Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kardan tampooni paigaldada,kuidas teha?
 
noor neiu 21. mai 2008, kl 12.50
ema kasutab mul sidemeid,ostab mullegi.tahaksin proovida tampooni,aga ei julge hästi-kui sügavale pean lükkama ja kas näiteks wc-s käies(pissides)peab tampooni eemaldama?
kas on ikka kindel,et verd läbi ei immitse ja kas ebamugav ei ole endal olla?
 
ehk siis... 21. mai 2008, kl 12.59
1. Tampoon ei sobi neitsile.
2. Tampoon on mugavam, kui side.
3. Tampooni ei pea pissile minnes eemaldama.
4. Koos tampooniga on soovitav kanda pesukaitset, sest ei või ette teada, mill tampoon täis imbub ja võib piinlik olukord tekkida (vereplekk seelikul/pükstel).
5. Tampooni peab vahetama vähemalt 2-3 korda päevas või tihedamini vastavalt sellele, kuidas vajadus on.
6. Tampooni ei tohi kasutada põletikuga.
7. Igale ühele tampoon ei sobi (erinevad põhjused)
8. Tampoon peab olema õige suurusega.
9. See kõik on kirjas tampoonide kasutusjuhendis ja täpsemalt isegi.
 
kõps 21. mai 2008, kl 13.34
Tampoon ei sobi neitsile?????

täiesti vale!
 
noor neiu 21. mai 2008, kl 13.48
sobib siis või ei sobi?
kõps-kas tead rohkem?oled ise neitsi/neitsina kasutanud tampooni?
ehk siis...-miks sa ütled,et ei sobi neitsidele?
mul ema ei kasuta sellepärast,et ütleb,tal hakkab kõht valutama,kui tampooni kasutab.võib see nii olla?
 
Esme 21. mai 2008, kl 14.07
mäletan, et neitsina oli tampooni paigaldamine nii ebamugav, et pidasin paremaks sidemetega jätkata.
aga proovi ikka ise järgi, karta ei ole vaja. proovi mini-suurusega näiteks.
mina reeglina iga kord pissil käies ka tampooni vahetan, ehkki seda tõesti ei pea tegema. kuidagi hügieenilisem tundub.
 
riin 21. mai 2008, kl 14.52
kõige lihtsam on alustada tampooniga, millel on aplikaator. see aitab tampoonil jõuda õigele sügavusele.
kui on ebamugav või ei lähe hästi, siis ära kasuta. ennast "vägistada" ei tasu.

ise kasutasin ka siis tampoone, kui neitsi olin.
nii et neitsinahk ei tohiks olla takistuseks. esimene kord kulus paar tk ära enne kui hakkama sain. harjutamise värk vist ;)

kunagi meid õpetati, et tampooni paigaldades tõsta üks jalg kõrgemale (näiteks wc poti kaanele).

oluline on protseduuri tehes olla lõdvestunud ja rahulik. pingeseisundis tõmbuvad lihased kokku ja paigaldamine keerulisem.

võib olla küll, et osadel hakkab kõht valutama tampoonist. siis ei tohi kasutada.

üldiselt on pakil kasutusjuhend peal.
hea proovimist!
ise ei kujuta oma elu ilma ettegi...
 
N24 21. mai 2008, kl 14.54
katseta näiteks ob minidega ja neid millel peal on see silk kate, need siidised nagu ja lähevad paremini sisse.. lükkama pead nii kaugele kui saad, et käies ei tunneks nagu midagi oleks sees.. kui liikudes või istudes segab siis pead välja võtma ja uuega proovima.
pissides ei pea üldse vahetama sest tampoon ei saa sul mittekuidagi pissiga kokku, ainult nöör võib saada. soovitan ka kasutada pesukaitseid vähemalt niikaua kui sa ise oma kehas ja tampoonis kindel pole kas hakkab läbi laskma. ja alati ikka paigalda nii et nöör välja jääks.. kunagi alguses unustasin ob tampoonil nööri lahti sealt küljest "tõmmata" ja pärast oli ikka tükk tegemist et kätte pärast saada...mina kasutasin süütuna ka tampoone ja mingeid probleeme polnud.. lihtsalt oleneb kuidas sa oma keha tunned, kas julged endale midagi tuppe lükata või mitte, ja on ka aplikaatoriga tampoone millega mugav paigaldada ja sa ei pea üldse sõrmi tuppe lükkama.
ära karda.. katseta... kui ei lähe alguses hästi sisse siis ära vägisi ka lükka, kui tundub ebamugav siis võta välja.. kui hakkab läbi palju imbuma siis võta suurem varjant. lase kõik ajalikud lihased lõdvaks ja proovi :) tampoon palju mugavam kui side:)
mul pole tampoonidega kõht valutama hakanud.
 
