Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kroonilisest põiepõletikust tervenemine
 
mina 26. veebruar 2011, kl 19.42
Tere kõigile !
Marvi, mul on D-MANNOSE kapslid. 2x päevas pean võtma kuu aega. Kas aitavad ei saa aru sest mul põhihaigusega ka umbes samasugune häda. Vist ikka aitavad. Verd enam ei tule, neerud enam ei ole "kuumad".
B, võtsin "Zinnatit" 10. päeva. Ja probiootikume võtan juba 4 a. (põhihaiguse pärast). See on ternespiim. Öeldi et nagu probiootikum.
Mul põhihaigus tekkiski tänu "ära pööranud" immuunsüsteemile.
 
B 28. veebruar 2011, kl 20.46
nii mul oli siis täna Zinnati kuuri viimane päev, eks nagu paremaks läks. Nüüd nagu leebemalt see pidev põiekas, aga wc-s ikka katkendlik jama. Aga mul oli tegelikult selline olukord ka enne uroloogi juurde minekut, lihtsalt kui põiest proov võeti, siis saabus taas hullumaja ja okastraadi pissimise tunne, veri ning põletav/kipitav tunne põie ja tupe juures.

Eks ma homme helistan arstile ja kuulan, mis räägib. Tegelikult hea, et sellinegi olukord praegu on, aga arvan, et kui suguelu taas elaksin, siis tuleks see põie jama tagasi, sest isegi pärast günekoloogilist ülevaatust on põis nagu rohkem ärritunud, seepärast tahan ka juba selle põie probleemi täielikult lahendada.

Kas kellelegi on põieloputust tehtud?

Aga soovin kõigile siiralt edu ja jaksu selle jamaga!
 
mina 28. veebruar 2011, kl 21.30
B, minule on põieloputust tehtud. Palju kordi kohe. Mulle mõjus halvasti. Ja näiteks Meremeeste haiglas ollakse kategooriliselt loputuse vastu. Mulle ei tehtud loputust küll bakteri, vaid ühe teise asja pärast.
Terv.
 
B 28. veebruar 2011, kl 22.28
Tänan info eest, lugesin siin varem, et võib pidamatust ka põhjustada põieloputus. Samas põiemotoorikat vist mõõdetakse ka nii, et mingi toru läheb põide ja täidab põie mingi vedelikuga, kas siis selline uuring mõjub ka halvasti?

Kas keegi on veel Probiotics +B ratiopharm kapsleid võtnud? Ma veel ikka võtan linex fortet, aga tahaks seda teist proovida.
Ma kuskilt lugesin, et kõigi müügilolevate probiootikume mõju pole tõestatud ja seda linex fortet reklaamitakse nii palju ja aina madalamaks läheb ka hinne:D äkki mingi jama sellega:P
 
mina 01. märts 2011, kl 10.03
B
Mul on MS (multiplex). Mul oli üle kahe aasta epitsüstoom põies (voolik läbi kõhu viidud otse põide). Selle kaudu tehti ka loputust mulle. Ja mina just lõpetasin Probiotics +B radiopharm võtmise (2 kuud võtsin). Mina olen küll rahul. A muidu mul raske öelda, et kuidas miski mõjub. Mul see MS ka veel ju :(((
 
Marvi 01. märts 2011, kl 18.45
Minu arust on probiootikumide mõju üleüldse väga raske kontrollida. No ise ei saa ju aru või siis peaks ikka tuntav vahe tulema. Mina lihtsalt võtsin, et pärast AB-kuuri oleks enam-vähem normaalne mikrofloora jälle keres.
Ainus asi, mille järgi mina probiootikumide headust oskan mõõta, on bakterite kontsentratsioon - see peab olema pakil kirjas ja kui ei ole, siis ma üldse ei osta. Igatahes paljudel on baktereid 10 astmes 8, aga mõnel üksikul ka 10 astmes 9 (väike 9 üleval). Ja 10 astmes 7 jätan ka ostmata.
Biolattel on näiteks 10 astmes 9 ja minu teada ka Vega kapslitel. Teiseks, vaatan, et oleks sees rohkem kui 1-2 erinevat bakterikultuuri ja et ei oleks eriti mingit lisaaine-jama sees.
Osad muidugi väidavad, et kõik, mis on tableti kujul, sisaldavad palju surnud baktereid, et tableti valmistamise protsess tapab paljud ära. Aga no imelik, kuidas nad siis oma toodangut ei kontrolli...

