Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kõhugaasid
 
kõht kui võõras 12. september 2010, kl 07.27
Tere !
Seedehäireid mäletan tite-east. Elasin talus, kus toit oli oma majapidamisest. Vaevuste süvenemine on viinud selleni, et ei piima ega kefiiri, leiba-saia-sepikut, kaunvilju, riisi, tatart, kapsast, õunu-ploome ja isegi porgandit ning kartulit süüa lihtsalt ei saa. Mõnikord tundub, et ainsamagi lisandita joogivesi põhjustab mürglit. Tänavune sügis viib vist toidulaualt tomati: usaldasin külas viibides süüa kaerahelbeputru, millalgi hiljem sain kefiiri ja paar leivaviilu, teisel päeval mõne ploomi... Nüüd kestab üle kuu seedekulgla üliaktiivne gaasimoondus ja tomat -tavaliselt hästi käitunud ning peaaegu et ainus värske aedvili mu menüüs- ei luba end süüa. Igasugused taimsed turgutajad-toetajad ei mõju ( köömen ja kõik muu ). Arstimeid pole julgenud võtta: maksavad omajagu, aga "abi" võib järgneda sama, mis siin foorumis soovitatud hapupiima ja kefiiri puhul. Massaažideks , arstlikeks läbivaatusteks ja muudeks protseduurideks pole minul summasid.
Poejärjekordades seista ei saa, vestelda ei saa, öiti ärkan sageli mürgitusaistngutega.
Kas on keegi nii ulatuslike gaasivaevade juures millestki abi leidnud?
 
Minna 12. september 2010, kl 09.30
Minul olid pidevalt gaasid siis, kui mul oli emakamüoom, eriti hulluks läks olukord alati paar päeva enne päevade algust. Peale emaka eemaldamist olukord normaliseerus koheselt.
 
gluteenik 12. september 2010, kl 23.51
ilmselt mingi toidu(aine)talumatus. Siin eespool mainitud laktoos,raskemal juhul gluteeni talumatus. Laktoosi talumatuse korral kannatab vähemalt hapupiimatooteid süüa,kuid gluteenitalumatuse (nisu, rukis, oder, kaer)korral peab väga hoolega jälgima, mida suhu topid;)Tavalise leiva ja saiatoodetest tuleb suu puhtaks pühkida,lisaks jälgida valmistoitude koostisi. Nisu topitaks pea igale poole sisse-isegi kommidesse~!Kui ise ei suuda välja peilida, tuleks toidutalumatuse test teha
 
mees 13. september 2010, kl 11.34
To: kõht kui võõras, Mul olid peaaegu samad nähud, need siis pärmseenest ja üleliigsetest soolebakteritest minu puhul tingitud. Võid proovida tarbida mõnda aega küüslauku, see vähendab seda ebameeldivat käärimistunnet päris kõvasti. Ise tarbin nii kuni 10 küünt päevas.
See rahulik sõõmine, toidu korralik läbinärimine jne peab paika, üks ja seesama toit ükspäev põhjustab meeletult gaase teinepäev ei saa aru midagi järelikult sõõmise viis ja vaimne olek on määravad.
 
naine 13. september 2010, kl 20.46
küüslaugu puhul on norm siiski üks-kaks küünt päevas, üle pingutada pole mõtet.Aitab ka kalmusejuur ning soovitav oleks rämpstoidust loobuda.Gaase võib tekitada ka talumatus mõne toiduaine vastu, nt.poepiim on üks neist.Põhjuseid on nii palju, et ei jõuaks kõiki kirja panna.
 
n58 13. september 2010, kl 21.52

Sain lahenduse kui mikrokliima sooltes ja maos sai korda. Kasutasin karbi ACIDOPHILUS PLUS häid baktereid ja seneajani korras. Mulle toodi neid Soomest, nüüd on neid saada ka Eestis.

Kui peaksin vajama antibiootikume, peaksin peale ravikuuri jälle need bakterid endale sisse sööma ja sooltes ja maos korra looma.

Ja kui mehed viinaga oma mao rikuvad, no kasutage siis neid.

