Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Reumaatiline sidekoe haigus
 
tänan kutsumast 14. veebruar 2010, kl 10.31
kulla Debby! soovisid, et siin foorumis oma ema kroonilisest haigusest räägin ja kuidas ta hakkama saab. ega ma konkreetseid soovitusi Sulle küll anda ei oska - temal on suhkruhaigus juba mingi 30 a. lisaks sellele veel mitu x vähki lõigatud - rinda ja naisteasju... eks ta ole aeg-ajalt ikka lootusetu kah ja ootab surma, aga see läheb jälle päeva-paariga üle kuna tal on nii suur huvi igasuguste asjade vastu. kui inimesel on HUVID, siis pole aega oma haigustele mõelda. tema käib igal hommikul kepikõndi tegemas, kord nädalas ujumas, kodus teeb käsitööd, pensionäride "pesas" on tal toolitants ja igasugu kontserdid... Jah, juba 20 a tagasi lamas ta kunagi maal olles välisukse juures ja poleks möödasõitev naabrimees teda märganud, oleks ta läinud. sealtpeale on neid "äraminemisi" omajagu olnud, aga ikka jälle tõuseb jalule. kui suhkur hommikul madal on, magab sisse, ärkab nagu joobes ja kui mõistus natuke helgemaks läheb, siis paneb glükoositableti suhu või sööb mett kuni suhkur normis. elab üksi, ja küllap nüüd õelad hakkaks mind materdama te tema järele peaks ikka valvama jne. aga me mõlemad eelistame privaatsust ega mõtlegi kokkukolimisest kuni ta vähegi hakkama saab. käin lihtsalt kord nädalas koristamas et tema saaks endale huvitavaid asju teha ja helistame iga päev. räägime rõõmsaid asju, armastame musta huumorit, lepime eluga sellisena nagu ta on. muidugi on ta väga järginud arstide soovitusi, tänu sellele veel silmanägemine alles ja pole gangreeni tekkinud, mis suhkruhaigeid ähvardab. ega muud kui soovin HUVI ka kõige muu vastu peale oma haiguse ning KESKENDUMIST positiivsele!!! naerda ja nalja teha igal hetkel kui tervis vähegi parem on! hoida eemale negatiivsetest inimestest, märgata ilusat, käia looduses jne jne.
 
vups 14. veebruar 2010, kl 11.32
Ka mul ametlikult suhkruhaigus I astme oma. Miks jumal taevas karistab häid inimesi, kes teisi aitavad. Olen 23a ja juba nii haige inimene. Õde, kes mind traumeerib ja soovib kogu hingest, et mind ei oleks olemas, teda hoitakse taeva poolt. Emale on ta põhjustanud sadu kordi hingevalusid ja ei aita üldse. Mina, kes ma olen end karkudega ka õue briketi järele vinnanud, seda karistatakse.
Täna valutavad rinnakorviribid ja ma ei tea kaua ma enam suudan nende valude käes vaevelda. Õnneks ei lähe põletik praegu täiskiirusel edasi, kuid siiski.
5 oppi olnud, märtsis tuleb 6-s juba ja seda viimase 3 aasta jooksul.
 
