Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Crohni tõbi?
 
L 28. märts 2009, kl 19.53
Tere, kas kellegil on diagnoositud Crohni tõbi? Kuidas tunda annab ja mis leevendab? Kelle juurde tasuks Tartus uuringule minna?
http://209.85.129.132/search?q=cache:8LIVFTnmQ3UJ:www.kliinikum.ee/%3Fmenu%3D58%26mod%3Dinfo_haigustest%26id%3D132%26group%3Dhaigused+crohni+t%C3%B5bi&cd=1&hl=et&ct=clnk&gl=ee
On põhjust uskuda, et just selle haigusega tegu (ühe arsti nn konsuldatsioon ja isiklikud tähelepanekud ( üle 10 a. kestnud juba pidevad kahtlased kõhuvalud ja üsna tihti kõhulahtisus, aeg-ajalt ka verine jms.).
Hiljuti sain informatsiooni Tiibeti piimaseene suurest kasulikust mõjust just sellelaadsetele probleemidele (ja ka paljudele teistele), katsun endalegi hankida ja proovida.
Huvitavad just inimeste enda kogemused, netist olen meditsiinilist infot juba küllalt lugenud:)
 
L 01. aprill 2009, kl 15.44
Tõstan teemat! Kas pole siis keegi sellega kokku puutunud? Täpne diagnoos pannakse ilmselt rektaalselt kaameraga uurides, mida eriti kardan:(
 
vombat 01. aprill 2009, kl 17.44
Tõstan ka teemat. Kas tõesti pole kellelgi selliseid Sümptomeid?
 
Apelsin 01. aprill 2009, kl 21.21
Minul on diagnoositud Crohni tõbi. Head arsti ma aga soovitada ei oska, pigem kuulaks teiste nõuandeid. Et siis.. soovitage, millise gastroenteroloogi juurde tasub Tallinnas/Tartus minna? Võib olla ka tasuline.
Ja mis puutub teemaalgataja sümptomitesse, siis need võivad viidata ka mõnele muule haigusele.
 
Liisu 01. aprill 2009, kl 22.16
Tallinnas soovitaks ITK gastroenterolooge- T.Remmel, U.Mardna, T.Kariis, B.Margus, K.Palk. Minu perearst andis sellised soovitused. ITK-s on uuem generatsioon gastroenterolooge, kes sageli ka uute suundadega paremini kursis
 
L 03. aprill 2009, kl 12.51
Tahaks lisaks teada, kas lilla veega klistiir tuleks kasuks? Korra tegin. Siiski arvan, et selle haigusega tegu, üks uuring näitas peen- ja kaksteistsõrmiku põletikku, toitainete imendumisraskus jms.(mitterektaalne)
Lisaks on kohutav uni pidevalt ja ka aneemia on diagnoositud.
Ega Tartus keegi ei tea soovitada mõnda arsti?
 
E 04. aprill 2009, kl 17.11
Selle haiguse diagnoosi nüüd küll kellegi tähelepanekute või uduse arvamuse järgi ei panda. Selleks on ikka kindlad uuringud, mis diagnoosi kinnitavad v siis mitte. Tuleb ikka alustada algusest: perearsti juurest saatekiri ja aeg gastroenteroloogi juurde (Tartus väga head arstid ju olemas) ja nii see selgus saabubki:)

"Tere, kas kellegil on diagnoositud Crohni tõbi? Kuidas tunda annab ja mis leevendab? Kelle juurde tasuks Tartus uuringule minna?"

Tegelikult tunda annabki nii nagu meditsiiniline info kirjeldab ja mulle tundub, et ega seda miski ikka ei leevenda küll....
 
M 12. mai 2009, kl 13.48
Põen Crohni tõve ja tahan teada, kas alkoholi tarbimine selle tõvega on tekitanud prbleeme? Kas kellegil on kogemusi?
 
K 12. mai 2009, kl 13.54
Mina olen aru saanud, et sooli häirib enam gaasiline ja kääritatud alkohol. (siider, vahuvein, õlu).
 
Daniel 14. mai 2009, kl 16.45
Kallis teema algataja ärge endale nii kerge käeliselt sellist diagnoosi pange. Välisevaatluse alusel seda küll määrata ei saa. On rohkem kui üks haigus, mis sarnaseid sümptomeid omab. Diagnoosi saab kindlamalt määrata peale kolonoskoopiat ja soolestikust võetud proovi analüüsimist.
See on suht normaalne, et väsimuse aste tõuseb kui aneemia. Eks üks sümptomitest on aneemia ja kõik muu nagu kõhuvalu, kõhulahtisus, veri väljaheites jne. Aga jätkuvalt ei saa nende põhjal endale ise haigust külge kleepida.
Soovitav oleks minna gastroeneteroloogi juurde. Tartu omasi ei oska soovitada.
Mina olen loobunud piimast ja jookidest, mis on karboniseeritud.
Alkohol ei ole ka väga soovitatav. Üldjuhul lähtu reeglist: loobu sellest, mis su enesetunde halvaks teeb.


Päikest ja kõike muud head!
 
L 14. mai 2009, kl 19.39
Aitäh, eks peab ikka ennast kokku võtma ja uuesti arsti juurde minema!
Aga sellist kindlat sooki v jooki mul pole mis enesetunnet halvendaks, see imelik ongi. Vahest jälle samade asjade söömisest eriti hull.. :(
 
Apelsin 15. mai 2009, kl 02.14
Ma vaatan, et siin on teisigi sama haigusega inimesi. Äkki olete nõus veidi meili teel suhtlema?
 