Hea on olla terve ja gaasideta.
 
mees 14. september 2010, kl 21.42
See mikrokliima on suhteline asi, olen ise ka tarbinud piimhappebaktereid ja alguses nagu aitas kui neid tarbisin hiljem aga läks mul juba süda pahaks nendest. Siis avastasin et küüslaugu tarvitamine korrastab minu puhul seedimist ja enesetunnet märgatavalt. Ajab kõhugaase välja ja gaasivalu hulka vähem, sammuti sellist ebameeldivat toidu roiskumise tunnet kõhus iga päev järjest vähem.
 
naine 14. september 2010, kl 21.46
need, eks tarvitavad talupiima, mis on pastöriseerimata, saavad kasulikke baktereid piisavalt.
Aga poejogurt koos oma lactobatsillusega ajavad mulle kindlalt gaase, olen sellistest kahjulikest asjadest täiesti loobunud.
mis neist bakteritestki kasu, kui jogurt ise on keemiat ja säilitusaineid täis.
 
Kahhh 15. september 2010, kl 01.41
Mul on laktoositalumatus, ühtegi teist talumatust testid ei näidanud, aga sama jama nagu "kõht kui võõral" - pea kõik juurviljad, puuviljad ajavad kõhu nii punni, et tavaliselt täiesti mugavalt olev püksivärvel soonib järsku kõhtu nii, et kohe plahvatan.

Minu puhul on lisaks piimatoodetele kõige hullemad ploomid, pirnid, maasikad, loomulikult kõik kaunalised (maapähkel on kah tegelikult uba!!, paljud ei tea), kapsad-kaalikad-tume leib jms.

Espumisan, söetabletid, seedimist soodustavad asjad a'la probiootikumid ei aita.
Päris pikalt olin üksik ka, kuna ei julenud ühegi inimesega samas ruumis magama jääda. Nüüd lihtsalt ei söö pärast 5-6, uneajaks on gaasid enamvähem väljas.

Masendav.
 
viimasele 15. september 2010, kl 16.27
meie eesti laborid ei suudagi kõikide toiduainete talumatust täielikult diagnoosida. Endal oli sama lugu.Peale puuksutamise tekkisid mul veel ka totaalsed peavalud.Käisin siis biokliinikus verd andmas(proovid saadeti Saksamaale laborisse)Alles pärast seda sain teada,milliseid toiduaineid ei talu.Ja osad olid mulle täielikuks üllatuseks.Haisutasn igal õhtul korterit,nii, et kodused olid lausa vihased mu peale...Nüüd lihtsalt ei söö neid toiduaineid, mida organism seedida ei suuda ja elu kui lill!
 
peereta 08. mai 2012, kl 17.41
õnnetu 28. veebruar 2008, kl 21.56

ennevanasti sai abi peeretamisest. ega see pole häbiasi. kärista sitta isuga, pole hullu.
 
tsikk 08. mai 2012, kl 17.54
peer peer puuks pruuks prõmmmaki. tehtud ja kõht kohe poole väiksem.
 
nomaeitea 09. mai 2012, kl 10.26
o pöördu oma hingesugulaste poole,neil samad parasoole probled.
saate inffi vahetada.
nad lasevad nagu sa isegi oma süsihappegaase välja igas suvalises kohas. nende väljaheitegaaside sissehingamine tekitavad isegi sinusugusele, fakaalimängude alaisele harrastajale ja innukale propageerijale, raskeid hallutsinatsioone ja vallndavad haige fantaasia.
küss oled sobiva proktoloogi juba leidnud, saripeeretaja
 
ja jah 23. september 2013, kl 20.05
laseks küll,aga probleem on selles, et nad ei tule välja. Hästi all aina keerlevad ja teevad õudsat valu, nagu noaga torgitaks.
 
sama häda 07. november 2014, kl 01.57
Mul sama häda nagu siin eespool kirjutavad. Ma ei saagi aru, et mõni toit vähem tekitaks, sest pidevalt olen gaase täis. Kui õhtupoole kaks suurt söekapslit võtan, siis saan gaase välja küll ja tundub, et suht norm olla, kahjuks olen hommikuks jälle nagu õhupall.
Kõikvõimalikud uuringud (sooled, magu, veri, ultraheli, infketsioonid-väljaheite proov) tehtud, ei leita midagi.
Kas keegi on millestki abi saanud?
 
