Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Reumaatiline sidekoe haigus
 
Heltz 25. detsember 2010, kl 23.07
Olen 19, käisin kunagi uuringutel, sis pandi mulle diagnoosiks midagi sellist, et süsteemne sidekoe haigus- ja oli ka täpsustamata. Olin u 14, kui see jama pihta hakkas. Sain plaquenil´i võtsin seda mingi 2 aastat. Mille põhjal mulle see määrati, oli see, et mingid ANA-d olid positiivsed ja sete oli kõrge(midagi 30-ga vist). Tookord ma ei mäleta, et oleksin liigesvaevusi kurtnud, kuid reumanäitajad olid kõrged (nati üle 600). Kui olin plaquenili mingine 2 aastat võtnud, sis muutusid kõik asjad. Liigesed läksid maruvalusaks, ma ei saanud enam ilma valuvaigistiteta kõndida(olin u 16!) arst määras selle jaoks dicklofenaki, võtsin seda iga päev. See aga keeras mul mao ära, tuli refluxia, hapet tuli kurku jne......sis pidin seda rohtudega ravima, millel olid oma kõrvalmõjud.......Ütleme nii, et suht sitt seis oli - mul sai kõikidest rohtudest nii siiber ja jätsin need ära. Selline sant seis kestis oma pool aastat, siis märkasin, et asjad lähevad paremuse poole. (Arst lasi allkirja anda, et ma ravist keeldun). Edasi hakasin ise uurima, kuidas saax tervislikumalt elada ja toituda jne.....Käisin sanatooriumis (uusalgus.ee), tegin Tallinnas Levini testi(OÜ Role vist)...põhiline asi, mis oli täielik muutus, oli see, et pidin oma menüüst TÄIELIKULT välja jätma kõik piimatooted, ka pastöriseeritud. Tegin seda ja liigesed normaliseerusid. Ainuke asi, mis jäi, oli see, et nad raksusid vahel natuke ja talviti vahel väheke andis tunda - aga see oli nii vähe, et seda mai pand tähelegi. Elasin täisväärtuslikku elu jälle, ilma valude ja asjadeta. Siis langesin selles suhtes jälle tagasi, et hakkasin piimaooteid sööma. Tasapisi hakkas väsimus tulema ja liigesed läksid valusamaks. Ma ei teinud sellest välja, mõtlesin, et küll üle läheb. Nüüd, novembris jäin viirushaigusse, kuna oli kiire aeg, sis tuiskasin haigenagi ringi ja käisin eksamit tegemas jne.....haigus muudkui venis, kuni ükshommik ärkasin üles niiviisi, et kõik liigesed olid ÜLIVALUSAD, toetada üldse ei saanud, asju tõsta jne....pidin ennast poolsurnuks ehmatama. Läksin perearstile, ta kirjutas antibiootikume, võtsin need ära, liigesed jäid endiselt valusaks, natukene tuli leevendust. Tegin ka vereproovi, sete oli 81. HULL väsimus oli. Sain eriarsti vastuvõtule, pandi haiglasse uuringutele. Hetkel ka veel sees. Tahtsid mulle juba poole uuringute peal plaquenili anda....ma keeldusin võtmast, kuna see keerab asja hullemax.....Ma võin öelda seda, et mul on oma plaan, kuidas ma kavatsen ennast ravida. Siiani, kui ma ei ole kiusatusse langenud(söökidega eelkõige) on see mõjunud väga hästi, ma tunnen seda. Haiglas ma tahan lihtsalt teada saada diagnoosi.
Paar asja, mis mulle mõjuvad:
- piimatoodete söömisel väsimus süveneb tugevalt ning liigesed muutuvad valusateks(ei avaldu paari päevaga, u nädalaga) liigesed oleksind justkui hellad
- magusa söömisel(kui korraga söön u pool tahvlit tavalist sokolaadi vm magusat) on mõju tunda samal päeval, mul eelkõige põlvedes, käimisel muutuvad valusaks, ilma magusata ei ole kunagi muutund
Mida ma teha kavatsen ja juba osaliselt teen: minna üle valdavas osas toortoidule, menüüst välja jätta piim, vältida kunstlikke aineid, valget jahu, magusat(mett jm looduslikku söön)
Olen kuulnud, et kes toortoitu söövad, nendel kaovad kõik haigused ära. Muidugi on ülioluline koostada hea dieet, et kõik vajalikud ained kätte saada.
Pärast haigust hakkasin toidulisandeid võtma ning teisiti sööma(ei söönd piima ja magusat). Konsulteerisin Annely Sootsiga(soovitas, mida võtta, et haigusest kiiremini taastuks), tulemus oli vapustav, 2 nädalat ja sete oli langenud 70-ni(enne 81). Tundsin ennast juba palju paremini, liigesed olid harva valusad. Muidugi muutsin juba oma toitumist. Tean, et inimesed on väga kriitilised siukse alternatiivi suhtes, kuid mina seda usun ja mulle see mõjub. Ma ei kavatse hakata võtma rohtusid.
Kui haiglast välja saan, kavatsen proovida toortoitu. ( paikesetoit.ee - näide). Ning muidugi võtan lisandeid. Tegin Annely juures ka proovi, mis näitab, millest mul organismis puudu on.......ja peab tunnistama, et see test pani täppi....esimeseks asjaks ütles, et mul psüühika korrast ära.......suuuuuuur stress......mai julgend seda tunnistada, kuid nii see oli jah....muid asju sain ka teada. Kodukas, kus mina abi saan: vianaturale.ee

