Krt mu sõbral just sel põhjusel avastati haigus mida ta enam ravida ei saa!Käin niigi psühhoterapeudil ja mul pole ärevust,tean mis asi see on ,ärevusest hakkan vahel kodus telekat vaadates minestama?Autoga sõites maanteel?Poes asju korvi pannes?-Ärevus on asi mis tekib kindaltel situatsioonidel!Täpselt nagu paanika!Lõpetage ära see ärevuse jutt,lihtsalt mõtetu-selle pärast ongi meil nii palju haigusi, mis avastatakse liiga hilja!
 
manni 28. veebruar 2007, kl 23.09
Ausalt öeldes kinnitab su reaktsioon veelgi seda arvamust, et tegemist võib ärevushooga olla. See esinebki suvalisel ajal! Täiesti võimalik on, et kodus vaatad telekat ja kergelt lööb kõrvad kumisema ja tekib minestamise tunne, see ongi ärevus! Just vastupidi, kui oleks tegemist südame- või vererõhuprobleemidega, siis teleka ees rahulikus olekus ilmselt seda ei esineks.
 
miki 28. veebruar 2007, kl 23.17
Mannil on õigus,sest paanika tekibki jumala suvalistel hetkedel,näiteks rahulikult telekat vaadates...Paanika ei olene situatsioonist.Ainult foobia oleneb.Näiteks lennuhirm või ämblikuhirm jne.Aga muidugi iga minestus pole ärevus kohe.Võib olla ka näiteks sclerosis multipleks,aga ei pruugi...
 
minni 01. märts 2007, kl 14.14
Mul ei ole ärevus!Ja minu reaktsioon on selleks selline ,et kui mul oli tervisega probleeme siis määras ka arst rohte,et ärevus ja tuli välja,et polegi!Ja see haigus oli tänu sellel päris kaugele läinud,siis mu sõbral oli sama jama ja mu tädil ka ,kes sõi ka ärevuse vastu rohte ja tuli välja,et süda haige!!!!!Egas siia pole tõesti mõtet ühtki teemat püstitada sest iga haiguse tundemärk pole ärevus!Ja tundub,et olete targemad ,kui minu psühhoterapeut,sest tema just seletasgi,et ärevus tekib kindalal ajal või kindlal tundel(kurbus jne).
 
no kuule, 01. märts 2007, kl 16.49
psühhoterapeut pole psühhiaater.

Sul on vist koguni ärevus koos foobiaga - "sõbral sama jama ja tädil sama jama ja lõpuks veel välja tulnud, et süda jumala haige". Ning nüüd arvad ja kardad endal ka südamehaigust. Ei ole süda, sellega hädaga mine psühhiaatri juurde aga ära jõlgu mööda psühhoterapeute. Las perearst teeb sinu südame rahustuseks EKG, see näitab, kas on midagi südamega lahti või mitte.
 
minni 01. märts 2007, kl 18.05
Ma ei karda,et mul midagi viga on!!!On tehtud EKG ja süda lõõb mul kiiremini,kui peaks!vott.Ja ärevust mul pole,nii et ära mängi arsti,ma küsisn nõu ja mis ma vastu saan?Mul pole ka foobiaid:),ja sa vist ei saanud täpselt aru,mul on juba valet diagnoosi pandud!Ka raviti ärevust ja tuli välja,et polegi ärevus (haigust ma nimetama ei hakka,sest see ei põhjusta minestamishooge).Mul nüüd lisandunud peavalu ja kõhuvalu(mis on aeg-ajalt aastaid),mis süvendavad minestamis tunnet!See ka ärevusest??:D
Kui sa pole arst ,siis ära mängi seda eks!Ma arvan,et olen rohkem kursis oma tervsiega ja arstidusega,kui sina!
 
ei ole võimalik! 01. märts 2007, kl 19.28
Armas Minni.
Minu süda lööb ka kiiremini kui tarvis. Käisin südamearstil ka. diagnoos- vegetatiivse närvisüsteemi häired. See tähendab, et adrelaniini peksab verre sohkem kui tarvis ja see virutab südame pekslema. Võtan selle vastu adrenoblokaatorit. Süda iseenesest on terve. Koormustestid ka tehtud. Aga kas sa tead, et tegelikult on nee veget. süsteemi häired justnimelt tingitud pikaajalisest närvisüsteemi pingeseisundist ja väljakurnamisest s.t. puhas närvihäda. Muide, kui sel lasta liiga pikalt kesta tekib ka n.ö orgaaniline viga ja süda võibki tõsiseid vimkasid viskama hakata.

