Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
prednisolon
 
.... 26. aprill 2009, kl 16.24
Helistage +372 5666 29 49 Räägin mis aitab.
 
? 26. aprill 2009, kl 17.15
kellele siin on soovitatud helistada ja mis asjus? kellele see info on?
jutt käib Prednisoloni kõrvalmõjudest.
 
ahaa 27. aprill 2009, kl 08.24
Õnneks mul nüüd kogused väiksemad (täna 15 mg), aga kõht on kinni, mis kinni: juba 1,5 nädalat pole vestus käinud. Olen teinud kõike - söönud peeti, teraleiba, musti ploome, mingeid puhastavaid teesid joonud, liikunud oluliselt rohkem kui tavaliselt, viimases hädas võtsin lahtistit - see pani ainult kõhu valutama. Varsti vist peab klistiiri tegema.

Aga muidu ravim aitab, ainuke asi mis aitab, eelnevad ravid on olnud kõik nagu hane selga vesi.
 
ahaale 27. aprill 2009, kl 09.54
kui pikk su ravi on kokku? mis puhul sa seda võtad, haigete liigeste tõttu? mina ei söö eriti midagi. hommikuti teen tatrahelbe putru, lõunal nokin pisut ja õhtul on süda nii paha, et ei suudagi süüa. joon ohtralt värskeid mahlasid: porgand, astelpaju, ka mineraalvett ja teed jne. kõht kinni ei ole.
 
ahaa 27. aprill 2009, kl 10.44
Allergiline nahapõletik vms, arst ei osanduki panna täpset diagnoosi. Ravi alustasin 13.04 ja nüüd 04.05 helistan uuesti arstile, et kas pean edasi võtma. Alustasin 40mg ning iga 3 päeva tagant vähendan doosi 5 mg võrra. Söön nagu ikka, võib-olla natuke rohkem, sees ei iivelda üldse, aga välja midagi ei tule ja vett joon jube palju.
 
nojah 27. aprill 2009, kl 11.07
eks see lööb ainevahetuse sul sassi, seetõttu käib ka toit tigu-aeglaselt läbi. põletikualandajana/-ravimina on hormoon tõhus.
 
z 27. aprill 2009, kl 20.00
minul ei vähendata doose. kogu ravi aeg 30mg, kaks nädalat. siis käin avhepeal arsti juures ja siis tema määrab, kas veel, või aitab.
 
kristel 27. aprill 2009, kl 23.50
Sain prednisoloni ravi umbes aastajagu. Alustasin 30 mg, mida siis alguses iga kuu aja tagant 5 mg vähendati, hiljem pikema aja tagant.
Suuremad, märgatavamad kõrvalmõjud: kaalutõus 17 kg esimese 6 kuuga, mis peale ravi lõppu umbes sama ajaga ka kadus. Kuunägu, mis samuti üsna ruttu kadus. Väsimus, võhma puudumine jms olid pigem pika põdemise tagajärg, mida rohkem ravi lõpupoole, seda rohkem tuli ka jõud tagasi. Enese sundimisel oli siin ka suur osa.
Mis peaasi, nüüdseks ravi lõpust 2 aastat möödas ning haigus ei ole ägenenud. Ka taandunud mitte, aga mis siis :)
 
ahaa 28. aprill 2009, kl 14.10
Kuidas päevadega on? Infolehel öeldi, et võib tsükli sassi ajada. MA kasutan pille ja täna peaks päevad hakkama, veel ei ole. Kas see lööb sassi ja pillikasutajate päevad?
 
