Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kroonilisest põiepõletikust tervenemine
 
alati 01. jaanuar 2010, kl 14.36
Kui mul on mingi põletik, suurendan Omega-3Plus koguseid.
 
tjahh 01. jaanuar 2010, kl 14.39
See ph dieet on ikka jube karm. Mull ei meeldi juurviljad, toorelt veel söön, aga toores värki kogu aeg ei saa süüa, kõhu keerab mässama. Tulemuseks ongi pigem nälgimine, natuke songin seda juurvilja, aga isu pole. Päris õudne elu niimoodi. Põhimõtteliselt on kõik toidud keelatud peale juurvilja. Isegi mesi on neil pahaks toiduaneks tembeldatud.
 
vot siis 01. jaanuar 2010, kl 14.41
Mingil hetkel sai villand sest hüsteeriliseset ravimisest ja jõhvikamahlast, hakkas maole. Elasin normaalset elu edasi, ekstra mingeid teesid ega toidulisandeid enam ei tarbinud ja kadus ise ära.
 
Marvi 01. jaanuar 2010, kl 14.43
Muidugi igasugune suhkur on ka rangelt keelatud. Mõningatel andmetel magustamata hapendatud piimatooteid võib süüa, aga mina esialgu ei söö.
 
Marvi 01. jaanuar 2010, kl 14.56
tjahh, sa võid siis võtta esialgu natuke leebemalt ja loobu esialgu lihtsalt kohvist, teest, magusast ja suuremast osast teraviljadest (tarar ja hirss on ok), jäta alles marjad, hapendatud magustamata piimatooted, siis on juba elu ilusam. :)

Juurikaid saab teha ikka mitmel erineval moel ja saab uskumatult maitsvaid sööke teha. Näiteks püreesupid ja ahjujuurikad on megahead, samuti idudega (ise idandan) ja avokaadoga salatid. Muidugi peab oskama hästi maitsestada, näiteks India maitseaine on väga hea ja igasugu ürdimaitseained. Juurikad enne ahju panemist õli, soola ja maitseainetega segada. Püreesuppi muidugi ei tohiks ka puljongikuubikut panna, aga on olemas pärmivabad puljongikuubikud ökopoodides.
Üks hea põletikuvastane ja samas ka väga aluseline juurikas on must rõigas, seda söön ka iga päev nüüd. Riivin musta rõigast ja porgandit, valan õli peale, maitsestan, ahjujuurikatega väga hea.
 
tjahh 01. jaanuar 2010, kl 16.34
Kas kusagil retsepte ei ole. Ma olen väike kokkaja ja mina tõesti ei suuda midagi head nendest juurikatest kokku teha. Kõik lisandid, mis nad minu jaoks söödavamaks muudaks, on ju muidugi keelatud. Ma ei kahtlegi, et see on tervislik ja teeb imet, aga no kui see mul kuidagi alla ei taha minna, siis ma olen varsti kondivari sellise dieediga.
 
tjahh 01. jaanuar 2010, kl 16.36
tatart ma näiteks suudan süüa vaid võiga, mis jällegi ei sobi mitte.
 
Marvi 01. jaanuar 2010, kl 18.12
tatar võiga on ikkagi palju parem kui saiake kohviga. :) Ega ei peagi kohe väga karmiks minema.Proovi esialgu neid ahjujuurikaid sel viisil, mida ma eelmises kirjas kirjeldasin. Salateid teed nagu ikka - sibul hakkida ja segada õli ja sidrunimahla ning väikse hea (soovitatavalt Rose soolaga) soolaga, edasi lisad muid meelepäraseid komponente - kurki, kapsast, tomatit, basiilikut või rukkolat, avokaadot, tofut.
Musta rõigast saab turlt. Lihtsalt riivid, paned porgandit või toorest peeti või kaalikat ja õli ning head soola.

