Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
absoluutselt iga päev on püksid märjad
 
mures tüdruk 26. oktoober 2009, kl 10.26
No selline probleem ongi. Iga päev on püksid täiesti märjad. ilma pesukaitseta üldse käia ei saa, kuna kõik lekib ning läheb nii kiiresti haisema. Ma ei kujuta ettegi millest see tulla saab. lisaks veel see, et päevas pean ikka väga palju kordi wc-s käima ning jälle peale igat vetsus käimist on tunne, et põide j22b ikka uriini ning ikka kogu aeg tilgub aina. täielik õudukas lihtsalt. uriinianalüüsid on tehtud. käisin ka uroloogi juures Tartus. Samuti köisin hiljuti urodünaamikal, selle käigus sisestas arst kateetri põide ning j2lgis selle abil põie täituvust. Arst ütles, et põis töötavat suhteliselt normaalselt, et mingit erilist patoloogiat siiski välja polevat tulnud, et miks selline jama on. Arst kirjutas mulle ka Driptane5, tabletid on juba läbi. Absoluutselt ei aidanud. ma ei teagi mis saab nyyd? ei tohiks olla närvidest ka mul põhjustatud see. ikka iga jumala päev on pesu läbimärg sellest uriinist ning teksad samuti. ma ei teagi mida ette võtta? kas j22ngi elu l6puni käima mähe püksis v? Tartus muidu käisin Dr Tanel Muuli juures, tema mulle ravi m22raski, aga üldse aidanud pole. lähen veel tagasi ta juurde. No ma ei tea, äkki tuleks arsti vahetada?
Tallinnas vist pidavat olema dr Ülo Zirel, keegi tema juures on k2inud? On hea spetsialist? Aga ikkagi mis asi mul küll põhjustab seda? Täielik piin on ju nii elada;(:(
 
**** 26. oktoober 2009, kl 10.39

Minul oli ka umbes paar aastat tagasi sedasi, et kogu aeg oli pissihäda ja wc-s käisin kuskil iga 15 minuti tagant, sest tundsin, et kui kohe vetsu ei saa teen püksi. Püksi aga kunagi pole teinud ja mingit nö lekkimist pole ka olnud, aga lihtsalt see tunne, et pead koguaeg wc-sse minema on jube...kuskile minna ei taha enam, istud kodus, sest ega igal pool pole ju wc-d kohe käepärast võtta..
See jama kestis mingi poolteist aastat, ükski tabeltt ei aidanud ükski arst ka mitte.
Lõpuks maandusin psühhiaatri juures, kes määras AD-d, sest see pidi olema mingi ärritunud põie sündroon.
Nüüd nagu korras. Ma muidugi ei tea kas Sul sama asi, aga kirjutan igaks juhuks, äkki on abi.
 
kiire soovitus 26. oktoober 2009, kl 11.33
joo iga päev vett tühja kõhu peale umbes 0,5-1 liiter, mitte päris korraga aga nii lonkshaaval. selle tagajärjel käid ka oma põit tühjendamas, aga lisaks viid välja saasta, mis võib olla põhjuseks. Aga kui nagunii käid tihedalt, siis pole isegi vahet kus ja millal sa seda veejoomist teed. Hea oleks allikavesi. Midagi halba ei saa teha, aga head küll. seda enam et põhjus täiesti teadmata.
 
yvar 26. oktoober 2009, kl 11.59
ma arvan et närvidest.
 
xxxx 26. oktoober 2009, kl 14.46
Kas neerusid oled lasknud uurida?
Mina nüüd lähen neeru-uuringutele seoses umbes sama asjaga - mul on lisaks tihedale pissimisele ka alaseljavalud ...
 
xxxx 26. oktoober 2009, kl 14.48
Kas neerusid oled lasknud uurida?
Mina nüüd lähen neeru-uuringutele seoses umbes sama asjaga - mul on lisaks tihedale pissimisele ka alaseljavalud ... Hea on Borjomi vesi joomiseks - seal ka vajalikud mineraalsoolad sees.
 
ille 26. oktoober 2009, kl 15.04
ma küll ei saa aru, et kui vana sa oled, aga kirjeldus tundus üsna tuttav.
minu puhul oli algus lapsepõlves põetud põiehäda, mis aastatega lekkimist süvendas. peale sünnitust muutus lugu veel halvemaks. kõvem naermine või tantsimine või aevastamine tõi kohe tilgad püksi jne.