riina 14. veebruar 2010, kl 23.05
raviarstid on ikka ITK Magdaleena reumatoloogid. trexan on minu puhul vastunäidustatud kuna sain sellest lausa käte-jalgade halvatuse peale paariaastat tarbimist,millest väljarabelemine oleks mu peaaegu hauda viinud(keegi ei võtnud mind tõsiselt kuni mustamäele intensiivi viidi!) ja jättis mulle kogu eluks jälje. reuma kontrolli all hoidmiseks pean võtma ravimeid kuid tagasilööke on olnud veel päris mitme ravimiga. nüüd viimased aastad siis näib sobivat plaguenil kuid uudisena kuulen, et sellega pean silmi kontrollima siit foorumist mitte raviarstilt! jalgade haavandid tekkisid samuti ühest reumarohust, milledest lahtisaamine võttis mitu aastat. tunnustatud veresoontearst, kelle juurde murega pöördusin, soovitas õppida elama just selliste jalgadega nagu nad on. elangi. ja ei anna alla, sest vaja veel lapsed suureks kasvatada kuigi tööl käima pole võimeline praegu.
nüüd lisaks need jamad selle vere hgb-ga, mis teevad mu niigi hädise organismi veel jõuetumaks ja väsinuks. toidulisandid - nii vähe kui palju neid proovida olen saanud - ei kipu mulle sobima.
olen mõelnud vahel pöörduda oma häda(de)ga mõne targa tasulise arsti poole kuid kelle?
halval perioodil kui sõrmed õieti sõna ei kuula ja jalad tuld välja ajavad mõtlen, et miks just mina pean nii kannatama.... egas naabrimutt ju tea miks ma tegelikult tööl ei käi ja iga naeratuse taga võib olla valukarje samme astudes.
kuid oleme tublid edasi, pühime salapisarad ja loodame parema homse peale.
 
vups 15. veebruar 2010, kl 10.59
Riina,

Plaquenili infolehes isegi kirjas, et silmad on ohus. Arst ikka räägib ka seda kui 1-st korda ravim kirjuatatakse.

Tasuline arst võta kindlalt Ivo Valter Pärna kliinikust. 250 kr visiit, esmane natuke kõrgem. Ise käin ka seal ja olen rahul.
Kui tõesti makseraskus, siis kontsulteeri arstiga või kirjuta talle www.arst.ee portaalis reumatoloogia rubriigis. Ta aitab alati.

Kuhlbarsi tn juurest saab Pärna tn-le.
 
n40 15. veebruar 2010, kl 12.31
Tarvitan trexani. Riina mis kõrvalnähud selle rohuga olid?
Olen isegi kogenud, et reuma kohta palju infi ei jagata, mis on, kuidas tunned ägenemise ära jne, ehkki peaks.
Kui mul on "raske" periood, üritan mitte mõelda miksmina...tean et on palju hullemas olukorras inimesi ja kui nii on läinud, on see vast saatuse poolt ette määratus. Headel päevadel tegelen aktiivselt kepikõnniga ja saan sellest palju energiat. Üritan palju rõõmu talletada, et halbadel päevadel sellele mõelda kui parem hakkab:)
 
artriitik 15. veebruar 2010, kl 12.50
Mina olen Trexani juba 7 a võtnud ja see on mind suurtest hädadest ilmselt päästnud. Aga see on jah nii, et kuidas kellelegi. Aga ikkagi on sinu puhul ainult plaquenili võtta liiga vähe, midagi peaks veel lisaks võtma kindlasti ja siis vitamiine.

Rohtudest ei tohi mingil juhul loobuda, siis oled veel kiiremini sant valmis. Ära sa nende GNLD pärdikute õnge jumala eest mine.
 
n40 15. veebruar 2010, kl 14.03
Artriitikuga nõus. Kes artriiti põdejatest ei tehaks imeväel terveneda?:D Kui oleks selline rohi, ei oleks artriidihaigeid.
Eks on soovitatud muidugi lisaks kõikidele muudele ravimitele võtta glycosamini jne, mis aitab liigeseid tugevdada (mitte terveks ravida!). Ise olin 2a. tagasi pea jalutu, tänu trexanile sain jalad alla ja olen selle võimaluse eest väga õnnelik. Oma elukvaliteedi pikendamiseks käin iga päev 5 km vähemalt. Kui tervis lubab teen kiirkõndi, kui ei siis jalutan, hoiab liigesed töös.
 
