Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kroonilisest põiepõletikust tervenemine
 
Miia 16. märts 2011, kl 10.32
See jama hakkas enne kui mulle uut tööd pakuti, seega ei saa see stressist olla...
Täna öösel käisin 3 x pissil, hommikul tõusin poole 9 paiku ja juba olen 5 x wc külastanud ( joonud pole eilsest õhtust saati, ei kujuta ette kust kohast see vedelik välja saab tulla) :D
Nüüd täna natukene teisiti, ei ole enam kohe peale wc käimist uus häda, läheb natukene aega mööda( u 10 min) ja siis tekib reaalselt ka vajadus wc uuesti külastada, enne oli see pigem selline pettekujutelm et põis hullult täis. Segane jutt :D
Veel paar nädalat tagasi olin meeletu kohvijoodik, samuti jõin iga päev vähemalt 2 l vett ära, mis oleks ju pidanud põit nö puhastama, vähesest vee tarbimisest ka ei saanud see põletik või mis iganes see on tulla..
Seksuaalelu ei elanud juba mitu nädalat enne selle jama algust:S

Nüüd pole muud teha kui oodata uut külastust uroloogi juurde ja loota, et ehk aitab:)
 
B 16. märts 2011, kl 16.09
Mhm, õhtuks peab ennast ikka täiega ära väsitama, mõnikord olen balderjani tablette ka võtnud, muidu see wc-s käimine võib öö läbi toimuda.
Ma tean seda pettekujutelma asja jup, vahepeal on fantoompõiekad:D ja siis vahepeal jälle päris põiekad.
Kohv võib ka ärritada põit ja arstid ütlevad, et päevase vedeliku koguse alla ei tohi kohvit üldse lugeda, sellepärast olen ise kohvi joomisest loobunud.
Vürtsikad toid ei ole ka head põiele.
 
Marvi 17. märts 2011, kl 19.05
Kindlasti järjest mitu kuuri AB-sid võtta pole normaalne. See teeb organismis ikka tohutu laastamistöö. Kõigepealt uurida, mis bakter sees on ja siis kogu see arutelu siin uuesti läbi lugeda ja edasi tegutseda.
Fitolizini võib ikka võtta, kasvõi väiksemates kogustes, aga ikka paar korda päevas, kui jama ei taandu.

Soojad jalavannid on ka head (meresoola ka 4-5spl sisse).
Novaatoris ilmus just artikkel, kus räägitakse, kuidas AB hävitab organismi enesekaitsevõime. vt novaator.ee
 
B 18. märts 2011, kl 21.11
Leidsin kõnealuse artikli - http://novaator.ee/ET/meditsiin/bakterid_alistavad_gripiviiruse/

Kui vaid oleks teadnud, oleksin nõudnud kohe külvi analüüsi vastust ja enne poleks AB-sid puutunud.
 
Miia 25. märts 2011, kl 11.01
Minul on lood nüüd sellised, et vahepeal kadus mul peaaegu see probleem ära, kuid selle nädala algusest jälle tagasi:S Mitte küll nii nagu enne, et 24 h on nn häda, vaid nüüd hoopis nii, et ma käin ööpäeva jooksul umbes 13 korda pissil:S Joon ka umbes 2 liitrit vett päevas pluss veel kohvi aga see ei ole siiski normaalne. Esmaspäevaks on uuesti aeg uroloogile, eks ta siis võtab analüüsid nüüd ja kirjutab antibiootikume. Eks mul mingi bakter seal siiski toimetab ja nitro ei aidanud eriti.

B- kas oled arstil käinud või on edusamme?
 
vanarahva tarkus 25. märts 2011, kl 11.46
põiepõletiku vastu 1. põldosja tee mitte rokem kui kaks nädalat , 2.põldosja istevann 3.soola-joodi vannid 1l vee kohta 2 spl. soola ja 10 tilka joodi
4. kartulikompress riivida toores kartul peeneks, teha sellega kompresse 5.sellerijuur ,võtta 1 spl.purustatud värskeid või kuivatatud juuri , valada peale klaas vett, lasta kuumutamata seista kaks tundi, juua kolm korda päevas kolmandik klaasi
need soovitused on Kaika Laine raamatust
 
naksits 25. märts 2011, kl 11.57
mul olid samas sümptomid ca aasta aega. enne ära ei kadunud, kui lõpetasin jogurti söömise. eriti hullud olid sümptomid siis (pidev pissikas, vastik kergem valutunne, pakitsus), kui sõin jogurt + müsli. proovige. keefiri võin rahus juua ja jäätist ka süüa, aga nii kui jogurtit söön, kohe sümptomid platsis. piimatoodete bakterid panevad miski halva bakteri põies vohama.
 
