Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kuidas aknest lahti saada
 
õnnetu 18. märts 2010, kl 22.21
Tere,

Loeksin heameelega teiste soovitusi, kuidas aknest lahti saada. Olen aknega juba võidelnud kuskil üle 15 aasta. Olen juba tõsiselt lootust kaotamas.
Ära on proovitud Belara, Jeanine, Yarina, Yasminelle rasestusvastased tabletid- naha olukord paranes minimaalselt, alati kaasnesid migreenihood.
Keemilise koorimise kuur- rahakott kahanes, tulemust ei olnudki.
Differin kreem- ainult nahk kestendas.
Elsa Hjeronymuse kuur- mitte mingit tulemust.
Erinevad apteegis müüdavad vahendid- mitte mingit abi.
Erinevad kreemid nagu E.Lauderi Idealist, salongikosmeetika Sebovalis.
Mikrolihvimine, lämmastikravi- mitte mingit märgatavat abi.
Käidud nii endrokrinoloogi, kui ka 5 erineva nahaarsti juures.
Viimane nahaarst(erakas) keeldus Roaccutane välja kirjutamast, kuna tema arvates minu nahk pole nii halvas seisus, et keemiaga ennast mürgitada. Mandlid ka ära lõigatud.
Akne tekib põhiliselt põskedele, kõrvade juurde, lõuale ja lõua alla. Vinnid on sügaval, põletikulised ja valusad.
Toitumine on korras- st. ei söö eriti magusat, kartulit, rämpstoitu jne.

Oleksin väga tänulik, kui keegi oskaks midagigi soovitada, sest tõesti ei tea enam muud lahendust kui menopaus.

Tänan
 
to õnnetu 18. märts 2010, kl 22.33


Kui tõesti soovid, siis palun jäta kontakt.
 
g 18. märts 2010, kl 23.26
Ma pole küll autor, aga oleksin ka huvitatud, kui teegemist pole loomulikult mingi võrkturundusega.
 
? 19. märts 2010, kl 00.09
Dermoroller ....kas Eestis tehakse seda protseduuri ?
 
? 19. märts 2010, kl 00.25
http://www.ilutare.ee/kosmeetik.html
 
õnnetu 19. märts 2010, kl 08.48
Jätan meili
 
D. 19. märts 2010, kl 09.16
piilu siinsamas allapoole kosmeetiku foorumisse. seal ka palju infot.

mul endal on eluaeg akne olnud ja olin juba käega löönud, et minu nahk eales päris puhtaks ei saa. paar kuud tagasi aga vahetasin kogu näohoolduse loodusliku vastu. hakkasin näole kasutama puhast õli (riitsinusõli, sisse segasin lavendli eeterlikku õli). ja paari kuuga olen saanud olulise muudatuse, nahk on palju tervem ja punne enam ei tule. vahetasin välja ka meigi mineraalmeigi vastu. ühesõnaga, tsekka kosmeetiku alafoorumisse.
 
üks vanem teema 19. märts 2010, kl 10.22
Toon teile ühe vanema teemaarenduse,ehk aitab ka teile.


Autor: pettunud ja vihane
Aeg: 10-14-09 13:55

Olen rasket aknet põdenud nüüd kokku 6 aastat. Käinud olen selle aja jooksul umbes kümne erineva nahaarsti juures, nii tavapolikliinikus kui erakliinikus. Olen ravimite peale kulutanud tuhandeid kroone, proovinud läbi kõik ravimid, nii sees-kui välispidised. Roaccutanet sõin nagu debiilik nii, et maost hakkas verd tulema ja mõtlesin, et suren valu kätte ära. JA MITTE ÜKSKI ARST ei ole mulle suutnud öelda, MIKS mul akne on, millest ja miks ta ravile ei allu. Kõik teevad suured silmad ja ütlevad, et oioi, paha paha, proovime ikka veel seda ja toda rvimit, kolm aastat tagasi ei aidanud, äkki nüüd imeväel aitab. Nüüd siis sattusin kokku ühe inimesega, kes on meditsiini õppinud, aga ei tööta arstina, lihtsalt rääkisin temaga sellest, et mul on krooniline tupeseen olnud tiineka-east saati ja tema siis ütles, et nojah, sul on ju akne ka sellest. Mina muidugi ei saanud aru, et mis mõttes sellest akne on? Nüüd siis olen internetis palju otsimistööd teinud ja otseloomulikult ongi akne seenega seotud. KURADI KURAT, mul on magu selle mürgi ja s*ta Roaccutane pärast rikutud, näonahk on omadega p**** ja seda ei saa enam ilmselt iialgi korda (tänu kuivatavatele aknekreemidele on tekkinud ka dermatiit ja näonahk on nii õhuke ja õrn, et kui kogemata küünega riivan, jään alles suur lilla arm), tohutu hulk raha on läinud, rääkimata närvidest, ma olen praktiliselt sotsiaalfoobik, sest ma jälestan enda nägu ja ei suuda enam kodust välja minna teades, et näen välja nagu värdjas, kaks aastat tagasi üritasin isegi enesetappu. Oleks no kurat ÜKSKI arst midagi maininud, küsinud, proove teinud, mida iganes. Ausõna, muutugu ma kivikujuks kui ma veel kunagi ühtegi tavameditsiini-arsti usaldan ja nende kätesse oma tervise anna. Mitte iialgi ei tõsta ma oma jalga ühegi polikliiniku uksest sisse, Eestis vähemalt kindlasti mitte. FAKKKKK!!!
 