kõps 21. mai 2008, kl 15.07
Olen ise kasutanud neitsina tampooni ja ei mingit probleemi, see on ammu ümberlükatud jutt, nagu neitsid ei tohiks kasutada.
Mul läks ka pikk aeg enne, kui harjusin tampoone kasutama ja õigesti/mugavalt paigaldama, aga 100% parem kui side igatahes!

Edu sulle!
 
hmm 21. mai 2008, kl 15.48
ma proovisin neid mini ob-sid ja no ei saa õigesse kohta, lükkasin nii sügavale kui sain, kuid ikka jäi tundma ja käies hakkas nagu allpoole vajuma. Tahaks kasutada, aga need paar korda, mil olen proovinud kasutada on tulemusteta. Aplikaatoriga oli mugavam, aga ikkagi jäi tundma, eriti kui täis hakkas imbuma, siis oli tunda, et midagi sees pressib :S
 
h 21. mai 2008, kl 16.29
Tavaliselt pannakse vale nurga all.
 
millised need vanad neiud on? 21. mai 2008, kl 17.55
Neitsile sobib aplikaatoriga kõige paremini. Esimene kord katseta nädalvahetusel kui kodus oled. Koolipäeval ei tasu eksperimenti ette võtta. Proovi kükitades, parim asend. Kasutusjuhendil on põhjalik instruktsioon olemas.

Aga ka netis on piisavalt infot, noor niuke võiks peale rates poseerimise googeldamise selgeks õppida.
 
t 21. mai 2008, kl 18.21
mina olen kogu aeg tampoon kasutanud, nii neitsina kui hiljem. ei mingit probleemi.
esialgu võta ette kõige väiksemad tampoonid. võid (puhta) näpuga ka veidi katsuda, mis kujuga see tupp sul on. siis saad aru, et tamponi ei saa sisse lükata ei horisontaalselt ega vertikaalselt, vaid kerge nurga all ülespoole.

loe hoolega kasutusjuhend ka läbi, seal on kõik kirjas.
 
emme 21. mai 2008, kl 18.54
siis kui mina veel neitsi olin, siis polnud tampoone veel siinkandis olemaski... aga paigaldusest oleneb ikkagi, kas segab istumisel/käimisel või mitte.
isiklikult mulle soovitas günekoloog kanda sidemeid ja pesukaitseid, sest oli tihti probleem bakteriaalse vaginoosiga ja tampoonid tegid asja veel hullemaks.
aga jah, igaühele oma.
 
mumm 21. mai 2008, kl 20.46
kasutasin ka juba kohe päevade algusest, ehk siis neitsina. vali väike suurus ja eksperimenteeri. kui tupp on niiske, siis ei pea isegi päevi olema, et katsetada. lihtsalt võta pärast jälle välja.

ja üks asi veel - vaheta ikka umbes iga 4-5 tunni tagant tampooni, isegi siis, kui ei ole veel kaugeltki täis imbunud. tampoon on poorne ja seal armastavad pesitseda bakterid. pissil käies hoia lihtsalt nööri kõrvale, et see pissiseks ei saaks.

edu :)
 
tt 21. mai 2008, kl 20.49
kui 4-5 tunniga tampoon täis ei saa, siis tuleb lihtsalt väiksem suurus valida. sest niimoodi poolkuiva tampooni edasi-tagasi solgutades teed tupele ainult kahju.
 
ee 21. mai 2008, kl 21.30
mina saan panemisega hakkama aga välja võtmisega on jama.... vastikvastik tunne on.. aa nohh vahel harva ujulas kasutan.
 
supper pluss!!!!! 22. mai 2008, kl 13.37
absoluutselt ebameeldiv pole, hoopis mugav. käin isegi tampooniga ujumas.
 
ehk siis... 26. mai 2008, kl 13.25
Mina, kui olin neitsi, valisin minitampoonid. Ei olnud mugav, tegi haiget (valu oli alakõhus, krambitunne) ja vigastas ka neitsinahka. Günekoloog ütles.
Aga nüüd, kus ma juba abielus, kasutan tampoone, väga mugav.
 