Püreesupp
2 hakitud sibulat õlis klaasjaks kuumutada
lisa brokolit (u 500 g ehk 1 pakk külmutatud brokolit) ja soovi korral 1 hakitud kartul (teeb supi kreemjamaks), lisa soola, ürdimaitseainet (nt vahemere ürdisegu või otsi maitseainepoest midagi meelepärast). Võib panna ka tilli ja peterselli. Lisa veel head külmpressiõli, kui supp on juba valmis. Lase natuke jahtuda, püreesta nuimiksriga. Ripta serveerimisel peale veel ohtralt rohelist sibulat ja küüslauku (kui suudad seda süüa).
 
tjahh 01. jaanuar 2010, kl 20.10
Mulle tundub, et sibul mulle ei sobi. Tunnen end alati veits halvasti peale sibulat, lööb seda maistet pärast suhu jne. Viimane halb kogemus rohelise sibulaga, segasin lahja hapukorrega ja ohh õudust, lõi põhja alt, terve päeva kõht keeras.
 
juku 02. jaanuar 2010, kl 17.54

e.coli on soolestiku bakter,täiestui ohutu kui levima ei hakka,igas inimeses on need.Pöiepöletiku tekitaja kantakse tavaliselt kätega ja vahekorraga edasi.Ja kus juures VÄGÄ hästi alluvad ab,et resitentseks muutumine vöib ehk juhtuda haigla oludes.
Netist leiab jah igasugu huvitavai purgikesi .....:D
Kus juures vetsus ei soovitata käia iga 40 min järel,normaalne on 3-4h,sul pole üldse pidamist ju!Lihaseid ikka treenid?
Klamüüdiat olete konrtollinud sel on pöiepöletikuga sarnased sümptomid?
kusjuures väga hea pulber on ph-balance pascoe.
 
Marvi 03. jaanuar 2010, kl 12.40
Juku, loe rohkem! Kui sa ise ka 3 liitrit vedelikku päevas tarbikisid, siis ei suudaks sa küll 3-4h vetsus käimata vastu pidada. Normaalseks peetakse iga 2h tagant põie tühjendamist, aga see on ka TERVETEL mitte pidevalt vedelikku tarbivatel inimestel. Põiepõletiku olukorras igatahes ei tohi uriini tunde kinni hoida, sest see loob soodsa keskkonna bakterite paljunemisele (nagu seisev vesi).

Küsimus pole absoluutselt lihastes, need olid mul ikka enne põiepõletikke esmaklassilised! Põiepõletiku esimeseks tunnuseks ongi tavaliselt tihe vetsuskäimine, sel pole lihastega mingit pistmist. Kuseteed on lihtsalt ärritatud.
Klamüüdia, ureaplasma, mükoplasma kõik korduvalt kontrollitud ja korras.
 
idee 03. jaanuar 2010, kl 15.36
ära seksi inimesega, kes pole su abikaasa - ja müstika kaob
 
õlekõrs 04. jaanuar 2010, kl 12.15
minul soovitas arst loobuda pükste kandmisest. et seelikud ja kleidid ainult. püksid hõõruvad jalgevahet ja bakterid satuvad põide. eriti ohtlikud on liibuvad teksad. külmal ajal jalga soojad sukkpüksid ja vajadusel veel midagi "karupükste" sarnast, mida siseruumidesse minnes annab pealt ära võtta. soojad kõrge säärega saapad ja neid kattev soe mantel. kui asju osavalt kombineerida, annab šikk välja ka näha.
sukkpüksid peavad olema jalgevahelt kiiluga. muud variandid hakkavad kergelt hõõruma. aluspüksid olgu samuti mugavad. riietus ei tohi altpoolt survet avaldada.
ma olin ka see põiepõletikutaja, kelle puhul üldjuhul ühtegi haigustekitajat leida ei suudetud. ilmselt oligi tegu valest riietusest tuleneva lõputu ärritusega.
juua taimeteesid, jõhvikamahla, puhast vett, piima, keefiri. muu kraam võib põit ärritada ja põletikulaadset tunnet tekitada. kohv, alkohol, roheline ja must tee, apelsini- ja tomatimahl, kihisevad joogid menüüst välja. proovige, kas saab parem.
 
mesinädalad 04. jaanuar 2010, kl 12.28
Põiepõletik on tuntud ka mesinädalate haigusena. Hügieeniga võib kõik korras olla, aga mikroorganismid ei klapi. Ise sain ka kroonilisest veast lahti alles siis, kui partnerist lahku läksin :(

Arst ütleski, et see on viimasel ajal massiliseks saanud haigus. Kõik vahetavad ka pidevalt kõiki.
 
ka 05. jaanuar 2010, kl 00.33
pohlalehetee on megahea raviks.
 
ka võimalus 05. jaanuar 2010, kl 10.34
aga kas kõhukoopa ultraheli on tehtud?
võib olla ka mõni seesmine kasvaja, mis rõhub põiele nii, et on pidev pissihäda.
endal oli nt emaka välisküljel suur müoom, mis vajus põiele ja tekitas pidevalt vajadust vetsu minna (ca iga tunni tagant).
pärast kasvaja eemaldamist probleemid kadusid.
 