See, et lisandunud pea-ja kõhuvalu, on täiesti ootuspärane. Peavalud käivad sellisel puhul asja juurde, sest vegetatiivne värvisüsteem reguleerib ka veresoonte ja lihaste toonust, mis närvidele suruvad ja pea valutama panevad. Kõhuvalud ja lõpuks isegi maohaavad on ka täiesti kindlalt labiilse närvisüsteemi häda- jällegi hakkab erutusseisundis maohape jooksma, ka siis kui midagi seedidaq tarvis ei ole-taas vegetatiivne ehk tahtele allumatu närvisüteem mängus.
See on tõesti paljudel väga toimekatel ja asjalikel inimestel.
Foobiad jms. on tõesti teine asi.
 
minni 01. märts 2007, kl 21.26
Mu kõhuvalud on kestnud juba 3aastat aga pole riti oluliseks pidanud.Aga nuhh mul magu ka haige eks sellest.Ja minu sugulane minestas ka valust ja leiti et tal on raske mao haigus!Usun ,et mul ei ole midagi hirmsat ja tahtsin lihtsalt teada aga kindel olen ka selles et mul pole ärevus!
 
minni 01. märts 2007, kl 21.30
unustasin lisada,et mul on olnud südamega jamasid juba 12aastat.Kõhuvaluhood on mul ikka jubedad,lausa rooman maas.
 
ei ole võimalik! 02. märts 2007, kl 08.46
Roomamine jah enam sinna kategooriasse ei kuulu. Sapikivid?
 
minni 02. märts 2007, kl 08.55
Lähen vist ikka lõpuks oma kõhuvaluga arstile,sest ma juba kardan neid hooge,mul valutab kõht alt ja kiirgab selga valu.Minestamist ma eriti tähtsaks ei pea,arvan et läheb üle:)
user_6df049 06. veebruar 2024, kl 18.22
Mind pures koer ja väga pahasti,ilmselt tahtis ära tappa, aga sain mingi tööriista pihku ja udjasin teda niikaua kuni sain väravani ja seal välja.Sellest on nüüd juba kuu aega möödas, niidid on välja võetud ja käsi vaikselt paraneb, kuigi ikka valutab koledasti.Täna on aga midagi kummalist minuga,kogu aeg tahaks nagu ära minestada.Tahtsin süüa teha ja pidin iga natukese aja tagant istuma, sest nihuke nõrkus on kehas.Ei tea ,kas see on kuidagi selle puremisega seotud või mis asi see võib olla?Vererõhk on täiesti normaalne.
 
onolemas 06. veebruar 2024, kl 18.53
Ehk vererõhk kõigub. Helista pereõele, ta siis organiseerib, millal arstile. Ära karda.
did_1305161 07. veebruar 2024, kl 22.26
Selline minestamine võib olla ka suurest vererõhu kõikumisest, kuid seda saad täpselt teada, kui on kodus olemas vererõhu mõõtmise aparaat ja mõõdad oma vererõhku, kui selline k tuleb.
Mul esineb sarnast asja ka kuid natuke teisiti. Kui laman selili pikemat aega, näiteks loen raamatut või ajakirjaja ja padi toetab kukalt alt kaela lähedalt, siis mingis asendis näeb ümbrust kumbgi silm eraldi ja tuleb minestus peale. Keeran külili ja laman nii 30 minutit või kauem, kuni kõik taastub.
Niisama arstile rääkimine ei anna midagi! Olen seda rääkinud mitmele arstile, kuid nad kehitavad ainult õlgu! Selline asi peab juhtuma arsti juures või haiglas olles, et saaks kaela ja kukla või pea verevarustust spets
aparaadiga kontrollida. Muidu ju kompuutertomograafi alla ei saa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!