Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
6-kuuga kopsuvähk!
 
?? 03. oktoober 2009, kl 16.28
vähk pidavat ju olema pärilikkusega kõige rohkem seotud?

muide, kuidas kopsuvähk avaldub? ma ei sooviks siis kusagilt netist cipytud sümptome. palun kirjutage need, kes oma pereliikmel/lähedasel näinud võ tema kaebusi kuulnud. kas esines mingi krooniline kopsuhaigus enne vähi tuvastamist?

kaastunne haigestunuile. olgu elupäevad võimalikult leebed. kaastunne ka lähestatele seda valu kõrvalt vaadata. Püüdke olla tugevad ja hoidke oma lähedasi raskel ajal!
 
k 03. oktoober 2009, kl 16.32
kopsuvähk on ikka suitsetamisega kõige enam seotud.
sümptomid on eri inimestel üsna erinevad, algstaadiumis sümptome praktiliset polegi.
 
... 03. oktoober 2009, kl 16.40
Peamised sümptomid on ikkagi:
Varased kaebused- veriköha, “suitsumeeste” köhatamine
Hilissümptomid- Valud rinnus, õlavalu, kõhnumine, profuusne verejooks, palavik, väsimus, aneemia, suurenenud lümfisõlmed, õhupuudus, neelamisraskused.
 
abi 03. oktoober 2009, kl 16.41
äsja loetud ja soovitan teilegi:
http://helios.kolhoos.ee/stories/storyReader$193
 
non 03. oktoober 2009, kl 17.36
lugupeetud ... Su kiri tegi haiget
 
... 03. oktoober 2009, kl 18.43
siin on kaks erinevat kommenteerijat "..." nimega.

mina: ...
Aeg: 10-03-09 16:40
kirjutasin sümptomid vastuseks "??" küsimusele. ei soovinud kuidagi haiget teha.
 
q 03. oktoober 2009, kl 20.26
...
Aeg: 10-03-09 15:37

... aga kust sa tead, et su mees ei suitsetanud, ta oli palju aega sust eemal. võibolla kodus jahh ei tõmmanud.
... idiootsuse tipp, kuidas selline kirjutama suutis õppida???
 
elutõde. 03. mai 2011, kl 13.22
võtke mõõdukas koguses järjepidevalt alkoholi.näit pits konni õhtu.mina võtan iga ndlv yhe vahest kaks päeva alkoholi.noor ka veel.aga tean et kui ma olin möödund suvel kaks kuud eksperimendi mõttes ilma alkoholi pruukimata siis hakkasid igasugu tõbid kylge.nohu köha kurk valus kripp jne jne.nyyd kõik parimas korras ja pole märkigi juba kuid mingist haigusest.eks terav põletab kõik haigused välja
 
jälle 03. mai 2011, kl 15.13
kripp ja röntken
aga haigetele soovin kõige kiuste paranemist!
 
Olga 03. mai 2011, kl 16.12
Suitsetamine soodustab paljusid haigusi, kuid ei tekita neid ja minulgi oli noor sõbranna, kes kopsuvähi avastamisest surmani kokku vaid kolmveerand aastat elas. Ei olnud suitsetaja. Eks me kõik hingame tänapäeval sisse saastatud õhku või oleme kusagil passiivsed suitsetajad. Sõbranna sai nii keemiaravi kui kiiritust. Arst ütles, et nad teevad kõik endast oleneva, kuid ei tea kunagi ette, kudias kellegi vähk reageerib. Mõnel inimesel saadakse keemia ja kiiritusega vähiast jagu või selle kasvule piir ette, teisel inimesel mitte. Kiireloomulise arnguga vähi puhul igatahes ravi enamasti vähemalt piirab vähki ja annab natukenegi eluiga juurde - kasvõi paar kuud. Minu sõbranna korraldas selle aja jooksul ära kogu oma elu ja suhted lähedastega ning oli lõpuks minekuks valmis. Isegi matuseliste nimekiri oli tema enda poolt koostatud.
 
no 03. mai 2011, kl 18.43
Eks geneetilise soodumus mängib ka rolli.Kui mingi reparatisoonisüsteemiga seotud asi vigane on, siis pole palju vaja.
 
