Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Miks lõiguvad enesetapjad veene?
 
emm 22. juuli 2009, kl 15.07
Tere!

Pole kindel, kas postitan selle nüüd õigesse alafoorumisse, aga jäin paar päeva tagasi selle üle mõtlema ja ei suutnud mõnele kindlale järeldusele jõuda.

Miks lõikavad enesetapjad randmetel veenid läbi? Minu loogika ütleb, et nt. küünarnuki siseküljelt tuleks rohkem verd ja samamoodi nt. piki kätt lõigates, mitte risti... On see tegelikult lihtsalt USA filmidest tulnud eksiarvamus ja enamus tegelikke enesetapjaid lõikabki mujal veenid läbi?

*Ei plaani enesetappu ega ei tee siin selle jaoks taustauuringut.
 
K 22. juuli 2009, kl 16.26
Khm, ärme siin inimestele ideid anname, aga tegelikult on sul absoluutselt õigus- palju kiirema ja suurema verekaotuse saab kui lõigata küünarnuki siseküljelt ja põiki. Randme juures on veresooned kõõluste ja liigese ligidal ja vahel, sealt ei saagi hästi suuri veene kätte.
Ja üleüldse on sooned, kust verekaotus enamasti toimub, siiski arterid, veenides on verevool väga aeglane.

Samamoodi ajab mind alati vihale, kui filmides tehakse kunstlikku hingamist ja südamemassaazi täitsa VALESTI- voodi peal, suvalises asendis, kõveralt hoitud kätega jne. Inimestele jääb ju see meelde, pärast hakkabki kedagi elustama nii nagu filmis nägi ja kahjuks see tulemust ei anna. Aga kunstlikku hingamist osata oleks meil kõigil väga vaja. Kui inimese hingamine lakkab, on ajuga 3-5 minuti pärast kööga, kuhu jõuab kiirabi 3 minutiga...?
 
6ppija 22. juuli 2009, kl 17.24
nad teevad vist filmides tihtipeale kunstlikku hingamist nii, et nina ei sulgegi.
 
muig 22. juuli 2009, kl 17.43
Päh, kunstlik hingamine ja veresoonte läbilõikamine. Olete ikka tähele pannud, kuidas sünnitust kujutatakse?
 
Styg 22. juuli 2009, kl 19.51
kuulge, iga mõistusega inimene teab, et veenide läbilõikamisel kehtib printsiip "down, not across". ja kes esimest korda proovides ei tea, jagab selle puht loogilise mõtlemise najal välja. sest randmega risti tehtud lõikest pole suurt tolku tõesti.

USA filmid... no kuulge. seal näidatakse üldse väga huvitavaid asju aeg-ajalt, mis päris elus ikka sootuks teistmoodi käivad ;) filmikunst teadupärast pole elu, onju.
 
päh 22. juuli 2009, kl 20.22
mis need usa filmid siia puutuvad, veene lõigati niimoodi läbi ka siis kui meil veel ainult nõuka filme näidati.
 
olgu 23. juuli 2009, kl 00.00
äkki ongi nii parem?
 
pipi 23. juuli 2009, kl 08.27
v-b piinarikkam surm?
 
XX 24. juuli 2009, kl 00.28
mitte piinarikkam, vaid nii jõuab abi kohale enne, kui varbad külmad ja seda ju enamik enesetapjaid soovibki - et neid ikka elusana leitakse.
 
K 24. juuli 2009, kl 14.21
Jah, tõenäoliselt on asi pigem selles küll. Enesetapukatse= oskamatu appikarje tähelepanu ja armastuse järele. Kes on kindlasti nõuks võtnud endale lõpu peale teha, need lausa hoolitsevad selle eest, et ühekorraga ikka tehtud saaks ja keegi enne ei leiaks.
 
tiina 26. juuli 2009, kl 14.35
Ei hakka inimestele õpetama, kuidas saab kiiresti ja valutult enesetapu teha.
Aga vastus Sinu küsimusele : veene ei lõiguta läbi mitte enesetapu eesmärgil, vaid selleks, et teha ,, teatrit `` ja lavastada enesetappu - ehk siis püüda kuidagigi kaaslaste tähelepanu. Psühholoogi abi vajaksid veenide läbilõikajad kindlasti, sest nende hing on haige.
 
tiina 26. juuli 2009, kl 14.35
Ei hakka inimestele õpetama, kuidas saab kiiresti ja valutult enesetapu teha.
Aga vastus Sinu küsimusele : veene ei lõiguta läbi mitte enesetapu eesmärgil, vaid selleks, et teha ,, teatrit `` ja lavastada enesetappu - ehk siis püüda kuidagigi kaaslaste tähelepanu. Psühholoogi abi vajaksid veenide läbilõikajad kindlasti, sest nende hing on haige.
 