Aga ma tean, et Biolattet on ka TÜ laborites mõned aastad tagasi juba uuritud (siis kui seda veel Soomest sai) ja nad tunnistasid selle heaks tooteks.

Ja siis on veel individuaalne sobivus, aga vot mina ei tea, kuidas sellest aru saada.
Minul pole ühegi bakteriga mingit äratuntavalt head tunnet olnud.

Väga hea uroloog peaks olema Hembo Pagi, Mustamäe haiglast. Aga kuna tal tasulisi aegu üldse pole, siis ma ei hakkagi üritama.
Ja muidugi omaette huumor on see põiest proovi võtmine ja põie kaameraga uurimine. Mul tehti seda viimast. Ma spetsiaalselt veel enne küsisin, kas protseduur on valus ja kas pärast seda võib olla vetsus käimine ebamugav v kas võib tulla verd pärast. Ja arst peaaegu et naeris mu välja ja arvas, et mu hirmud on palju suuremad kui asi tegelikult seda on.
Ja siis - palun väga - täpselt nagu siin eelkõnelejatelgi, järgnes ka mul 2 ülimalt piinarikast päeva, muidugi kusesin okastraati ja verd. Isegi ühegi põletikuga pole sellist jama olnud. Nüüd olen kategooriliselt igasuguste selliste räigete sekkumiste vastu. Aga ikkagi hämmastav, kuidas arst sinisilmselt väidab, et EI OLE PÄRAST MINGIT JAMA.
 
loodan et enam ei tule tagasi 01. märts 2011, kl 23.52
Tere, minul oli ka mingi aeg tagasi probleeme p6iep6letikuga..aga nyyd juba kuskil aastajagu prii olnud. Ma ei oskagi öelda, mis täpselt m6jus, sest kasutasin ka mitmeid asju korraga, toon siin m6ned variandid välja: alati pärast vahekorda käin pissil+pesen end alt ära(eks tegin seda varem ka, aga mitte alati ja seksi ajal satub sinna ju igasugu asju), joon rohkem vett (eriti siis kui tekib kahtlane tunne, et pp tulekul, see aitab bakterid välja uhada), tampoone kasutan harva, käin soojalt riides (eriti jalad ja pepu), yritan vältida kuskil kylmetamist... Varem oli mul pp kuskil 3-4 korda aastas, siis antibiotsidega sai maha ja mingi aeg jälle uuesti...tarvitasin ka j6hvikatablette, j6in mahla ja p6ieteed, aga need aitasid ainult siis, kui väga varakult jaole sain..kui ei saanud kohe jaole oli ainukeseks variandiks antibiootikumid. Tean kui tyytu see on ja loodan, et siinolijad saavad ka lahti sellest jubedusest..aa ja muidu kuulsin kuskilt ka, et karvade raseerimine sealt alt v6ib soodustada bakterite levikut, muidu karvad takistavad..
 
B 05. märts 2011, kl 20.34
Kontrollisin, et Linex Fortel ka kaks bakterit ja konsentratsioon 10 astmel 9. Niiet tundub Ok:)
Võeti jälle uus proov põiest, seekord oli ainult üks päev hirmsad vaevused, kartsin seda proovi võtmist nagu väike laps hambaarsti:D
Nüüd jälle tagasi 24/7 põiekas, jura.
Õiged soovitused välja toodud siin, nii toimingi ja viimane vahekord jäi üldse sügisesse:D
Aga need kellel teatud aja tagant põiepõletikud, kas siis vahepealset on kõik ok, ei ole põieka tunnet ega midagi?
Ma siin vaikselt hakan mõtlema, et äkki midagi muud, sest koguaeg vaevab ja need antibiootikumud just äkki hõlbustanud bakterite teket ka veel:S
Aga üle ei tohi mõelda ja analüüsi vastuse saan ülejärgmine nädal alles. vingving
 
B 11. märts 2011, kl 00.42
omg, ma reaalselt tunnen koguaeg, et mul on selline organ nagu põis ja sellel kusiti. Õudne, ei jõua teisipäeva ära oodata. Oh seda risti ja viletsust!
 
mina 11. märts 2011, kl 12.06
B,
irwww...
 
mina´le 12. märts 2011, kl 13.58
Pole siin midagi imestada, niisugused need kroonilise põiepõletiku sümptomid põhiliselt ongi.
 
