Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kas sooleuuring on talutavam süstiga või süstita
 
marika 13. oktoober 2008, kl 13.54
Tean, et Tartus tehakse vastavalt patsiendi soovile ka rahustav-lõõgastav süst veeni.Kui küsida ka süsti, siis tahaks teada, milline on ennesetunne selle süsti mõju ajal ja hiljem. Teeb ta väga uimaseks?
Samas, kui protseduur on küll õudselt ebameeldiv ja valulik aga jääb siiski talutavuse piiresse, karjuma ei pane ja kannatad hambad ristis ära, siis vast seda süsti ei küsikski. Tahaksingi lugeda erinevate inimeste arvamusi uuringust süstiga ja ilma.Palun kirjutage, sest mul paari päeva pärast minek sinna uuringule.Mis erinevaid haigusi teil on tuvastatud? Anonüümselt võite ju sellestki kirjutada.
 
käisin 13. oktoober 2008, kl 14.49
Mulle tehti lausa kaks süsti, aga valu vastu need ei aidanud ja uuring jäeti pooleli. Kuidas ma pärast koju sain, väga ei mäleta, kas süsti või nõrkuse tõttu, sest eelnev päev ja öö tulevad ju potil veeta. Mingeid vastavaid hoiatusi ja soovitusi muidugi ei jagatud. Ei tuvastatud midagi, arst süüdistas mu hädades antibeebipillide tarvitamist ja seda, et söön poeleiba, see olevat liiga niiske, et seda kohe süüa, enne pidavat paar päeva seda kuivatama. Lisaks põhjustas tema arvates kõhulahtisust antibiootikumide tarvitamine aasta tagasi.
 
k* 13. oktoober 2008, kl 15.04
mul üks tuttav käinud ja süstiga ja tema ei tea sellest nn õudsast protseduurist midagi hullu rääkida, et süst siiski aitab, aga pärast oli ikka natu aega veel juskui laksu all, aga ma arvan, et see pole eriti hull.. ma ise võtaksin kindlasti süstiga variandi, sest see uuring võib soole iseärasuste tõttu ikka väga valus olla....
 
to käisin 13. oktoober 2008, kl 15.19
Kas uuringut teostas dr. Kuusik? Kusagilt on jäänud meelde see pehme leiva söömise teema just temaga seoses.Kas sul oli kogu aeg valus, või vooliku liikumise ajal soole keerukohtades.Mis ulatuses siis üldse sooli teil uurida sai?
Kui on ikka suured probleemid ja patsient ei talu seda uuringut, siis kas ei oleks mõtekas arstidel teha kompuuterdiagnostikat soolestikust hoopis. Või peab selleks omama häid tutvusi.Kas Tartus oleks võimalik seda tasulise teenusena teha?
Endal ka oleks vaja minna.Häirivalt ebamugav tunne ülakõhus, kõht selline puhitunud ja toit ei seedi hästi.Iste pole kõva ega pehme, aga selline kohev puderjas mass, kus seedimata toidutükid sees.Samas valusid pole,kaalukaotust pole,verd ja lima ei tule. Aga see vöötunne.Veri korras, maksanäitajad korras, UH korras.
 
käisin 13. oktoober 2008, kl 15.38
Oli jah dr Kuusik. Kogu aeg oli valus, õhku pumbatakse ju sisse, et seda voolikut üldse edasi liigutada saaks, sellest saadki jubedad gaasivalud. Uurida saigi ainult natuke jämesoole algust. Mingeid alternatiivseid uuringuid mulle ei pakutud, ei tasuta ega tasulisena.
 
nuh 13. oktoober 2008, kl 23.29
mulle on tehtud 2 korda, miskit pole leitud. Esimesel korral oli vene aeg ja siis pidin 2 päeva haiglas olema, teisel korral tegin puhastuse ise ja läksin vaid protseduurile. Teisel korral tehti ilma tuimestuseta, lõpu poole oli paar korda valus ja seepärast oli natuke paha, aga see läks üle. Pärastine gaasivalu oli vastikum. Kui võimalikult kähku peale protseduuri wc-sse minna ja proovida neist vabaneda, on olemine ka ok.
 