akn 19. märts 2010, kl 11.10
Võib proovida valgusravi sinise 415nm + punase 660nm valgusega. See tapab aknet põhjustavad bakterid. Eriti hea, et ei kahjusta nahka ega mürgita organismi tugeva keemiaga. On väga soodsa hinnaga kui kodus ise teha. Paranemine ka väga hea. (75-85%) http://www.laser-therapie.nl/ee/lt.nsf/4003b80d305fd68ec1256fc400383c00/ab7e920a67c281e7c125714e0072396e/$FILE/Study%20Beauty%20Skin%20Dr.%20Chu.pdf
 
aknake 19. märts 2010, kl 11.32
Ärge jookske mingite kosmeetikute vahet!Akne puhul ei ole siin süüdi näonahk,vaid nagu öeldaks, veri on halb.Need mädapunne tekitavad bakterid on inimesel veres,nende vohamist tuleb piirata.Nendeks bakteriteks võivad ka olla alakeha probleemid. Laser on kohalik ravi ja ei ravi teie organismi täielikult.
 
akn 19. märts 2010, kl 11.49
See muidugi väga õige, et ravida tuleks komplekselt. Saab parema tulemuse ja kiiremini. Organismi tasakaal paigast ära ja organism nõrk kui bakterid saavad vohada. Aga ka vale naha hooldus mis rikub naha loomuliku kaitsevõime bakteritele.
 
õnnetu 19. märts 2010, kl 13.32
Alumise koha pealt nii palju, et avastati polutsütilised munasarjad. Seene ja muid probleeme avastatud pole
 
JJ 19. märts 2010, kl 13.45
Alati ei ole süüdi bakterid.
Mõningatel juhtudel on viga meigi- ja näohooldusvahendites; näohooldusrežiimis.
Võib ka olla mõni muu tervislik häda, mida omakorda mõjutab toitumine. Näiteks aetakse tihtipeale segi aknet ja keratoosi (nn kananahk, valgepeadele sarnanev kühmuline nahk - esineb käsivarte tagumisel küljel, reitel, ka näol). Keratoosi omakorda võimendab ja koldeid muudab põletikuliseks gluteen.
 
keegi 19. märts 2010, kl 14.16
Mina sain abi ainult Roccutanest, tegin läbi selle mürgikuuri 6 kuud ja ei kahetse. Mingeid kõrvalmõjusid ei olnud, v.a. ainult naha kuivus ja kasutasin päikesekaitsekreemi ja päikest näole ei lasknud. Kasutasin niisutavaid kreeme (kindlasti apteegi sarjadest, Eucerin näiteks ja Avene) ja kõik oli Ok. Kui organism kannatab, võiks proovida, sest kaotada ju pole midagi, kui nii kaua nahaprobleemid olnud, aga võita ilus puhas näonahk.
 
A. 19. märts 2010, kl 14.29
Selline kreem nagu Nixoderm, siiani kõigil tuttavatel aidanud, kes kasutanud on. Tulemused on juba paari päevaga näha. Kindlasti tasuks ära proovida.
Lihtne ja tõhus!
KUi huvi rohkem, siis meili teel küsida lisainfot.
 
g 19. märts 2010, kl 14.51
No mul küll see Nixoderm ei aidanud, just tegi hullemaks.
 
