Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Reumaatiline sidekoe haigus
 
n36 11. veebruar 2010, kl 10.37
eia'le ja teistele "zombidele" :) http://minutasakaal.wordpress.com/2009/12/07/vasimuses/
 
n36 11. veebruar 2010, kl 10.38
eia'le ja teistele "zombidele" :)
http://minutasakaal.wordpress.com/2009/12/07/vasimuses/
 
n36 11. veebruar 2010, kl 10.40
eia'le ja teistele "zombidele" üks lugu :)
http://minutasakaal.wordpress.com/2009/12/07/vasimuses/
 
n36 11. veebruar 2010, kl 11.05
vabandan mitmekordse postituse pärast - tehniline rike.
 
Debby 11. veebruar 2010, kl 14.43
Ma ei tea, kas ma sain sust `´vups´´ õieti aru, et sul oli Raynaud ja nüüd enam ei ole. Ons lootust sellest kunagi paraneda?!?
Siit tulebki minu järgmine küsimus arutamiseks. Kuidas on rohtude võtmine aidanud teil haigust kontrolli all hoida. On teil ka perioode haiguse ajal, kui ei ole pidanud tablette neelama? Muidugi on meiesekka teretulnud oma kogemusi jagama,kes on aastaid põdenud.
´`üks Sjögren´`- kuidas seda haigust diagnoositakse, mille alusel see määratakse?
Päikest kõigile, täna on kvadet aimata!
 
vups 11. veebruar 2010, kl 16.22
Debby,
Raynaud kaob kindlalt kui saada õiget ravi. Kui reuma ja muu reuma laadne haigus on alles avastatud, siis Raynaud võib olla üks lisatunnustest. Mul olid käed lausa sinised ja külmetasid.
Arst Magdaleenast läks dekreeti, suundusin siis tema kolleegi poole, kellega ma väga rahul ei olnud. Seda enam, et kui ma olin tol korral algaja staadiumis kui reumakabinetis, siis kolleeg ütles, et 6k pärast tagasi, kuid selle ajaga võin ma juba lootusetult hullemas seisus olla. Praegu saan ravi ja Raynaudi pole kuskil 2 aastat olnud enam. Käin iga 2-3 kuu tagant reumatoloogil.
Muidugi kui juhtub, et ma unustan ravimid võtmata, siis on asi päris hull. Ka praegu tunnen valusid, kuid oluliselt vähem ravi ajal ja hetkel pole olnud turseid, mis varem olid. Praegu võtan 53 tbl nädalas. See on küll kogutav kogus, aga 2 ravimit neist ongi reuma baasravimid.
 
üks Sjögren 11. veebruar 2010, kl 21.29

Debby,

Mina ei osanud haiguse sümptomeid varakult ära tunda. Olin selleks liiga terve, kuni ca 6 aastat tagasi kõik väga järsku tuli. Tagantjärgi võib arvata, et haiguse ägeda vallandumise tingis töötamine väga madala õhuniiskusega kontoris (just kütteperioodil). Tänaseks olen teadlik, et Sjögreni diagnoosiga haigetel on erinevad kaebused ja vaevused. Minul tekkis hull naha kuivus, just näonaha kuivus. Tunne oli kohutav, nahk nagu põles, pidevalt niisutasin veega, silmalaud paistetasid ja lõpuks nahk pragunes kuivusest. Mitte mingit määret, kreemi ei kannatanud peale panna. Veel hullem oli lugu igemetega. Läksid punaseks, paistetasid, valutasid. Suus oli kogu aeg tunne nagu oleks kuuma supiga suu ära kõrvetanud, siis tekkisid neelamisraskused kuiva toitu süües jne. Perearst saatis allergoloogile, allergiat ei tuvastatu, allergiaravimid ei aidanud. Lõpuks laiutasid kõik käsi ja jäetigi mind oma mures nii. Viimases hädas pöördusin paradontoosi arsti poole kuna arvasin, et varsti olen ka hammastest ilma. Tema ütles, et ei tea, mis mul on, aga midagi on ja andis saatekirja näo- ja lõualuu kirurgile. Sattusin targa arsti peale, kes kohe kahtlustas Sjögrenit, saatis mind polikliiniku reumatoloogile. et vajalikud immunoloogilised analüüsid teha.Analüüsid tehtud, selgus, et mu oma rakud ründavad organismi, analüüs ületas normi ligi 20 kordselt.
Pisaratest näitas, et silmade kuivus väga suur. Kaks aastat võtsin ravimeid pidevalt, siis sai suveperioodil vahet pidada ja talvel ravimid. Nüüd juba kolmas või neljas aasta kus üldse ravimeid ei tarvita. Aeg ajalt vajan kunstpisaraid, ka igemetega vahetevahel probleemid, aga elada kannatab. Joon palju vett, aeg ajalt valutavad ka liigesed. Kuid analüüsid on kõik OK. Minul on Sjögren põhihaigus. Muide see Sjögren on geneetiline. Ema kummalistele vaevustele ei leitud ka põhjusi, kuni ta ühel korral arstile ütles, et tütrel diagnoositud Sjögren. Tal tehti analüüsid ja sama diagnoos,aga vaevused teised.
Ehk satub siia lugema-kirjutama veel keegi, kel sama haigus. Tahaks väga teada, kuidas teistel avaldub ja kuidas hakkama saavad.
 