B 25. märts 2011, kl 13.30
Minul oli siis viimati põiest võetud analüüs täitsa korras. Arstilt kuulsin, et mingi bakter võib ikkagi põies kuskil sügaval olla, mis tekitab siis neid sümptomeid ja, et tõesti naistel võib väga pikaajaline ravi olla, et lihtne ei ole see ning sellepärast peab ka aeg-ajalt proove võtma.
Käisin ka nüüd urograafial, sain aru, et sellega kontrollitakse neerukivitõbi. Nägi välja nii, et süstitakse kontrastainet ja siis tehtakse teatud aja tagant röntgenpilte, aga hirmus kaua kestab(u. 45 minutit) ja päris igav on see lesimine:) Järgmine nädal kuulen vastustest.
Kui arst kuulis, et viimasest AB kuurist pole midagi muutunud, kirjutas ka ühe rohu, mis lõdvestab põielihaseid, seda võtan õhtuti enne magamaminekut ja tundub, et isegi aitab, sest saan õhtul ilusti magama jääda. Aga isegi kui proov puhas soovitas ikka fitolizini tarbida.
Vedeliku tarbimine väga tähtis, üks päev juhtus nii, et alles 12-13 ajal sain süüa-juua ja selleks ajaks oli põies selline vastik ärrituse tunne, mis kiirgas alakõhus. Niiet ilusti peab jooma, kella pealt lausa, hommikul ärkad ülesse - kohe klaas vett.

Hea on see, et ilmad paremaks läinud ja jalad ei külmeta enam koguaeg.

See on suht hull kui tunned, et ohoo juba parem ja siis äkki jälle hakkab pihta:S Mäletan sügisel oli endal nii, et mingi nädalake või vähem oli enam-vähem korras ja siis tundsin, et kuidagi liiga tihedalt jälle wc-sse.

Samas selle talve jooksul pole kordagi külmetushaiguses olnud ega gripis. Tavaliselt ikka mitu korda jube nohu ja kurk haige ning põskkoopapõletik oli väga kerge tulema. See peaks siis nende AB teene olema?!?:D
 
Inkotuba 04. aprill 2011, kl 12.37
Põievaevustel võib olla erinevaid põhjuseid. Nõu tasub küsida nii günekoloogilt kui uroloogilt. Samuti ei tasu alahinnata vaagnapõhjalihaste treeningut. Lisainfo www.kuivaks.ee Samast saab küsida ka nõu valdkonna professionaalidelt.
 
mina 07. aprill 2011, kl 19.27
Professionaalid ei tea VÄGA paljusi asju ! :(((
 
B 08. aprill 2011, kl 14.36
Ja mina elan igavesti põiekaga :(
 
Marvi 08. aprill 2011, kl 21.29
Ma olen üldse aru saanud, et kui soovitatakse "kaebuste püsimisel arsti poole pöörduda", siis tähendab see, et tegemist on lootusetu juhtumiga. vähemalt tavameditsiini mõistes kroonilise haigusega.

inkotuba pole kindlasti ise selle jamaga kokku puutunud.

mina, kas sul on D-mannose'ist abi olnud? Kas analüüsid on vähemalt paremad?
 
mina 16. aprill 2011, kl 19.07
Tundub, et D-MANNOSE midagi ikka aitab. Tehti külv, öeldi, et see E. Coli on küll väga nõrk ja jõuetu. Siinne arst naeris eelmise arsti diagnoosimeetodi välja.
 
B 17. aprill 2011, kl 03.04
Kas keegi katsetanud ka berberis-homaccord´i?
http://naistemaailm.ee/index.php?module=article&id=6146 sealses artiklis see mainitud.
Taimsetest ja mineraalsetest ainetest valmistatud homöopaatiline ravim, mis leevendab kusepõie ja suguelundite põletikke ning ärritusnähte. Tilkadena võetav ravim aktiveerib neerupealsete funktsiooni.
 
mina 18. aprill 2011, kl 21.31
Tere !
Haiglas tehti analüüs ja öeldi, et pole sul migit kroonilist. See e. coli olla ka juba jõuetu.
 
Marvi 21. aprill 2011, kl 01.29
Aga kas need rõõmustavad analüüsitulemused kuidagi enesetundes ka tunda annavad? Palju sa D-Mannose'i võtsid?

Mina olen kunagi Homacordi ka katsetanud, aga sellega on see jama, et igasugu homöopaatiliste ravimitega ei tohiks tarvitada küüslauku, sibulat, šokolaadi, kohvi, piparmünti ega ka kummelit. Aga noh, kõik need, va šokolaad, kuuluvad enam-vähem mu igapäevamenüüsse.
See Homacord kuulub ka puhastuskuuri juurde, nii et peaks olema muidu hea asi küll.
 
mina 22. aprill 2011, kl 07.52
Tulemused annavad küll tunda. Mul on D-MANNOSE kapslid. Võtsin neid 2 kuud. Panen selle Homacordi kõrva taha. Tänud !
 
Kurb 22. aprill 2011, kl 11.24
Sain sellest lahti, kui partner mind maha jättis.
Seda nimetatakse ka mesinädalate haiguseks. Väga üllatav, mul oli 9 a pikkune suhe ja alles 8.-9.-l aastal need põletikud tekkisid. Võttis kõrvalt?
 
B 22. aprill 2011, kl 13.02
Nagu ma aru saanud, et siin naised palju AB-sid võtnud ja ka uriine proove andnud, mõnedelt ka otse põiest. Mul selline küsimus, et juba neljandal päeval pärast AB-sid võeti uus proov, kas siis see vb ei näidanud õiget tulemust?


