Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
hallux valguse(suure varba kont) operatsioon
 
Liina 16. veebruar 2015, kl 17.48
Tere, olen eelkirjutaja (1. lehelt). Lubasin kirjutada, kui normaalseid jalanõusid kanda saan. Nüüd opist möödas 1a ja 3 kuud. Arm on jäänud (kuna läks mädanema) ja siiani kui midagi peaks kondi peale kukkuma teeb põrguvalu. Samuti on närvid tundlikud lõigatud kohal. Vahepeal tõmbab jalg krampi (mingi vale sirutusliigutuse peale). Selline mõõdukas 4-5cm konts ei ole enam probleem ka pikemate jalutuskäikudel. Tikke pole kunagi kandnud. Tegelen aktiivselt spordiga ja kõnnin pikki maid (10+km korraga). Jooksma sain juba hakata tegelikult 8-9 kuud peale oppi. Eks ta alguses tunda andis, aga nüüdseks on kõik täiesti ok.

vanainimesele: ei no väga tore, et oled suutnud 64+ aastat oma kontidega valuvabalt elada. See ei muuda fakti, et teistel jalad valutada võivad. Kuna mu jalg on väga suur (42+), siis ma ei saa niikuinii tikkkontsi ega edevaid jalavarje kanda, kuna neid lihtsalt ei müüa selles suuruses. Ma ei oleks seda oppi läbi teinud, kui mu jalg oleks mul kõndida lasknud ilma sähvivate elektriimpulsside laadsete valudeta. Lõpuks ei saanud enam paarisaja meetriga hakkama. Seega, hea vanainimene, ole õnnelik ja ära tule teistele ettekirjutusi tegema ega kõiki ühesuguse edevusepuuga lööma!
 
mall 12. september 2015, kl 23.50
Minul oli op 10 sept. Soomes Turu haiglas. Op oli seljasüstiga, mis kestis 1.5 tundi. Süstist taastumine võttis aega umbes 3 tundi. Öö veetsin siiski haiglas. Siin on nii, et kahe nädala pärast lähen niite välja võtma. Haiglas pandi jalga ortopeediline king ja kaasa kargud. Kuus nädalat peale op. tehakse uus röngten ja vaadatakse kas kõik on ok. Alles siis võib kargud ja ortop.kinga haiglasse tagastada. tööle saan alates op. 9 nädala pärast. Ja muidugi fisioderapeudi soovitused. Täna siis kolmas päev, uskumatu aga jalg ei valuta. Aga pikk tee on veel käia, et lõpptulemus oleks parim.
 
Grete 03. juuni 2016, kl 08.59
Kas peale operatsiooni said varbad ka tagasi sirgeks Liina?
 
