Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
must väljaheide
 
teadja 11. november 2009, kl 18.04
Must väljaheide ei tähenda koheselt vähki.
 
Näh? 12. november 2009, kl 22.22
Mine perearsti vastuvõtule.
 
Näh? 12. november 2009, kl 22.22
Mine perearsti vastuvõtule, tehakse uuringud ja saad teada, jees noh.
 
Mari 13. november 2009, kl 22.40
väljaheite värvus oleneb toidust mida sa söönud oled aga konkreetselt MUSTAvärvi väljaheide peaks küll inimese ettevaatlikuks tegema ja kindlasti peaks perearstiga konsulteerima.See ei tähenda kohe vähki , kuid tavaliselt on inimesel sellisel juhul kas mao-või soolte probleemid.
 
M. 23. juuni 2011, kl 10.14
Just eile tulin haiglast kuna oli raua puudus organismis..ehk siis hemoglobiin oli väga madal...tehti vereülekanded ning nüüd pandi raua tablettide peale üle mind...arstid ütlesid,et tabletikuur on tavaliselt 4 kuud...nüüd panin tähele,et ka väljaheide on must...muidu sellist asja polnud...niiet arvan,et see on tingitud nendest tablettidest..
 
aga 23. juuni 2011, kl 10.32
kui varem pole esinenud sellist väljaheidet, siis ikkagi helista EMO arstidele ja ütle oma tablettide nimetus ja küsi, kas need võivad teha seda.
 
kaksteistsõrmik 23. juuni 2011, kl 21.38
Minul läks väljaheide mustaks, kui oli kaksteistsõrmiku haavandist verejooks. Ega muud ei tundnud, kui et jõudu jäi jarjest vähemaks. Nõrkusest võib ka teadvuse mõneks ajaks kaotada. Lõpuks olin juba nii nõrk, et oli haiglasse minek.
Aga ei pruugi ju see olla.
 
black 05. september 2011, kl 20.59
tänks, huu. nüüd rahunesin mina ka maha.
 
Fossiil (m) 06. september 2011, kl 20.57
Mul oli kunagi ilmselt kergemat sorti prostatiit (eesnäärmepõletik). Olid antibiootikumid, kuid soovitati ka nn miniklistiiri (vist kummelileotisega, ka päevalilleõliga - et see nagu soojendavat, see variant küll nagu kukkus läbi), selle tulemusena tekkis midagi hemorroidide taolist. perearsti juures õde soovitas küünlaid, olid vist preparation. Nimelt ma olin üsna ehmunud, kui olin pärast neid miniklistiire väljaheites musta verd näinud. Hemorroidide puhul peaks veri olema punane (värske, mul siis ilmselt oli pikemat aega organismis olnud). See teema oli üle 4 aasta tagasi ja hiljem pole päevakorral olnud.

Kunagi ütles üks vanem mees, kel lõigati soolevähki, et arst oli talt küsinud - kas te ei märganud, et teie väljaheites on verd? Mees oli vastanud; ei näinud, mu WC-potil pole põhja all. Meest enam pole, kuid läks vist mõne muu haigusega. Samuti nagu üks teine vanem mees, kelle jämesoole vähi kohta arstid olid omastele pärast lõikust öelnud: selle haiguse poolest võib ta elada, kuni talle päevi antakse, s.o see ei kujune ta surma põhjuseks.
 
valdar 03. aprill 2012, kl 08.31
Ärge ülereageerige .. Minul on 2 päeva juba nii olnud . suht tume .. must isegi :D aga ma eeldan et ma olen söönud pea 3 päeva järjest korralikult verivorste :D järelikult sealt see tuleb . nüüd ma 2-3 päeva ei söö . kuna lõi põhja alt ära :D.. aastast 2009 on olnud vähine kommentaar, . kas siis oli või ei ..
 
hm 04. aprill 2012, kl 10.44
rauatablettidel on infolehelgi kirjas, et väljaheide võib muutuda tumedaks. ei sest midagi.
 
Doktor Pederastitšeskihh Nauk. 05. aprill 2012, kl 21.07
Olge rõõmsad, et roe on must. Kui see oleks valge siis oleksite siit ilmast juba läinud.
 
heh 06. aprill 2012, kl 03.59
Mul tegi Jaegermeistri likoor 3 paevaks mustaks.
 