mõni aasta tagasi tehti mulle väike operatsioon ja paigaldati uuriinipidamatuse tõkkeks ling. operatsioon kestis 15 min, õhtuks tulin koju ja nüüd pole mingit muret.
dr ülle kadastik tü nasitekliinikust, pöördu tema poole.
 
ups 26. oktoober 2009, kl 15.29
mina ei saa aeroobikas hüpata, nagu hüppan, nii piss püksis. see peale kolmanda lapse sündi nii.
 
xxxx 26. oktoober 2009, kl 16.14
Mina hüppasin viimati batuudil lastega ja mul tuli ka püksi. peale teise lapse sündi juhtunud on nii ja ka naermisest, erutusest on tulnud tilk püksi ... peaks vist seda naistele mõeldud Uronal (oli vist) proovima.... Kas keegi on seda ravimit proovinud ja kas aitab sellistel puhkudel???
 
pahapaha 26. oktoober 2009, kl 16.20
mul ka pärast teise lapse sündi on seda tilgutamist juhtunud, nüüd juba 10 aastat.

aga Autoril on vist pigem närvidest, kui kõik muu on uuritud...
 
abby 26. oktoober 2009, kl 17.46
rahvaravi (see küll öise märgamise vastu, aga põhjus võib sama olla):
1 spl. tilliseemneid (saab aianduse poest, vbl ka apteegist),
1 klaas (200-250ml) tulist vett peale valada,
1 tund lasta kaane all tõmmata,
valada tõmmis (ilma seemneteta) termosesse.
juua ära hommikul enne sööki.
ravi kestus 10 päeva.

vajadusel 10 päeva pärast korrata.

lapsele pool kogust.

endal kogemus puudub, seepärast oleks huvitav teada kas aitas, kui võtsid vaevaks proovida.
 
b 26. oktoober 2009, kl 18.12
vaagna põhja lihaseid tuleb ka treenida, ravimitest ainult ei pruugi piisata.
 
jah 26. oktoober 2009, kl 20.00
driptane on hea ja võtab vaevused ära kuid tekitab refluksi,(läkastad, köhid, körised).
 
siisike 26. oktoober 2009, kl 21.53
Suur-Ameerika tn-l Seksuaaltervise kliiku majas on apteek, kus müüakse spetsiaalseid tupekuule lihaste treenimiseks.
Väga hästi aitavad tugevdada vajalikke lihaseid. Mulle soovitas neid arst pärast sünnitust kui samuti tilgad kergesti püksi tulid. Boonusena saad ka tugevad tupelihased või vastupidi:)
Ärge ostke tupekuule sekspoest, need on hoopis muuks otstarbeks.
 
y 26. oktoober 2009, kl 22.11
Ma ei tea teemaalgataja vanust ega olukorda, aga mul oli esimese raseduse aeg nii, et kui kohe potile ei läinud tuli piss püksi.
 
ille 27. oktoober 2009, kl 09.33
mina ka kannatasin aastaid ja tegin neid vaagnapõhja lihaste harjutusi. arst aga ütles, et see aitab vaid väga väikese lekkimise puhul ja siis ka mitte alati ja soovitas lingulõikust, sest aastatega pidavat asi pigem hullemaks minema.
mina olen praegu tõesti väga rahul. jooksen, hüppan, naeran jne, mida kõike pidin enne väga kontrollima ja paksem pesukaitse oli alati kasutusel.
 
kuku 27. oktoober 2009, kl 10.22
Ille, palun räägi opist täpsemalt. Mul see uue aasta alguses ees. Kui kaua kestis taastumine? Missugused olid opijärgsed piirangud? Günekoloog ütles, et lingu otsad tuuakse kuhugi naha peale. Kas need jäävad kuidagi näha-tunda?
 
ille 27. oktoober 2009, kl 13.27
mina lasin teha kohaliku tuimestusega, sest arst ütles, et kestab umbes 15 min ja ei ole vaja üldnarkoosi või kogu alakeha tuimestust.
eks selline imelik tunne oli ikka, sest päris jõulisi liigutusi tehti, aga ei mingit valu muidugi. kestiski vist 12 minutit, siis läksin omal jalal palatisse ja magasin vast 2 tundi. veidi veritses haiglas ja kodus ka vast umbes nädal. vahekorras ei tohtinud vist olla kaks nädalat. siis pidi minema järelkontrolli. mul oli kõik korras. arst ütles, et mõnel võib veritsus veidi kauem kesta ja mõnel võib alguses pissimine valulik või kuidagi imelik olla, minul ei olnud midagi niisugust.
mina tõesti ei tea, et kuhu nad need lingu otsad panid, aga igatahes näha ega tunda neid ei ole ei endal ega ka vahekorra ajal mehel.

