Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
IGEMEPÕLETIK
 
chc 06. jaanuar 2009, kl 12.06
mul on igemepõletik,kuidas seda kodusel viisil ravida???(POLE VÕIMALIK HAMBAARSTI JUURDE MINNA,RAHA POLE)
 
osta 06. jaanuar 2009, kl 12.38
apteegist corsodyli. Kui on hamba juure all põletik, tee küpse sibulat peale. selle kohta ütlevad ka hambaarstid, et see on väga tugev antiseptikum.
 
n 06. jaanuar 2009, kl 12.52
pese, pese, pese, kasvõi mitu korda päevas, kasuta hambaniiti ja hambavaheharju ja loputa apteegist saada olevate suuvetega (apteeker peaks ka soovitada oskama). Las veritseb pesemisel, see kaob ajapikku ära.
PS:Enamasti on igemepõletiku põhjuseks kehv hügieen.
 
chc 06. jaanuar 2009, kl 13.13
ma pesen kaks korda päevas ja hetkel mingi parodontax`i hambapastaga...
 
issver 06. jaanuar 2009, kl 13.51
ärge nüüd hulluks ka minge. hambapesu mingi kange pastaga mitte üle 2x päevas! kui vaja, siis vahepeal lihtsalt loputada. (kummeliteega, saialilleteega.. nõrga soolveega jne.), mesi koos õietolmuga... küps sibul on hea, aga see peaks olema soovitavalt puuahjus koos koorega küpsetatud. hädapärast käib elektriahi kahh, aga kindlasti sibulat enne koortest mitte puhastada.

asi võib olla ka sobimatus hambapastas. kui võimalik, siis vaheta mõneks ajaks oma karm pasta mõne ökopasta vastu ja sa näed, et igemed muutuvad jälle rahulikuks.
 
chc 06. jaanuar 2009, kl 13.53
katsetan kõike;)
 
Anna 06. jaanuar 2009, kl 14.15
camistad geel
 
bella 06. jaanuar 2009, kl 16.42
lõppudelõpuks pead sa ikkagi nii kaugele saama et hambaarsti juurde jõuad ja lased hambakivi eemaldada. muidu oled varsti hambutu
 
Ehh 06. jaanuar 2009, kl 17.36
Tead, mis on lati hea olnud põletiku vastu? Kummelitee!
Osta apteegis paki sees päris kummelti, tee tee valmis. Siis loputa sellega suud, just põletikulist poolt. Nt pool tassitäit teed. Et oleks paras temperatuur (et ära ei kõrvetaks) ning mitte ka külm tee. Võta tee suhu, hoia seda mõnda aega (nt loe 15-ni), sülita välja ja võta uus suutäis - korda sama.

Tee seda nt hommikul, lõuna ajal ja õhtul.

Ning hambaid pestes ära väga kõvasti seda põletikulist kohta harja.
 
nau eelpool kirjas 06. jaanuar 2009, kl 17.45
camistad geel on resteprivaba - võtab valu ära hetkega! ravib ka.
 
ly 06. jaanuar 2009, kl 19.08
n-l on õigus. minu hambaarst ütles samuti, et pesemisel verd ei tohi karta, sest nii ei saagi põletikust lahti. pesta põhjalikult (pehme harjaga), niidiga puhastada ja loputuseks muidugi neid kummeli jms teesid ja üsna ruttu taandub see veritsemine.
 
loputa 11. mai 2009, kl 19.52
kummeli teega loputa ja hoia seda suus ka kummeli teekotti või suus hoida see aitab ka mul endal samad asjad praegult... ja aitavad väga hästi.
 
Tiit 16. veebruar 2010, kl 00.23

a mismoodi seda sibulat küpsetad?
 
kiizu . 27. aprill 2010, kl 15.18
täpselt sammuti ütles ka mulle mu hambaarst et tuleb pesta korralikult hambaid ning hoolitseda nende eest mitte jätta neid unarusse , kuna muidu vanemaseas jääd sa hambutuks .
 
hehh 27. aprill 2010, kl 19.53
hea on iga päev soolveega loputada peale hambapesu, kas jämeda soola või meresoolaga, 1tl poole klaasi vee kohta.
 