tiina 26. juuli 2009, kl 14.35
Ei hakka inimestele õpetama, kuidas saab kiiresti ja valutult enesetapu teha.
Aga vastus Sinu küsimusele : veene ei lõiguta läbi mitte enesetapu eesmärgil, vaid selleks, et teha ,, teatrit `` ja lavastada enesetappu - ehk siis püüda kuidagigi kaaslaste tähelepanu. Psühholoogi abi vajaksid veenide läbilõikajad kindlasti, sest nende hing on haige.
 
tiina 26. juuli 2009, kl 14.36
Ei hakka inimestele õpetama, kuidas saab kiiresti ja valutult enesetapu teha.
Aga vastus Sinu küsimusele : veene ei lõiguta läbi mitte enesetapu eesmärgil, vaid selleks, et teha ,, teatrit `` ja lavastada enesetappu - ehk siis püüda kuidagigi kaaslaste tähelepanu. Psühholoogi abi vajaksid veenide läbilõikajad kindlasti, sest nende hing on haige.
 
to tiina 26. juuli 2009, kl 20.07
valutut ja kiiret meetodit ei pruugi olemas ollagi. isegi enda mahalaskjate (mida peetakse kindlaks meetodiks) puhul on tulnud ette, et esimene kuul ei tapa vaid teeb koljus lihtsalt paar ringi. ei pruugi isegi nii saada kiiret ja valutut minekut.
 
valutu 26. juuli 2009, kl 20.47
on vast ainult une pealt suremine, siis loomulikult minek
 
Mina 27. juuli 2009, kl 18.17
Kaela juurest vasakult poolt, seal on arter ja inimene mõne minutiga(?) lännu.
Veenidega aga jah: down the road not across the street.
 
K 28. juuli 2009, kl 19.40
Vot nüüd läheb jutt juba kõhedaks :P ärge nii üksikasjalikuks oma 'juhtnööridega' minge...
 
;DDDD 28. juuli 2009, kl 21.34
;sssssssjahnoh
 
n 28. juuli 2009, kl 23.44
Ühe arsti autobiograafias kirjutati, et piinarikkamat enesetappu sooritavad just arstid, need, kes peaksid teadma, kuidas kõige valutumalt ja kiiremalt lahkuda, nead torkasid näit käärid endale kurku.
 
A.Live 26. juuli 2011, kl 00.03
Mõned teevad seda,et olla lahedad . Nagu , oo , ma proovisin enesetappu .. minu üks sõber on näiteks mingi kolm korda katuselt alla hüppand ja enekat proovinud teha , mis tal kunagi õnnestunbud pole,kuigi ta on alati väga kõrgelt hüpanud.

Mõned üldse ei lõikagi veene aga ma ei soovitaks kka , see on kuradi valus , kui veenid lõigutud ja surma ei saa. Ausalt.

Igatahes minu arust , peaks lõikama just sealt küünarnuki siseküljelt.Mitte risti.
 
Y 26. juuli 2011, kl 04.52
"Mõned teevad seda,et olla lahedad . Nagu , oo , ma proovisin enesetappu .. minu üks sõber on näiteks mingi kolm korda katuselt alla hüppand ja enekat proovinud teha , mis tal kunagi õnnestunbud pole,kuigi ta on alati väga kõrgelt hüpanud."

Kui südametu saab üks "sõber" olla? Sul on kahju, et inimene surma ei saanud? Oleks ägedam olnud, kui tegu pöördumatult tehtud oleks saanud? Oma "sõpra" aidata oled püüdnud?
Minu meelest on selgelt näha, et paljud siin kommenteerijad ei tea enesetapusoovist mitte midagi.
Kunagi kooliajal, kui hakkasin antidepressante võtma, siis parim sõbranna teatas ka kohe rõõmsalt, et "oh, mis sa teed teatrit, pole su elul häda midagi!". Tegelikult ei olnud asi teatritegemises, olin väga pinges ja kurnatud. Teise inimese kehas ei saagi olla ja teise inimese valu ei saagi tunda. Kõrvalt tundub küll, et kõik on normaalne, aga sees on nii tühi tunne, et lihtsalt ei oska olla enam olemas. Pidev ahastav paine...
 
to n 29. juuli 2011, kl 20.55
see autobiograafia pakub huvi. kas sa mäletad, mis raamatu pealkiri oli, kes autor?
 
lalala 14. veebruar 2022, kl 03.50
Hei. ma ütleks aitäh kes te jagate nõuandeid nii mulle kui ka paljudele teistele noortele veenide asukohtadest kust oleks parem ,järgmine kord tean mida paremini teha siis!☺️
 
Ruudi 07. aprill 2022, kl 01.29
Veene lõigates saan rahuldust
 
Vast tõesti? 08. aprill 2022, kl 03.55
Põnev ju, lõikad veeni katki ja vaatad, kuidas see punane vedelik välja voolab. Mõni saab sellest võib-olla tõesti rahuldust? Ei tea, ütleks, et laus lollus???
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!