Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Reumaatiline sidekoe haigus
 
n36 18. märts 2010, kl 17.22
to: kust küll leida
Ka kõik need reumaatilised sidekoehaigused on hästi individuaalsed, sellepärast ei saa sulle siin midagi lubada ega prognoosida. Minul on see sidekoe haiguse diagnoos 1996. aastast ja elan tasapisi ja toimetan oma toimetamisi ise. On olnud raskemaid aegu, aga on ka pikemaid stabiilseid aegu. Selliste diagnoosidega on nii, et väikesed tagasilangused on võimalikud ja neid ette ei näe. Igatahes tasub lihtsalt arukalt elada ja niipalju kui võimalik ikka sellega tegeleda, mis sulle meeldib (ja mida jaksad). Minul on küll väsimusega raskusi ja kõige jaoks läheb lihtsalt rohkem aega, aga ma saan hakkama, arvestan muidugi sellega, et töövõime on piiratud. Reumaatilised haigused on kroonilised, st pikemaajalist ravi nõudvad. Nad ei ole otseselt sellised eluohtlikud nagu vähk.
 
hmm 18. märts 2010, kl 18.30
kas kellelgi äkki siin ka collagenos? Minul diagnoositi see haigus 28a tagasi. Olin 2 kuud haiglas, siis järgnesid igakuised kontrollid...
 
liisu 19. märts 2010, kl 08.20
vupsile
järelikult ongi sinu reumaatilised haigused kurgumandlite põletiku tagajärg,no kui enam ravida ei anna siis vist tõesti peab opereerima,kuid mandlid on immuunsussüsteemi tasakaalustamiseks vajalikud
mida olen mina hingamisteede haiguste puhul teinud,ka minu puhul sagedased,on sellised toimingud
kaks või kolm korda päevas kuumade teeaurude sissehingamine -purustatud küüslauk,vietnami salv,tüümian ja ginko biloba,sooda ka kui on väga kinnine köha,ginko biloba mõjub nohule ka
siis kaks kolm mukaltiini tabletti päevas nädala jooksul,see on looduslik altee
ja kui juba väga rögane köha siis musta pässiku leotis,tegemisel ei tohi keeta ega väga kuuma vett valada,tõmbab soojas 12 tundi,kui on lahja kohvi värvi siis kõlbab tarvitada,see on tugev looduslik antibiootik,ravib kõiki kroonilisi põletikke ja suuremal ja pikaajalisel tarvitamisel ka vähki,aga ummistab neere seepärast peaks samaaegselt tarvitama peterselli ja rohkem vett jooma
hea oleks kui saaks mandlid terveks ravida,vast alustakski pässikust,jõudu paranemiseks
 
kust küll leida 19. märts 2010, kl 10.18
to:n36
Olen Sinu kirjutatust natukene rahunenud,kuid seda küll esialgu imevähe. Just hommikud on kõige raskemad, silmad lahti tehes on esimene mõte, et ei ole enam kõik nii nagu oli enne haigust.Kõige raskemad on sellised momendid, kui mõelda ,kas sellest hirmutundest on üldse võimalik vabaneda?
Kaua see aega võib võtta, kui lõpuks peab kohale jõudma, et see on nn. krooniline haigus?
Puht füüsiliselt ei tahaks nagu veel alla anda, vanust nati üle 40.
 
riina 19. märts 2010, kl 11.54
alla anda ei tohi! tuleb liikuda nii palju kui võimalik ja tervis vähegi kannatab ja mõelda positiivselt. kasvõi nii, et iga hommik, mis on tavaliselt kõige raskem, mõelda mingile hästi positiivsele ja heale asjale-sündmusele, mis kas täna või kohe -kohe tulemas. minul see aitab. ja ära jää oma haiguse murega üksi!
nii väga ootan seda aega kus saaks juba näo õues päikese poole pöörata(ehk juba täna?)ja peagi saabuvat pesamuna sünnipäeva.
 
n40 19. märts 2010, kl 12.37
Olen õnnetu! Veebruar-aprill raske aeg. Sain pereartsilt saatekirja abivahendi kaardi saamiseks, et osta odavalt ortoose. Praegu ilma tugisidemeteta raske valus liikuda. Kuna mulle ei ole puuet määratud, siis soodukat ei saa:( Aga ortoosid on kallid..väga.
 
vups 20. märts 2010, kl 12.32
liisu,

Raynaudist vabanesin enne seda kui haigus ullemaks läks. Mandleid ei ole tegelikult vajagi inimesel kui väheke meditsiini uurida ja õppida viitsid. Arvatakse jah, et hoiavad viiruseid jne, aga see pole nii.
Vaevalt, et minu haigus taandub. Minu organism on juba mürgitatud, kuid ka niisama pole mõtet mädaseid ja põletikus mandleid hoida ka siis kui see enam olukorda paremaks ei tee.
Mul on 80% töövõimetust ka. Südames ka puudulikkus juba.
 
