Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
mida teha põlvega
 
hädine 07. märts 2010, kl 11.08
Minu nõu on otsas ja arstid pole ka aidanud. Põlved on kulunud, kuid mitte väga hullusti, kannatab elada küll ja opini on veel aastaid. Probleem on ühe põlvega, mis valutab pidevalt öösiti, st siis, kui on horisontaalasendis. Mida teie olete teinud, et põlvevalu väheneks? Huvitaks just loodusravi ja rahvameditsiini võtted. Tablette (glükosamiin ja diklofenak) söön niigi, aga aitavad vähe.
 
Vanka 07. märts 2010, kl 11.21
Ilmselt on sul ka lihased pinges, sellest aitab vabaneda venitamine ja füsioteraapilised harjutused.
 
to Vanka 07. märts 2010, kl 11.37
Kusjuures ei ole pinges. On ülekaal ja praegu ei tee mingit trenni, kuna on niigi valud.
 
sinitihane 07. märts 2010, kl 11.42
siis tuleb hakata kaalujälgijaks kõigep. ja siis sealt edasi trennima;) edu
 
hädine 07. märts 2010, kl 12.12
Oot,mis te tahate öelda, et mu põlvede kulumise ja valu põhjus on ülekaal ja see, et ma praegi trenni ei tee.
Teemaalgatuses küsisin loodusravi ja rahvameditsiini võtteid.
 
kkk 07. märts 2010, kl 12.26
Tuleb aeg-ajalt ikka ja jälle süüa lomakondist keedetud puljongit- suppi ja samuti ka sülti. Süüa kummikommi.Jah, just kummikomme, neid on ka ilma säilitusainetete ja toiduvärvide tehtud. Hommikuti võib kallite rohtude asemeel võtta teelusikaga Zelatiini.
Õõseks siduda banaanikoored põlve ümber, Sisemine koor naha vastu. Kapsaleht siduda ööseks ümber põlve.Kpsalehte võiks enne natuke pehmemaks tampida. Talvised kapsalehed on kõvad.
Hea oleks ka rattasõit- koju muretseda see trenazöör- jalgratas. Vähemalt pool tundi iga päev vändata.
 
hädine 07. märts 2010, kl 12.41
Aitäh KKK! Kapsalehte olen proovinud, aga hakkas rohkem valutama või vähemalt tundus nii ja võtsin varsti maha. Sülti ja kummikomme olen tihti söönud, sest maitseb, aga sellesse hästi ei usu, sest glükosamiini annused on niigi päris korralikud - 3 kapslit ning juba aastaid kasutan, edukalt, sest soojal ajal ei ole nii hull.
Aga talv, jah, ei teagi, mis sel ajal teha.
 
nojah 07. märts 2010, kl 15.22
Loomulikult on su ülekaal üheks põhjuseks, miks su põlved valutavad. Su vaene põlv peab ju kogu selle massi all liigutama ja ta võimetel on ka piirid. Langeta oma kaalu ja tee trenni (ujumine näiteks on väga hea), liikumatult vedelemine teeb asja vaid hullemaks.
 
to nojah 07. märts 2010, kl 15.57
Ma saan aru, et sul head nõu ei ole, kas kas siis on mõtet üldse üritada nõu anda. Küsimus on valus ja valu puhul see praegu ei aita, kui ma maha võtan, mis on ikkagi pikemaajalisem protsess. Spordiga sama lugu, kui haige jäse on praegu põletikus, siis sellega hetkel ei spordi.
 
põlveproteese ootav 40 naine 07. märts 2010, kl 16.08
sellest haiguse algusest on möödas minul juba 15 aastat.Vana ja kogenud kala sellel alal.Kõigepealt kontrolli oma kehakaalu iga liigne kilo koormab sinu liigest.Öised liigesevalud on sellest et jalg on päevaläbi koormuse all olnud ja kui nyyd puhkeasendisse jääb hakkabki liiges valutama st.on pingelangus su jalal.Pane padi ööseks põlveõndlasse see natuke leevendab.Olen proovinud sadu sorte salve öiste valude pärast kuid asjata,ainuke mis leevendab on olnud jaapani piparmyndi õli.Yhesõnaga kylmad salvid ja õlid.Mitte sellised mis ajavad kuumaks aga just kylmaks.Valuvaigistitest niipalju et aitas hoopiski imede ime hoopis paratsetamool,Aga siiski lase enda põlvele laparoskoopiline opp teha nad võtavad vee välja mis paratamult tekib haige liigese vahele ja kui on tekkinud nn.mygarikud liigesele võtavad ka need maha.See opp aitab ainult korraks oleneb sellest kui vana sa oled.Minul aitas paariks kuuks.Kahjuks on mul mõlema põlveliigese artroos.Nyydseks olen juba invaliidistunud oma jalgadega ja see on paratamatus.Enam ei aita muud kui proteesid ,millede järjekorras ma olen.Kordan veel et kehakaal mängib siin väga suurt rolli.Ma ei tea kui vana sa oled aga tarvita ka ohtralt glykosamiini see taastab mingil määral kõhresid.Ujumine ja jalgratas on priima tegevus artroosile.Edu sulle.
 