Miia to B 12. märts 2011, kl 14.32
Mul on poolteist nädalat samuti tunne, et koguaeg on põiekas. Sattusin seda teemat nüüd lugema ja avastasin, et ma ei olegi ainuke. Minu puhul ei näidanud kiirtest samuti mitte midagi. Eelnevalt on mul olnud üle 4 aasta tagasi ainult 1x põiepõletik mis allus väga kiirelt ravile. Mul ei saa ju asi päris krooniline olla? Või saab? Uroloog kirjutas antibiootikumid, lisaks tarbin seda jubeda maitsega pastat, urinali kapsleid ja põieteed. Günekoloogi juures ka mõned päevad tagasi käidud, tema kirjutas 1 seenevastase tableti ( kuigi analüüsid korras) . Võtsin õhtul selle tabla sisse ja enne magama minekut enam ei pressinud nii hirmsalt peale. Nüüd söön AB lisaks ja täna tunnen kuidas asi läheb jälle hullemaks:S See ajab hulluks...
 
B to Miia 12. märts 2011, kl 17.39
Aga kas uroloogi juures võeti ikka põiest ka proov ja siis leiti siiski bakter või mille järgi antibiootikumid määrati?
Mul kirjutati mitmeid kordi antibiotsid ilma külvi proovi tegemata. Perearst ja haigla valvearst. Väga vale. Ise ei teadnud ka neid asju sellel ajal.
Sul see hea, et said nii ruttu uroloogi juurde, st kiirelt on reageeritud. Niiet vb pole jõudnud süveneda asi ja saad lahti jamast
 
Miia to B 14. märts 2011, kl 09.12
Ei ole ühtegi analüüsi tehtud peale uriini kiirtesti. Kirjutas mulle lihtsalt nitrofurantoniumit, ütles et kui üle ei lähe siis tule tagasi. Aga tabletid saavad kohe läbi ja ikka koguaeg põis pakitseb ja annab tunnet et ilge põiekas on:S
 
B 14. märts 2011, kl 15.02
Ma ikka ei saa aru, miks ei või patsiendile kohe ära teha põhjalik analüüs, oh ei ikka vaja eksperimenteerida patsiendiga. See, et mõnele sobib ja aitab nitro ei tähenda, et kõigile sobib.. grrr. kurjaks ajab.
Eks siis nüüd võetakse külv või siis kohe otse põiest sul see proov.
Ma siin katsetan nüüd natuke no spa-ga, äkki aitab:D
 
Miia to B 14. märts 2011, kl 15.20
Kuna sa oled nii kaua juba sama jamaga võidelnud ehk oskad öelda, milliseid külve ja analüüse pean kindlasti nõudma?
Kas ultraheli on ka vaja teha? Ma olen nii stressis:S Eile ei olnud nii jube see pakitsev tunne ja täna topelt tagasi:( nuuks....
Lugesin et e.coli tekitab tihti põievaevusi, et siis kindlasti tuleb seda kontrollida?
Mine või hulluks, nüüd üleöö tuli veel töökoha vahetus ja samal ajal selline probleem.
 
B 14. märts 2011, kl 15.48
külvi analüüs on selline analüüs, kus uuritakse, mis bakterid ja kui palju sul uriinis on. Pandakse teatud ajaks kasvama ja siis selgub mis pahalane sul möllab seal. Tavaliselt on selleks E. Coli bakter. Külvi analüüsist ka selgub, mis antibiootikumidele see bakter tundlik on. Samas näiteks kui inimesel on nii tupes kui põies E. Coli siis ei pea need alluma samale antibiootikumile.
Uroloog ütles ka, et põies võivad olla ka näiteks klamüüdia, gonörrea või muud põletikulised kolded, mis günekoloogilise analüüsi võtmisega ei selgu, sellisel kahtlusel võetakse otse põiest proov(ka siis kui külvi analüüs täitsa korras, aga vaevused siiski alles). Protseduur on ebamugav ja hiljem võib ebamugav olla, siin teemas eespool ka räägitud sellest, et arst ütles, et pole midagi hullu, aga pärast patsiendil ikka õudne olla põiega. Niiet võib-olla on see individuaalne?!? ei oskagi öelda, mul oli ka pärast ikka mõnda aega väga jube olemine. Aga õnneks see protseduur käib väga ruttu, ei lähe vaat, et minutitki.
Ultraheli oleks ka hea ära teha, see oleks kindlasti abiks ja aitaks ka välistada muid haigusid.
Õudne on see põiejama tõesti, edu!
 