Marvi 05. jaanuar 2010, kl 22.26
Üks asi veel, mida siin nimetatud pole on Polpala tee.
http://www.loodusand.ee/polpala.htm

Ise pole tarbinud.
 
Nora 10. jaanuar 2010, kl 11.37
Marvi.. äkki sa võiksid siis informeerida, kui oled selle preparaadi, mille tellisid, ära proovinud.. et kuidas mõjus ja kas üldse jne?

Ise olen praegu nii kaugel, et iga päev üks tablett nitrot või siis ühte teist rohtu. Ja juba üle aasta nii. On paremaks läinud, aga hommikuti ikka valutab. Hakkan ka uurima inglise keelsetelt lehtedelt selle aluselise keskkonna kohta. Äkki tõesti... Sest mina ei ole aru saanud, et jõhvikamahl või ka puhtad jõhvikad kuidagi aitaksid. Äkki tõesti siis Colile ei mõju happeline keskkond.

Pol Pala tee ostan ka homme kui leian linnast. Aa ja mulle mõjub nt. see hästi kui joon enne magamaminekut kanget kummeliteed. Samas tean, et kummeliteed pidevalt juua pole jälle soovitatav. Kuid kui pean nagunii iga päev ühe kerge antibiootikumitableti võtma, siis kummelitee vaevalt hullemini mõjub. Aga jah, head bakterid on teatud kohtadest see "mürgitamine" tõesti ära hävitanud.
 
Norale 10. jaanuar 2010, kl 11.54
Mina võin öelda, mis toimib!

Olin aastaid põletikuga hädas. Niikaua, kui võtsin rohtu, oli asi justkui kontrolli all, aga kui rohuvõtmise lõpetasin, tuli kõik tagasi. Nii aastaid. Aga siis hakkasin jooma kortsleheteed ja asi toimis! Põletik ei tulnudki tagasi!
Eriti tugev on kortslehe mõju siis, kui peale tee joomist masseerida säärte sisekülgi, nii kummaline, kui see ka pole. Lihtsalt tõmmata käeservaga piki (pind-?)luud! Ja kõik saabki korda!
 
11:54 10. jaanuar 2010, kl 11.57
Eelnev siis põiepõletikust
:)
 
Nora 10. jaanuar 2010, kl 12.00
Tuli veel meelde, et küsisin arsti käest põieloputuse kohta. Ta ütles, et nii noorelt ei soovita ta seda teha, kuna hiljem võivad tekkida suured probleemid pidamatusega.

Ja kui küsisin, et kaua ma seda väikesekoguselist kuuri jätkama pean.. sain vastuseks, et osa naisi jääbki nitrosid sööma. Taga targemaks. Mu bakteritel tekkis vahepeal arvatavasti resistentsus selle nitrofurantoini vastu, sest nagu ei mõjunud enam. Siis nüüd söön 1 kuu trimethoprimumit ja järgmine kuu nitrot. Enne magamaminekut 1 tablett.

Selle peale ehmus muidugi mu günekoloog ära. Et 1 neist pidavat pillide mõju vähendama, ja teine lootele halvasti mõjuma. Ja kuidas üldse ma nii kaua antibiootikume sööma pean???
Niisiis. ma ei oska enam seisukohta võtta meie arstide kohta. Kõigil on erinev arusaam. Sellest olen ma juba ammmu teadlik muidugi. ja olen küsinud mitme ja mitme arsti arvamust. Lõpuks olen aga ikkagi ise kõige targem olnud. Kindlasti on kuskil ka häid urolooge, mina ei ole aga nendeni jõudnud. Isegi nn. Eesti kõige kõvem uroloog ei osanud mu probleemi peale suurt midagi kosta peale selle, et ära kanna stringe ja söö jõhvikaid. Ei taha kedagi halvustada. Aga tõesti, arsti juurde enam ei kipu.

Ja olen ka kuulnud tuttavate käest, et esimese lapsega pidavat osadel ära kaduma. Ei tea...

