Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Miks ei tohi järjest mitu korda vererõhku mõõta?
 
LoloPepe 25. detsember 2007, kl 12.53
Olen kuulnud, et see pole soovitav, aga ei tea, miks.
Kas keegi targem oskab selgitada?
 
kelluke 25. detsember 2007, kl 13.31
Pole kuulnud sellisest asjast ja minul on küll mõõdetud mitu korda järjest. Ainult oleks soovitav kordade vahed pikemad hoida, sest vererõhk ei muutu kohe-muutus võtab veidi aega.
 
x 25. detsember 2007, kl 13.56
Mul on ka vererõhu aparaat ja mõõdan ise. Mina tean ka, et kohe mitu korda järjest ei mõõdeta. Peab vahet ka pidama, sest sa mansetiga tõmbad veresooned kinni ja normaalne verevool soontes peab taastuma vms. Muidu ei saa õiget tulemust.
 
patsient 25. detsember 2007, kl 15.08
Mul küll perearst mõõdab kaks korda järjest ja veel mõlema käe pealt.Üldiselt tark ja kogenud arst.Ja tulemus on ikka sama olnud.
 
kata 25. detsember 2007, kl 16.02
ei soovitata selle käe poole ise vaadata, kus mõõdad, võib kuni 10 mm rohkem näidata
 
Mahta 25. detsember 2007, kl 16.36
pidev mõõtmine ja lootus, et järmine näit on parem, aga ei ole ja see ajab närvi. Seega näit ei ole õige. On nii, et see närvis olek, tõstab vererõhku ja sellepärast ei soovitata sagedasti mõõta.

Kui pole vererõhu tõbe, soovitatakse üle paari kuu rahu-olekus mõõta.
 
jah 25. detsember 2007, kl 17.51
Vererõhuaparaadi kasutusjuhendis oli kirjas, et kahe mõõtmise vahe peab olema nii 1 minut, tavaliselt nii kaua püsivad täisautomaatse vererõhuaparaadi peal eelmised näidud, kui need ära kustuvad, siis olen alati uuesti mõõtnud. Tulemus on reeglina olnud eelmisest mõõtmisest palju madalam, ilmselt närvid. Kui mõõtmistulemused on erinevad, siis tulebki võtta 2-3 mõõtmise keskmine, mõõta tuleb peale 10-15 minutit rahulikult istumist samal kellaajal, siis mõõdud enam-vähem täpsed. Aga vererõhk nii muutuv kogu aeg, et pidevalt ei tasu mõõta, siis suur mure juures, kui mõõdud mitte sellised kui sooviks. Olete märganud, et nn. "normaalse" vererõhu mõõdud muutuvad aina väiksemaks (nüüd on õige vererõhk 80/ 120). Eks ravimitööstus teeb oma töö, kui normi kogu aeg alandada, toob see juurde jälle hulgaliselt patsiente, kes kalleid ravimeid tarvitama hakkavad. Sama lugu kolesteroolinäiduga.
 
ss 25. detsember 2007, kl 19.04
õige mõõtmine ongi kolm korda järjest. vahed mõõtmisel peavad olema 5 minutit.telekas just südamearst rääkis, et kõige õigema tulemuse saate sellise meetodiga.
 
keegi 26. detsember 2007, kl 13.25
120/80 oli vanasti n.ö. õige näit,kuigi jah see võiks nii olla.Praegu loetakse norm. veel kuni 140/90,seda öelnud isegi kaks erinevat kardioloogi ja samuti oli see kirjas vererõhuaparaadil.
 
kelluke 26. detsember 2007, kl 23.55
Vastupidi eelväidetud kommile, et v.rõhku ei tohiks pidevalt mõõta-võib närveerides tõusta, soovitas minu perearst tihedalt mõõta ning selle tulemusena sain oma näidu normi piiresse. Eelnevalt põdesin just seda, et näit kippus närvis olekus ülemise piiri ääres olema. Lasin iga nädal korra mõõta ning pooleteise kuu pärast olin v.r.näiduga rahul.
 
janja 12. jaanuar 2008, kl 01.12
mul oli viimati haiglasse sisseregistreerimisel vererõhk 123/84 vms, ja siis õde pomises kahtlaselt : nojah enamvähem normaalne. :D
 
Arvi T 01. märts 2022, kl 11.40
"Normaalse" vererõhu näit 80/120 on olnud vähemalt 50 aastat, kui ma seda koolis õppisin.
Olge terved!
 
kahjuks 01. märts 2022, kl 12.39
vererõhk sõltub silikoon näo tegemistest . mõõta tuleks peale tema eemaldamist...........
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!