Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Appike!Misasi valutab rindkere keskel (kolmnurgas)?
 
mure 22. november 2006, kl 09.36
No täielik õudus! Mis seal valutada võib - magu, süda? Valupisteid oli seal piirkonnas juba paar päeva, aga eilsest ikka täielik piinav valu, lisaks maos ka "keeras". Hingatagi hästi ei saa... Võib see olla ka näiteks pikaajalisest stressist?
 
k 22. november 2006, kl 09.44
Mul oli paar päeva tagasi sama asi. Minul on niisugune stress, et nüüd on magu nii happeline, et valutas lausa. Ma ei tea mis on, ei tahaks "mõõka neelama" minna, aga kui üle ei lähe, siis peab, äkki mingid haavandid maos. Igal juhul, mine arstile, saad abi.
 
mure 22. november 2006, kl 09.50
Millise arsti juurde? Gastroenteroloogi (kirjapilti täpselt ei tea)?
 
ss 22. november 2006, kl 09.53
see on magu ilmselt ja võib küll valutada stressist. aga mõtle kas sa ei ole söönud midagi liiga haput või teravamaitselist. aitab selline rohi nagu cimetidin, ranitidin, aga need vist retseptirohud. almagel-a aitab hästi, aga ma ei tea, kas seda enam müüakse. võid proovida renniet. söö midagi sellist, mis magu ei ärrita. putru näiteks, tee kummeliteed. aga arstile mine ikka
 
mm 22. november 2006, kl 09.54
Gastroenteroloogi juurde jah, võib olla 12sõrmiksoole haavand ntx
 
mure 22. november 2006, kl 10.43
Kas 12sõrmiksool asub siis üleval kolmnurgas? Kus pankres asub?
Äkki on asi selles, et võtan ühte antibiootikumi (mingi Doxy-M...) põletiku raviks. Selle võtmise ajal on tulnud need maojamad (või 12sõrmiku ).
Paar viimast päeva on nii kiire tööl olnud, et esimene söömine on nii päeval kella 2-3 ajal... Ehk ka sellest need jamad - vahepeal nagu keerab sees ja vahepeal siis need teravad pisted kolmurgas. Ja selline pidev tuim valu koguaeg.
Eile võtsin viimase, rohkem enam seda tabletti ei võta, kuigi peaks veel paar päeva võtma.
Kui sellest antibiootikumist on need probleemid, ehk lähevad ise üle. See mõõganeelamine gastroenteroloogi juures on vist päris jube asi...
 
mure 22. november 2006, kl 10.45
Käisin vahepeal ka lähimas apteegis ja ostsin Alminoxi (maohappesuse jaoks). Ühe närisin ära, aga nagu midagi pole muutunud...
 
ss 22. november 2006, kl 10.47
vb olla küll antibiootikumist ja kui söömisreziim selline, siis võib magu küll valutama hakata. katsu mitte tühja kõhuga olla. kui pole aega süüa, võta kasvõi jogurtit ja joo teed. apteegis peaks ka mingit ravimteed mao jaoks olema
 
k 22. november 2006, kl 11.10
kolmnurgas peaks ikka valutama magu. Aga see üks närimistablett happelisuse vastu ei pruugi aidata. on see Alminox ikka see mis kohe aitab või on pikema toimega. Mina sõin 2 Rennit järjest ja võtsin veel Raniberli (retseptiravim) peale, kui mul see valu oli. Ja aitas 10 min.jooksul. Kerge keeramine või tuikamine on aeg ajalt, aga nüüd võtan seda Raniberli regulaarselt. Esmalt ikka helista perearstile, valuga saad kohe vastuvõtule ja siis juba edasi.
 
vetevana 22. november 2006, kl 11.11
mul on ka nii olnud ja siis lööb valu nagu kogu rindkerele ja ei saa hingata.Igatahes kui oli nn viimane valu, läksin haiglasse ja mul opereeriti sapipõis välja, oli teine põletikuline.Valud o nüüdseks kadunud.Mine kontrolli,saad hädast lahti.
 