Igatahes, kui kellelgi tekib mingit uut infot või on avastanud uusi paranemisnippe, siis kindlasti kirjutage siis. Kasvõi kahe aasta pärast. Sest nagu näha.. on see meil, naistel, üks suur ja valus mure.
 
Nora 10. jaanuar 2010, kl 12.07
Ostan siis kindlasti ka kortslehe teed, olen seda joonud, aga mitte kuurina ja põie pärast. Proovin järele!:)


Tuli veel meelde, et küsisin arsti käest põieloputuse kohta. Ta ütles, et nii noorelt ei soovita ta seda teha, kuna hiljem võivad tekkida suured probleemid pidamatusega.

Ja kui küsisin, et kaua ma seda väikesekoguselist kuuri jätkama pean.. sain vastuseks, et osa naisi jääbki nitrosid sööma. Taga targemaks. Mu bakteritel tekkis vahepeal arvatavasti resistentsus selle nitrofurantoini vastu, sest nagu ei mõjunud enam. Siis nüüd söön 1 kuu trimethoprimumit ja järgmine kuu nitrot. Enne magamaminekut 1 tablett.

Selle peale ehmus muidugi mu günekoloog ära. Et 1 neist pidavat pillide mõju vähendama, ja teine lootele halvasti mõjuma. Ja kuidas üldse ma nii kaua antibiootikume sööma pean???
Niisiis. ma ei oska enam seisukohta võtta meie arstide kohta. Kõigil on erinev arusaam. Sellest olen ma juba ammmu teadlik muidugi. ja olen küsinud mitme ja mitme arsti arvamust. Lõpuks olen aga ikkagi ise kõige targem olnud. Kindlasti on kuskil ka häid urolooge, mina ei ole aga nendeni jõudnud. Isegi nn. Eesti kõige kõvem uroloog ei osanud mu probleemi peale suurt midagi kosta peale selle, et ära kanna stringe ja söö jõhvikaid. Ei taha kedagi halvustada. Aga tõesti, arsti juurde enam ei kipu.

Ja olen ka kuulnud tuttavate käest, et esimese lapsega pidavat osadel ära kaduma. Ei tea...

Igatahes, kui kellelgi tekib mingit uut infot või on avastanud uusi paranemisnippe, siis kindlasti kirjutage siis. Kasvõi kahe aasta pärast. Sest nagu näha.. on see meil, naistel, üks suur ja valus mure.
 
Laura 19. juuli 2010, kl 20.03
proovida võib ka fitolizini, see on toidulisand, aga väga hästi toimib, 3-4 korda päevas, pärast sööki.
tihti on ju nii, et nitrofurantoin ja antibiotsid keeravad seedimise täitsa tuksi ja võib tekkida ka seeninfektsioon, mis omakorda võib põhjustada kuseteede infektsioone, et nagu surnud ring vms. mul endal ka krooniline ja tean, mida need kannatused endaga kaasa toovad, isegi seximisisu võtavad ära:( aga jah, neeruteed võib ka proovida ja siis veel kummelitee aurud ja kuumavee pudel jalge vahele ja voodisse, lillavee vannid jne. soolast ja rasvast ei tohiks syya, magusa kohta info puudub.
 
Miisu 20. juuli 2010, kl 08.51
Väga vastik taud :( Ja Eestisse ei tooda enam üht väga head rohtu, mis tõesti toimib. Nimi on Furagin. 90ndate lõpus müüdi siin ka, algul käsimüügis ja hiljem retseptiga, aga nüüd ei midagi. Mulle Nitrofurantoin ei mõjunud, ainult Furagin. Lasen Lätist tuua. Sõbranna elab Valgas, aeg-ajalt ikka Valka satub ja tassib apteegist :) See rohi on lausa Made in Latvia auhinna nominent olnud! Piisab 3 tabletti päevas 3 päeva järjest ja asi korras. Valud kaovad kohe esimesel päeval ilusti ära, aga igaks juhuks ikka tasub juhendit järgida.