Debby 20. märts 2010, kl 17.15
vups;
Oli sul alguses diagnoosis kindlalt Raynaud? kohe kuidagi ei jõua minuni,et sellest ka lahti on võimalik saada?
Sattusin eile lugema seda Naistelehte kus sinust kirjutatakse.
Kas keegi siin kirjutajatest on ka pidevad unerohu tarvitajad?
Kuidas mandliop läks, sul vist oli see äsja?
 
vups 21. märts 2010, kl 14.16
Debby,

Naistelehe artiklis pole kõike kirjaski, mis mul veel hingel. Neil lehtede arv piiratud. Raynaud oli kindlalt, vaatasin juba enne oma käsi kui diagn. sain.
Kirjutati mulle ntx Saroten, et magada saaks. Võtsin 1 tk nädalas, kuna need deprekad ja võtsin just pühapäeva ööseks, et siis välja puhata nii, et vahepeal ei ärka. Muidugi ma ei võta neid enam, sest see keerab lõpuks närvisüsteemi sassi ja ükski arst ei ravi unerohuga reumat!
Mandli op oli, aga tundub, et organism on nii mürgitatud juba, et ei vabane sellest reumast, aga samas ei lähe ehk ka kõige hullemasse faasi, kuna mandlid lännu.
 
N43 22. märts 2010, kl 06.26
Olen taas poolest ööst üleval, sest valu ei lase magada. Mul on hulgiliigesepõletik. Lugesin kogu teema läbi ning kuigi on palju sarnast, ei maini keegi higistamist. Mul aga kaasnevad liigeste valudega meeletud kuumahood. Tõusin ka nüüd üles, sest nahk täiesti märg.Lisaks tahaks teada, kas liigesed on füüsiliselt deformeeruunud ka? Nii et kohe välja paistab? Mul vaid siis kui ägedas põletikulises faasis. Lihtsalt hirmus kohe! Tahaks nii väga terve olla ja tegutseda, aga aja aga oma tervist taga! Ja võimelda ka ei saa, sest lihtsalt valus on.
Ei tahtnud küll vinguda eriti vaid hoopis uurida, kuidas kaaskannatajatel, aga valu seab sõnu teisiti ritta.
 
n 22. märts 2010, kl 09.12

Mina higistasin väga koos põlvede valuga öösiti.Mõnel ööl käisin 2x öösäriki vahetamas.
 
n40 22. märts 2010, kl 09.36
Ma ei ole kunagi mõelnud, et see öine higistamine on reumaga seotud aga jah on küll kuumahood...kui mõtlema hakata eriti kui midagi põletikulises faasis on.
Ei jõua juba suve ära oodata..mul hakkab kergem kui päike väljas.
 
kust küll leida 22. märts 2010, kl 10.02
abi selle meeletu hirmu ületamiseks? Proovin korra veel otsida abi nende seast ,kes põevad seda täpsustamata sidekoehaigust ja Raynaud``i. Hommikuti on käed nõrgad ja jalad kui tinatükid ja ka kerged hingamisraskused on juba tekkinud. Hirm on ikka selle ees, mis sellest võib edasi areneda nt.luupus või veel midagi?
Jah muidugi võibolla ka väike võimalus, et ei pruugi sellest midagi edasi areneda. Erilisi liigeseprobleeme veel ei tähenda, veits on probleemiks silmad ja igemed. On kellelgi sama probleem? Või on see ikkagi ülemuretsemine?