M 27. aprill 2010, kl 20.23
metronidazol, vana hea trihhopol. Iga arst võib seda välja kirjutada. Soolalahus 9%-line, võid tee sisse ka soola visata. Seda õpetas mulle vana hea Savisaar.
 
qq 27. aprill 2010, kl 21.34
taruvaigutinktuuriga loputa
 
sama 08. mai 2010, kl 17.47
pese hambaid soola ja pipra seguga mitu korda päevas - saad valust 1 päevaga lahti
 
asd 11. mai 2010, kl 15.55
Kui kaua see valu kestab :s
 
s 11. mai 2010, kl 21.32
propolise (taruvaigu) tinktuur apteegist, alla 20EEK on vene omad, seda tilguta sooja kummeli, saialille või naistepuna tee sisse ja hoia suus, võib ka määrida.
Jäta magus ja muu kergesti veresuhkrut tõstev kraam mõneks ajaks menüüst välja. Veresuhkrut kontrolli perearsti juures, igemepõletik võib olla seotud algava diabeediga.
 
kk 15. märts 2011, kl 13.49
mul ei veritse igamed, lihtsalt valutavad. algas ühe tarkusehamba ümbert see paistetus ja siis levis üle suu. niidiga puhastades on pärast tükk aega hull valu, pestes nii väga mitte. külma õhku hammaste vahelt sisse tõmmates leevendab veits valu. õhtul saan kummelit, katsetan siis seda. küsimus - mida saab hambaarst igemepõletiku korral teha? kui võtab samamoodi valuvaigistiga põletiku ära, siis pole ju mõtetki minna.
 
NIINII 15. märts 2011, kl 14.13
Sa viimane, kirjutaja, selline valu, mis leevendub külmaga on kindel märk sellest, et kuskile koguneb mäda. Olin talvel korra ise niimoodi, et ei saanud üle paari minuti külma veega loputamata olla. Järgmisel päeval läksin valvearstile, kes tegi pilti, mis mitte midagi ei näidanud ja puuris lahti hamba, mille all arvasin kurjajuure olevat. Väga vale samm oli. Sellise valuga ei saa enam aru, kus häda on. Küsisin sellelt arstilt antibiootikume, mis tõesti aitasid. Aga lõpuks läks see lõbu mul koos juurepuhastuse ja uue plommi ja muude mõnudega maksma ca. 1700 eeku. Ainuke asi, mis reaalselt aitas, olid antibiotsid. Võib-olla läheb sul paremini, aga mina lähen järgmisel korral kohe ja küsin neid.
 
Teadja 12. juuli 2011, kl 18.50
Listerine Coolmint aitab.
 
Teadjam 12. juuli 2011, kl 19.06
Vaata kui vana teema see tal ammu juba ravitud.
 
otule 31. detsember 2011, kl 14.36
sa ei tunne ega tea inimest ega olukorda. olla taktitu ja matslik oma halva hügieeni märkusega olukorras kus inimene palub abi on ikka kohatu. see on sama kui maaslamajat peksma hakata. ma ei saa aru kuidas mõni inimene nii südametu on.
 
karo 28. detsember 2013, kl 11.55
Mul valutavad igemed ja lugesin siit foorumist soovitused läbi.. Kamisan N - sai ostetud, maksis 3,50€ ja tunnen kuidas igeme paistetus alanenud on ja igemed ei valuta enam. Mõne aja pärast teen ka kummeli teega loputust. Aitäh, nind aitas see foorum :)
 
raina 28. detsember 2013, kl 12.54
no ilmselt mingi viirus siis ikka, minul algas ühe tagumise purihamba juurest hakkas valutama, valu levis suulaele kuni lõpuks tekkis suulakke valus ja veritsev lõhe.
selle sain kuidagimoodi korda, siis hakkas sama poole põse sees mingi valu, ei saanud üldse lõualuid liigutada.
selle sain korda, siis hakkas vastaspoole alumise esihamba juures ige veritsema ja valutama, jälle süüa oli väga raske.
kestab juba üle kuu aja ei tea mis värk see niiviisi on, pole mitte kunagi elus olnud hammastega probleeme, hiljuti käisin hambaarstil ja hambad pidi kõik olema korras.
no mis nüüd siis nende igemetega lahti
 
rmp 28. detsember 2013, kl 15.38
väga loetud teema lausa 12000 korda millegagi....
 
mõnguste 01. oktoober 2014, kl 12.18
maakyyslauk mitte poe saast, lõikad kyyne pooleks ja paned lõigatud pooled sydamepoolsele käele,veeni peale ja seod marli või mingi sooja asjaga kinni, max 12 tunni jooksul pead vahetama kuna imeb endasse põletikubaktereid. hambaauguga võib lisaks panna nelgitera otse hambaauku. toimib ehk..
 
jhg 01. oktoober 2014, kl 12.36
Inimestel peab ikka väga vähe tegevust olema, et huvitub vanade teemade väljakaevamisest. Aga ju siis on see ainus huvitav tegevus tema jaoks.....
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!