Muidu ikka jah samad soovitused mis eespoolgi: jalad ja selg soojas hoida, ägeda perioodi ajal mitte lihatoite süüa. Aitab ka punktmassaaž (põiepõletiku punkt on väikese varba välisküljel, kohe liigese juures), petersellitee. Talvel ei soovita sünteetilist pesu ja sukkpükse. Ja tampoonid on kah saatanast.
 
merks 20. juuli 2010, kl 15.19
Miisu, kas seda rohtu saab Lätist ilma retseptita ja mis on toimeaine?
 
hehh 20. juuli 2010, kl 18.08
No järelikult see furagin ei mõju kui see sõbranna peab ikka ja jälle seda Valkast tooma.
 
EXkroonik 21. juuli 2010, kl 08.02
Kunagi(vene ajal) põdesin ise ca 10 aastat põiepõletikku, mis tekkis suvalisel ajal, suvalise ilmaga.Pissisin sõna otseses mõttes verd. Ükski analüüs ei suutnud põhust tuvastada ja antibiootikume olen ma vist 3 eluiga ette söönud. See aeg oli jube ma ütlen, ei soovita vaenlasele ka.
Ja hakkas see lapseeas, nii et mesinädalate haigusega see seotud pole.

Siis kirjutas mu perearsti asendusarst välja tabletid nimega Palin.
Tegin selle kuuri labi ja kõik. Raseduse ajal korraks lõi uuesti (loomulikult ei näidanud ükski analüüs midagi, kuigi läksin KOHE haiglasse).
Venemaal on seda rohtu vist veel olemas ehk ka mujal.

Olen täheldanud, et palju magusat ja nisutooteid pole hea. Ja shampusele kindel ei.

Minu isiklik arvamus on et tuleks kontrollida ka klamüüdiate olemasolu.
Põiepõletik on tagajärg, probleem on põhjuse tuvastamises ja need ei pruugi neerud olla.
 
Miisu 21. juuli 2010, kl 16.17
Pakendis on infolehel kirjas, et toimeaine on Furaginum, nitrofuraani derivaat. Seda rohtu saab jah, ilma retseptita, kui keegi Lätti satub. Veel tasub sealt tuua Faliminti, mida ka enam Eestis ei müüda ja mis aitab hästi neelupõletike puhul.

Autor: hehh
Aeg: 07-20-10 18:08

No järelikult see furagin ei mõju kui see sõbranna peab ikka ja jälle seda Valkast tooma.

Kuidas tähed maitsevad? Hea närida ajaviiteks? FYI: kord kahe aasta jooksul Lätis toimiva ravimi järel käimine on vist tõesti liiga sage. Really....
 
Nora 28. august 2010, kl 15.50
Hei!

Teate, kunagi lubasin endale suurtes valudes olles, et kui leian ravimi, mis aitab, siis annan sellest interneti vahendusel ka teistele teada.

Ja ma leidsin! Tegelikult väga hõisata ei julge, sest perearst ytles, et mõju võib ajutine olla.

Aga tegemist on probiootikumidega: RATHIOPHARM PROBIOTICS + B kapslid.

Mõjusid esimesest päevast alates juba. Lisaks läks ka seedimine oluliselt paremaks, mille antibiootikumid olid tuksi keeranud. Antibiootikume võtsin siis vist üle aasta. Iga õhtu 1 tablett. Mõjusid küll, aga seda kõrvetustunnet ära ei võtnud. siis hakkasin neid probiootikume võtma ja nüüd on okei olnud. tegin kuuri 2 pakiga, siis mingi aeg nagu tuli tagasi ja siis tegin jälle uue kuuri ja nüüd pole vaja olnud.

Soovitan väga! ja olen teisi probiootikume ka proovinud, aga sellist mõju pole olnud.

Rääkisin apteegis ka seda, et apteeker soovitaks inimestele. Tõesti aitas mind, loodan et teisi ka. Kusjuures paki peal pole põiepõletikust midagi räägitud.
 
põletik 29. august 2010, kl 09.35
Mul endal on põiepõletik 2 korda ka neerupõletikuks üle läinud.Aitas Ciprinol 500 antibiootikum ravi.Põhiliseks ennetus raviks on minul soojas hoidmine-igapäevane kuum vann ja külmal aastaajal olen õtuti soojapuhuri pannud tooli peale voodi kõrvale ja lasknud teki alla sooja õhku.Söön sidrunit(hapu),leesikalehe tee.Keskeltläbi kord aastas või pooleteist aasta jooksul vaatamatta kõikidele abinõudele põletik ikka tagasi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!