Nii...palju juttu tuli....kuid mai kavatse alla anda. Mina ei taha olla rohtude ori. pigem olen katsejänku. Ise katsetan enda peal, ise kuulan oma keha.
Eks vaatab, mis saab...tulevik on natuke hirmutav, kuid samas ka väga põnev.
 
to Heltz 26. detsember 2010, kl 17.49
tutvu ka veregrupipõhise toitumisega, mina olen seda järgides saanud lahti RAst
arvan et sul on 0 grupp, see ei talunud piima
 
reumahaige 26. detsember 2010, kl 18.32
Heltz,

Heh, mullegi pandi algul selline diagnoos ja muidugi kohe plaquenil peale ilma süvenemata põhjalikumalt. Vaatasin, et asi ei muutu, paistetused ka ei kao ja midagi on mäda ja viskasin need rohud prükkarisse ja otsisin mujalt abi. Nüüd on kallid rohud, mis enam-vähem hoiavad haigust aeglasema kuluga, aga ravida seda ei õnnestu. Vahepeal paistetusi polnud jupp aega, nüüd aga jälle. Valud on kogu aeg, aga nüüd paar aastat nii, et enam elada ka ei suuda. Jube kui mõni liiges on nii paistes, et tuleb teha eritellimusel riided ja liikuda ei saa. Olen rohtude ori 10a ja reuma on väga äge ja aktiivne.
 
mina 28. jaanuar 2012, kl 16.43
kaaskannatajad kuidas teil läheb
 
Heltz 28. jaanuar 2012, kl 18.18
Tere taas!

Soovin Telie kõigepealt päikest päevadesse, ükskõik, milline on kellegi olukord.
Ma ei ole ammu seda foorumit külastanud ning huvitav oli endagi lugu lugeda, mis ma siia 2010 aasta lõpul kirjutasin ;)
Minu seisukorrast niipalju, et ma ei võta endiselt ühtegi ravimit - uurin endiselt aktiivselt alternatiivseid võimalusi, õpin tundma keha funktsioone ning seda, kuidas organism ennast ise tervendab ning kuidas mina saan sellele veel juurde aidata. Olen aru saanud haiguse PÕHJUSEST! Ja MIKS see tekkis (miks on tekkinud antikehad veres jne). Sealt on võimalik minna edasi ju selle juurde, et see põhjus aegamisi kõrvaldada...tundub ju loogiline? Olen käinud erinevatel koolitustel, seminaridel, professoreid kuulamas, raamatuid lugenud..:) See on huvitav teema - meie kehas toimuvad väga väga huvitavad protsessid:)
Aga minu tervislikust seisundist: ega ma terve veel ei ole, aga väga ei kurda ka. Ainus asi, mis vahel häirib, on väsimus. Liigesed ei valuta, paistes ei ole, käimisel ja liikumisel valu ei tee. Vere-analüüsidest niipalju, et sete tasapisi langeb. Eelmise aasta 81 pealt praeguseks 34-le. Reumafaktor on küll kõrge (natuke üle 400), kuid liigesed häda ei tee. Usun, et aja jooksul lähevad mul kõik proovid korda ning saan haigusest PRIIKS. Tundub utopistlik? Arsti seisukohast jah - see on ju ravimatu haigus. Mina aga usun, et see nii läheb! Selle nimel ma ju pingutan! :)
 