Opil käinu 23. november 2016, kl 16.17
Minul oli opp nädal tagasi. Tehti üldnarkoosis ja paari tunni pärast koju. Haiglast välja kõndisin omal jalal,haiget jalga toetasin kannale.Mees tuli autoga järgi. Ka õhtul kõndisin ettevaatlikult. Siis avastasin,et sidemed verised. Sidumisaeg oli järgmine päev perearsti juures. Öösel hakkas jalg põrguvalu tegema,eks haiglas manustatud ravimite toime läks üle. Magada eriti ei saanud. Hommikul haigele jalale enam toetada ei saanud,nii valus oli lihtsalt. Lasin endale kepid tuua ja siis liikusin nendega,haige jalg üleval. Arsti juures kui haava vaatasin,hakkas paha. Veritses,paistes,kohati lilla. Puhastati ära ja seoti ilusti kinni. Hakkasin mitu korda päevas külmakotti kasutama,see leevendas. Suurem valu oligi 2-3 päeva,sõin valuvaigisteid,et kuidagi olla. Uus sidumine oli 3 päeva pärast. Siis oli haav juba ilusam,verd tuli veidikene ja seda ka sellest,et sidemed õrnalt ära tõmmati,eelnevalt mingi spets ainega neid niisutades. Paistetust ka vähem ja lillat tooni ka. Seoti uuesti kinni ja öeldi,et kui side puhas,siis uuesti nädala pärast. Praegu on juba täitsa ok olla,jalg vahel suriseb ja tuikava valu lööb,kuid see normaalne-paraneb ju. Keppidega käin siiamaani,spets jalatsiga hakkan liikumist harjutama siis,kui niidid väljas ja haav paranenud. Istudes,pikali olles hoian jalga rohkem kõrgemal,padjahunniku otsas ja külmakoti panen ka iga päev peale. 2 nädala pärast siis esimene füsioteraapia seanss. Varbad eriti ei liigu ja pahkluust alates samuti jalg jäik. Kuid praegu ma ei hakka jalga traumeerima,las paraneb korralikult ja siis hakkan liigutama ja harjutusi tegema.
Mul oli see kont ikka suht hull ja suur varvas ikka väga viltu vasakule poole. Ortopeed ütles kohe,et siin aitab ainult opp ja kuu aja pärast saingi opile. Teisel jalal ka varvas kergelt viltu ja kont natuke väljas,aga selle pidavat tugedega sirgeks saama. 1.5 kuu pärast siis uuesti ortopeedi vastuvõtt,küsingi,et mis vahendid on kõige tõhusamad teise jala korda saamiseks ja kindluse mõttes ka opitud jalal kasutamiseks.
 
eks 27. november 2016, kl 19.20
sa küsi selle ortopeedi käest,kes ütles,et saab tugedega sirgeks.
 
Kolmas 16. veebruar 2018, kl 20.34
Mul tehti mõlemale jalale 13.02 lõikus. Vasakus on üks kruvi ja see jalg teeb tänasel päeval rohkem valu. Mind saadeti haiglast välja, nii et jäeti haiguslehtki vormistamata. Hea, et perearst vaatama hakkas ja teeb ise ära. Füsioteraapiast ei räägitud midagi. Kui keegi seda teemat siin loeb ehk kirjutate mis harjutusi tegite.
Mul vóis vist hea käega kirurg olla, aga no patsiendiga suhtlemisel oli ikka väga null olemisega tegelane. Ka küsimise peale, et kuidas kodus edasi peaks tegema siis ega ta mitte midagi seletanud. Niisamuti ei olnud ka tema arvates vaja edaspidi vastuvótule tulla. Kehitas vaid ólgu ja küsis, milleks aega raisata!
Ma saan nende nn jalatsitega ja karkude toel wc käidud. Rohkemat, aga liikumist ei tee, vasak jalg ei lase, see on ka rohkem paistes. Kuidas edasine taastumine läheb siis ütlen ausalt, et pole órna aimugi.
did_1166211 19. märts 2021, kl 15.13
Kasutan teemat ja uurin nendelt, kellel on jalalabas kruvid/plaadid. Kaua valutas peale operatsiooni ja kas tunnete ka taastumisejärgselt, et need teil jala sees? Annavad kuidagi aasta(id) peale oppi tunda? On kellelgi juhtunud, et kruvikohad jäidki valu tegema?
Mul ca kuu aega operatsioonist ja siiani valud, eriti õhtuti. Tunnen nendes kohtades, kus need kruvid ja plaadid sees, sellist veiderat käristavat tunnet - ei oska kuidagi kirjeldada. Siiani võtsin 1 x õhtul valuvaigistit, sest lihtsalt kuidagi ei olnud võimalik jalga ilma valuta hoida. Arst lohutab, et küll läheb üle, aga samas igalt poolt loen, et kuu peale operatsiooni peaks ikka juba valuvaba olema. Hetkel olen täiesti paanikas, et see valu ei kaogi kunagi ja jäängi vigaseks. Muidu haav paraneb ilusti (vist) ja vaikselt liipan ka ortopeedilise jalanõuga ringi, aga siiani valudega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!