nojah 07. märts 2010, kl 16.21
Ma andsin sulle väga konkreetset nõu - võta kaalust alla ja hakka liigutama. Sa ei peagi basseini ringe ujuma minema, mine sulista lihtsalt, võta oma põlvelt koormus maha, lõdvesta lihaseid. Mitte keegi ei saa sult üleöö seda valu ära võtta (valuvaigistitega lühiajaliselt jah, aga see ei kaota reaalselt valu), aga sa saad ise väga palju teha, et seda vähendada. Homme sa ei näegi tulemust, kui täna ujuma lähed, aga paari nädala pärast võib sul juba tunduvalt parem olla.


Või võid naistekas hädaldada ja kõiki soovitusi maha teha, oma valik.
 
siis kui 07. märts 2010, kl 16.21
raha jätkub võiks proovida gelenk nahrunki,keegi siis kommentaariumis ütles et gelenk fit veel parem,no ise pole proovinud,kuid minu 85 aastasel emal pani see gelenkkonksus sõrmed liikuma
sain Pärnu mnt apteegist Draamateatri vastast
 
teemaalgatajale 07. märts 2010, kl 16.28
Minu ämm oli vana inimene ja tal pidevalt valutasid põlved.Tean, et ta tegi oma põlvedele äädika kompresse s.t. muidugi veega pooleks.See oli ainuke vahend, mis teda aitas nende valude puhul, rohtudest rääkimata.
 
nojah 07. märts 2010, kl 16.58
Ma lisaksin oma jutule veel seda, et ma saan tegelikult aru, et sul on valus ja sellises olukorras on raske igasuguseid nõuandeid kuulda võtta (olen selle ise läbi elanud), aga sa pead proovima, sest iseenesest ei muutu miski. Kui mu põlv paar aastat tagasi väga tugeva trauma sai (olin peaaegu kuu aega sisuliselt liikumatult voodis, sest ma ei saanud jalga absoluutselt liigutada ega jalale toetuda, isegi vetsu minekuks vajasin abi) saatsin ma ka pikalt kõik, kes soovitasid, et tuleb liigutama hakata. Kuid see tõesti aitas. Põrgulikult valus oli, vahel annab tunda siiani, kuid järjepideva trenni ja koormuse tõstmisega olen saanud nii kaugele, et käin iga päev pikalt jalutamas, soojemate ilmadega tegelen kergelt jooksmisega ja põlv annab tunda vaid siis, kui konkreetselt pahasti astun ja ta jälle viga saab. Trauma ja järk-järgult tekkinud häda on küll kaks erinevat asja, aga valu on valu ja põlvevalude korral on üks parimaid abivahendeid justnimelt liikuvuse säilitamine, lihastoonuse hoidmine ja samas lõdvestumine, selle kõige jaoks on ujumine ideaalne. Proovi vähemalt, enne kui alla annad.
 
hädine 07. märts 2010, kl 17.21
viimane asi, mida soovin, on kaastunne, sest esiteks on minu häda nii tavaline ja paljudel esinev, kuigi algas tasapisi juba siis, kui täisealiseks sain (nüüd olen keskeas) ja teiseks, see ju ei aita sugugi, samas kasutajanimi oli mul muidugi valesti valitud ;)
palusin teie nõu, kuna arstidelt ma nõu ja abi ei ole saanud, aga asi pole ka veel nii hull, et ainult nende uste taga kerjata
tänan kõiki, kes nõu püüdsid anda!
 
minu lahendus 07. märts 2010, kl 18.28
Glükosamiin ja diclofenac --nii perearst kirjutas mullegi.
Valu ei lakanud, eriti öösiti ja magu sai haigeks valuvaigistitega.

Sain ühte teistmoodi ravimi väljastpoolt Eestit - Full Motion - ka see sisaldab glükosamiini aga veel palju muudki, võttis valu ja kasvatab kulunud kohti.
Mul pole enam valusid.
Ei kavatse lasta opereerida.
 
B.. 07. märts 2010, kl 18.38
Porgandimahl koos teelusikatäie õliga. Kord päevas.
Väga pikalt (mitte üle kuu aja) mitte tarbida!
 
B.. 07. märts 2010, kl 18.38
Porgandimahl koos teelusikatäie õliga. Kord päevas.
Väga pikalt (mitte üle kuu aja) mitte tarbida!

