Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Okserefleks
 
Kati 30. oktoober 2007, kl 20.03
Tere!

Usun, et probleem on psühholoogilist laadi, aga olen õudseöt tundliku okserefleksiga. Hambaid pesta on raske ja hambaarsti juures on asi hoopis hull. Nagu hakkan kartma, et hakkab paha ja siis hakkabki. Kas kellelgi on sarnaseid kogemusi, on keegi sellest lahti saanud ja kuidas?
 
jah 30. oktoober 2007, kl 21.08
Endal sama probleem.Eriti hull on hambaarsti juures.Valu ei karda nii palju,kui just seda refleksi.Õnneks on mul väga mõistev hambaarst.Kuid kas sellest on võimalik lahti saada,seda ei tea.Kunagi mõtlesin,et lähen kurguarsti juurde selle murega,kuid loobusin,sest ei kannata kui keegi mingi pulgaga suus ringi liigub.
 
ka hirmul 30. oktoober 2007, kl 21.18
Aga mina pean lähiajal minema hambaarsti juurde proteese teha laskma ja seal on vaja erinevad proovid teha (suu pannakse nähtavasti mingisugust möksi täis) ja mul ka okserefleks tugev ja ei kujuta ettegi, mis saab:(
 
teadja 30. oktoober 2007, kl 22.37
Käisin just hambaarsti assistentide koolitusel ja seal räägiti,et kellel on tugev okserefleks,tuleb keele peale soola raputada enne protseduuri.Muideks ei ole nali.Olen töötanud hambaravis üle 10 aasta ja ei teadnud seda,kusjuures endal sama probleem.
 
Olli 31. oktoober 2007, kl 10.58
proteesi jäljendi võtmisel hambaarst hoiab ise lusikat möksiga suus ja loeb minuteid, ütleb kogu aeg kui palju aega on jäänud - see teeb asja palju kergemaks. Vanasti oli küll jube, kui vene mutt (eesti k ei osanud), viskas suu möksi täis ja läks teise tuppa telefoniga lobisema. Olin täielikus teadmatuses ja kogu aja ajas oksele. Lõpuks suures hädas mõmisesin, siis tuli, muidu oleks selle möksi koos oksega välja ajanud.
Niisiis arsti suhtumine on väga oluline!
 
Tean see tõsi 16. oktoober 2021, kl 14.25
Soola raputamine tõsiselt aitab!!!
 
Okserefleks 16. oktoober 2021, kl 19.09
Olen teile väga tänulik !ei tea kuidas kohe ära tänada mul kadus tundlik okserefleks ära!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!