ON ÜLDSE VÕIMALIK SAADA LAHTI PIDEVAST HIRMUST,MIS ON KOGU ELU ÜLE VÕIMUST VÕTNUD??????
 
n40 22. märts 2010, kl 11.33
Edaspidist prognoosi pead arutama raviarstiga. Mina sain jõudu kui arst ütles, et minu ravi allub hästi rohtudele. Rohtu pean võtma ilmselt surmani aga lohutav on see, et see hoiab hullemast.
Ega haigusele mõtlemisega ei tohiks palju tegeleda..muidugi kui on valud ja nõrkus jne, siis on endast kahju aga tuleb leida ka positiivseid pooli.
 
vups 22. märts 2010, kl 14.44
N43,

Mul ka hulgiliigesed. Kas sulle ei ole kirjutatud valurohtusid? Ise võtan Xefo Rapid'i (kui on pidev valu), Recoxa (kui nõrk valu häirib või on pikaajaline) ja Paramax-Cod (kui on juba suremise tunne).
Suvel kui on kuiv ja palav, siis on kindel, et mul on võimatu elada ja lasen end süstida Diclofenak ampullidega.
Elu on karm, aga saad ise teha elamisväärseks kasvõi veidigi.
 
N43 22. märts 2010, kl 15.01
Mul on valurohud ka kapinurgal nagu kunagi vanaemal. Recoxa on seni ainuke ja hetkel küll tundub, et miskit peab muutuma, no liiga kaua juba on väga valus olla.

Vups,
Kas süstid teevad olemise kiiresti paremaks? Kui tihti ja kuhu siis süstida lased? Kas Sul valu ei rända ühest kohast teise? Miks kuiv ja palavus nii rängalt mõjuvad?
Ise mina arvasin, et see just selline leevendusi toov aeg on ja ootan seda pikisilmi! Saaks ainult praegusest niiskest ja külmast välja!
 
vups 23. märts 2010, kl 12.47
N43,

Umbes 10% on reumahaigetest sellised, kel nii külma kui soojaga ja/või ainult soojaga hullemaks läheb. Süst hakkab mõjuma nii umbes 30-60 min jooksul ja mõjub kuskil 6 tunni jagu. Lasen tagumiku piirkonda teha.
Valu rändab küll, täna ntx tõusin kell 03:00, sest valu on vahel väljakannatamatu, olgugi, et võtsin õhtul valuvaigisti sisse. Minu puhul mandliop 11.03 enam ilmselt ei aidanud ka, aga eks vereanalüüsidest selgub verepilt, kuid enesetunne on endine.
Kuna mandlid olid mädas ja põletikus niikuinii+healoomuline kasvaja kõris, siis pole neid mõtet hoida isegi siis, kui see enam mul olukorda ei paranda. Kahjustab võib-olla südant hullemini kui see praegu on.
 
Signe 14. november 2010, kl 16.04
Tere! Olen 18- aastane ning (arvatavasti) samuti sama- Raynaudi sündroomiga. Olen selle käes kannatanud mitu aastat, äkki juba kuskil 15 aastaselt? Külmetan pidevalt, jalad, käed isegi toasoojas jääkülmad. Kehal võib küll soe olla, kuid sõrmed, varbad on külmad. Õues umbes 10 minuti pärast on sõrmed täiesti valged, tavaliselt ka varbad, jalatallad. Valged püsivad need üpriski kaua aega, tükk tegemist ja liigutamist on enne, kui veri jälle ringlema hakkab. Pärast seda lähevad sõrmed punaseks ning pisut paiste.
Olen väga külmakartlik inimene selletõttu. Kõige hullem on minu jaoks see, et talv tuleb. Isegi sügisel, kevadel või pisut jahedamatel suveõhtutel on sõrmed valged ja valutavad.
Ma ei pööranud alguses sümptomitele ise eriti tähelepanu ning arvasin, et on lihtsalt külma pärast, kuid minu hoolitsev kaaslane (kes on ka õpinud parameedikuks) otsis internetist selle kohta ning arvaski, et on Raynaudi sündroom. Veel on selline lugu, et mul valutab pea põhimõtteliselt iga päev, vahel võtan 2 tabletti valuvaigistit. Nii noore inimese kohta on see minu arvates siiski liig.. Peavaludega olen käinud ka perearsti juures, kuid tema arvates on stressist või lihaspingetest. Ei tea, seda pinget on küll palju, aga iga päev ei tohiks ikka valutada.
Homme helistan perearstile ning lähen lõppudelõpuks oma valgete sõrmede lugu rääkima, kuna ei taha tulevikus gangreeni tõttu jäsemetest ilma jääda.