asjalik abivahend 04. mai 2016, kl 11.14
teema küll vana, aga kui keegi siia satub - nendele, kes kuidagi oma kõhugaasidest lahti ei saa või vähemalt selleks ajaks, kui asi on hullem (minul näiteks tekkisid hullud gaasid raseduse ajal :S), on olemas selline tore asi nagu aktiivsöefiltriga aluspesu. gaasidest see ei vabasta, kuid piinlikke olukordi aitab vältida küll, sest kui vaikselt oma valusad gaasid välja lased, siis vähemalt lõhna pole tunda. nüüd hakati seda Eestis ka müüma, enne sai UKst tellida. vaadake myshreddies.ee
 
MSR 05. mai 2016, kl 17.20
METEORISM .Gaase koguneb soolestikku süsivesikute- ja kiudainerikka toidu söömise järel tekkivatest käärimisprotsessidest. Mõnikord põhjustavad seda ka südamepuudulikkus, kõhunäärmehäired ning soolestiku ahenemine või läbimatus.
· Tilliseemned. Hästi aitab sel puhul tilliseemnekeedus. Segage 4 osa pihlakamarju, 3 osa piparmündilehti, 3 osa tilliseemneid ja 2 osa palderjanijuuri, valage 1 spl segule klaas keeva vett, laske tund aega tõmbuda, kurnake ning jooge puhituste ja soolespasmide puhul 2 korda päevas ½ klaasi.
· Apteegikummel. Kummelitõmmis aitab seedetraktihaiguste, meteorismi ja kõhulahtisuse korral. Valage 1 tl õitele 2 kl külma vett, laske 8 tundi seista, keetke 5 minutit, jahutage, kurnake ja jooge kahe päeva jooksul 3 korda päevas enne sööki 1/3 klaasi.
· Võilill. Võilillejuuretõmmisest on kasu gastriidi, meteorismi, kõhukinnisuse, maksahaiguste ja ainevahetushäirete korral. Valage 2 tl peenestatud juurtele klaas keeva vett, laske 8 tundi tõmbuda ning jooge 4 korda päevas enne sööki ¼ klaasi.
· Mesikas. Tõmmise valmistamiseks valage 1 tl peenestatud ürdile klaas keeva vett, laske tund aega tõmbuda, kurnake ning jooge 3 korda päevas ½ klaasi.
· Aedvaak. Keetke 30 g peenestatud aedvaagijuuri 5 minutit liitris vees, laske tund aega tõmbuda ning jooge kurnatud keedust 3 korda päevas ½ klaasi.
· Koirohi. Laske 1 tl kuival ürdil tund aega klaasis keevas vees tõmbuda ja võtke kurnatud tõmmist 3 korda päevas 15 minutit enne sööki 1 spl.
 
rahvas hei 05. mai 2016, kl 21.53
Võib viidata parasiitidele. Küsige perearstilt Vermoxit.
 
see on 06. mai 2016, kl 21.17
Geenitalumatus
 
Istuge vähem seal hullude Jututoas! 18. mai 2016, kl 17.26
Kurat, sööge nagu vanad eestlased toorest hapukapsast, hapukurki,petti, keefiri jne.
Mitte mingeid hirmkalleid probiootikume apteegist! Ja ärge ajage omale sidrunit ja õunaäädikat sisse siis, kui endal maohaavad juba ülihappsusest!
 
Beer 05. november 2016, kl 15.39
Sitahais see söödab sead
putskid poisd kokku veab
 
mrq 08. detsember 2016, kl 23.00
Vana teema,kuid alati ajakohane. Eelpool nimetatud gaaside põhjus - laktoositalumatus, see ei ole. Mul on väga piima taluv organism, uuritud vere järgi.
Gaasid tekivad mul siiski, kui väga palju erinevaid toiduained koos süüa. Üks inimene eelpool mainis toiduainete eraldi söömist, jah see on lahendus ka mul. Lahendus on ka, mitte liiga palju korraga süüa.
 
Triin 09. detsember 2016, kl 09.30
Sitahais on kopsurohi ja kui ikka kopsud kinni, siis see hais avab ikka bronhid ja bronhioolid.
 
Kuninganna Lindgren 13. juuni 2019, kl 12.01
Ma olen küll parimais aastates parajalt paks impotentne mees aga no kui ma orbiidile lendan siis ma küll ei riskiks tekib situatsiooniliselt eluohtlik olukord kui sitt ventilaatorisse lendab
 
Siga lekib. 18. juuli 2023, kl 17.03
https://www.youtube.com/watch?v=FHxQc2mWpZs

Siga zittus silm pilkus
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!