Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kõhugaasid:(
 
naine 15. veebruar 2008, kl 11.10
Olen pidevalt hädas kõhugaasidega, sest ükskõik mida ma ei sööks ikka nad tulevad ja mitte vähe. Eriti õhtuti, lihtsalt kõht läheb nagu õhipalliks, ja koguaeg peeretada ei saa ju sest piinlik hakkab ja gaasid ei taha hästi välja ka tulla. See täitsa segab, isegi kui söön teistega sama toitu, näiteks mehega, siis õhtul, öösel temal on kõik OK, aga mina käin muudkui wc vahet et seal kuidagi gaasid välja saada ja hästi ebamugav on. Kas kellelgi on olnud sama mure ja mis aitas? Või kas keegi oskab öelda mingit efektiivset vahendit apteegist? Olen proovinud sütt ja espumisani, kumbki ei aita :(
 
sama siin 15. veebruar 2008, kl 11.23
tuttav mure, aga viimasel ajal märkan, et kui olen toiduaineid nö. eraldi söönud, on probleem peaaegu kadunud, igatahes märgatavalt vähenenud küll. muidu olen espumisani kasutanud jne. aga see ka pole aidanud.
 
K 15. veebruar 2008, kl 11.44
espumisan ei aita minul ka. Hea asi on hariliku kööme tee (kui sulle köömned meeldivad). Kui ei salli, siis apteegist ja suvalisest toidupoest apteegiköömneteed (fenkol e ristiköömned), mida tittedele sisse joodetakse.
Köömnetee on parim. Mina ise olen gaasivaludes vaevelnud, niiet minu siiras kaastunne tittedele, ma saan väga hästi aru, miks nad karjuvad- oleks isegi nutnud, kui aitand oleks...

Osade asjade lahus söömine aitavat tõesti, nt liha ja salatit, kartulit ja köögivilja, aga mitte kartulit-riisi-makarone (st süsivesikuid) ja liha (valgud) koos.
 
kah klubiliige 15. veebruar 2008, kl 13.22
sama mure ka mul.
espumisan ei aita. ja nii ma siis olen, kui gaasid, kõveras ja puuksutada ka ei julge mehe ees. WCst kostab niikuinii läbi...mõtlen juba vaikselt, et äkki on see "moehaigus" nimega laktoositalumatus...olen viimastel päevadel jätnud piima joomata ja on parem küll. õuna ei söö juba ammu ja muidki happelisi asju väldin. vahepeal oli nii, et vahet polnud enam, mida sõin, ikka oli õhtuks kõht kivikõva ja paistes:(
 
laktoositalumatu 15. veebruar 2008, kl 14.54
Kui ma vaevlesin kõhugaasides, espumisan eriti ei aidanud,ei nospa, ei söetbl umbes pool a. Igasugu uuringuid tehti. Ka puuksud ei käinud. Mõtlesin, et nüüd laktoosivaba, just zero lactose piim müügis , Alma magus 11 kr piim ei ole hea,lisaks pole täielikult laktoosita. Proovisin ,et jätan laktoosid ära ja võtan laktoosivaba, ja nüüd 2 kuud olen teine naine. Kõht vajus lausa kokku, vahest mõtlen, et kas mu selgroog ja kõht savad kokku. Puuksud käivad jne.Olen nagu millestki hirmsast pääsenud.
Lausa uskumatu , kuidas minuga on lood muutunud. Olen inimene.
Rääkige, mis tahes, et moe haigus. Kuid mina olen ehtne näide, et see on nii, laktoositalumatus oli minul kindel põhjus.
Perearst ümises, kui arstidel käisin ja kahtlustasin, ah, mis see lollus veel välja mõeldud on.
 
Laura 15. veebruar 2008, kl 15.13
Minul näiteks tekitas gaase teravili - kaer jms. Kuna ma armastasin putru ja toitusin ka nn tervislikult, s.t. kartuli asemel tatar jne., siis oli kõht kogu aeg gaase täis. Ise veel imestasin, et millest, kuna piimatooteid vältisin.
 
seesu 15. veebruar 2008, kl 21.08
sama siin. ka ise otsisin aastaid põhjust kõhugaaside pärast ja kui piimatooted ära jätsin, kadusid ka gaasid! Katsetage, see tulemus on paari päevaga käes. Kahju, et juustu ei saa enam süüa.
 