Ootan ka tagasisidet, soovitusi :)
 
fishbone005 14. november 2010, kl 16.15
Tere! Olen 18- aastane ning (arvatavasti) samuti sama- Raynaudi sündroomiga. Olen selle käes kannatanud mitu aastat, äkki juba kuskil 15 aastaselt? Külmetan pidevalt, jalad, käed isegi toasoojas jääkülmad. Kehal võib küll soe olla, kuid sõrmed, varbad on külmad. Õues umbes 10 minuti pärast on sõrmed täiesti valged, tavaliselt ka varbad, jalatallad. Valged püsivad need üpriski kaua aega, tükk tegemist ja liigutamist on enne, kui veri jälle ringlema hakkab. Pärast seda lähevad sõrmed punaseks ning pisut paiste.
Olen väga külmakartlik inimene selletõttu. Kõige hullem on minu jaoks see, et talv tuleb. Isegi sügisel, kevadel või pisut jahedamatel suveõhtutel on sõrmed valged ja valutavad.
Ma ei pööranud alguses sümptomitele ise eriti tähelepanu ning arvasin, et on lihtsalt külma pärast, kuid minu hoolitsev kaaslane (kes on ka õpinud parameedikuks) otsis internetist selle kohta ning arvaski, et on Raynaudi sündroom. Veel on selline lugu, et mul valutab pea põhimõtteliselt iga päev, vahel võtan 2 tabletti valuvaigistit. Nii noore inimese kohta on see minu arvates siiski liig.. Peavaludega olen käinud ka perearsti juures, kuid tema arvates on stressist või lihaspingetest. Ei tea, seda pinget on küll palju, aga iga päev ei tohiks ikka valutada.
Homme helistan perearstile ning lähen lõppudelõpuks oma valgete sõrmede lugu rääkima, kuna ei taha tulevikus gangreeni tõttu jäsemetest ilma jääda.

Ootan ka tagasisidet, soovitusi :)
 
vups 14. november 2010, kl 18.24
Mul külmetavad ka toasoojas, aga Raynaudi enam pole. Nüüd on vaid külmus, mis on olnud alati. See külmus ei ole muidugi 24t, vahepeal muutuvad käed-jalad soojaks ka. Raynaudist on võimalik vabaneda, kui reuma vastu saate õigeid ravimeid, kuna see haigus kaasneb reumaga. Kui reumaravimeid tarvitades Raynaud ei kao on midagi valesti või puudu.
 
arusaamatuses 14. november 2010, kl 19.28
See Vupsi poolt paljukiidetud Ivo Valter saatis mu minu kaebustega minema. Sain oma 500 EEKi eest vaid ühe diklofenakti retsepti. Ivo Valter arvas, et kui ta mu liigeseid katsub ja ma valust ei kilju, siis pole mul järelikult häda midagi. Miks ta on moodsas kliinikus ja minu raha eest ei võinud lasta teha mitte mingeid analüüse ega röntgenipilti. Ma ei ole seda välja mõelnud.

Pool aastat hiljem läksin Magdaleenasse reumatoloogi juurde. Tehti hulk vereanalüüse ja hinnati minu liigeste seisundit ka röntgenipiltide järgi.
 
vups 15. november 2010, kl 12.24
arusaamatuses kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See Vupsi poolt paljukiidetud Ivo Valter saatis mu
> minu kaebustega minema. Sain oma 500 EEKi eest
> vaid ühe diklofenakti retsepti. Ivo Valter
> arvas, et kui ta mu liigeseid katsub ja ma valust
> ei kilju, siis pole mul järelikult häda midagi.
> Miks ta on moodsas kliinikus ja minu raha eest ei
> võinud lasta teha mitte mingeid analüüse ega
> röntgenipilti. Ma ei ole seda välja mõelnud.
>
> Pool aastat hiljem läksin Magdaleenasse
> reumatoloogi juurde. Tehti hulk vereanalüüse ja
> hinnati minu liigeste seisundit ka
> röntgenipiltide järgi.


Liigesehaigus seisnebki ju valudes! Kui sul ei valuta, miks siis läksid? Ütelnud, et soovid röntgenit jms sellist, kuna tulid oma raha eest.
Mina ja paljud teised on abi saanud, kuna mul oli põlv nii paistes, et kohe oli lõhkemas. Magdaleenas sain vale ravi, mis oleks mu ratastooli pannud juba. Lõpetasin need ravikuurid seal ja jõudsin Mihkel Mardna kaudu spetsialistini.
 
arusaamatuses RA-haige 15. november 2010, kl 12.39
Muidugi mul valutas ja olid sõrmed liigeste kohalt hommikuti väga paistes ja paindumatud. Sellepärast läksingi arsti juurde, et mul oli väga halb olla. Aga jah, selline arsti poole kerge muljumine mulle mingit karjumapanevat valu ei teinud.