Miia 14. märts 2011, kl 16.58
Tänan B!
Kui nitro kuur lõpeb ja paari päevaga paremaks ei lähe siis panen kohe arstile uue aja( sisetunne ütleb juba et ei lähe).
Olen täna juba 6 h internetist lugenud infot mis kõik seda tekitada võib, osad saavad jagu, teised jäävadki jaurama. Lihtsalt ma ei kujuta ette, et ma peaksin kuude või aastate viisi niimoodi kannatama:S Kolmapäeval saab 2 nädalat sellest jamast...
Äkkin on üliaktiivne põis? Samas kas see haigus tekib minutipealt? Oeh nii palju küsimusi ja niii vähe vastuseid ja kui mul juba sellise lühikese ajaga lootus hääbub, mis siis veel kuude pikkustest kannatustest rääkida.
Otsustasin, et ei jookse enam iga 10 min tagant wc, lihtsalt kannatan( püksi tulemise pärast ei muretse, sest tegelikult ju häda puudub, lihtsalt põis annab vale signaali)
 
B 14. märts 2011, kl 17.28
Võib-olla on isegi parem kui väga ei uuri seda asja. Tuleb masendus peale nii.
Uroloogilt kuulsin, et pidamatuse pärast ei pea muretsema, sest see püsiv ärritus võib anda äkilist kusetungi ja vahel sellega lihtsalt kaasneb pidamatuse tunne, kuna kusetung on väga järsk. See pidavat olema ravitav ja mööduv.

Samas kui põiemure on siis tuleb juua väga palju ja pole vaja kinni hoida, las käibki võimalikult palju vedelikku põiest läbi, puhastab ja äkki uhab ka bakterid välja:D
 
Miia 15. märts 2011, kl 10.16
Olen terve aja joonud nagu segane, see ei muuda minupuhul midagi. Eriti hulluks läheb asi õhtul, imelikul kombel magamist ei sega ja isegi öösel korra ärkvel olles ei anna mingeid vaevusi. Hommikul nii kui tõusen hakkab jama pihta
 
B 15. märts 2011, kl 12.30
Pärast seda kui mul põiest proov võeti, siis oli sama lugu, et teatud kellaajal läks väga hulluks. Hommikul oli parem, aga päeva lõpuks oli jube. Koju jõudes oli kohe nutt lahti:D

Kuulsin täna, et põiest võetud proov ka nüüd korras, aga mul vaevused alles, järgmine nädal arstile. Ei kujuta ette, mis siis viga on:S Võib-olla olen ka ennast hulluks muretsenud ja närvitsenud ning saanud närvilise põie vms ime asja.
Ma ei tea mida mõelda, kardan, et äkki võeti liiga vara uus proov, mingi vaevu 5 päeva jäi vahele.
 
Miia 15. märts 2011, kl 14.00
B, kas sul tekkis ka lihtsalt nn lambist see, et 24 h pissihäda on? Kas sul rõhub ka, ikka nii et tunned terve päeva häda? Kas alguses oli valus? Mul ju perearst ei avastanud uriinist midagi ja valus pole mul kordagi olnud pissida. Sellisel asjal peab mingi konkreetne põhjus olema ju, ei saa ju olla, et 2 nädalat tagasi õhtul tekis nn närvilise põie sündroom ja vsjoo:D B, sa vist ei läinud alguses tükk aega oma murega uroloogile? Ja soovitan sul minna kindlasti mõne teise uroloogi juurde ka, kui üks arst ei oska aidata, siis see ei täheda, et teine ja kolmas spetsialist seda teha ei saa:)
Mina langesin eile jälle masendusse ja töinasin õhtul, aga peame ikka tugevad olema, küll meie põied korda saavad:)!
 