ka valutaja 28. jaanuar 2012, kl 19.28
oskate öelda, kuidas analüüsilehel on reumafaktor tähistatud või välja kirjutatud?
 
Heltz 29. jaanuar 2012, kl 11.39
RF
fs-RF
või välja kirjutatud "reumatoidfaktor"
Seda peab eraldi arsti käest küsima, kui vereproovi teha, üldvereproovis seda ei tehta.
 
to Heltz 29. jaanuar 2012, kl 15.19
olen kuulnud et homeopaatiast saab ka abi, kas seda ravivõimalust pole proovinud?
 
Heltz 29. jaanuar 2012, kl 20.01
Olen uurinud ka selle kohta, proovinud ei ole ja arvan, et ei proovi ka. See ei tundu mulle kõige õigema variandina.
 
ka valutaja 30. jaanuar 2012, kl 12.35
Tänan vastuse eest, nüüd vaatan, et analüüsi tulemuste lehel polegi sellist rida. Ja perearst rõõmsalt vastas mulle, et reuma kohapealt kõik korras! Mul aga hullud liigesevalud, kust siis abi saada? Dicl. enam võtta ei suuda.
 
Elle 30. jaanuar 2012, kl 13.33
viimasele,
RF-st ei pea reumaarstid suurt midagi, see võib olla nii ja naa. Mine artriidi varase avastamise kabinetti, enne võta saatekiri perearstilt. Jrk-da pane kohe.
Tallinnas asub Magdaleenas, Tartus on ka, aga asukohta ei tea.
 
Anomeer 04. mai 2014, kl 19.33
Ma olen viimase aasta-kahega muutunud täiesti pööraseks "hüpohondrikuks" ning neti kaudu põhjuste otsijaks.
Alustades algusest:
Minu nõrk koht on elu aeg olnud liigesed. Lapsena oli iga kuu vähemalt jalg või käsi välja väänatud. Lõpuks ema ka vihastas ja põrutas, et mida ma teesklen. Välja väänamine on endiselt teema. Mõnikord piisab näiteks tänava äärekivilt või bussist välja astumisest ja ongi pahkluu nihestatud. Vahel isegi ei tea, kuidas mingile liigesele liiga on tehtud. 20-dates eluaastates hakkasid põlved häda tegema. Krudisevad ja krigisevad ning iga kevad, kui on kõige järsemad ilmamuutused, teevad põlved põrguvalu.
Kogu elu on mu kehal olnud sinikad. Piisab kui näiteks sügada natuke tugevamalt, kohe jääb sinikas. Enamasti aga ma ei teagi, miks mõni neist tekkinud on.
Eelmine aasta aga sai korralikku tralli müstilise nahahaigusega. Paarist sügelevast punnist sai kogu keha kattev lööve. Käed olid lausa põletikus. Miski ei aidanud ja perearst oli nõutu. Lõpuks siiski selgus, et tegu lihheniga. Raviga kadus ca 4 kuu jooksul ära. Mälestuseks on palju arme punnidest.
Ning see aasta tüütasin jälle arsti. Mul oli pidevalt väike palavik, meeletu väsimus, tatiklomp kurgus jne. Sai proovitud 100-t imevigurit ja ei midagi. Perearst lõpuks vihastas.
Praegu puhastan kolm korda päevas kurku sinna kogunevast sitkest tatist, sülg vahutab nagu marutõbisel, silmad on väsinud ja kuivad. Kui juhtun silmi hõõruma siis see toob kaasa veel hullema saepurutunde silmas ja tükk aega ei saa normaalseks. Õhtul aga on silmad nii kuivad, et normaalsest nägemisest ei saa juttugi olla.
Jube abitu tunne on. Järjest suurem osa ajast kulub kõikvõimalikele loputamistele, niisutamistele, määrimisele jne jne.
Ka olen ma vaatamata mai kuule see "veidrik", kes ikka käib ringi mütsis ja kinnastega. Mõnikord on sõrmed aga ikkagi nii külmunud, et näiteks kirjutamiseks pean neid tükk aega mudima ja hõõruma, et pastakas peos püsiks.
Ma olen nii tüdinenud, et minu "haiglane tähelepanuvajadus" mulle nii palju jama tekitab
 