riina 15. veebruar 2010, kl 14.31
JAA, mind ka alul trexan päästis paistetusest ja valust ja kohe mitu aastat oli hea olla.käisin tööl ja tundsin end inimesena. hea oli võtta ka vaid 4 tbl igal esmaspäeval ja korras, no valurohud lisaks. kuni hakkas imelik tunne kätes-jalgades,ei tundnud enam näppe ja varbaid, säärtes tekkis kinniseotuse tunne ja nii iga päev natuke edasi kuniks ei tundnud enam üldse jalgu põlvest allpool, käsi nagu polnudki,tasakaal kadus,isegi tassi ei jõudnud lõpuks käes hoida. kes pidas mind psühhiks, kes aferistiks ja muudkui püüdsin leida arsti, kes mind aitab. lisan veel, et ei ole tallinnast vaid maakas, kes murdis end välja pealinna. lõpuks hakkas juba hingamisega raskused ja sattusin reanimatsiooni.tänan südamest tohtrit, kes suutis ja viitsis välja uurida mis tegelikult minuga toimus. diagnoos-trexanist põhjustatud tetraparees. tagajärgedega maadlen siiani. eks ma olen üks elav näide mittesobivuse ja tagajärgede kohta.
vitamiine ei kannata,hiljemalt kolmandal päeval kratsin ja sügan end kui hullumeelne-proovitud!
ise ka ei oska arvata mis mul tegelikult viga on, kahtlustan, et polegi reuma kuigi reumafaktor veres väga-väga kõrge.plaguenili võtnud mingi 4 a kaebusteta ja kas nüüd selle tagasilöögina aneemia tekkis? ei lähe mingite müüjate õnge.
see täpsustamata sidekoe haiguse diagnoos ilmus mulle diagnoosi alles hiljuti ja mingit ravi nüüd küll ei saa.
üldiselt on mul talvel ja suvel kergem, mõtlen hirmuga kuidagi kevad üle elada, siis jälle kergem ja soojem ja päike!
 
artriitik 15. veebruar 2010, kl 14.47
Võib-olla tõesti, et sul ei ole "tavaline" RA. Kas sa allergoloogi juures oled käinud ja kas sa oma raumatoloogiga bioloogilise ravi võimalusest oled rääkinud?
 
n40 15. veebruar 2010, kl 14.50
Aitäh Riina. Mul ka sõrmed surevad, võimalik, et paistetuse tulemusena, eks konsulteerin enda raviarstiga.

See et aferistiks peetakse on tuttav tunne, keegi ei võta tõsiselt. Kui ütlen, et põen reumat, siis arvatakse, et ah paraneb äda, mis see ikka. Muidugi ei taha käia ja hädaldada, mis see aitakski.

Isegi mõtlen hirmuga, et peale nii kaunist talve tuleb veeuputus. Ostan igatahes varakult kummikud ära, et jalad soojas oleks:)
Eks käime siin kurtmas kui valu asu ei anna, lohutada üksteist ju ikka oskame!
 
vups 15. veebruar 2010, kl 21.08
Mul ka imelik RA. Hulgiliigesed, kord valutavad põlved, kord 1 põlv, siis mõlemad. Vahel kõik liigesed. Trexan mulle igatahes neg. mõjusid veel toonud ei ole. Aastajagu juba võetud.
 
maria 16. veebruar 2010, kl 08.18
Mul diagnoositi RA, kui olin 18 aastane. Ja see aasta kui see mul avastati, oligi kõige raskema kuluga, sõrmeliigesed valutasid, meeletu väsimus jne. Hiljem andsid liigesed tunda ikka sügisel-talvel ja kevadel. Medikamente võtsin ainult alguses, s.o 18 aastaselt. Kummaline on see et praegu 30 aastasena ei valuta enam kuskilt. Kas keegi oskab seda kuidagi seletada?
 
