Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kelle sünnimärk eemaldatud?
 
mineja 02. september 2006, kl 16.26
Mulle määrati, et tuleb sünnimärk eemaldada.
Ja öeldi et see eemaldamine toimub noa otsaga:( ja kohaliku tuimestusega.
Kellel selline asi tehtud, mida ma peaksin ootama? Kas jääb väga suur haav või mis tunne üldse on?(tean loll küsimus)
Minul on sünnimärk rinnal.
 
ly 02. september 2006, kl 16.33
mul oli peas ja tehti kohaliku tuimestusega. Midagi ei tundnud. KKohe lasti koju ka. Mingi õrn arm ainult jääb. See ju nii pisike.
 
ülo 02. september 2006, kl 16.42
mul ka eemaldati sünnimärk,mis ise oli päris väike aga arm on ikka poole suurem ja nähtav ka(mis sest,et 2 aastat juba möödas).
 
mul ka 02. september 2006, kl 17.25
Mul eemaldati kõrva tagant,valus polnud,"krigises"natuke.Lastel on eemaldatud seljalt ja käelt,siis soovitati paar nädalat mitte trenni teha,et haav võib lahti minna.Proov saadetakse onkosse,mõne aja pärast saab sealt telefoni teel vastuse.
 
katariina 02. september 2006, kl 18.59
minul eemaldati seljalt 1 cm suurune, arm on 9 kuud hiljem selline laialivalguv ja punakas, kole arm
kaelalt kunagi õmmeldi sisemise õmblusega, arm vähemärgatav..seljal oli mul pärast õmblemist tunne et haav läheb lahti, ma ei julenud kummardada
 
mul jälle 02. september 2006, kl 23.06
lõigati rinna pealt- absoluutselt valu ei olnud, ainult tuimestussüsti torge ja ärev ootus, et nüüd kohe läheb hulluks. Pärast lõikust läksin kohe tööle- normaalne. Ainult arm on kole - punakas. Arst ütles, et sügav lõige ja õrn kude, vot nii. Ära ilmaaegu pabista!
 
extäpp 03. september 2006, kl 00.15
näolt on eemaldatud kolm sünnimärki: kirurgiliselt kaks, kõrva ning lõua juurest (2 cm ja 1 cm läbimõõduga)- armid pea olematud. Laseriga põse pealt (1 cm) - arm natuke pigmenteerunud ja ebatasane. Loodan, et aja möödudes läheb ilusamaks.
Kasuta peale operatsiooni spetsiaalset armikreemi.
 
tean 03. september 2006, kl 00.52
1. tuimestussüst oli veidi valus
2. noaga lõikamine ei olnud üldse valus, ainult tundsin, et lõikab, aga valus polnud üldse
3. niidid soonisid veidi sisse ja tuli väga-väga palju puhastada s.t. ma ise tahtsin puhastada palju igaks juhuks
4. pärast lõikust, kui tuimestus ära kadus, oli küll valus, aga ma võtsin ibumaxi ja see aitas
5.niitide väljavõtmine ei olnud üldse valus
6. jäi väike arm..
7. niidid võeti välja vist 2 nädala pärast
sünnimärk oli pepu peal.
 
mann 03. september 2006, kl 11.56
hakkas huvitama,milleks te neid sünnimärke eemaldate,endal ka neid üpris palju,aga arst pole kunagi midagi maininud,et võiks eemaldada .olen lihtsalt lasknud üle vaadata.
 
mineja 03. september 2006, kl 14.45
No mina läksin nahaarsti juurde, sest märkasin rinnal asuva sünnimärgi ümber on tekkinud pruunikas laik ja tundus et kasvab järjest suuremaks. Sealt saadeti mind onkoloogiasse ja siis öeldi et see tuleb eemaldada.
 
Väike Päike 03. september 2006, kl 21.56
Üks halvem kogemus ka...
Minul on eemaldatud üks peast, lõikus koos tuimestussüstiga polnud üldse valus, ainult õmblemine oli jube, selline naha kokkukiskumise tunne. Pärast aga ei tahtnud haav kuidagi paraneda, läks mädanema ja valutas kohutavalt. Edasi selgus tõde- sünnimärk osutus halvaloomuliseks, sellised asjad ei tahagi hästi paraneda. Järgmiseks tuli juba haigla+ suurem op. Loodetavasti aga läheb sinuga kõik hästi, hoian pöialt!
 
doc 03. september 2006, kl 23.04
kohaliku tuimestusegaja noa otsaga tõepoolest. Võid kirurgile mainida et soovid nahasisest õmblust- selle efektiivsus sõltub muidugi haava asukohast. Kui seljal või mõnes muus "pingelises" koas siis ei taha hästi koos hoida. Rinnal sobib kyll. Haav jääb natuke suurem kui synnimärk ise, kui hästi tehtud siis märkamatu triip.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!