Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
tsütomegaloviirus
 
nips 18. november 2009, kl 15.05
Mulle pani arst diagnoosiks just sellise asja ja ma olen sellest üsna haige. Küsisin siis, et mis tagajärjed ja kas on võimalik ka paraneda ja kuidas üldse..??? Selle peale vaatas tohter mind kurva pilguga ja ütles, et loodame ikka... Nüüd olen kodus ja süda ei anna rahu, igasugu mõtted keerlevad peas...
Kas on siin keegi olnud seotud sama diagnoosiga või ehk teab sellest midagi rohkem. Tahaksin oma hinge rahustada, kasvõi oma lähedaste pärast, sest kardan olla neile nakkuslik...Ja kust see üldse mulle tuli. Nii palju lahtisi otsi ja minu jaoks ebaselget. Palun rääkige, kes teab. Tänan.
 
musike 18. november 2009, kl 15.08
mis see üldse on,pole kunagi kuulnud?millised sümptomid on?
 
nips 18. november 2009, kl 15.16
Olin siin niivõrd haige, et ei suutnud tõustagi, sellised närvivalud ja kõht ka nii haige ja maksa näitajad puha viltu ja kops umbes. Sain mitu erinevat antibiootikumi jutti ja siis mingil hetkel hakkas järgi andma. Aga praegu veel pole ma terve ja arst ütles, et just sellest viirusest on mul maksakahjustus ja närvide kahjustus jne. Ega seda mul kohe ei diagnoositud, sest kohe ei tuldud selle pealegi. See tuli alles hiljem välja ja nüüd arvataksegi, et kogu mu häda oligi sellest tingitud, aga kas päris korda end saan, selle peale vaatabki arst mind kurvalt vaikides...
Seepärast küsingi siin, et äkki on keegi olnud sama asjaga seotud ja teab võib olla veid rohkem, kui mina....
 
K 18. november 2009, kl 15.42
Ega sa praegu rase pole!!?? Kui ei, siis sellesse sa ei sure. See on lastehaigus, mida enamus põeb läbi isegi aru saamata- miski palavik ja "külmetus-kõhutõbi" lasteaiast, edaspidiseks on eluaegne immuunsus. Nagu nt tuulerõuged, on Tsütomegaloviirus lastel kergesti läbipõetav, täiskasvanul kulgeb raskemalt ja sinu puhul tõenäoliselt on tüsistunud, sest keegi ei taibanud õigel ajal ravida.
Sarnaselt punetistele on see haigus muidu kerge, ainult raseduse ajal nakkuse saanud lootele (kui ema haigestub raseduse ajal) võib see palju kurja teha!

Lugege ise googlist.
 
nips 18. november 2009, kl 15.47
Rase ma ei ole, aga laps alles väike. Ei mõista nüüd oma arsti, miks tema mulle seda kõike nii ei võinud rääkinud...Lihtsalt süda jäi väga valutama peale viimast arstil käiku ja tema vaikivat pilku nähes. Tänan rahustamast. Püüan otsida infot.
 
chi 19. november 2009, kl 15.10
Tere nips!

Mõistan sind... Ka mul see tõbi kallal.
Kuidas sul olukord praegu?
Tervis parem? Enam antibiotse ei söö??
 
nips 19. november 2009, kl 16.29
praegu jah ma enam antibiotse ei söö, aga maksaga jama siiani ja vahel hakkavad sellised närve mööda valud, et võtavad nõrgaks. Iiveldab ikka ja mõni päev tunnen, et parema meelega ei tõuseks voodistki, nii halb on olla. Olen helistanud nüüd perearstiteenusesse ja mujalegi ja ilmselt jääbki see viirus nüüd mu kehasse ja ootab hetke, et jälle pead tõsta. Ma nii lootsin, et see nii ei oleks....Ainult, kust ta mulle tuli, seda ma ei mõista???
 
kui 19. november 2009, kl 17.27
Maks on organ, mis suudab taastuda. See ilmselt sinu puhul lõplikult kahjustunud ei saa olla.
 
nips 19. november 2009, kl 17.42
Ma ei tea, aga maksa analüüse tehakse mulle praegu iga kolme nädala järgi ja lähevad kehvemaks, mitte paremaks. Mõtlesin siin isegi loodusravi peale, aga ei oska millestki alustada. Olen nii väga mures, sest laps on alles tilluke ja kui...
 
aasalill 19. november 2009, kl 18.10
ei maksa murega endale stressi juurde tekitada,t ähtsi on iga paranemise juures positiivne häälestus,amks võib olla rivist väljas ka antibiootikumidest,see kõik võtab aega,kas essentsiale fortet soovitai,see on apteegis müügil ja vaj aoleks kolm kuud võtta,see taastab maksa,ka probiootilisi kapsleid peaks võtma,oranism taastub ise paljudest haigustest,vaja on aega ja mitte muretseda.Võid arvata kui paljudel lastel see omal ajal jäi diagnoosimata,usun,et kõik said terveks
 
chi 20. november 2009, kl 23.23
Seda viirust leidub passiivses vormis 80 protsendil inimestest, samuti levib see sugulisel teel.
Ühesõnaga sul võis olla see juba sündides ja nüüd alles lõi välja, aga samuti ehk mõni partner õnnistas sind sellega :(

