Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Rahetera silmas
 
Marleen 29. oktoober 2007, kl 18.53
Mul on alumises silmalaus rahetera, st kapseldunud munake, mis iseenesest ära ei kao ja hakkab juba natuke välja paistma.

Olen kuulnud, et kui sooja kompressiga ise ära ei lähe, siis tuleb see eemaldada kirurgiliselt. Silmalau siseküljele tehakse pisike lõige ja võetakse välja. Pidi oleme väike protseduur, kuid kõlab väga hirmutavalt:(

Kas kellelgi on olnud sama probleem ja kui hull on see lõikamine? Kuidas toimub tuimestus? Kui pikalt paraneb? Kas midagi jäb välja ka paistma? Tüsistused?
 
brr 29. oktoober 2007, kl 20.50
hõõru võimalikult sagedasti kullaga, see pidi aitama
 
? 29. oktoober 2007, kl 22.26
mis see rahetera silmas on? olen kuulnud odraivast, õnneks pole kumbagi oma silmas kohanud.
 
pilk 30. oktoober 2007, kl 00.56
mine silmaarstile või oota natuke, kuni ise kaob. Kui immuunsüsteem korras, läheb ise üle. Kulla ja villasega hõõrumine aitab ainult algusjärgus.
 
vastus 30. oktoober 2007, kl 09.11
Oli sama probleem mitu aastat tagasi.
Ise see rahetera ei kao kuskile. Minu arst
tuimestas silmalau ja süstis ravimit. Ja oligi kõik OK
nädala pärast.
 
kats 30. oktoober 2007, kl 09.19
to ?

loe raheterast siit:
http://www.inimene.ee/pages.php3/06?haigus=150&text_type=2&login=9c42c9666d3e46b17e09c7763d73d928
 
muffin 30. oktoober 2007, kl 11.59
silmaarst andis mingit salvi, nime ei mäleta, iga päev panin peale ja hõõrusin sisse. seda salvi annab perearst ka. minu lapsel (4a) on see asi mitu korda olnud ja tõesti arst ütleb et kui salviga ära ei lähe, siis lõigatakse. meil siiani aidanud.
 
MA 30. oktoober 2007, kl 13.30
ei kao ta ise kuhugi, ootasin ka lolli peaga, et salvid, kullad ja ms jama aitab. kui ta sindrinahk paljunema hakkas st teine tuli veel kõrvale, sain perearstilt saatekirja ja pidin ootama järjekorras u kaks kuud, et lõikusele pääseda. tuimestati,kaksati ära ja rahu majas. sinikat õnneks ei tulnud, hea kirurg oli, nime ei mäleta, silmakliiniku lasteosakonnas meesarst.
 
lõigatu 30. oktoober 2007, kl 13.34
mul kunagi ammu oli selline tera ülemisel laul.Arst kirjutas ka mingit salvi,aga see ei aidanud.Siis keerati laug pahempidi,sinna alla kuhugi tehti tuimestav süst ja seespoolt lõigati ära.Ainult mul see oli küllaltki suur ja silmalaug ju õhukene ning arst lõikas silmalaust läbi.Siis tehti väljaspoolt 2 pisikest õmblust ja kogu lugu.Mõne aja pärast võeti niidid välja ,see oli nagu sääsehammustus .Täiesti normaalne protseduur,kartsin ka hullemat,kõige ebameeldivam on see tuimestussüsti tegemine,sest näed ju kõike.Kogu protseduur üldse valus polnud.Aga alumisel laul vist paksem nahk,siis läbilõikamise ohtu pole ja õmblusi ei tule.Nii et ära karda,ole tubli.
 
oli nii 30. oktoober 2007, kl 14.18
mul tekkis sama asi ülikooli 2 kursusel, kindlasti oli suureks süüdlaseks väga nigel toitumine, immuunsüsteem nõrgenes ja selle tõttu hakkas haigus külge. arst kirjutas samuti salvi, kuid see ei aidanud ja lõpuks lõigati samuti see kõige esimene ja suurem tera välja (tegemist siis rasunäärme ummistumisega). Ka teisi raheterasid tekkis juurde, kuid ma hakkasin korralikult toituma, võtsin ka vitamiine juurde ja mõne aja pärast kadusid need iseenesest ära.
 
M 30. oktoober 2007, kl 19.04
Mul oli see aastaid,aga siis hakkasid tekkima silmalau sisekestale mädakolded mürkidega tööst. Tehti ambulatoorne operatsioon ja nüüd on korras.
 
Kätlin 360 17. november 2021, kl 16.19
muffin Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> silmaarst andis mingit salvi, nime ei mäleta, iga
> päev panin peale ja hõõrusin sisse. seda salvi ann
> ab perearst ka. minu lapsel (4a) on see asi mitu k
> orda olnud ja tõesti arst ütleb et kui salviga ära
> ei lähe, siis lõigatakse. meil siiani aidanud.

Minul diagnoositi ka täna rahetera. Aga arst kirjutas tilgad ja salvi juhuks kui peaks asi ägenema. Ütles, et praegu ei anna see ravi mingit tolku. Kuigi igalpool on ju kirjas, et saab ravida masseerimisega ja antibiootikumi salviga ning sooja kuiva kompressiga.
Arsti sõnul pole neid vaja teha.
Saan ju ometigi miskit teha, et see ise ära kaoks? Lõikusele küll ei tahaks minna.
Teie kes te olete salvi kasutanud- kas seda siis lihtsalt silmalaule pannud, mitte silma sisse? Kuidas seda masseerimist tehakse?
Palun väga, jagage kogemusi, kes sellest siiski ise vabanenud.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!