n40 12. veebruar 2010, kl 12.17
Lisaks eelnevatele on mul ka juba lapsena "kuiva silma" sündroom. Pidevad laupõletikud ja punetus, paistetus. Kui reumatoloog mind silmaarstile saatis, sain peatäie sõimata, et kõik on ripsmedushi süü! Nüüd reuma sümtomite kohta uurinud, tean et reumaatikutel ongi ka silmad nõrk koht ja tihti ei teagi paljud arstid seda. Niiet reumaatikud kui tekib nägemislangus või muud probleemid, nõudke põhjalikku kontrolli!
 
n36 12. veebruar 2010, kl 12.57
jah, silmade ja suu kuivus mul ka. see on üks võimalik osa reumaatiliste haigustega kaasnevatest vaevustest. silmi pean kontrollima ka ravimite (Plaquenil) tõttu. suu kuivuse vastu aitab mingil määral orbiti lutsukommide lutsutamine, näts ka. saab hakkama! :)
 
Ehk huvitab 12. veebruar 2010, kl 13.38
Liigesed ja sidekoed on suht sarnase "ehitusega". Keha vajab meil ka kindlaid vitamiine-mineraale-fermente, et õigesti toimida. Enamus haiguseid on vale pH ja aneemia(mitte vaid raua, vaid üldse puudulik veri) tõttu meil. Ehk on ka meie õuele nüüd lõuks õnn tulnud, sest liigestega ollakse ikka väga hädas...
Mul on lugeda pakkuda huvitav paranemise lugu. Minu tuttav on 63.aastane, väga viletsate põlvedega.
Veebruaru algul rääkis mulle, et käis lastelastega kelgumäel. „Jooksis“ mäest alla ja ulakad lapsed olivad kepi üldse ära võtnud.... Mõtlesin, et räägi-räägi... Ma ju olen näinud, kuidas sa kõnnid (tuterdad).
Õhtuks tekkinud kerge valu, mis peale toote tearbimist kadus ja magas rahulikult.
Lapsena motikaga avariis põlved täitsa sodiks sõidetud. Ühes põlves metallprotees. Teisel põlvel tugev artroos.
Enne valutasid (pidev näriv valu) põlved öösel ja päeval kogu aeg. Oli juba harjunud ja valuvaigisteid ei tahtnud tarbida. Kuna töötas noorena ka laeval ja lainetusega merel on tõesti põlvedele suur koormus(elas morfiinisüstide abil).
Pühapäeval nägime teda tõesti jooksmas paksus lumes ja tegi meile saali ees kükki ka!
Tegu on toidulisanditega ja ta on neid tarbinud 3 kuud. Seda liigeste oma võtab iga päev 2 siledat teelusikatäit pulbrit – H ja Õ.
Esmalt hakkas vähenema öine valu. Lõplikult 1 kuuga. Siis hakkas kaduma päevane valu.
Nüüd olla jalgades „kerge tunne“. Toas käib nüüd kepita. Saab asendis, mida ei saanud aastaid sisse võtta – kergelt ettepoole kaldu – põrandaid ise pesta.
Kui kedagi huvitab, siis ma võin talle saata tõlke soomlaste kogemustest. Tegu on patenteeritud Saksamaa tootega, millele on tehtud ka kliinilised katsetused.
 