olen üliväga rahul, sest elukvaliteet on oluliselt tõusnud. kui varem pidin alati läbi mõtlema, enne kuhugi minekut, et ei jooks liiga palju ja kas ikka on võimalik wc-s käia, sest muidu võis tõesti püki tulla, siis nüüd ei ole muret sellega ja sportida saab ka normaalselt.
 
kuku 27. oktoober 2009, kl 13.39
Aitäh, ille!
 
tänuväärt 27. oktoober 2009, kl 21.54
teave Ille! Aitäh!
 
inna 30. oktoober 2009, kl 23.37
Veel lisaks, et Tallinnas paigaldatakse ka neid linge PERH-is.
Dr. Glusko ja dr. Linkolm tegelevad asjaga.
 
Liisa 01. november 2009, kl 14.34
Saladuste müstiliste tervenemiste extras üks inimene kirjutas kuidas ta sai abi maarjajääst, kui olid põieprobleemid(probleemid pidamatusega). Maarjajääd tuli piima sees keeta ja seda siis manustada. Apteegist peaks saama osta maarjajää pulgakest.
Retsept:
võta tassitäis piima ja sõrmeotsa suurune maarjajää tükk. Riivi maarjajää pulbriks, aja piim keema ja lisa maarjajää pulber. Keeda seni, kuni piim muutub ternespiima taoliseks. Väga kaua keeta ei tohi, sest siis läheb segu kõvaks. Veidi jahutada ja siis ära süüa.



Siin ka erinevat infot: http://www.google.ee/search?hl=et&source=hp&q=maarjaj%C3%A4%C3%A4&lr=&aq=f&oq=
 
n 01. november 2009, kl 15.00
Driptane peaks aitama
 
Appi 01. november 2009, kl 15.04
Kuidas sa saad ja suudad ja igale poole jõuad.....? :)))
 
N 50 01. november 2009, kl 17.20
Põie lekkimine on üks probleem aga sage urineerimine 15 min. tagant
on tavaliselt ikkagi põie-või neerupõletiku tunnus. Peaksid tegema analüüsid ja arstil laskma ravimeid kirjutada. Ehk oled alakeha sageli külmetanud ja kannad liiga õhukest pesu? Soovitav on juua leesikateed. Märjad püksid võivad samuti olla tingitud liiga sagedasest urineerimisest, sest eks ta üks märg protseduur ole ja kui liiga tihti vetsus käid, siis ongi pidevalt püksid märjad. Ka peab alati hoolikalt paberiga kuivatama.
Kui neerud ja põis korras, aga ikkagi lekib, siis ilmselt veel mingi muu viga ja võib-olla tõesti vajab operatsiooni, ise pole sellise lekkimisega kokku puutunud.
 
ka hädas 01. november 2009, kl 17.54
uriinipidamatust on kaht tüüpi. Üks on see, kus tilk tuleb püksi naermisel, pingutusel, kõhimisel. Sel puhul aitab tõesti op.

Teine tüüp on selline nagu kirjeldab teemaalgataja - nagu pissihäda tuleb, nii peab lippama. Kui seda ei tee, tuleb püksi, ja mitte vähe. Sel puhul oppi teha ei tohi, see ei aita ja võib asja hullemaks ajada. See on tõesti ärritussündroom. Olen ise ka sellega hädas. Ise kasutan lihaseid lõõgastavaid tabletikesi, näiteks no-spad, samuti urinali. Ilmselt aitaksid ka AD-d.

Veejoomine on jumala topakas soovitus. Kui inimene niigi hädas ja kõik oma käigud peab sättima WC olemasolu järgi (ja siis on ka küsimus, kas häda tulles sinna ikka jõuab), siis on rumalus soovitada tal rohkem vett kaanida.
 
Kaisu 21. august 2023, kl 08.39
Mul on kaa probleeme aga mul on nii et kui vetsu kohe ei saa siis kakan püksi täna juhtus et läksin võistlusele olen alles 20 olin stardis ega tundnud end hästi hakkasin jooksma ja siis tuligi sitt püksi ja mustad on püksid iga ev kas kwllelgi ka mida teha
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!