mure 22. november 2006, kl 11.27
To vetevana:
Kuidas seda sapipõit kontrollitakse, kui põletikuna on? Valus protseduur? Kus see sapipõis üldse asub?
Mul lööb ka valu rindkerele, nii paremale-kui vasakule poole. Ma juba arvan, et äkki südamega mingid hädad..
Olen 29-aastane.
 
kerli 22. november 2006, kl 11.51
aga minul lõid valud kolmnurka just siis, kui oli pimesoole põletik. See võib tõesti nii all tunda anda, kui üleval. Mina olin muidugi 5 tunni pärast lõikusel ka juba....
 
g 22. november 2006, kl 12.00
Pankreas on vasakul roidekaare all. Kui see häda teeks, oleksid valud nii seal, kui seljas (nagu oleks nuga läbi rindkere lükatud).
 
. 22. november 2006, kl 12.00
kunagi nagu teasin, et pankreas annab ennast kolmurgas tunda. siit tuleb välja, et kõik kõhuhädad kajastuvad seal.
 
. 22. november 2006, kl 12.18
netist pilte vaadates ei jää nagu mulje, et pankreas täiesti vasakul oleks. ikka täitsa keskelt hakkab pihta.
 
ss 22. november 2006, kl 12.35
see maovalu lööbki rinkeresse, vahel koguni kurku ja lõualuudesse.
mööda söögitoru tuleb see valu üles. vb olla ikka liiga happeline. südamega vaevalt midagi on. helista perearstile, selleasemel et muretseda. ega ta sind kohe nmõõka neelama ei saada. kirjutab rohtu.
 
g 22. november 2006, kl 13.25
Pankrease valu kiirgab vasakule ja lisan veel, et pankrease põletiku tunneb ära selle järgi, et on kas mainitud "nuga läbi kere" või valus "vöö" ümber külje selga. Usu mind, ma tean. Mul esineb seda juba aastaid teatud aja takka. Hetkel näiteks soojendan soojakotiga, sest see leevendab.
 
Inks 22. november 2006, kl 13.27
Proovi juua soodavett, 1 tl soodat klaasi vee peale. Muidugi on see abi ajutine, kui see muidugi aitab. Aitab sel juhul, kui probleem maos. See on ka nagu test, saadki teada. Muidugi pead minema kindlasti arsti juurde. Kui jääd seda probleemi leevendama soodaveega, siis haigus süveneb.
 
mure 22. november 2006, kl 14.23
Mul naeraks perearst välja, kui ma mingi imeliku tervet rindkere hõlmava valuga tema juurde lähen... Kunagi käisin tema juures kõhuvaluga, ütles, et võtaksin ibuprofeeni ja saatis minema. Lõpuks läksin günekoloogi juurde ja tema käest sain abi.
Ma usun, et ikkagi sellest antibiootikumist on need pisted ja valu.
 
kurb kala 22. november 2006, kl 14.47
kas mõni normaalne perearst ka olemas on? kahtlen kõvasti.
 
k 22. november 2006, kl 14.50
ibuprofeen võtab vaid valu ära aga ei lahenda olukorda, veel enam, kui probleem on maos, siis teeb veel hullemaks. Aga helista või 1220, sest nendest nõuannetest kindlasti ei piisa, mis siin on.
 
Greip 22. november 2006, kl 15.03
http://www.korvetised.ee

Mul aitas selle lehe lugemine ja läksin panin endale mõõganeelamis aja kirja :). Vastik on aga ju ma ellu jään.
 
arvan, et... 22. november 2006, kl 15.30
Kõige tõenäolisemalt on põhjuseks stress, seal kolmnurgas asub närvipõimik. See närvipõimik võib väga piinavaid valusid anda ja tõesti ka iiveldust põhjustada, aga maol pole midagi viga. Loodetavasti ei ole tarvis mõõka neelata.
 