ää 15. veebruar 2008, kl 23.06
gaasid päävad läbi käima, misä jamatä
 
juustu kaitseks 15. veebruar 2008, kl 23.09
seesu:

aga juustus ei ole ju laktoosi! Juustu tegemisel eraldub piimast juustuvesi (vadak) ja laktoos jääb sinna vette. Ehk ainult pehmed, kohupiimataolised juustud nagu toorjuust, fetajuust võivad natuke gaase tekitada, kui inimesel on tugev laktoositalumatus.
 
viimasele 16. veebruar 2008, kl 09.07
Laktoositalumatusega individuaalsus, mõni saab ,mõni mitte.oleneb ka juustu sordist, kuna pole pealekirjutatud võib alt minna. Pehmet juustu mitte iial.
 
seesu 16. veebruar 2008, kl 22.47
juustujutt on õige. olen igat moodi proovinud. paar õhtut tagasi tegin ahjus juustusaia ja võtsin ka paar tükki ja sellest piisas. Ehk ainult kõvad(?) juustud, aga mis neist kõige parem on? elan paraku hiiumaal ja meie juusuvalik on siin väga kesine. hetkel ei ole laktoosivaba piima märganud.
 
nutunetüdruk 08. juuli 2009, kl 17.47
Minul on kohe hirmsad gaasid, mul on sõprade juures vahest nii piinlik sest vahepeal on valu päris valus, sest ma ju hoian kõike kinni, kardan isegi poisi poole jääda ööseks, sest äkki maisuuda seal niimodi olla et ei laseks peeru. Sõbrannadel pole sellist häda veel olnud, minul polnud ka varem, aga mul isa peeretab hirmsasti ja peale seda ma arvasin et see on harjumus. AIDAKE PALUN ! :/
 
kogenud 08. juuli 2009, kl 17.56
Lahustoitumine aitab, st valgurikkaid toiduaineid ei söö koos süsivesikuterikaste toiduainetega.
Piimatoodetest loobu üldse.
 
to nutunepiiga 08. juuli 2009, kl 19.27
tee iga päev vähemalt viis mintsa sellist harjutust:

viie sekundi jooksul sisse hingates aja kõht hästi punni, siis hoia viis sekundit kõhtu punnis ja siis hinga viie sekundi jooksul rahulikult välja, kõhulihaseid hästi vastu selgroogusurudes.
nädala, hiljemalt kahe pärast peaks olukord oluliselt paranema. seedeelundkond vajab nats "masseerimist", et ta hästi toimiks.

muidugi võib sul ka mõne toiduaine talumatus olla, minul on ka kerge laktoositalumatus, laktoosivabade gefiluse kapslite ja sellise kõhuhingamisega saan omale siiski jogurteid ja keefiri lubada, piima küll mitte.
 
teada värk 08. juuli 2009, kl 22.07
Kõige parem on teha toidutalumatuse test,sest ise ei suuda kindlasti kõiki toiduaineid välja peilida,mida organism ei kannata. Aga see test on tasuline ja üsna kallis. Alustuseks soovitaksin veregrupi dieeti Tee selgeks , mis veregrupp sul on ja söö ainult neid toiduaineid, mis on sinu veregrupile kasulikud.0 -grupi inimestel on nt.KÕIK piimatooted täielikult välistatud,B-grupp peaks aga nagu ainult piimatoodetest elamagi- Peast ei oska öelda,aga osta veregrupi dieedi raamat, seal kõik kenasti kirjas. Ja muide asi toimib suurepäraselt,sest ise olin aastaid hädas sama probleemiga
 
jj 08. juuli 2009, kl 23.12
värskeid asju. salateid ja puuvilju söö alati enne muid asju. ära värskega liialda, pigem keedetult. tee selgeks toiduaine, mis sul neid gaase tekitab. nii et vaata menüü üle.
 
ärritunud sool 09. juuli 2009, kl 00.25
On võimalus, et tegu ärritunud soole sündroomiga, aga kahjuks närve üle vaadata ega neist loobuda ei saa, tuleb lihtsalt nendega elama õppida.
 
no nii gaasitajad 09. juuli 2009, kl 00.44
kõigepealt tuleb endale selgeks teha,miks gaasid tekivad. Gaasid tekivad käärimise tagajärjel. Ja käärimine tekib, kui toiduained,mis peaksid kinnituma sooleseina külge, sinna mingil põhjusel sinna korralikult kinnituda ei saa. Näiteks on soolesein põletikuline. Aga okei, mida siis võib proovida. 1) loobuda täielikult suhkrust. 2) menüüst välja kõik jahutooted, ka tärklisest valmistatud tooted 3)juurikaid süüa ainult hautatult. Ja sööma tuleb hakata rohkem aeglasi süsivesikuid. Mesi on küll kiire süsivesik, aga see sobib. Aeglased süsovesikud on näiteks tatar, punane-, tume-, metsik riis. Ja nõnda võiks proovida umbes 2 nädalat. Ma arvan,et märkate muutust. Banaani süüa ainult küpsetatult, või siis kui on juba pruunid täpid peal. Jooge rohelist teed (ikka korralikku,mitte seda pakiteed)kohe mitu-mitu tassi päevas.On põletikuvastane ja tugev antioksüdant. Siis ära joo palju,kui sul on hemoglobiin madal,viib rauda organismist välja. Siis joo rooibos teed. Ja sporti tuleb hakata tegema, kõike selliseid alasid,mis liigutavad soolt tublisti. Väga hea on ujumine.
 