Kaaniravi võid ka proovida!
 
ka hädas 07. märts 2010, kl 18.48
pane ööseks kapsalehad pölvedele ja seo salliga kinni.... mull teeb paremaks
 
Kiiksuke 07. märts 2010, kl 19.05
Mina soovitan enda kogemustest kaaniravi, mis päästis mind operatsioonist ja valust. Aga nagu iga teine loodusravi, vajab ka kaaniravi kannatlikkust, 1-2 seansiga tuleb vaid leevendus, paranemiseks on vaja olenevalt haiguse raskusest 2-3 kuud ravi. Ainuüksi kaaniravist ehk ei piisa,parim on ikkagi kompleksravi, kus ühitatud lisaks kaaniravile ka raviteed-mähised, toitumine ja liikumine.
 
minu põlv 07. märts 2010, kl 19.25
Kui põlv paistes, siis mitte mingit trenni!
 
minu lahendus 07. märts 2010, kl 20.12

lisan:

Full Motion pole ainult mind aidanud, nüüdseks meid juba mitu.
 
küsiks 07. märts 2010, kl 21.55
kui pikk peab see periood olema, kui opile saab. minu põlv hakkas valutama umbes 4 kuud tagasi, kaks kuud tean , et mul on põlveliigese artroos. otseselt pidevat valu pole, aga tuimad tükid on küll all. nüüd ka teine põlv. hommikud ja õhtud kodus on ikka jubedad, aga kui olen pidevas liikumises, siis pole eriti häda midagi. aga ei tohi kunagi unustada oma põlvi, siis koperdan igas ukseaugus või trepiastmetel. pikk istumine on ka vastunäidustatud, siis on ikka tükk tööd, et liikuma saada. söön bioglükosamiini, aga valuvaigistitest olen loobunud, sest need ei tee midagi paremaks. ka see paljukiidetud bioglükosamiin
 
hobene 07. märts 2010, kl 22.04
minu ema põlvevalu leevendab veidikenegi Tallinna hipodroomilt ostetud hobusesalv.
 
huvitav 07. märts 2010, kl 22.08
mis valemiga suudavad kaanid taastada kulunud kõhre? Kardan, et see sul ajutine kergendushetk.
 
B.. 08. märts 2010, kl 09.09
To huvitav.. eks võta raamat ja loe. Nad võivad sind päästa isegi liigese vahetuse opist!
 
põlveproteese ootav 40 naine 08. märts 2010, kl 20.49
tollele küsiks autorile.Kysisid et kui pikk see periood peab olema et opile saada??see on täiesti individuaalne.Mine olen kannatanud 15 aastat valusid kuna mul on mõlemad põlved siis natsa kirjeldan oma olukorda.Mul algasid samuti kõigepealt öiste valudega see on algstaadium.Nyydseks on nii et aastaid pole enam kykitada saanud jalad on pulksirged st,jäigastunud.Kõndida saan ainult kuni 300 meetrit.Jalad käivad sissepoole ja kõnnin "kõikudes"Valu ei ole mitte ainult enam põlvedes vaid ka säärtel ja kintsudel need on lihase valud mis on veel hullemad kui luu valud.Vahetevahel lihased lausa tõmblevad jne.Tänu valesti käimisele on ka juba selgroog viga saanud jne jne.
 
ei saa aru 08. märts 2010, kl 21.08
ei saa aru, sinust, ega astidest. 40 aastane inimene, see ju täis töö jõus. Kas siis tõesti poleks juba varem saanud opile kui asi niiii hull on???
Kui juba 15 aastat põlved haiged, siis millal operatsioonist hakati rääkima?
Miks siis juba varem järjekorda ei pandud?
Ära saa valesti aru,ei süüdista Sind, vaid mõtlen kas arstid poleks saanud ennetada seda nii hullu seisu?
 
põlveproteese ootav 40 naine 08. märts 2010, kl 22.29
asi oli ilmselt ka minu laiskuses asju ajada ja ikka hirm ka opi ees.Ajasin kuidagimoodi oma asjad ära valutavate põlvedega ju siis valulävi on suur.Aga nyydseks enam mitte.Harjusin kogunisti sellega ära et elukvaliteet oli väga madal,see juba rohkem psyhholoogiline asi.Olen ilmselt iseennast rohkem armastama hakanud,et võtsin asja käsile ega seda oppi arstid sulle ise kandikul pakkuma tule.Nyyd siis lõpuks viimases staadiumis tuli mõistus pähe endast lausa hale pole ju nii vana ka .Tahaks veel teisele ringilegi veel minna ,kuna olen ammu,ammu lahutatud.aga santi taha ju keegi.
 
Küsin 09. märts 2010, kl 00.27
Kust te seda Full Motioni ostate?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!