Debby 12. veebruar 2010, kl 14.52
Tsau kõigile!

Mul järgmine nädal just silmaarstile minek, eks annan teilegi teada.Pidev liiva või prügi tunne ja sellist rähma tekib ka silmanurka.Siin sügisepoole käisin, siis mõõdeti silmade kuivust,siis ei leitud sellessuhtes midagi.
Teate, ma tahaks ikkagi teada, kuidas on selle kõigega võimalik hakkama saada? Esimene asi hommikul silmad lahti tehes- on teadmine ,et sa oled haige, kuigi puhtfüüsiliselt mul muid probleeme pole, ainult need Raynaudi sõrmed ja ka vahel varbad.
Mind hirmutab see diagnoos vist rohkem, kui tegelikult asi on!?!
Mis tohtrid ka räägivad?
 
vups 12. veebruar 2010, kl 18.24
See Plaquenil hirmutas mindki ja see oli ka üks põhjus, miks ma selle jätsin ja õigesti tegin. Suu kuivas ka mul. Raynaudi enam pole.
 
miks miks 12. veebruar 2010, kl 19.33
to Ehk huvitab
Kui see toode nii hea on,siis miks ei või kohe täpsemalt kirjutada. Miks igasugused Herbalifed, GNLDd ja nüüd ka Innerlightid peavad oma nime häbenema?
 
gnldlane 12. veebruar 2010, kl 19.55

Ma ei häbene, olen uhke, et oli oidu endale ka GNLD ID number osta.

Olen samuti väga hädas liigestega, seljaga. Omega-3 ja nisuiduõli võtan laisa 3 x päevas, et põletikest lahti saada.

Kal-Mag Plus on jalakrambid ära võtnud ja uudistan siin teistegi häid nõuandeid.
Miks ma peaksin kellelegi rohkem maksma kui võimalik endal tellida? Vahe on mitukümmend krooni. , perele ja lähedastele tellin samuti.
Ja MIKS MA PEAKS HÄBENEMA?

Aga, n, Herbalife ja GNLD on täiesti erinevad firmad, kõik on erinev.
 
Ei häbene :) 12. veebruar 2010, kl 20.48
Ei häbene, vaid lihtsalt ei taha selliseid rünnakuid... Ma olen 14 aastat erinevaid toidulisandeid tarbinud ja ei meeldi kellelegi tooteid "pähe määrida". Samas, kui näed selliseid tulemusi, siis tahaks ka teisi aidata. Ei suru kellegi toodet ega äri....
Tegu Saksa firmaga PM-Internation. Bränd on FitLine.
Olen kõigi eelpoolnimetatud firmadega tuttav ja HL ning GNLD on minevik. Mitu aastat sai isegi GNLD tooteid tarbitud. Polnud ju tol ajal muud võtta. Hea, et sedagi oli. Aga kui on valida võileib või hõrk roog, siis eelistan midagi etemat ja tõhusamat.
Kahju on neist, kes esimese asjana saavad GNLD, AMWAY või HL tooteid proovida ja siis jäävad sinna püsima.... Ma olen praeguseks endale, nagu eelmine ütles, "ID ostnud" rohkem, kui kümnesse firmasse. Miks? Ükski firma ei ole täiuslik. Ikka on kellegil midagi erilist. Omad pärlid. Just sellepärast olen paljudes firmades liige, et oma perele odavalt saada ja mitte teistelt osta. Pealegi areneb tänapäeval tehnoloogia ja ka see ei ole mingi uudis, et kõige paremini omastuvad vesilahustuvad tooted. Tableti aeg hakkab otsa saama. Tehke kasvõi lihtne katse: pange oma mineraalide(kaltsiumi näiteks) tablett vett ja vaadake, kuna temast iooniline lahus saab. Jäätegi vist ootama.
FitLine tooted on vesilahustuvad. Isegi rasvlahustuvad vitamiinid on "patenteeritud" - vesilahustuvateks :)
Lugeda saate ka kodukalt www.vipsales.ee
Viin läbi selle firma tootekoolitusi.... Kõik tooted ei ole mul veel piisavalt kenasti vormistatud, kuid varsti saavad kõik "üles". Mul on ikka "päris töö" ja oma elu ka :)
Praegu olümpialgi pidi olema üle 100 medalisti, kes väidavad et nende edu tuli just siis, kui hakkasid neid tooteid tarbima.....
Edu teilegi!
 