m24 09. juuli 2009, kl 12.51
minul on terve elu kõvasti kõhutuult tulnud.. eriti järgmisel päeval pärast suuremat õllejoomist. Siis ta raibe haiseb ka nagu Pirita tee mereõhk.. Aaga muidu olen õppinud vaikse sisinaga õhku välja laskma nii, et keegi ei saa arugi. Ainult pärast õllejoomist peab seda kusagil teistest eemal tegema, muidu hakkavad teised inimesed surema nagu kärbsed. Kinni hoida pole mõtet - kole ebamugav ning lõpuks hakkab kõht ka valutama.
Selle pisiasja pärast oma toitumist ma küll muutma ei kavatse hakata. Inimesed õpivad ka ilma käte või jalgadeta ning isegi pimedana hakkama saama. Asi see väike kõhutuul siis ära ei ole.
Laske vaikselt peeru ja pidage omaette peenikest naeru!

Päikest kõigile!
 
viimasele 09. juuli 2009, kl 17.03
haa-haa....lahe oled!!!
 
läände j6udsime 09. juuli 2009, kl 20.20
Laktoositalumatus pole?
 
Abisaanu 09. juuli 2009, kl 20.50
Kõhugaaside põhjuseks võib olla pärmseene vohamine soolestikus. Minul aitas DIDA nimeline preparaat. Lisaks tegi ka naha kenamaks.
 
või siis 10. juuli 2009, kl 15.40
gluteenitalumatus...
 
nutunetüdruk 10. juuli 2009, kl 20.36
ma tänan teid, ma jätsin see aasta spordi tegemise ära, ja suhkurt , puuvilju ( õunu just ) ,´marju ja selliseid asju piima joon palju, jogurteid joon palju ! et ma ei usu et mul haigus on, lihtsalt ma pean vähemalt 5 korda peeretama päevas, aga see on ebameeldiv. Kas te saaksite veel mulle soovitada mis toitu tohiksin süüa ? Muidu aitäh teile , kes andsin nõuandeid ! Palju abi sain ntx :
Autor: no nii gaasitajad


ja kindlasti ostan endale veregrupi dieedi raamatu !

Aitäh veelkord ! :)
 
vitamiinid 11. juuli 2009, kl 22.51
KÕHUPUHITUS, GAASID, KÕHUKINNISUS Vitamiin B kompleks 2 tk 2 korda päevas
Multikaroteen 1 tk. 2 korda päevas
Multifiber 1-2 tk. 3 korda päevas, iga portsioni kohta 1 klaas vett
Vitamiin C 1 tk. 2 korda päevas
Madal maohappesus, sapidefitsiit.
vali üks nendest(mitte apteegi oma)
 
miz miz 12. juuli 2009, kl 13.13
endal on ka ärritunud soole sündroom, kole ebameeldiv ja häbi tekitav probleem. viimasel ajal joon rohkem vett ja üritan väikest viisi veregrupi dieeti pidada, veidi abi on küll:) loodan, et ajapikku õnnestub mul sellest probleemist täielikult vabaneda.

aga toiduainete lahus söömisest niipalju, et ma pole siiamaani aru saanud milliseid toiduaineid peab lahus sööma, milliseid koos?
 
mnjah 12. juuli 2009, kl 14.35
mida vähem loomset sööte, seda vähem haisvad gaasid on

tehke vereproov ja näete millele allergiline olete-mul ple üldse gaase kui ma ei söö teravilja ja piimatooteid nt.

kõik milles leidub suhkrut võiks ära jätta (mitte puuvilju siiski), suhkur tekitab põletikku kehas, rakutasandil, sealt hakkavad edasi arenema vähkkasvajad.

kusjuures hiina meditsiinis soovitatakse üldse loobuda piimast, teraviljast ja suhkrust, seda just endometrioosi raviks/ennetuseks
 
küsimus 12. juuli 2009, kl 16.44
Kui teravilja ja piimatooteid ei söö, mis siis üldse üle jääb, kartul ja liha ja toorsalat?
 
kk 15. juuli 2009, kl 15.34
Proovi õhtune toiduports hästi väikseks ja lihtsaks teha ja seedimisele õhtuks väga vähe koormust anda. Hommikul ja lõunal pead siis loomulikult korralikult toituma. Proovi nii nädal aega ja vaata kas on muutust.
 
juuli 15. juuli 2009, kl 16.41
Minul aitab jalgrattasõit kõhugaasidest vabaneda. Sõidan rattaga kodust-tööle ja töölt-koju ning sageli ka õhtul enne uinumist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!