Miia 15. märts 2011, kl 14.03
Ning loomulikult arvestan nüüd ka sellega, et äkki tõesti närvid läbi, kui arsti juures proovid tehtud ja ravi ei mõika, siis kavatsen ka psühhiaatrit külastada ja proovida AD. Aga see tuleviku teema( enda arvates stress ei ole, v.a põiejama -on elu lill)
 
B 15. märts 2011, kl 14.36
Mul tekkis see põie probleem peale suguelu alustamist. Lugesin ja uurisin, et alguses võibki nii olla, aga ei läinud kuidagi üle. Alguses üritasin ise ennast aidata põieteede ja uroseptiga, siis läksin perearsti juurde. Seal tehti uriini kiirtest ja kirjutati nitrot, kuu aja pärast oli jälle sama jama, siis kirjutati berlocidi, siis uuesti berlocidi, samal ajal ühegi külvi proovi vastust ei kuulnud ja kiirtest oli ka korras, aga mul ikka vaevused. Selle peale öeldi, et läheb üle:D

Päris läkski, varsti olid jubedad valud alaseljas, alakõhus. Läksin siis EMO-sse. Tehti ultraheli ja vereproov, väike põletiku näit oli, kirjutati jälle ühte antibiootikumi. Sealt saadeti mind uuesti perearstile, perearsti juures oli jälle kõik korras.
Naistearsti juurde läksin ka siis, oli mingi ärritus ja mikroflooras oli mingi bakter, ma hiljem leidsin netist, et see pidavat alles raseduse ajal põievaevusid tekitama, igatahes jälle AB-d, siis jälle kaks AB kuuri, vahepeal kirjutas naistearst nitrot profülaktiliseks raviks. Lõpuks olid need antibiotside kuurid tekitanud soodsa olemise E.Coli bakterile, sest alguses seda polnud, aga peale tugevaid AB kuure oli see platsis. ma vahepeal lugesin need AB kuurid kokku - 10:S
Uroloogi juurde ei osanud kohe alguses pöörduda ja perearst ei andnud saatekirja ka kohe, hiljem pidin ka võitlema, et seda saada. Probleem oli selles, et pidin 2x saatekirja küsima, sest esimesel korral sain hästi ruttu uroloogi vastuvõtule, aga siis tuli välja, et perearstil siiski polnud mu uriinikülvi proovide vastusi(mulle oli öeldud koguaeg, et kõik on korras), mida uroloog kindlasti tahab näha, naistearstil küll oli, aga ta oli teises haiglas ja ta polnud sellel perioodil tööl. Igatahes uroloog krimpsutas nina kui rääkisin murest, sõimas, siis kirjutas uuringule, aga ma ei saanudki uuringule minna, sest arst kirjutas, et pean ühte majja minema, aga tegelikult toimus uuring hoopis teises linnaotsas:( ei tahtnud enam talle helistada, sest esimest korrast juba jäi jube negatiivne mulje ja ei tahtnud enam tema juurde minna. Siis panin ennast ühe teise uroloogi juurde järjekorda, aga tal oli ikka päris pikk järjekord, nüüd käingi tema juures.

Jah, tunnen terve päeva põiekat, alguses ei olnudki valus. Need suured valud urineerimisel tulid alles peale analüüside võtmist uroloogi juures ning vahest lihtsalt lööb põide valu, aga harva. Vahepeal oli lihtsalt alakõhus ja -seljas valud ning põie kandis selline jube pakitsev tunne, et käiagi raske.

Mul oli nii, et otsisin netist välja ühe koduka, kus sai uroloogilt nõu küsida ja sealt saingi kinnituse, et peab uroloogi juurde minema.

Järgmine nädal siis uuele katsele. Vaatab, mida tarka räägib.

Nüüd tuli pikk segane jutt. Aga jah, ei tohi alla anda:)
 
Miia 15. märts 2011, kl 15.11
Jah B, mul on samuti torked kõhus, nii paremal kui ka vasakul.
Masendus tuleb sellest ka, et eelmise aasta septembrist saadik olen tegelikult haige olnud, tekkis krooniline bronhiit millega kaasnes igapäevane väike palavik ja muud hädad- nüüd kus selle jama olen seljatanud on uus platsis :S
Ma ei tea enam ise ka - olen veel niiiiiiiiii nooooooor ja niiiiiiiiiiiiii ( on ka veel 2 kroonilist haigust) haige.
Just enne seda põiejama rääkisime elukaaslasega, et nüüd lõpuks olen oma jamadest mingiks ajaks lahti saanud:D Sõnusime ära
 