oijah 01. mai 2009, kl 19.28
Prednisoloni infos on kirjas, et kui organism harjub ravimiga, siis kõrvalmõjud kaovad. No minul ei kao kohe mitte kuidagi need. Paari päeva pärast saab 2 nädalat seda rohtu võtta. Pea käib kohutavalt ringi, vererõhk langeb madalale, minestus tuleb peale, tasakaaluhöired. No ei suuda harjuda selle ebamugavusega. Kohe jube paha, täiesti haige tunne on. Lisaks ei saa magada, siis on tekkinud mul mingid hood: nutan, ärritun, karjun, nagu depressioon või ma ei tea mis. Enesetunne on nii kehv, et kuidagi ei ole endaga rahul. Mul pole elus mingeid depressioone ega stressi olnud. Nüüd ei suuda mõeldagi, aju on nagu ära kägistatud. Oleksin nagu pideva mürgi doosi all. Nii paha olla.
Kas see sobimatus äkki? Need halvad asjad algasid just ravimi võtmise päeval. Enne ei olnud midagi. Arst ei lubanud ravi ära jätta. Praegu võtan 20mg korraga. Esimestel päevadel, kui doos oli suurem, ei saanud ma korralikult hingata. Arvasin, et lämbun. Doosi vähenedes saan hingata, kuid muud pahad asjad tulevad külge.
 
m 03. mai 2009, kl 19.57
keegi siin kirjutas, et Prednisolon ei võta jõudu ära. keegi samas kirjutas, et annab seda ravimit oma koerale, kes ei jaksa doosi suurenedes toidukausi juurde minna - see on ju otseselt ravimiga seotud nõrkus. kui ta muidu jaksab ja doosi suurenedes mitte.
mina olen 10 peva Prednisoloni tarbinud ja mul küll on kohutav nõrkus. seda enne ravi ei olnud. juba esimese ravimi koguse võtmise järel hakkas mul pea ringi käima ja tekkisid mälu- ja tasakaaluhäired. nagu mere peal elaks. lisaks on kohutav janu ja kõht ka täiesti kinni läinud.

kas keegi oskab öelda, kui kaua sellised kõrvalmõjud pärast ravi lõpetamist kestavad? kuna seda on üsna pikalt sisse manustatud, on see ehk ka mõneti organismis ladestunud (organismi tublisti mõjutanud) ja täielik väljumine võtab rohkem aega, kui mõned tunnid või ööpäev? kui ravi läbi, millal oleks normaalse inimese tunnet oodata?
 
no 03. mai 2009, kl 20.14
Nõrkusest:
https://www.arst.ee/et/Ravimid/view_drug/id=1852/prednisolon

Kõrvalmõjud liikumisaparaadile: Lihasnõrkus, steroidmüopaatia...

Glükokortikosteroididel ei ole tugev mõju mitte ainult põletiku- ja immuunprotsessidele, nad mõjustavad samuti süsivesikute, valkude ja rasvade metabolismi. Samuti toimivad nad skeletilihastele südame-, vereringe ja kesknärvisüsteemile.

Prednisoloon imendub seedetraktist kiiresti ja peaaegu täielikult. Maksimaalne plasmakontsentratsioon saabub 0,5 tundi pärast suukaudset manustamist, ravimi poolväärtusaeg plasmas on 0,5 tundi (soovitatud manustamisintervalli võimaldab kasutada ravimi tunduvalt pikem bioloogiline poolväärtusaeg).

Täieliku eliminatsiooni kohta info puudub.
 
:) 03. mai 2009, kl 21.02
mul näiteks on asi nii, et hommikul kl 9 ajal võtan prednisolooni ja õhtul kl 21 ajal läheb ensetunne heaks.
 
pikaaegne 21. september 2009, kl 13.38
Väga tänuväärne, et inimesed siin oma kogemusi jagavad - isegi arst ei jõuaks kõigist kõrvalmõjudest ilmselt rääkida.
Mina: mees, manustanud juba paar kuud üle 2 aasta, pole korraga rohkem võtnud kui 25 mg päevas, enamuse ajast vähem (10-15). Nüüd on kogus jälle 20 ja just kahe aasta täitumisel on kõrvalmõjud läinud hullemaks. Ja need on: kuunägu, kaalu kasv, väike surin/värin kätes, pea uimasus (vati sees oleku tunne), uni on ka teinekord häiritud (vara hommikul ärkan ise üles), nõrkusetunne ja olen täheldanud ka mälu nõrgenemist (kasvõi mõned tühised aga elementaarsed asjad ei tule meelde, nt nimed jne). Olen halvema enesetundega ka muid haigusi endale välja mõelnud, aga see foorum siin andis kindlust edasiseks kannatamiseks. Tänan! ;)
 