Ja ma eeldasin, et kui lähen arsti juurde (eriti veel ise makstes), siis ka arst vaevub selle raha eest mõtlema ja mulle ise võimalusi välja pakkuma, mis tema arvates õiged oleksid, et diagnoosida, kas mul on RA või mitte. Või mis mul häda on. Loomulikult ka uuringute osas. Kas ma oleks pidanud ennast arsti juurde minnes eelnevalt põhjalikult ette valmistama, et oleksin osanud küsida,milliseid uuringuid mulle teha tuleb.

Igatahes oli see tasuline paljukiidetud doktor mulle küll väga suur pettumus.
 
vups 15. november 2010, kl 15.20
Kurb kuulda, mõtle järgmine kord enne ikka läbi ka. Mina unustan ka tihtipeale asjad ära, ka arstide juures käies. Samas mul see haigus juba 10 aastat ja igasugune vaatamine tekitab juba valu. Aasta arsti valimisel sai ta siiski tunnustust.
 
arusaamatuses 15. november 2010, kl 20.17
Segast paned või, vups? Mis ma pean läbi mõtlema ja mida ma ära unustan?

No vot sul on juba 10 aastat ja väga valus nagu olen sinu postitustest aru saanud. Aga kurat kui muudkui räägitakse, et hoolige oma tervisest ja minge arsti juurde ja ma siis lähen arsti juurde oma alles algusjärgus vaevustega ja arsti ei huvita üldse uurida, mis mul viga võib olla.
 
vabandage 15. november 2010, kl 21.13
et sõna sekka ütlen, aga see nimetatud arst, kelle nime ei taha isegi suhu võtta, saatis mu kalli lähedase ilma uuringuteta hullumajja, sest ta karjus SUURTE VALUDE käes. Sinna ta vale diagnoosi tõttu jäigi, kuigi oli vaja vaid ühte ultraheli....
See oli ainult hoolimatus ja ülim lohakus....
 
vups 16. november 2010, kl 17.17
To arusaamatuses,

Mina unustan juba 5 kuud öelda arstile, et mul hüppeliiges on paistes, no näed, mäluga ka probleemid juba. Sõima pealegi, keegi ei vii teid kallid inimesed arstile ketti aheldatuna. Alati tuleb arsti juures oma suu lahti teha, mida soovid. Mina kui lähen kuhugi teise eriala arsti juurde, löön rusika lauale ja nõuan.
 
mõistmatu 17. november 2010, kl 09.23
Kuidas ma saan ära unustada, et liiges on paistes ja tõenäoliselt ka valutab...
Reumatoloog kontrollib alati visuaalsel vaatlusel liigesed üle ja neid, mis on turses kombib eriti hoolega. Ka mina ei tunne liigeste katsused sellist valu, et peaks kiljuma kuid arts suudab aru saada, kas tegemist on liigesepõletikuga või ei. Siinkohal ei näe küll arstis süüd kui ta ei leia mingeid komplikatsioone.
Siinkohal mainin, et minu esmakülastus reumatoloogile lõppes diagnoosi ja raviga, kusjuures ma ise ei tundnud peale väsimuse mitte midagi, ka analüüsid olid suht normilähedased..seega probleeme arstide töös ma ei näe.
 
fishbone005 20. detsember 2010, kl 19.12
Käisin reedel nüüd reumatoloogi juures (Pärnu haiglas) konsuldatsioonil, sain isegi oma valgeid varbaid näidata arstile kuna sinnaminekuga (muide istusin autos) jõudsid varbad juba valgeks minna. Pmst pidavat selline asi olema nii, et ravimeid on, aga mitte selliseid, mis täielikult välja raviks. Olevat vaid selline ravi, et ravimite ajal on asi korras, aga kui ravimite võtmine lõpetada, siis on Raynaud jälle tagasi. Võeti vereproove, 28.ndal lähen uuesti tagasi- ei tea veel, mida tehakse või öeldakse.

Kas keegi on sellest täielikult vabanenud?
Palun lisage oma vanus ka, tahaks teada, kas minuvanuseid ka sellise probleemiga siin on.


Signe (18)
 
reumahaige 21. detsember 2010, kl 17.40
Mul tulemas juba 7. op. Lülisambaop, probleem osaliselt kaasasündinud, osaliselt juba ka reuma poolt kahjustatud. Kriitilises seisus on ka puusaliigesed.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!