B to Miia 15. märts 2011, kl 16.41
Kahjuks on jah nii, et noortel inimestel täiesti ulmelised tervisemured. Endal ka alalõpmata mingid müstilised haigused.
Kas naistearst tegi ikka kõik võimalikud uuringud? mõnikord mingitel jamadel ka peiteaeg.
Lugesin ka, et näiteks kui kunagi on klamüüdia läbi põetud, siis see bakter võib tekitada munajuhades liiteid, mida tavalise ultraheliga ei näegi ja need võivad ka tekitada aeg-ajalt torkeid. Ma niisama mainin, ei vihja, et peaks olema või oleks kunagi olnud. Lihtsalt olen palju uurinud ja äkki kellelegi kasulikuks infoks ning võib-olla mingi asi tekitab veel selliseid liiteid. Ja neerukivitõbi pidi ka valu tekitama seljas ja põievaevusi.
Antidepressandid ka sellised kahtlased, et ei teagi kas nüüd toovad kasu või mitte:P Kuskil siin varasemas teemas lugesin, et närvilist põit saab ka tablettidega ravida ja olevat isegi aidanud.
Leidsin sellise mure ja vastuse kliinik.ee-st - http://www.kliinik.ee/noustamine/psuhhiaatria/id-7/?question=28842&keyword=n%C3%A4rviline%20p%C3%B5is#list
Ma tunnen ka ennast juba mingi segase mutina, koguaeg midagi viga. Nii hullu paanikat veel pole, aga suht koduseks olen küll jäänud. Nüüd selline tunne, et vasak keha pool on ka valus.

Ja vanarahvatarkus ütleb:D :
PÕIEPÕLETIKU VASTU
Kuumutage punast telliskivi tules, pange see siis ämbrisse, valage peale pool liitrit piima, istuge ämbrile, mähkige tekk vöökohani ümber ja tõmmake soojad sokid jalga. Istuge, kuni kivi ära jahtub, ja pugege voo­disse. Kui olete teinud nii 10-12 korda, saate hädast lahti.
 
Miia 15. märts 2011, kl 17.44
Hahaaa, see vanarahva tarkus eriti hea:D Seda ma vast hekel veel katsetama ei hakkaks:D

Günekoloogi juures tehtud 2 kuud tagasi kõikvõiamlikud testid, k.a suguhaigustele- ühesõnaga kõigele, sealt see tulla ei saa. Igal hommikul ma unistan enne voodist tõusmist, et ehk täna on sel õudusel lõpp- seni on jäänud lootus lolli lohutuseks:D
Kuna mul algab kohe mens siis ei saa uroloogi juurde kohe minna, pean selle lõpu ära ootama ja siis kuu lõpus vast saan uuesti vastuvõtule. Töökoht ka kohe vahetub, siis ei ole enam nii kerge mööda arste patseerida:S ja üldse uues kohas tunnis mitmeid kordi mööda wc vahet joosta.
Mul on nii kahju kõigist, kes selle jama all kannatavad:(
Üks tähelepanek on mul seoses oma jamaga küll- üle- eelmine nv sai natukene viina joodud ning järgmisel päeval oli see pidev häda ikka kõvasti leebem:D Ei te millest see tuli?
 
B 15. märts 2011, kl 18.10
Viin puhastab, äkki hävitas baktereid või siis oli see omamoodi lõõgastus ja põis võttis ka aja maha:D
 
Miia 15. märts 2011, kl 18.20
Tundub küll. Kui lõpuks muud enam ei aita siis peame alkohoolikuteks ehk hoopis hakkama?:D hahaa

Kuva asja juurde natukene nalja ka:)
 
B to Miia 15. märts 2011, kl 22.18
Jah:D
Olen viimasel ajal väga vähe alkohoolsed jooke tarbinud, seega vähese viina viga vist:D
Kas töökoha vahetus ei ole stressi tekitav?
Ise otsin hetkel tööd ja sellepärast on ka pinge peal, et tahaks ruttu-ruttu korda saada põie.
Aga nüüd ei teagi mida teha, kui põletikku pole, siis pole mõtet ka seda fitolizini tarbida. Joon kummeliteed edasi.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!