mure 22. november 2006, kl 16.39
Mul juba veidi parem :) Peale lõunasööki läks paremaks. Teravat valu enam pole.
Tänasest enam neid kangeid antibiootikume ei võta ja ehk läheb ise üle.
Ma ise arvan ka, et ilmelt närvivalu (+ siis antib.), sest valu läheb suuremaks pingesituatsioonides.
Elu on üldse paar viimast aastat nii pingeline olnud, et ime, kui kuskil mingit närvivalu ei anna - küll mehega probleeme, küll minu vanemad tahavad lahutada, siis mehe vanemad tahavad lahutada, küll suguvõsades päranduste ümber hullud tülid jne... Ohh, tahaks mingile teisele planeedile kolida.
Töö juures on veidi parem, siis proovin jätta kõik eraelulised probleemid ukse taha ja mõtlen vaid töö peale, vähemalt üritan.
Vahel südame juures ka veidi pistab, selle olen pannud ka närvivalu arvele.
Ilmselt vajaks hoopis närviarsti/psühhiaatri juurde aega. Kuigi ka kõrvetised pidid tulema stressist.
Aga tänan teid!
 
vetevana 22. november 2006, kl 19.25
mulle tehti haigals ultraheli ja siis öeldi,et üks kivi on seal ja et põie seinad on paksenenud.See oli siis laupäeval ja esmaspäeva hommikul uues ultrahelis öeldi,et seinad on veel paksemad kui enne ja arst küsis luba opereerida-loomulikult olin nõus.Olin tegelikult üllatunud, sest eriti palju polnud neid valusid,aga põis tuli hoopis välja võtta.
 
ho 22. november 2006, kl 23.42
Mille pärast AB määrati? Ma niisama ravi pooleli ei jätaks. Pigem konsulteeriks enne arstiga. AB ravi vajavav asi iseneesest ära ei lähe. Ka muudab ravi poolelijätmine bakterid rohu suhtes resistentseks.
 
mure 23. november 2006, kl 09.43
to ho:
Helistasin muidugi kohe eile hommikul sellele arstile, kes määras AB ravi. Ja ütlesin, et rohkem ma neid tablette ei saa vist võtta. Ja arst ütles, et aitab ka 7 päevasest kuurist ja paljudel on selle AB võtmisel tugevaid kõrvaltoimeid.
 
ärge paanitsege 23. november 2006, kl 13.30
See on magu. Mul on mitu korda niimoodi olnud kui olen midagi teravat söönud või palju närvitsenud. Esimene kord olin ka megapaanikas. tegelikult aitabki Almagel ja süüa mahedat mitte vürtsikat ja mitte kohvi juua üks nädal aega.
 
valuson 18. oktoober 2021, kl 15.33
no mul on juba kaks nädalat sama asi. ei saa ennast üldse liigutada, maokolmnurgas, ma ütleks et just seal kus roided kinnituvad selle keskmise osa külge ... sinna lööb ikka keha liikumisel ja liigutamisel siuke valujutt et ei saa aru, kas on valu kõhus või hoopis seljas, sama koha peal. st. täiesti keskel. torkab nagu noaga. minul algas peale jalgrattaga sõitu, peale seda sõitnud ei ole, vahepeal oli päevake paar nagu kergem , täna jälle tugevamalt. ei tea endal ühtki probleemi kõhus olema, viimased ultrahelid olid augustis. siis ei leitud midagi kahtlast. keegi kirjutas et seal kolmnurgas asub närvipõimik. kas sellele on võimalik ka füüsiliselt liiga teha? vaimselt nagu pole liiga teinud. pikali olles ei ole mitte midagi, niikui püstise asendi sisse võtan, nii algavad valud. ei olene söömisest. minu arust. arstile hetkel veel ei saa. valud ei ole sellised, et vajaksid valuvaigistid, kuid ääretult ebamugav on kogu aeg tunda seal otse keskel miskit valusat. ja kui bussis sõidan ja buss natukenegi jõnksatab, siis on siuke tunne et karju kõva häälega. see kuum nuga mis siis seljast ja kõhust läbi käib. suht kole. kas on mingi võimalus et sain rattasõidul hoopis külma või venitasin ennast ära. pole rattaga sõitnud mingi 40 aastat ja nüüd vanas eas muretsesin uuesti ratta ja alustasin temaga sõitmist. küll lühikest maad esialgu, aga siiski. teine asend, kui igapäevaselt. mine tea. arstile veel ei kiirusta. sest oleks eluohtlik, oleksin ilmselt juba emos. aga selliseid valusid justkui ka ei ole.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!