Ehk huvitab 12. veebruar 2010, kl 21.05
Veel.... kuna kõike, näiteks soomlaste kogemusi, me ei pane kodukale üles, vaid tahame kunagi enda omad panna, siis seepärast paningi oma meili ja selle esimese kirja. Kuna meie ülaliini sõber sai lahti kolme kuuga alleriast 64 eriasjale, siis ma arvan, et juba see räägib enda eest. Kaalulangetusprogramm on ka super :)
Meil endil siin ei ole veel niipalju kogemusi kui Saksas või Soomes. Seepärast ei oska ma Raynaud käes vaevlevatele midagi lubada.... Kuid üks toode avab meil vapustavalt kapillaare... Seda peaks igaüks tundma ise :) Mu sõbranna oli näost enne kaame nagu kartuliidu. Nüüd on kogu aeg kena rõõsa jume - nagu punapõskne maatüdruk. Teisel sõbrannal kogu aeg külmetasid käed-jalad. Enam mitte. Äkki aitab ka Raynaud` puhul?
Kui kliinilised uuringud on andnud väga palju väga häid tulemusi, siis tegelikult on asi selles, et TAASTUB meie norm olek. Keegi teist ei sündinud selliste hädadega. Eluviis ja toitumine on need hädad tekitanud.
Keda huvitab, kirjutage mulle meilile.
Kena talvejätku ja tugevat tervist!
 
ükski pole piisavalt hea? 12. veebruar 2010, kl 21.47


Tegeleda 10 erineva võõrkturunduse firmaga ?? kui ametlikult on neid Eestis 4.

Neid nimetatakse võrkturunduse prostituutideks.
 
n38 12. veebruar 2010, kl 21.53

Teema huvitas mind väga, kõik olid heasoovlikud ja viisakad, vahetati meeldivalt muljeid haigustest.Soovitati heatahtlikult.

Ja siis saabus ärikas 10 erinevast võrgust ja rikkus kõik.Vaja saada rikkaks juba homme ja veel parem kui juba hommikupoolikul.
 
üks Sjögren 12. veebruar 2010, kl 22.59
to Debby.

kes sa liialt oma diagnoositud haiguse pärast muretsed. Arvan, et ei ole vaja muretseda. Nagu ma aru saan häirib sind kõige rohkem diagnoos, vaevusi ju vähem. Mina ei lase ennast sellest küll häirida, pean end üsnagi terveks. Füüsiliselt olen aktiivne, külmetus ja viirushaigusi ka külge ei korja. No mis siis teha kui Sjögren diagnoositud. Ilmselt oli see mul juba aastaid, ka varem oli vahete vahel väikeseid probleeme, arvasin et tiba allergiline olen. Tegelikult ju hästi, kui tead põhjust, mis mingi tervisehäda tingib. Samuti tekib oskus tundma õppida oma organismi. Minu imetore arst, kelle juures ikka kord aastas kontrollis käin, ütleb, et pead ise oma keha tundma. Ja nii ongi. Üleliigne muretsemine võib asja vaid hullemaks teha. Ei tea kuidas teistel, aga kliimast ja aastaaegadest sõltub minul küll üsna palju. Suvel on kõik vägagi OK. Ja imelik, isegi sellel külmal talvel ei saa arugi, et mingeid probleeme oleks.Aga sügis eriti ei sobi, siis kuivavad silmad ja valutavad ka liigesed. Igal juhul rõõmsat meelt ja ära lase end rööpast välja viia lihtsalt mingist diagnoosist. Eelkõige on tähtis ikka enesetunne.
Võrkturustaja juttu küll siin lugeda ei tahaks, kauba tutvustamiseks kasutad ehk teisi kanaleid.
 
n36 13. veebruar 2010, kl 08.59
toetan täielikult "üks Sjögren"-i soovitust! :) Hea enesetunne! - selleks saab ise nii mõndagi teha. Ja kui tsipa kehvem olemine, siis on ju ikka teada, et millalgi läheb taas paremaks. Rõõmu!

