Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
lümfoom
 
katariina 18. september 2006, kl 22.46
kas lümfoomiga võib nahk sügeleda?kahtlustati mõnda aega tagasi ja hematoloog küsis kas nahk sügeleb, nüüd on kaenlaalune valusaks muutunud, nahasügelus tekkinud ja väga tihti on palavik kuni 37,3..palavik olnud väga pikka aega
 
oi 18. september 2006, kl 22.58
ära hirmuta,mul sügelevad õlad juba pikemat aega,midagi näha nagu ei ole,aga muudkui sügelevad.
 
f 18. september 2006, kl 23.28
Mul oli lümfoom. Ei sügelenud nahk. Palavikku ka ei olnud. Tead, see võib olla nii ja naa. Mul polnud üldse muid sümptomeid, kui suurenenud lümfisõlmed. Samas teistel esineb öist higistamist, nahasügelust, palavikku. Lase end kompuutertomograafi suunata. Mul lõi lümfisõlm kaela peal üles, selle järgi pandi diagnoos (opereeriti). Vereproov ja süstlaga proov ei näidanud ka midagi. Kompuutris oleks näha, kas ja kus on suurenenud lümfe.
Palavik võib olla ka muudest asjadest. Kuni diagnoosi pole, ei maksa ka pabistada. See lümfoom ei ole väga levinud asi.
 
kai 19. september 2006, kl 10.18
to f. kui suured need lümfid olid sul? mul on ka kaelal mingi pisike hernest väiksem mügarik, ,naha alt ei paista, kael valutab ka just see pool eriti, ta ei kasva aga ära ka ei kao. OLEN VEITS MURS
 
Tupsu 19. september 2006, kl 13.54
Kai, ära asjata pabista! Kui on hernest väiksem, siis tavaliselt pole probleemi. Mul on ka kogu aeg üks lümfisõlm üleval. Aeg-ajalt veits suureneb, siis läheb väiksemaks tagasi. Arst käskis hoida silma peal, kui suureks läheb ja tagasi ei tõmbu, siis tuleb tagasi minna.
 
* 19. september 2006, kl 14.42
Mul oli ka herneterast väiksem lümf, mis oli halvaloomuline. Õnneks saadi kähku jaole, muidu oleks keemiaravi ähvardanud.
Kui ikka ära ei kao, siis mina murestseks küll, aga otsusta ise Kai.
 
f 19. september 2006, kl 16.12
Kui lümfis on midagi pahaloomulist, ehk vähk, siis igal juhul tehakse keemiaravi. Lümfid on süsteem ja siin opereerimine ei aita. Kõik kandub edasi ühest lümfist teise, kaasa arvatud vähirakud.
Aga kui herneterast jutt, siis seda ei tasu veel karta. Isegi 1 cm läbimõõduga on veel normaalne suurus. Ja lümfoomi tagajärjel suurenenud lümf ei ole valulik ega valuta.
Teil on mingi põletik, ma arvan.
 
pille 19. september 2006, kl 16.36
to f:
kas nüüd oled täitsa terve? mul üks tuttav noor tüdruk põdes ka, 2 korda tehti keemiaravi, mõned operatsioonid olid ka, asi läks päris hulluks. nüüd diagnoos, et terve, et haigus allus ravile hästi. ja paistab ka noor, aktiivne, rõõmsameelne ja hästi sportlik inimene. kas see võib korduda ka või kuidas selle lümfoomiga üldse on? olen kuulnud, et lastel tihti saadakse sellest 100% jagu...
 
f 19. september 2006, kl 18.57
See lööb tavaliselt välja inimestel kel vanus kuni 30 a. 2 a peale ravi on kriitiline aeg. Kui siis välja ei löö, siis enam tõenäoliselt ei löögi. Ravi tulemus sõltub lümfoomi vormist. On Hodgkini ja Non Hodgkini. Viimane allub ravile halvemini. Halvemini alluvad ka need lümfoomid, millel on kõrval sümptomid nagu higistamine, palavik jne. Samuti loeb, mis aste oli avastamisel. Mida varem avastatakse, seda parem tulemus ravil. Üldiselt on lümfoom üks paremini ravitavaid vähivorme.
100 % terveks saab 86 % haigestunutest. Kuskil 50 % on võimalus keemiaravi tagajärjel jääda lastetuks.
Siit moraal, et kui mingi kahtlus - mida varem arstile, seda parem. Kui varem avastatakse, on ravi kergem ja ei riku tervist. Tervenedes võib elada edasi täisväärtuslikku elu.
Mina veel ei tea, mis tulevik toob, sest ravist möödas alles vähe aega. Aga loodan parimat. Praegu kõik hästi.
 
pille 19. september 2006, kl 22.11
to f:
suur tänu vastuse eest. ja kindlasti läheb sul kõik väga hästi, hoian sulle pöialt:)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!