Tydruk 06. oktoober 2013, kl 14.56
Kas ujudes häirib väga tampoon ??
 
lalala 28. jaanuar 2015, kl 15.18
Mina olen ise 14 ja päevad hakkasid umbes 12 aastaselt, alguses kui tampooni panin sisse oli nii ebamugav ja väga rõve olla ühesõnaga, kuid hiljem tekkis mul olukord, kus olid sidemed otsa saanud ja pidin lihtsalt panema tampooni, ei saanud ju ilma millegita ringi käia, seega panin.. ebamugav oli ikka aga hiljem kuidagi harjusin ära, ja eks algul vb panin natuke viltu või valesti.. praegu ei kujuta ette elu ilma selleta ja minul väheamalt ujudes ei häiri.. :)
 
D 29. jaanuar 2015, kl 21.43
Pakendis on juhend, selle järgi saab kenasti aru, mis ja kuhu. Kui õigesti paigaldada, siis ei häiri üldse. Proovi tõesti kõigepealt OB miniga, ja pesukaitse või lihtsalt tualettpaber pane lisakaitseks (mu arust need kiletatud pesukaitsed küll hea asi ei ole). Minisid võid ju sagedamini vahetada, kui tuleb rohkem voolust.
 
pissiprits 22. juuli 2015, kl 02.34
Tervitus teile, mu kallim sugupool. Jummala juhuslikult sattusin teie foorumisse. Ütleksin, et õpetlik, kuidas naised oma suguõdesid koolitavad. Ma ei tea miks, kuid meie majapidamises tampoone kasutatud pole, vähemalt minu arvates, ma pole küll seal kogu aeg ninapidi olnud. Aga igatahes sain täna teada olulise osa oma kalli kaasa
naiseks olemise rõõmust.
Nõus debateerima. Ka meilitsi. tuuletoru@gmail.com
Andres.
 
naine 22. juuli 2015, kl 11.37
Sidemete kasutamine on tervislik, tampoonid ebatervisliku: võivad kinni jääda; võivad tekitada veremürgistust, harva küll, aga võimalik.
 
määratlege oma tüüp 22. juuli 2015, kl 11.39
Milline neitsinaha tüüp sul on sealt pildilt:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8b/Hymen_en.svg
 
noor neiu 22. juuli 2015, kl 13.46
määratlege oma tüüp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Milline neitsinaha tüüp sul on sealt pildilt:
>
>
> https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/
> 8/8b/Hymen_en.svg


Rida 1, tulp 2.
 
sex 16. mai 2017, kl 11.47
Tere. Mina hakkasin kasutama tampoone, olles umbes 11 aastat vana. Päevad polnud veel aland, aga nägin kuidas suur õde wc seda tegi ja tahtsin ka suur tunduda. Siis proovisin sea sisse lükata ja läks vist kuidagi valesti sisse, sest jube palju verd tuli. Nüüd suurena kasutan, mingeid probleeme pole.
 
Gjsjf 09. aprill 2018, kl 20.46
Kas ujudes võib kasutada sidemeid kui tuleb hästi vähe verd?
 
mkm 14. aprill 2018, kl 11.15
sidemetega üleüldse ei saa ujuda
tuleks kasutada väiksema imavusega tampoone või kui tõesti peagi olematult tuleb ss ei peagi midagi kasutama
 
Elisa beth 23. juuni 2018, kl 15.29
tahtsin küsida, et kas esimedt kora tampooni paigaldamine võib olla ebamugav?
 
Rhal 28. juuni 2018, kl 01.42
Nägin delfis mingi artiklit, mis rääkis sellest, et ühel naisel tekkis tampoonidest veremürgitus ja lõpuks politsei leidis ta teadvusetult hotellitoa põrandalt ning lõpuks talt amputeeriti mõlemad jalad. No lihtsalt kohutav, mis juhtuda võib. Igasugu uskumatuid asju juhtub siin elus alatasa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!