PS olen ka üsna tundlik ilma ja aastaaegade suhtes, kevad ja sügis (need niiöelda üleminekuajad) on raskemad.
 
Debby 13. veebruar 2010, kl 09.45
Aitüma ´`üks Sjörgenile``!
Kuidas seda nüüd öelda, siin teie kõigiga arvutis vestlemisest on kujunenud eriline tugi.Kui tunned et on kuidagi masendus peal, tuleb kohe tahtmine minna vaatama, mida naised räägivad.Varem ma otsisin igasugust teavet haiguse kohta internetist, ausalt öeldes , sellest vist see suurem masendus tuligi.Reaalselt kuulata teiste kogemusi,see on hoopis teine asi.
Tihti olen tabanud ennast samasuguselt mõttelt, et kui pead haige olema,siis alles hakkab inimene oma tervise peale mõtlema. Igatahes tervislik toitumine oli esimene asi, mille ma käsile võtsin.Sama siin : suvel eriti probleeme pole, aga sügis-talvisel perioodil hakkavad igasugused hädad.Raynaudi kohta ei oska veel öelda,see nii uus veel.Kuidas teil teistel Raynaudikatel, ons suvel nagu lihtsam, või pole vahet?
 
Debby 13. veebruar 2010, kl 09.50
Niikaua kui ma siin kirjutasin, tuli vahepeal toetav lõik n36!
 
Vastus 13. veebruar 2010, kl 13.09
Vastus teemadele: ükski pole piisavalt hea? ja N38
1.Tegeleda 10 erineva võõrkturunduse firmaga ??

Kes sulle ütles, et ma TEGELEN???? Ma ju kirjutasin selgelt ja eesti keeles : Just sellepärast olen paljudes firmades liige, et oma perele odavalt saada ja mitte teistelt osta.

Vastuküsimus: Kas teie käite ainult Maximas või Säästukas?????
Kui ei käi, siis MIKS te lähete Rimisse, Selverisse, Stocmanni?
MIKS minnakse hulgilaost toitu ostma? Ikk selleks, et oleks valida ja parimat soodsaima hinnaga. MILLEST EI SAA ARU? ma ei saa aru....

2. kui ametlikult on neid Eestis 4.

Jälle vohab ebateadlikkus..... Tänapäeval kolivad enamus asjad internetti. MIKS ma peaks end vaevama kuskile (näiteks Roosikrantsi tänavale) minemisega, et endale jama toode osta. Ma võin rahus tellida neti kaudu ja asi tuleb kenasti koju kätte kulleriga või kui mahub siis postkasti. Ei pea kellegile aru andma oma müüdud toodetest, tehtud punktidest ega järglaste värbamisest.

3.Neid nimetatakse võrkturunduse prostituutideks.

Väga tore. Seega teie olete kaubanduse prostituut, sest külastate erinevaid kaupluseid ja olete veel "odav prostituut", sest jooksete allahindluste peale kohale :)
Aga kuna mind on võimatu solvata, siis jõudu sapipritsimisele!

4.Teema huvitas mind väga, kõik olid heasoovlikud ja viisakad, vahetati meeldivalt muljeid haigustest.Soovitati heatahtlikult.

Kas mina soovitasin midagi ebaviisakalt ja pahatahtlikult?????? Kas olete oma hädadele vastuse ja lahenduse saanud? Kas olete oma ravimite ja ravitulemustega rahul? Ju vist ei ole kõik, nagu siin lugeda on. Ma pakkusin välja, et on head Saksa tooted. Kas ma teile paha tahtsin? Jagasin oma sõbrannade kogemusi. Kui olete augus, siis kas sealt väljumiseks tuleb rohkem ja kiiremini kaevata? Kas ma keeland olen - minge raviarsti juurde ja küsige järgmist ravimit. Kuni maks kannatab.

5.Ja siis saabus ärikas 10 erinevast võrgust ja rikkus kõik.Vaja saada rikkaks juba homme ja veel parem kui juba hommikupoolikul.

Kui te ei tee vahet aitamisel ja äritsemisel, siis ei ole parata.
Raviarst määrab teile medikamendid. Temal on tehtud leping vastava firmaga, kelle tooteid ta teile välja kirjutab. Mida enam retsepte välja kirjutab, seda priskem tasu. Niiet minge arsti juurde ja ta määrab teile hulgi neid ja saab "rikkaks juba homme ja veel parem kui juba hommikupoolikul" ehk.