Merili 31. jaanuar 2015, kl 23.28
Loen ja imestan kes nii küll kirjutab? Aga ise olen hooldaja ja näinud mida need medikmendid inimesega teevad. Kes küll ennast tahab sandistada ja võtab vabatahikult seda mürki oma kehasse. Hormoonravi on täitsa pees, selle mõju on ikka selline et rikub su ära juba peale esimese tableti. Ärge rikkuge ennast palun, harige ennast selles vallas info on olemas kui tahta.
 
kortisoon 30. märts 2015, kl 12.55
Merili Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Loen ja imestan kes nii küll kirjutab? Aga ise ole
> n hooldaja ja näinud mida need medikmendid inimese
> ga teevad. Kes küll ennast tahab sandistada ja võt
> ab vabatahikult seda mürki oma kehasse. Hormoonrav
> i on täitsa pees, selle mõju on ikka selline et ri
> kub su ära juba peale esimese tableti. Ärge rikkug
> e ennast palun, harige ennast selles vallas info o
> n olemas kui tahta.

Paku siis muu ravi Prednisoloni asemele, hooldaja.
 
ka kortisoon 30. märts 2015, kl 19.37
olen medroolikuuril juba 3 aastat.arst ütles, et selle ravimiga jääb organism sõltuvusse ja sellest enam ei vabane.võtsin esialgu 4 mg, siis 2mg ja nüüd olen tasapisi, äärmiselt tasapisi saavutanud 1mg annuse.ja NÜÜD arst pobises, et ,jah, saab küll vähendada tasapisi, kuid väga tasapisi.alustasin võtmist 4mg tabletiga 6 tabletti päevas....keerab neerupealised tuksi, nad ei tooda enam vastavat hormooni, sest saab ju tabletist lihtsamalt kätte oma tarbe.sellepärast tuleb meelitada tasapisi, et organism uuesti neerupealised tööle paneks....
 
Kkk 30. august 2017, kl 22.14
Tuvastati 2 ja 3 staadiumi sarkoidoos ise 25 aastane. Aastane ravikuur alustasin 30mg päevas ja nii kaks kuud siis läheb 20mg ja kolm kuud ja siis hakkab kuu tagant 5mg vähemaks minema ja viimased kuud 5mg. Kaalu juures 14kg ravi jäänud veel viimane kuu!!! Olge tugevad kõik kes seda paska sisse peavad sööma
 
kv 09. detsember 2017, kl 08.44
Olen noorest east põdenud reumat ja korduvalt olnud hormoonravi.Haigus ägeneb paariaastase intervalliga. Kaalu tõus jm alati +20-25 kg olnud, kuni tegin selgeks, et jättes toidust välja suhkru, tärklise sh kartuli ja nisujahu, vähendasin ka puuvilju toidusedelis, õnnestus hoopis kaalu langetada 25kg. Energia tuli tagasi, paistetus kadus ja ei mingit kuunägu üldse. Ainult jälgisin väga hoolega ja igas toidus, et poleks suhkrut, tärklist ja nisujahu. Üldoselt soovitatakse ka soola tarbimise vähendamist. Kaal hakkas langema üsna kohe ja ka paistetus alanema. Selgelt oli kaalulangus näha juba välimuseski 1-2 kuuga . Kuskuures sporti ei teinud üldse.
 
Argo mmmm 30. juuni 2019, kl 14.33
Määrati crohni tõbi ja ravi prednisilooniga 40 mg , 8 tabletti iga nädal annust vähendades .. Nädal varem lõpetasin ise ravi ära , seljapeale ja kuklasse tekkinud imelikud punnid ja keel lumivalge .. Soor suus.. Keha kaal juba 100 kg .. Haiguse sain kontrolli alla aga juba kuu aega ikka punnid ja keel valge , imelik .. Kas jääbgi terveks eluks
 
kopsufibroos 05. juuni 2022, kl 07.35
www.puuma.eu ---- loe siit!
allettteee 01. mai 2023, kl 19.24
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!