lugeja 21. veebruar 2013, kl 00.54
see on kyll vana teema. aga kogesin esmakordselt elus, et mustikate söömine tegi väljaheite töesti väga mustaks. kohutas ära lausa
 
riina 21. veebruar 2013, kl 09.27
kas sa teemaalgataja oled kunagi näinud milliseks lläheb kuivanud veri.
selline mustjas
vot kui terve väljaheide on selline must, siis on põhjust muretsemiseks.
st et kusagil seespool on verejooks.
Verejooks annaks ka teisti tunda, ei ole nii et enesetundel pole viga, aga kaka on must.
sul on see mustikatest.
minul läheb ka kahtlaseks kui olen söönud palju musta leiba isegi. ära üldse muretse. ka mina olen istunud poti äärel ja vahtinud et küll punane küll must kull helekollane. ja iga kord olnud kergelt paanikas.
aga kuna muid sümptome pole olnud ja siiani elus, järelikult ikka sõltus sissesöödud-joodud asjadest
 
Hei 28. juuli 2013, kl 15.02
Sõin ka mustikaid, ikka päris korralikult ja väljaheitega on sama teema :)
 
Õnne 09. august 2013, kl 14.29
Tere olen oma tervise pärast mmures mul raua puudus ....mul on nõrkus väsimus hiiveldus jne,,,Andke nõu mis süüa rauda kui pole organismis ,,...
 
heh 09. august 2013, kl 22.23
Just eile sõin musta leiba (seda tõeliselt tumedat) ja täna kõik see mis väljus , samuti tume , peaaegu must.
 
Igaljuhul... 27. juuli 2015, kl 11.49
Mina olin kaa päris murel kui lugesin seda artiklit et juba võib vähk või verejooks olla kui väljaheide must (kuna endal juba päris mitu mitu päeva sama asi). Ise olen muidugi marjuline ja olen väga palju mustikaid söönud... noh siis ruttasin vetsu ja ootasin seal kuni kaka värv juba normaalne on kuna ma kardan arste ja mingi haigus on minu jaoks juba maailma lõpp. (Mustikad oleksid olnud ju loogiline seletus kuid nii palju inimesi vaidlesid vastu ,et mustikas ei muuda värvi nii tumedaks külll.) Nii ja ühel hetkel märkasin ,et see must kaka ole ju hoopis lilla ja mustika tükid sees ja kohe hakkas tulema ka täiesti normaalset värvi kakat. J arsti juurde kah ei pea kohe minema... ootama peab ju.=) Arst teeb sind ju narriks seal ,et sina arvad ,et kohe haiglasse ja ,et vähk või asi?! Ps: Ärge uskuge neid kes räägivad ,et mustikad ei muuda väljaheidet nii mustaks.

(Ja ma kirjutan seda inimestele kes otsivad nõu kuigi seda aastal 2015.)
 
mina 04. august 2015, kl 19.32
Ka minul on juba teist päeva kaka väga tume, peaaegu must. Igaks juhuks googeldasin ja siinsed kommentaarid ehmatasid küll ära. Jään aga lootma, et asi ikka selles, et kaks päeva mustikaid hommikul söönud. :)
 
Mustikasööjatele 04. august 2015, kl 21.15
Lõpetage oma kaka värvist kirjutamine!
 
omg 11. august 2016, kl 01.01
sry ei jõudnudki potile vaid lasin end peldiku uksel täis..
 
Jack Norris alati pruun 28. august 2016, kl 04.12
Kas šokolaadikommikesi saab? Situ mulla ka pähkleid?
nali naljaks, kui juba must pask, siis muretesemiseks põhjust ja jälgimiseks, nuusutamiseks ning toidu ja ravimite vahetamiseks või ajutiseks peatamiseks. Vaata, kas värvus muutub.
<ravimmid teevad pasa mustaks,
Maksatsiroosi, kui liiga palju rauda koguneb.
Liiga palju rauda.
Maohaaavad veritsemine,
vismutsubsalitsülaati (Kaopectate, Pepto-Bismol), must lagrits. Süsi
Vähivormid
Seedeprobleemid
 
marion 07. juuni 2017, kl 18.02
Oh mul ka poleks meeldegi tulnud, et söetablette võtsin, aitäh,
 
verivorsti 11. jaanuar 2018, kl 20.45
autorile Kirjutas:sõin verivorsti ja must ehmatus...lugesin siinseid postitusi ja ehmatus kordades suurem.kuradi targutajad.käege p....e
verivorst põhjustas musta.
-------------------------------------------------------
> Mustikad, peet, verivorst, söetabletid....
>
> Mu
> st vedel väljaheide on mao verejooksu puhul, kuid
> sellega kaasneb väga tugev nõrkustunne ja pearing
> lus. Sul ei ole verejooksu. Kui see nii oleks, sii
> s oleksid juba ammu haiglas, mitte ei kirjutaks si
> in rubriigis kirjakesi
 
XR 17. mai 2023, kl 21.23
Liverta kapslid teevad kaka läikivalt tume pruuniks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!