Vähihaige 03. mai 2011, kl 22.05
Minul avastati rinnavähk 2006.a.esimeses staadiumis,mammograafis,kuhu mind kutsuti.Kasvaja oli väike ja võeti ära ainult väike osa,nii et vedas.2008.a.tekkis kõrge palavik,olin mitu nädalat haiglas ja lõpuks avastati metastaasid luudes.Sellest ajast peale sain korra kuus keemiaravi ja viimase kompuutriga selgus rõõmustav uudis haiguse taganemise kohta...Elame veel !
 
idee 04. mai 2011, kl 20.02
radoon ohustab kõiki inimesi, kes elavad Eestis Paidest põhja pool. Radoon on keldrikorruse ja esimese korruse lahutamatu osa, imbub vundamendist läbi. Seega... suitseta või mitte.
 
elu 04. mai 2011, kl 20.35
sõbranna on hirmul, tal emaliini mööda on kõik naised kopsuvähki surnud, vanaema oli vist päris kõrges eas, kui selle sai, ning mitte keegi ei suitsetanud.

Samas endal suguvõsas kõik suitsetanud kõrge eani ja ja lõpuks lahkunud meie seast muude raskete haiguste tõttu.
 
kummaline.... 04. mai 2011, kl 22.53
Lähedane suri kopsuvähki.Olimuidugi kirglik suitsetaja.
Aga selliseid haigustunnuseid, nagu ... 03. oktoober 2009, kl 16.40 kirjeldas, tal küll ei esinenud. No mitte ühtegi neist!
 
jube 04. mai 2011, kl 23.01
Äi suri kaks nädalat tagasi kopsuvähki, olid samad tunnused nagu ... kirjutas.
Oli kiiresti progresseeruv vähk, päris kähku käis kõik ja jube oli kõrvalt vaadata.
 
mina 04. mai 2011, kl 23.43
minu abikaasa saadeti uuringutele onkoloogiasse. algatuseks kopsuröntgen. see oli puhas siis hulga muid uuringuid ja vere markereid, ikka korras. viimasena saadati kompuutrisse ja see näitas KOPSUVÄHK. kolmas staadium. peale seda kuulsin arstidelt, et ega röntgen ei näitagi alati kui kopsuvähk on. no mida kuradit siis onkoloogias kopsuvähki röntgeniga uuritakse. kas odavam või?
 
Pets 30. juuli 2011, kl 11.49
Naabrimees. Mais 2011 oli röntgen, kõik korras kopsus. Juuli lõpp 2011 tehti uus uuring kompuutriga, kopsuvähi neljas staadium, elada ilmselt mõned kuud jäänud kahjuks. Hingamisvaevused ja õhupuudus juba pikemat aega. Röntgen on saast, või on saastad arstid, kes seda röntgenit loevad. Praegu mees haiglas, kiiritusravi ei kannata, kahjuks pole enam midagi teha. Arstide ebapädevus haiguse avastamisel algstaadiumis.
 
ohissand 30. juuli 2011, kl 21.56
Minu äial oli jõuetus ja õhupuudus kusagil aasta enne kui ta arstile läks. Mina kõrvalvaatajana nähes tema seisundit arvasin kohe, et tal on vähk. Ega ikka inimene muidu üleöö nii äpuks ei muutu. Tema pani selle esialgu vanaduse arvele. Ja muidugi kui arstile läks oli juba hilja. Talle ei hakatud tegema isegi kiiritust, saadeti lihtsalt koju surema.
Samas tean tuttava isa, kellel on kopsuvähk juba 7 aastat.
Suitsetajad mõlemad.
Praegu avastati kopsuvähk tuttava emal, kes ei ole suitsetaja.
 
sirius 31. juuli 2011, kl 12.45
kähku käib jah selle haigusega.nii ongi et palju kordi kopsuhaigustega haiglas olnud on riskigrupp,ah.;););)
vähkkasvaja täitsa olemas teises organis olen saanud kemoteraapiat ja puha.see tegi olemise väga hulluks ja tervise päris viletsaks.isegi pidevalt veits naca halb olla.
nüüd veel nii halb uudis et see kopsuvähk nii kiirelt käib.elu ei ole igav,ei ole.tuleb röntgeni pilt teha.muidu foobiatest lahti ei saa.midagi see näitab ometi,ah?
 