Statistika ühest arsti loengust, et mille kätte surrakse:
1.koht - Südameveresoonkond
2.-3.koht - Diabeet-onkoloogia
4.koht - Astide vale diagnoos ja ravi ning medikamendid

Minu eesmärk on elada arstivabalt ja see nii minul kui ka mu perel väga hästi õnnestub.
Teilegi soovin sama tugevat tervist ja püüdke olla õnnelikud!
Vabandan, et rikkusin ebaviisakalt teema ära.
 
riina 13. veebruar 2010, kl 13.19
tervitus kaaskannatajaile! põen diagnoositud reumatoidartriiti juba üle 10 aasta. viimastel aastatel on tulnud diagnoosi veel seropositiivne+ täpsustamata sidekoe haigus. kiita pole siin midagi, ühest august teise ja olen jõudnud siis 80% töövõimetuseni. sügisest saati lisaks veel suur aneemia, millele põhjust ei leita kuigi peast varbani läbi uuritud ja hgb ikka alla 70. raviks siiani plaqueni ja rauatbl retafer. see täpsustamata sidekoe haigus avaldub mul eelkõige jalgadel arusaamatute haavandite,põletike jt näol.
 
kah üks Raynaud 13. veebruar 2010, kl 13.41
Debby küsis, kas Raynaud'ga on suvel lihtsam või vahet pole. Oo jaa, ON vahe! Mul saab selle tõvega elatud juba 5 aastat ja võin kinnitada, et suvel on kordades kergem - soe on ju (üldjuhul). Ja kui ei istu just keldris või kaelast saati külmas vees, siis pole häda midagi. Kui maikuust oktoobrini saab läbi ajada villaste sokkide ja käpikuteta, siis meiesugustele on see lausa väikene õnn! Rääkimata sellest, et liigesehädad võtavad ka selleks ajaks "puhkuse".
 
n44 13. veebruar 2010, kl 14.18

Mu magu ei kannata kemikaale. Õnneks on olemas toitainetset toidulisandid.
Omega-3Pus, Kal-Mad £ D vit., nisuiduõli ja asendamatud aminohapped (valgud) - olen saanud põletikest lahti ja südame korda. On külmetus, teen "vitamiini-pommi", minu antibiootikum on Garlic tabletid, jne.

Hea, et saan ise tellida, ei pea aru andma kellelegi a la kust ta küll raha võtab, et endale neid lubada saab?
Tahan olla terve.

Ja miks siin keegi ägestus, telligu kasvõi 20-st firmast, pole kellegi asi kommenteerida.
Mulle on piisav GNLD, mõnele apteek, mõnele ...mis iganes.
Igaüks ise tunneb mis hea ja talle sobiv.
Rõõmsat meelt kõigile - see on pool ravist.
 
artriitik 13. veebruar 2010, kl 15.48
Sa, riina, rohtusid ikka võtad korralikult või?
 
artriitik 13. veebruar 2010, kl 15.49
Riinale veel.

Kes sind ravib? Kui sul on RA üle 10 aasta, siis ainult plaquenilist ei ole abi. Trexani ikka võtad või?
 
vups 13. veebruar 2010, kl 15.52
riina,

Ainult Plaquenil sind ei aita. Kes ravib, kus ravib ja sul oleks tarvis lisaravi.
 
üks Sjögren 14. veebruar 2010, kl 01.11
Neile, kel silmade kuivusega probleeme jagaksin oma kogemust. Kasutage vajadusel kunstpisaraid. Ning koos kuivusega on häda ka selles tihti, et silmalaud ja silmaümbruse nahk põletikuline, kuiv ja väga valus. Siis oleks hea silmaümbruse nahka õliga määrida. Väga hästi on mulle sobinud kreeka pähkli, nisuidu, astelpaju jm.õlid. Saab korda üsna ruttu. Toidulisandeid ei tarbi, aga juba aastakese söön väga regulaarselt pähkleid. Lugesin kunagi nende kasulikkusest immunsüsteemile. Tundub, et minu puhul see väide peab paika.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!