sirje 16. juuni 2014, kl 20.59
Lp. Anomeer
Loe eelnevad postitused läbi,siis võib ilmneda,et silmade probleem seostub reumaga.
 
wanda kala 17. juuni 2014, kl 19.40
Anomeer, kuidas on võimalik et arstid seda ei tea aga mina kui suvaline google kasutaja, kes oma müstilistele vaevustele on lahendust otsinud, võin sulle enamvähem kindla diagnoosi ära panna?? Sjögreni sündroomist keegi on sulle kunagi rääkinud midagi? Testinud? http://en.wikipedia.org/wiki/Sj%C3%B6gren's_syndrome

(Ehlers-Danlos on teine mida võid googeldada, teeb liigesed liiga liikuvateks, nö, käivad pesest välja pidevalt. Ma siiski kahtlen kas see on see)
 
wanda kala 17. juuni 2014, kl 19.46
Lisaksin veel et Heltzi näpunäited on väga head, ma usun ka et palju keerulisi ja nö "ravimatuid" haigusi saab tegelikult ravida läbi teadliku toitumise. Inimesed kes aastaid kannatavad ja tablette neelavad võiksid ju ometi rohkem katsetada, jäta välja kõik ja ma toonitan kõik piimatooted 3-4 nädalaks (kaseiini talumatus annab väga palju liigesevaevusi), siis kui tulemust pole-kõik nisutooted (gluteen!!!), väga huvitavat lugemist on saadaval gluteeni kohta, kuidas selle ärajätmisel on jagu saadaud luupusest, multiple sklerosisest jt haigustest. Niiet jah-katsetage! Mitte midagi ei ole kaotada, ainult võita.
 
Süsteemsed 03. jaanuar 2016, kl 23.10
Küll väga vana teema, aga nüüd FB s ka grupp, kus süsteemsete sidekoehaigustega inimesed saavad vestelda ja kogemusi jagada
https://www.facebook.com/S%C3%BCsteemsed-sidekoehaigused-Eestis-1020455291346474/?fref=ts

Olete oodatud!
 
Vit-mineraali kompleks 04. jaanuar 2016, kl 04.30
liisu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> on olemas selline liigesetoit gelenk nahrung,viist
> eist aastat tagasi kasutas seda mu 85-ne aastane e
> ma ja konksus sõrmad hakkasid niipalju liikuma et
> sai veel sokki kududa,oli müügil draamateatri vast
> as apteegis
> ja üleüldse hakkab kõik peale mõtlem
> isest,kui ikka on omaks võetud et enam lihtsalt ei
> parane siis nii ka on


Soovitatav sportlastele, kellel suur füüsiline koormus. Eriti soovitatav mägisuusatajatele, tennisistidele, erinevatel spordialadel, mis hõlmavad hüppeid, ja kus on palju survet liigestele:
http://fitshop.fitness.ee/specialproducts/0/readmore/99/Gelenk-nahrung/