Apelsin 15. mai 2009, kl 02.24
Unustasin lisada oma e-posti aadressi :)
 
Daniel 15. mai 2009, kl 11.15
Arsti juurde oleks soovitav tõesti minna. Mida varem sa ta üle kontrolli saavutad, seda parem, jõuab vähem kahju teha. Või saad meeldiva üllatuse osaliseks, et polegi kõige hullem tõbi vaevamas. Igatahes tasub käimist. Protseduurid pole meeldivad kuid elab üle.
Toidu puhul võib-olla mängib ka see rolli kui palju ja millega koos tarbid. Samas kui haigus on aktiivne siis ei ole vahet, mida sööd, valu tuleb ikka.

Kui su kahtlus peaks tõeks osutuma ning tõesti Crohni tõbi kallal siis ära pead norgu lase, sa ei ole üksi. Pealegi kui remissiooni ajal oled siis on kõik enam vähem hea

Päikest siia pilvisesse ilma!
 
leena 14. november 2009, kl 20.02
pandud tartu poolt diagnoos.olemine on väga hea kui järgida arsti.
 
n23 17. november 2009, kl 18.20
Äkki gluteeni- e teraviljatalumatus e tsöliaakia? See on üsna tavaline, 1% inimestel, mul ka sealjuures. Või laktoositalumatus, aga siis ei tohiks väljaheide verine olla.
 
haige 12. märts 2010, kl 21.11
Mul on Crohni tõbi juba 11.aastat. Võid minuga ühendust võtta. Ise olen K.Kulli patsient Tartus.
 
eedi 13. mai 2010, kl 11.53
Mul ka sama haigus.Tahaks küsida,et milliseid toiduained peaks ikkagi eelistama ja mida kõrvale jätma.Osakb ehk keegi nõu anda
 
riina 14. detsember 2011, kl 17.14
Minul ka sama töbi. Elan ja töötan Soomes ja saan siin 4-5 nädala tagant otse veeni Remicade rohtu, mis on leevendanud peaaegu et nullini valusid. Soole uuringuid tehakse ka. toitudest tekitab endal köige rohkem vaevasid kapsas, sibul ja shokolaad. kysimuse postitajale ise ei paneks Chroni diagnoosi sest endal oli aasta aega hirmsad köhuvalud ja köht lahti ning arstid ei teadnud mis viga. Kuni löpuks olin nii haige et oksendasin ja palavik töusis ja kui löpuks kiirabisse läksin olid minu pöletiku arvud 370 (normaalne on alla 8). Vöeti haiglasse sisse ja koju pääsesin kui pöletiku näitajad langesid 170 peale. möte siis see et kui sul chroni taud on siis ta ravimitetta läheb väga hulluks.
 
Haige 13. jaanuar 2012, kl 00.56
Mul on samuti see jube tõbi. Kõht valutab ikka väga tihti ja koguaeg peab jooksma WC vahet kuid vhel on ka häid päevi.
 
veel üks 15. jaanuar 2012, kl 05.15
Ka minul on sama tõbi. Kui keegi soovib sellel teemal vestelda, siis võite mulle kirjutada.
 
soovitus 16. jaanuar 2012, kl 15.24
Selle tõve raviks on välja mõeldud GAPS dieet. Inglise keeles (GAPS diet) googeldades saab kõik vajalikud teadmised kätte.

PS. see dieet tõesti ravib, mitte ainult ei leevenda. Aga järjekindlust on vaja.
 
. 18. jaanuar 2012, kl 09.15
Samad sümptomid olid mul mitu mitu aastat (kõhuvalud, kõhulahtisus, gaasid). Lahti sain nendest siis, kui hakkasin rohkem vett jooma, enne seda jõin vett väga minimaalselt, heal juhul üks klaas päevas ja päeva jooksul teed, kohvi, mahla.
 
lõpetage ära 18. jaanuar 2012, kl 09.41
crohni tõbi on reeglina KAASASÜNDINUD defekt, mitte omandatav

ravige oma günekoloogiline kandidoos ja ureaplasmad korralikult välja, kaovad igasugused kõhulahtisused ära
 
Haige 27. jaanuar 2012, kl 14.41
Olen ka nõus suhtlema meili teel crohni tõbe põdevate inimestega, sest mul endal on ka.
 
Lilleke 09. aprill 2012, kl 20.21
Võib ka minuga vestelda.
crohni tõbi juba 6 aastat vähemalt.
 
Päevalill 25. aprill 2012, kl 09.17
Mul hoopis selline küsimus, et kas keegi teist selle haiguse omaja on saanud lapse?
Endal on see haigus, kuid suur lapsesoov. Kui rasestuda passiivsel ajal on ju kõik okei, aga hirm on, kui raseduse ajal aktiviseerub grohni tõbi:(:(

Ootan kogemusi!
 
soovitan 01. mai 2012, kl 22.04
Tartus Karin Kulli.
 
katrin 07. aprill 2013, kl 15.22
Tere

Minul tekkis grohni tõbi raseduse ajal.Raseduse lõpp osa sai olema ääretult raske kuna ei teatud mis haigusega tegu on.Olen kindel et kui see haigus on juba teada siis ei saa see rasedust väga raske olla.Tartus on väga hea arst DR.Liana Sits.
 
Kairi 11. august 2013, kl 01.30
Äkki jagame emaili aadresse .. olen ka uustulnuk crohn,oleks hea teada sellest rohkem.. küsimusi on miljoneeid
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!