liisu reumatoidartriitik 16. veebruar 2010, kl 10.11
RA paranemise juhtum
diagnoositi RA liigestes 15 aastat tagasi reumatoloogi poolt medicumis ja päris raskel kujul.Valud öösiti mis ei lasknud magada,hommikul nii kange et ei saanud korrapealt liikuma,isegi VIOXX ei aidanud rääkimata määrimisest,valu läks lihtsalt teise liigesesse üle
üsna juhuslikult leidsin oma haiguse põhjuse lugedes veregrupidieedi raamatut,seal oli öeldud et B-grupil tekitab RA kanaliha söömine,olingi laohoidja kanaliha laos,tööl tasuta ja koju soodusega,hakkas tunda andma umbes pool aastat tihedat söömist
ja kui lõpetasin kanaliha ja sellega tehtud toitude söömise ei mingit valu enam,nii et soovitan soojalt tutvuda veregrupi toitumisega vast leiate sealt põhjuse miks immuunsussüsteem on paigast ära ja sööb omaenese liigeseid ja võib-olla lihaseid ka.Muidugi täielikku veregrupidieeti on raske pidada eriti pere kõrvalt kuid aitab eriti kahjulike toiduainete vältimine ka.
immunsussüsteemi tasakaalust väljaminekul on palju erinevaid põhjuseid nagu kurgumandlid,viirus ja vale toit
aga immuunsussüsteemi tasakaalustamiseks olen leidnud mõned võtted näiteks linaseemneõli kuur,eriti hästi toimib B-grupi puhul, 2 nädalat pool tundi peale hommikusööki 1 spl täis õli ja peale süüa õun,siis kaks nädalat vahet ja jälle kuni valu kaob
siis veel karkade roos üks tass tugevat tumepunast teed hommikul ja teine õhtul,mõjub veel lehise ekstrakt,mis parandab ka kapillaare,saab lavka ziznist,B-grupile eriti ei mõju.
praegu mu liigesed suurepärased ja ei mingit valu oma kümme aastat juba,söön ka korra nädalas võimalikult rasvast lõhet,ei tee ka maha toidulisandeid sest lihtsalt ei ole tarvitanud raha kokkuhoiu mõttes,umbes kritiseerima ei hakka
 
n47 16. veebruar 2010, kl 15.30
seisab ka ees reumatoloogile minek uuesti,kord juba käidud analüüsid korras,aga midagi on ikka mäda.perearst soovitas see kord tallinnasse minna,äkki keegi soovitab head arsti,kellelt ise abi saanud.
 
vups 16. veebruar 2010, kl 16.21
To: n47

IVO VALTER Pärna tn-l olev Pärna kliinik. Tel 6802000. Visiiditasuga, kui on probleem, siis juba arsti vastuvõtul olles räägi arstile, ta saab aru ja annab võimaluse kuidagi ikkagi hakkama saada.

See kliinik on spets liigeste ja reumaatiliste baas,- ja teadusuuringute kliinik. Ise käin seal.
 
n47 16. veebruar 2010, kl 17.10
Aitäh,vups.Kuigi ei tea Tallinnast ööd ega mütsi katsun hakkama saada.Rohkem jagan Pärnu kanti
 
vups 16. veebruar 2010, kl 17.51
Kui soovitati Tln-a, siis ma soovitan just seda. kesklinnas Stockmanni lähedal. Kuhlbarsi tn juurest keerab kohe Pärna tn-le.
 
paranevad 16. veebruar 2010, kl 23.49
Kui keegi tahaks veel lugeda "imede" kohta, siis ON juba olemas tooteid. No ei pea kannatama oma liigestehädasid.
Ma ei saa siia seda 6 lehetäit ometi ümber kopida....
Kes soovivsd, kirjutage meilile - saadan faili vastu.
 
to vastus 17. veebruar 2010, kl 06.36
kahjuks jah inimesed usuvad arste rohkem kui alternatiiv meditsiini. Ja rohud on ju tegelt need ,mis asju hullemaks ajavad aga tee sa seda neile selgeks. Kui tahad aidata saad soimata. Nii ta kahjuks on.
Mul on hea meel , et eestis on ka inimesi kes teavad mida raagivad ja Vastus on just uks nendest.
Koikke head teiel.
 