Maiu 08. august 2011, kl 21.24
Minu isal oli minek pool aastat avastamisest, sellest viimane 2 kuud oli olukord väga kehv. Väga kiiresti ksutus. Kui pilt tehti, oli muidugi 1 kops juba kutu. Meie arvasime, et vanainimese nõrkus ja suitsetaja köha. Lõpupoole on nii, et kuna hingata ei ole enam millegagi, siis on organismil hapniku vaegus ning seetõttu üldine nõrkus. Temal valusid ei olnud.
Kas teemaalgataja vanaisal on see tükk juba nii suur, et välja ei lõigata?
Kui mitte, siis valmistu hooldaja otsimiseks. Kahjuks. Lõpp on kustumine, nõrkus, ka mõistus läheb, sest aju ei saa enam hapnikku. Ohh...
 
linnas 08. august 2011, kl 21.41
http://www.kasvaja.net/Korduma+kippuvad+k%C3%BCsimused%3A+kopsuv%C3%A4hk/id/139/
 
to Maiu 08. august 2011, kl 22.23
Minu äi oli viimseni mõistuse juures. Õhupuudusest olid nina, käed ja jalad sinised.
Valusid jah ei olnud.
 
sass 19. august 2015, kl 00.38
õudusjutud :S
 
nu vähi tunnused 28. august 2015, kl 13.07
peaks välja tulema ikka siis,kui inimene ka kas köhib, kas röga palju, kas hingamisteedes põletik, mis ei lähe raviga üle,hingamine teistsugune jneee...,
ilma mingite tunnusteta nüüd küll mõne kuuga vähk ei saa olla.
 
tunnused 28. august 2015, kl 13.34
Tunnused ilmnevad, aga need ei viita kopsuvähile. Minu pereliige, kes läks ka vähem kui aastaga, ei köhinud, ei kurtnud valusid rinnus, ei hingeldanud ega olnud tal ka hingamisteede põletikke. Valud avaldusid hoopis seal, kuhu olid jõudnud metastaasid. Ja arsti juurde ta pöörduski nende valude pärast, kopsude üle ei kaevanud üldse. Ning ei olnud tal hingamisvaevusi kuni viimase tunnini.
 
keegi 29. august 2015, kl 22.10
Vähiravim on olemas, ainult et sellest ei räägita. Teadlased teavad. Arstidel ja farmaatsiatehasel on tööd ja raha vaja. See on Eestis saadaval. Nii raha eest, kui ka tasuta(viimast teatud ajal aastas)
 
Muide... 31. august 2015, kl 22.29
Vähk on geneetiline haigus. On inimesi, kes ei ole kunagi suitsetanud ja viina visanud ja surevad vähki ja on inimesi, kes suitsetavad kõrge eani ja surevadki vanadusse... . Vähk on geneetiline haigus. Piinav selle juures ei ole haiguse esmane kulg, vaid just lõppstaadium, kus ei aita enam miski.
 
to muide 01. september 2015, kl 19.21
Vähk ei ole haigus
 
???? 01. september 2015, kl 20.27
mis see vähk siis on, kui ta haigus ei ole.
mingi olend poeb su sisse ja kukub lammutama?

isegi puudel on seenvähid erivormidena. inimene ju ka looduse osake. puude vähid on haiguste alla kogutud, mitte kahjurite.

minul kopsus samamoodi asjad kehvad ja olen täiesti kindel, et seen põhjustab organismis segadust, tekitab koldeid.
kopsud peavad korras olema, neid tuleb hoida nagu annab, sest kui hapnikku hakkab nappima, siis vähirakud rõõmustavad neile soodustingimuste üle ja hakkab nende võidukäik pihta.

allergiad samamoodi võivad väga häirida keha talitust, viia samamoodi vähkide ja muude pahade asjadeni.

hoidke end, hoolige oma elust, sest haigena elu on üks suur viletsus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!