Vot, aga ses suhtes kontrolli alla on seda viirust täiesti võimalik saada! Vähemalt mul joppas, mitu kuud rabelesin, sõin meeletutes kogustes rohte, antibiotse jms, tellisin ka välismaalt ravi, tegin sellega mõned kuurid ja enesetunne on tunduvalt parem :)
Saan nüüd jälle tööd teha ja koolis käia. Peagi alustan ka trenniga! Plus pean kindlasti vitamiine, toidulisandeid tarbima! Peaasi, et immuunsüsteem võimalikult tugev oleks!!
Nüüd teisipäeval lähen verd andma, loodan kuulda parimaid tulemusi :)

Kahjuks perearstilt ma üldse mingit abi ei saanud, ta väitis, et olen terve, pärast kui leidsin õige arsti, sain teada, et mul veel mõni viirus liikvel peale CMV... Ühesõnaga oleksin lõpetanud halvasti kui ravi poleks saanud.

Vot, et kui on huvi/soovi arsti vahetada, anna teada!
 
nips 21. november 2009, kl 20.29
No arvasin juba, et teen siin niisama paanikat

chi, kus sa ennast veel kontrollisid, oleksin ka huvitatud. Võib olla on ka minul midagi muud peale selle cmv. Ja ikkagi tahaks ju ennast lõpuks hästi tunda...??
 
chi 22. november 2009, kl 18.49
Tsauki nips!

Nonii, siin on link, kus leiad infot selle arsti kohta!
http://www.hot.ee/veneroloog/
Ta tegeleb täpsemalt naha ja suguhaigustega, viiruslike infektsioonidega!
Kõik on selle arsti juures 5+ kui välja arvata see, et ta eesti keelt eriti ei valda!

Ma sattusin ta juurde samuti tutvuste kaudu... Ta on juba mitmeid inimesi vägagi efektiivselt ravinud. Ise kui läksin ta juurde vastuvõtule, olin tohutult endast väljas ja ega suutnud rääkida, sest puhkesin pidevalt nutma (arvasin, et seis on enam kui halb). Õnneks minuga kaasas olev pereliige valdab väga hästi vene keelt ja nii saime teineteisele kõik arusaadavaks teha. Tegelikult ise ka räägin vene keelt, ent stressis olekus ei saa ma enam väga hästi kõigest aru.

Vastuvõtul seletasin kõik ära, mis mulle muret teeb ja ta võttis vereproovid (mis on tasulised) ning nädala pärast saigi mulle juba õiged ravimid välja kirjutada!

Perearst võttis minult nädal enne samuti mitmeid vereproove ja tulemuseks oli kõik väga korras!!

Selle arsti juures sain hoopis teised tulemused, nagu juba varem mainisin, oli mulle mitu viirust sees...mida perearst ei avastanud.

Ole tugev, ja anna teada, kuis Sul läheb!
Jään lootma parimat, et peagi oled täiesti terve :)
 
nips 22. november 2009, kl 19.40
tere chi!

Sa teed mind rõõmsaks, nüüd hakkan kohe tegutsema ja eks siis ole näha, kuidas ja mis selgub. Vene keel pole ka minul kõige parem, aga küll saab.
Oi, ma tänan sind ja annan ikka teada, mis ja kuidas ja ole sinagi tugev.
Päikest sulle!!
 
chi 14. detsember 2009, kl 18.17
Hei Nips!

Tahtsin küsida, kuidas läheb? Kas on tervis paremaks läinud?
 
kurvake 02. juuni 2015, kl 19.56
Mul samuti see diagnoos peale 2k teadmatust...
Ikka veel väsinud olla ja valutorked siin-seal, ravi pole sellele.
Kuidas teistel läinud? Olete end korda saanud?
 
püha müristus 02. juuni 2015, kl 22.25
Kust selline jõle viirus siia tuli?
 
on ravi olemas... 24. september 2015, kl 13.14
http://static.inimene.ee/index.php?disease=t&sisu=disease&did=366

RAVIVÕIMALUSED
Tervetel, normaalse immuunsüsteemiga inimestel tsütomegaloviiruse nakkust ei ravita.
Mahasurutud immuunsüsteemiga isikutel ning vastsündinutel kasutatakse ravis viirusevastaseid ravimeid, millest tähtsamad on gantsükloviir ja foskarnet.

PROGNOOS
Viirus jääb peale nakatumist kogu eluks organismi, kus ta tervetel inimestel enamasti vaevusi ei põhjusta.
Immuunpuudulikkusega AIDS-i haigetele on see viirus väa ohtlik.
 
No 27. september 2015, kl 02.40
Tsütomegaloviirus ei ole suguhaigus ega nahahaigus. Seda ravib (vajadusel) infektsionist ja ka immunoloog. See ei ole veneroloogi rida.
 
No 27. september 2015, kl 11.20
Tsütomegaloviirus puudutab 60 kuni 99 protsenti täiskasvanutest üle maailma, 40 aasta vanuselt on suuremal osal inimestest organismis tsütomegaloviirus, kuigi neil ei pruugi kunagi esineda selle sümptomeid. Paraku võib viirus kahjustada nõrgema immuunsüsteemiga inimeste tervist. Immuunsüsteem tuleb hoida tugevana.
Tsütomegaloviirus (CMV, mida nimetatakse ka HHV-5) kuulub herpesviirustega samasse perekonda.
Viirus reaktiveerub nt immunsuse nõrgenedes ja kortikosteroidide tarvitamisel.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!