liisu 17. veebruar 2010, kl 10.02
igaühe vaba tahe - kes usub tablettidesse kes otsib muid võimalusi
mina isiklikult olen omal nahal tunda saanud et tänapäeva meditsiin on vaid kasumi peal väljas,õnneks on ka kirjandust hulgi ja vahel juhtub et otsides satud just vajaliku peale
oma tervisega tuleb tegelda pidevalt mitte alustada siis kui viimane häda käes
on olemas ka raamat võitlemine reumatoidartriidiga veregrupitoiumise abil
tablettidega RA jaoks oli vähemalt kümme aastat tagasi nii et hävitasid maksa,uuemate kohta ei oska öelda sest pole õnneks vaja läinud
 
vups 17. veebruar 2010, kl 10.55
Autor: to vastus
Aeg: 02-17-10 06:36


Kõiki ei maksa ikka üldistada. Mina proovisin kõik asjad enne ära ja rahast hakkas kahju kui tulemust pole!
Pigem siiski arst ja erinevate ravimite tulemusel saavutatav kontroll haiguse üle.
 
n40 17. veebruar 2010, kl 11.03
Muigama paneb! Olen nõus, et inimene peab ise endast olenevalt andma kõik, et haigusi ennetada ja elukvaliteeti parandada. Õige liikumine, puhkus ja toitumine on kõige alus.
Kuidas seletate, et "alternatiivmeditsiin" mida sisse võtad toidulisandina maksab iga kuu tuhat krooni ja see ei ole rikastumine, samal ajal kui trexan, mida tarbivad enamik kroonilisi liigesehaigeid maksab poole aasta kuur a 200 krooni?
Olen ise keemikuks õppinud ja võin väita, et ükski vitamiin tableti kujul ei tule loodusest:)
 
vups 17. veebruar 2010, kl 11.24
To: n40,

Oleneb, mis soodustusemäär on, kas on töövõimetuse% ka olemas või, siis trexan on odavam võrreldes teiste baasravimitega.
 
artriitik 17. veebruar 2010, kl 11.35
Minu meelest tuleks sellised propagandistid nagu siin eelpool esinenud, kohtu alla anda. Sest mõni inimene võib neid uskuma jääda, Trexani prügikasti visata ja jääda invaliidiks. Kui tahad, söö neid GNLD tabletikesi veel peale, aga rohtudest loobuda, no tule taevas appi!
 
artriitik 17. veebruar 2010, kl 11.35
Minu meelest tuleks sellised propagandistid nagu siin eelpool esinenud, kohtu alla anda. Sest mõni inimene võib neid uskuma jääda, Trexani prügikasti visata ja jääda invaliidiks. Kui tahad, söö neid GNLD tabletikesi veel peale, aga rohtudest loobuda, no tule taevas appi!
 
artriitik 17. veebruar 2010, kl 11.35
Minu meelest tuleks sellised propagandistid nagu siin eelpool esinenud, kohtu alla anda. Sest mõni inimene võib neid uskuma jääda, Trexani prügikasti visata ja jääda invaliidiks. Kui tahad, söö neid GNLD tabletikesi veel peale, aga rohtudest loobuda, no tule taevas appi!
 
n40 17. veebruar 2010, kl 11.35
puuet mulle määratud ei ole, trexani võtan ligi 2a. Paar korda aastas lisaks arcoxiat kui enam ei jaksa olla. Muidu liigun palju ja üritan normaalselt toituda. Alkohol on loomulikult vaenlane ja soolane toit. Peale trexani ravi saan enda arust kenasti hakkama, kui varem oli haiguslehel pikemalt ja tihedamalt, siis nüüd ei ole ammu enam seda vajanud.
 
artriitik 17. veebruar 2010, kl 11.36
Minu meelest tuleks sellised propagandistid nagu siin eelpool esinenud, kohtu alla anda. Sest mõni inimene võib neid uskuma jääda, Trexani prügikasti visata ja jääda invaliidiks. Kui tahad, söö neid GNLD tabletikesi veel peale, aga rohtudest loobuda, no tule taevas appi!
 
vups 17. veebruar 2010, kl 14.04
artriitik,

sa läksid nüüd õite hoogu. Nii mitu postitust!
 
n36 17. veebruar 2010, kl 16.47
toetan artriitikut. ravimitega tasub ettevaatlik olla (nii palju, kui vajalik ja nii vähe kui võimalik). aga tõeliselt ettevaatlik peab olema igasuguste "imerohtudega"!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!