Ka käinud-näinud 14. oktoober 2008, kl 09.24
Mina käisin mõned päevad tagasi dr. Kuusiku juures Tartus Gildi tänaval. Pidingi siia uue teema tegema, a siin võib ka kribada.
Kiidan doktorit igatahes, õde oli ka norm. Koloskoopia tehti ilma süstita, kuigi küsiti, kas on vaja narkoosi... Minul oli pepu juures igatahes väga valus ja samuti äärmiselt paha kui voolik õhku sisse lasi kogu aeg. Kui voolikut ümber keeratakse ja käänulistest kohtadest vaja liigutada, siis on ka mõistagi valus- voolikut ei tunne sees, aga õhku/gaasi isegi väga. Kujuta nüüd omale maailma kõige kõvemat gaaasivalu ette- vot nii jube on pärast uuringut. Valu on uuringu ajal talutav, lihtsalt äärmiselt ebamugav on, kui keegu su p.augu juures askeldab. Põhimõtteliselt vaatab arst ainult ekraani peale.
Äärmiselt põhjalik arst, seletab kõik ära, mis toimub. Mina küll sõimu ega muid ebameeldivusi ei kuulnud tema suust, nagu siin ühes varasemas teemas keegi mainis.
Gaasivaludest ja õhupallitundest lahtisaamiseks ostsin apteegist espumisani, see nagu leevendas veidi. Lisaks veel Fortransist oli kõht lahti veel 3 päeva..
 
* 14. oktoober 2008, kl 23.28
Mina lasin uuringu süstiga teha. Olin küll uimane, aga siiski täie teadvuse juures. Kogu protseduur oli vägagi valus, aga õnneks see pole väga pikk. Elad üle igal juhul. Mu meelest palju rõvedam on seda vedelikku endale sisse juua, mis su soolestiku puhtaks teeb. ja veel..arst ütles, et oleks võinud selle joogi sisse sidrunimahla pressida, et oleks normaalsem maitse..ja ta ütles seda siis, kui ma olin selle õuduse eelmisel päeval läbi teinud. Võibolla on mõnele sellest infost abi ja saab selle rohu solgimaitset parandada :o)
 
Ka käinud-näinud 15. oktoober 2008, kl 08.33
Mina pressisingi iga liitri kohta pooliku suure sidruni (rohkem ei julgenud). Sidruni lubamine oli arsti antud juhendis ka kirjas. Ega see sidrun nüüd oluliselt ei paranda maitset, aga ilma on ikka väga väkk.
 
Olga 18. oktoober 2008, kl 04.48
Minul just tehti eile välisriigis ja siin tehakse üldnarkoosis. Kui üles ärkasin ei tundnud mitte midagi ja olin segaduses, et miks nad ei ole protseduuriga veel alustanud! Ma ei kujutagi ette, et oleks kuidagi teistmoodi tehtud!
 
Täpp 21. oktoober 2008, kl 00.17
Jube uuring. Ei tahaks küll hirmutada aga minu jaoks üks jubedamaid asju maailmas. Röökisin, nagu siga aia vahel. Palusin ka poole uuringu peal süsti aga õde ei suutnud mulle seda veeni teha. 4 korda surkis ja veeni sisse ei saanud. Siis pidin juba sellest minestama. Õnneks saab iga halb asi ka ükskord läbi ja hea oli see, et midagi ei leitud. Kui keegi veel minna käsiks, siis läheksin ainult narkoosis. Mul on kõhus ka palju liiteid, ehk tegi see asja hullemaks, ei tea.
 
xx 10. mai 2011, kl 13.41
Tere.
See vana teema aga kas keegi on viimasel ajal seda läbi teinud?
Kas tehnika on uuenenud?
Kas on ikka ebamugav?
JA mis kaebustega te olete läinud arsti juurde? (Kas pärakulõhega ka seda tehakse)
 
Pirk 10. mai 2011, kl 13.46
Mulle tehti samuti aastaid tagasi, ei mingit süsti ja valus polnud ka. Veidi ebamugav ainult. Aga vaatasin ka ise huviga, mida ekraanil näha oli ja esitasin arstile küsimusi ning sain vastuseid.
 
memm 10. mai 2011, kl 19.38
tegin sama protseduuri ,tehti narkoosiga ...küsige narkoosiga tegemist ja te ei tunne mingit ebamugavust
 
naine 11. mai 2011, kl 02.04
Tegelikult on diagnostika ju nii arenenud, et sellised jubedad protseduurid peaks küll ammu ajalugu olema. Milleks siis need moodsad kompuutrid jm.
Ise olen ka juba 20 a. tablettide peal soolega, teadmata mis viga kuna ei lase iial seda protseduuri teha. Pigem suren.
 