Mesinädalate haigus nimetatakse ka seda jah, aga samas ntks ma pole vahekorras olnud juba pool aastat aga ikka põiejamad. Samas jama algaski peale suguelu algust.
 
hmh 23. aprill 2011, kl 20.10
Sain nii e. coli kui faecalis kui ureaplasma kui kandidoosi kui bakteriaalse vaginoosi tänu sellele, et partner seksis kaastundest oma eksmooriga ('Tal on ka ju vajadused.') , kes kubiseb batsillidest ja ei lähe ravile kah, ise alatihti lausa oksendab peadpidi potis ja teatas, et on ise terve, kuna teda ei häiri miski. Pidin võtma kahed antibiootikumid, võtsin ka piimhappetablette ja kahed küünlakuurid takkaotsa. Nii et... Mõelge, naised. Peaga. Suhe lõppes meil muidugi noaga lõigatult, teatasin, et nüüd oleme vahekorras alles siis, kui abielus oleme (loe: truu partnerlus ja jagamatu seks).
 
mina 25. aprill 2011, kl 13.16
Abielu ei tähenda truudust veel...
 
B 09. mai 2011, kl 12.18
Kas põiepõletikulised on terveks saanud:)?
 
mina 09. mai 2011, kl 13.46
Räägitakse, et on. Mulle on seda mitmed kinnitanud (s.h. arst). Saab vast ikka. Hullematestki hädadest on lahti saadud.
 
lihtsalt maria 09. mai 2011, kl 13.53
ma kusin teiste kodudes lausa diivani täis.ise ei tunne midagi.ise olen nii tähtis ja muudkui tean kuidas teised elama peavad.ainult nüüd on nii et mitte keegi ei kutsu sellist mustusehunnikut külla.
 
B 10. mai 2011, kl 23.18
Nüüd siis vaid vaimsest tõrkest vaja üle saada.
Mul ka kõik proovid ja uuringud tehtud, kõik korras. Lihtsalt vist vaimselt jäänud mingi värk, et niivõrd traumaatiline aasta oli selle põiega. Nüüd üritan leida mingeid teraapiaid.. massaaž, jooga? Ei teagi mida proovida:) aga midagi peab tegema, sest jätkuvalt põiemure...
 
Marvi 11. mai 2011, kl 01.33
Mina ei usu, et asi ainult peas kinni. See on ikka väga konkreetne füüsiline vaevus ja seda lihtsalt ei mõtle küljest ära.
Jooga kindlasti tuleb kasuks, eriti, kui see sulle endale istub ka.
Praegu, kui taimedes on eriti palju powerit sees, võiks värskeid kaselehti süüa ja üldse igasugu umbrohust salatit. oleks hea, kui saaks kohe korjata ja võimalikult kiiresti nahka pista.
mul endal on ka ikka midagi foonil ja kavatsen hakata noori võilillelehti, nõgeseid, naate, kaselehti, mustsõstralehti sööma. Ega vist umbrohu keemilist koostist ei ole keegi ka väga täpselt uurinud, aga mingi vägi peab tal sees olema, et kasvab mühinal.
 
B 11. mai 2011, kl 16.33
Tegelikkuses ma usun ka, et asi pole peas. Aga ma olen nõus üritama ja olen nõus minema ka joogasse. Kuigi mulle see koos higistamine ei meeldi, pean vaatama sellise koha kus vähe rahvast ja palju ruumi. Aga tõenäoliselt võtan kõigepealt ette hoopis tsooniteraapia.
 
hmh 11. mai 2011, kl 19.57
lisan oma järgmise kogemuse:
esimene ravi ei andnud tulemust, sumamed ja amoksitsilliin ei aidanud, kuid seeneküünlad tegid oma töö vääriliselt ja vaginoosist sain kah lahti

nüüd pani arst kangema ravi peale, amoksiklav suuremas koguses ja kauem ka ja ciprinol - ei taha ära sõnuda, kuid hetkel tundub olema hea tulemus, kel partner ka, sellel peab muidugi ka partnerit ravima, sest kui arsti pigistasin (sest minu kogemus lihtsalt kinnitas seda), tunnistas ta, et esc.coli ja faecalis levivad samamoodi sugulisel teel nagu ka ureaplasma

igatahes mina olen oma järeldused teinud: kui kahtled partneris, lõpeta suhe kohe ära, muidu maksad tervise või ühel hetkel koguni eluga nii et vähe pole
 
ad 12. mai 2011, kl 10.55
usk ja ravi aitavad
 
Marvi 12. mai 2011, kl 11.04
aga e-coli võib olla tõesti igal inimesel ja seda võib saada jälle ja jälle, ka partnerilt, isegi, kui sa teda jäägitult usaldad. küsimus on pigem selles, et miks OMA organism ei suuda sellega toime tulla. e-coli ei ole suguhaigus! e-coli on leitud isegi joogiveest.

hmh, mis need seeneküünlad olid?

mina arvan, et joogast ei ole siis tolku, kui see tegevus ise vastukarva on.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!