*

http://www.amazon.de/Gelenk-Nahrung-Hyaluron-Orthoexpert-Tabletten/dp/B00EIHG11S

Koostis:
Glükoosamiin (koorikloomad); Maltodekstriin; Kollageen (veise), kondroitiinsulfaat; Eraldamine agent: mikrokristalne tselluloos; Vitamiin C; kaltsiumkarbonaat; Vitamiin E; bioflavonoids; Olivenpolyphenol pulber; Tsink gluconate; Hüaluroonhape naatrium; Glaseerainena: Hyaluronpropylmethylcellulose; Hüdroksüülpropüültselluloos; Release agents: rasvhapped, ränidioksiidist, magneesiumstearaat, keskmise ahelaga triglütseriidid, värvained: titaandioksiid, raudoksiidide; Niatsiin, karotenoidide segudest; seleenipärmi; Kaltsium D-pantotenaat; Mangaansulfaati; Riboflaviin (vitamiin B2); Vitamiin B6; Tiamiin (vitamiin B1); Vitamiin A; Vask (II) sulfaat; Foolhape; Biotiin; Naatrium; Vitamiin D; Vitamiin B12. (Guugli tõlge).

Artriidist juba kahjustatud sõrmeluid see sirgeks ei aja.
 
Lugemist 04. jaanuar 2016, kl 04.44
http://www.reumaliit.ee/reumakiri
Saab ajakirja lugeda ja midu teavet.
'
Enamlevinud luu- ja liigesehaigused
http://tallinnareumauhendus.ee/enimlevinud-haigused/

Harva esinevad haigused
http://tallinnareumauhendus.ee/enimlevinud-haigused/harva-esinevad-haigused/
 
mi 07. jaanuar 2016, kl 20.44
https://www.facebook.com/groups/405623962978749/
 
nii 07. jaanuar 2016, kl 21.51
mis sa jahud, sellist aadressi pole olemas ju!
 
ka 13. jaanuar 2016, kl 09.27
pole jah...kuigi ma leidsin fb- otsingust (süsteemsed sidekoehaigused eestis)...aga liituda ei saa.
 
nii 13. jaanuar 2016, kl 10.06
miks? mina proovin kah!
 
nii 13. jaanuar 2016, kl 10.09
...ja polegi sellist gruppi ju! keegi, kes nutikam, võiks ju luua.mina kahjuks ei oska...küll oleks liikmeid ka, kes kogemusi vahetaks.
 
n27 05. veebruar 2016, kl 12.43
Tere!
Kas siin foorumis leidub ka Luupuse põdejaid kes jagaks oma kogemusi? Mis rohtusid tarvitate?
Millised vaevused? Millised uuringud? Millised on teie ägenemis perioodid?
Ja kõik muu selle haigusega seonduv!
Sain selle diagnoosi üsna hiljuti ja tahaksin kuulda teiste kogemusi selle haigusega!

Jagage palun kogemusi!
 
nii 05. veebruar 2016, kl 13.06
ise ei põe luupust, üks hea tuttav põeb. ja juba paarkümmend aastat.raviks vist medrool , valuvaigistid ja veel midagi....tuttav juba üle keskea, haigus tuvastati enne neljakümnendaid eluaastaid.seda tean kah, et väga hea luupusearst on doktor Otsa Ida-Tallinna keskhaiglast.
 
Ka vist Sjörgen 30. detsember 2018, kl 16.52
Tean, et juba vana teema, aga kuidas teil Sjörgen pihta hakkas? Mul on varvastes Raynaud aga tundub, et Sjörgen tõstab ka pead, sest öösiti on tekkinud suukuivus. Vanasti seda polnud aga nüüd on suu liivkuiv ja ärkan üles, et vett juua. Nii igal ööl juba kuid. Ja pole vahet palju ma päeva jooksul vett olen tarbinud.
 
Iti 03. november 2019, kl 08.00
Hei! Selline haigus, mis põhjustab vslusid põlvedes, küünarliigestes, labakätes js labajalgades on oöemas: Fabry tõbi. Diagnoosi Eestis sellele ei saa, sest ravi maksab aastas 200 000 eurot ja peab saama elu lõpuni. Ensüümasendusravi. Kogemused omast käest. Tugevad valud. Midagi ei leita.
 
Iti 03. november 2019, kl 10.37
Loe Fabry tõvest!
 
Iti 03. november 2019, kl 10.38
Kui valud. Kuid proovid midagi ei näita, loe Fabry tõvest!
 
Iti 03. november 2019, kl 11.29
Kroonilise väsimuse sündroom sarnaneb kirjelduse pookest ka Fabry tõvele!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!