Siil 11. mai 2011, kl 11.14
Mina käisin üldnarkoosis, midagi ei tea ega mäleta, aga arst ütles, et ma poleks üle elanud seda, kui oleks ilma narkoosita tehtud- et sooled on nii keerdus...
 
küsimus siilile 11. mai 2011, kl 16.34
Kus tehakse üldnarkoosiga ja mis tingimustel, kas mõnes erakliinikus, raha eest?
 
poli 12. mai 2011, kl 10.45
 
.. 12. mai 2011, kl 14.57
itk tehakse narkoosiga
 
mai 12. mai 2011, kl 21.44
Mis moodi annavad tunda soolte liited?Endal juba päris mitu aastat vasakul pool alakõhus valud,viimasel ajal annab tunda ka paremal pool.Naistehaigusega tegemist pole ja kõhukoopa ultraheli ka tehtud.
 
xxx 28. september 2011, kl 15.21
 
soovitan ka 28. september 2011, kl 18.51
lasta teha narkoosiga,sest ka mina pole mingi hellik,kuid rohkem seda protseduuri küll teha ei tahaks.Muidugi,elad üle(naised on ikka rohkem valu-ja ebameeldivust taluvad-arvestades sünnitusvalusidki)ja unustad peagi,et seda tehti.
 
K:L 28. september 2011, kl 20.39
Kas tõesti saab narkoosiga?
Ka tartus?
Kas teil oli mees või naine arst?
 
ka käinud 28. september 2011, kl 20.39
poole uuringu pealt tehti veenisüst, see aitas nii palju, et kannatasin lõpuni ära. Ilma süstita poleks suutnud. Pärast viidi raamiga teise tuppa gaase välja laskma ja tund-poolteist toibuma. Ise sõitsin autoga koju ja pärast mingeid valusid ei olnud.
Ma arvan, et valude suurus ei olene kellegi kangelaslikkusest, vaid ikka liidetest, põletikest ja soole keerdudest ning sajast muust asjast.
Kokkuvõttes, minu jaoks oli gastroskoopia miljon korda jubedam kogemus, kuigi..ilma narkoosita ei lase ma enam kumbagi teha.
 
relli 29. september 2011, kl 23.33
endale pole tehtud, aga sõbranna rääkis, et tema jaoks oli see kohutav kogemus. et pidi peaaegu surema valust ja ka röökis nagu ratta peal, et nagu oleks ora sisse aetud. aga tal oli ka mingi jõnks või midagi sees olnud.
 
jah 30. september 2011, kl 01.14
Ja praegu ei ole meil mitte keskaeg, vaid XXI sajand:(
 
j 06. oktoober 2011, kl 18.08
ikka süstiga,aga väga jube oli see kõik.
 
aia 28. märts 2012, kl 18.15
käisin ka just seda jubedat protseduuri tegema. tehti kohe süst aga see tegi ainult uimaseks aga valu oli jube nagu mnigi uss oleks kõhus ringi liikunud ja niii valus oli :S diagnoosi järgi peaksin uuesti seda asja tegema, aga unustagu ära enne suren aga enam ei ole nõus sinna ilma narkoosita mnema!
 
AE 03. november 2020, kl 01.53
Lisan siia uuemat infot ka. Muidu keegi kardab neid vanu postitusi lugedes sama palju kui mina reedel kartsin. Tegelikult on nii, et karta ei ole midagi. Aeg on edasi läinud ja seekord kirjutati Fortransi asemel uus ja talutavam lahus. Lõhnab nagu kirsimaitseline köharohi. 1pudeli lahustad vist äkki 0.5l mõõtetopsikus veega ja jood rahulikult tunni aja jooksul ära. Järgneva tunni jooksul jood 2 mõõtetopsikut vett ja siis 2h puhkust. Seejärel 2.pudelikesega sama lugu. Kõik haiglad muidugi seda uut valutut moodust ei kasuta aga soovitangi dr. Toomas Kariisi, kes seda protseduuri nii teeb. Minu silmis arst suure algustähega. Tema kasutab siis sooleuuringu puhul nii vett kui ka õhku. Veega ei ole protseduur nii valus. Kuna mina olin uuringule minnes väga ärev, siis sain natuke kanüüli ka. Aga mitte midagi tugevatoimelist, sest olin ärkvel, täie mõistuse juures ja jälgisin kogu aja ekraanil toimuvat. Ma kaalun vaid 46kg ja paistan suht läbi aga ei olnud see protseduur midagi nii kohutavalt valus. Täiesti talutav ja tundus, et aeg läks ka väga ruttu. Pärast ei olnud ka mingeid gaasivalusid ega täiskõhutunnet. Mina julgustan see protseduur siiski ette võtta, kellel seda vaja on. See on tõesti tohutult tänuväärne uuring ja loodan, et minu positiivne kommentaar võtab kellelgi hirmu vähemaks.
 
NO INIMENE KANNATAB 04. november 2020, kl 12.35
K:L Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas tõesti saab narkoosiga?
> Ka tartus?
> Kas t
> eil oli mees või naine arst?
SELLE PROTSEDUURI KINDLASTI ÄRA,, OLE ISE TUBLI
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!