Lu 19. märts 2010, kl 15.09
Mind aitas sportimisega alustamine. Regulaarsed aeroobsed trennid, mis panevad higistama, on olnud minu jaoks parim ravim. Ilmselt tuleb mürk naha kaudu välja:)
 
Ülla-ülla 19. märts 2010, kl 16.36
Algav psoriaas oli see, mis viis mult viimased punnid - nii et vihma käest räästa alla, irw.

Kõik akned ei ole kohustuslikult seotud tupeseenega, eriti poisslaste puhul. Minu poisslaps on proovinud erinevaid rohtusid, kuni jõudis taimeteedeni ja rooibos võttis ta vistrikest lagedaks. Ta jõi seda ka iga päev ja mõju ilmnes umbes pooleteise või kahe kuu pärast. Rooibos on esindatud iga suurema teefirma toodete hulgas, tavaliselt erinevate lisanditega ja mõni variant on igas suuremas supermarketis olemas. Mulle ta maitseb ja minu pojale kah, aga eks tuleb proovida, millise lisandiga kõige rohkem meeldib (paljas rooibos ehk mõne firma pakil ka redbush on vähe maitsetu).
 
hemm 19. märts 2010, kl 16.47
Määrimine siin ei aita suurt. Asi saab alguse seest. Hormoonid on paigast ära. Aknet tekitavad maakeeli meeshormoonid.
 
BB 19. märts 2010, kl 16.48
Toores hapukapsas iga päev, väike ports ära süüa. Mul mõjub nahale hästi.
 
HM 19. märts 2010, kl 18.18
Mina kannatasin ligi 10a. Uuriti, puuriti, keegi yhtegi viga ei leidnud, kasutasin koige kallemaid kreeme jne. Muutus tuli siis , kui oma mottemaailma muutsin ja hakkasin pihta saama, kust kohast koik probleemid tulevad.

Lisaks muutsin toitumist tervislikumast ning Loitsukellerist maksapuhastustee kuur (3 kuud).

Kokku paranemine ehk aasta. Aga, nyyd, vanuses 33 on super-ilus nahk!

Koik algab sisemistest probleemidest, nyyd saan väga hästi aru..

Edu!
 
HM.ile 19. märts 2010, kl 20.58
ole hea seleta oma mõttemaailma blokeeringud lahti. olen väga huviline kuulama. kust su probleemid tulid?
 
Vasilissa Varbavahe 19. märts 2010, kl 23.01
13 aastat selle probleemiga elu. Kosmeetikast olen võõrdunud juba ammu, see tegi vaid hullemaks. Mingil hetkel loobusin aknega võitlemast, ei suutnud enam oma raha ja aega põletada...

Pool aastat tagasi otsustasin oma elus uue lehe keerata, mu "vaim" nõudis seda juba pikalt (lihtsalt.. mitte akne pärast).
Samm sammult korrigeerisin oma mõtlemist. Puhastasin end vaimselt saastast ja kõigest negatiivsest. Ka õppisin end "välja lülitama". Õppisin korralikult hingama. Hakkasin regulaarselt end liigutama (mitte jõusaal, lihtsalt tiba jalgratast, päevas tunnike kiirkõndi(parim, naudid loodust ja liigud), joogatamist jms. rahulikumat). Järk järgult vahetasin välja tavasuhkru toidus fruktoosi vastu (nüüd ei tarbi pea üldse) ja valge jahu tooted jätsin ära 100%, kohe. KÕIK E-ained VÄLISTASIN (loen silte hoolega, sest palju on etiketil ka varjatud kujul kirjas).
Nüüdseks olen asendanud suurema osa päevasest toidust värskete juur- ja puuviljade ning marjade büreedega (ise saumikseriga purustan ühtlaseks kreemiks, katsetan iga päev erinevaid kooslusi- nii ei tüüta ära), olen õppinud juba aru saama, mis omavahel sobib ja mis mitte. Regulaarselt tarbin ainult hapendatud piima produkte (nagu maitsestamata kohupiim... "lisanditeta" juust(mõõdukalt), keefir jne.)- ise maitsestan vastavalt soovile, et vältida tavalist suhkrut ja keemiat. Väga palju tarbin köögivilju, mida aurutan ja kõrvale söön näiteks kala, krevette, kana. Sea liha ei söö üldse! Alguses ülitiba loomaliha(veise), nüüd ei tunne enam vajadust. Absoluutselt ei puutu näit. praetud jms.kraami.
Võib ju arvata, et toidulaud jääb siis nigelaks- ei jää, tekib isetegemisrõõm ja hiljem su maitsmismeel muutub palju teravamaks, selgemaks ja "tavaline" toit tundub lausa ebameeldiv.
Ja mis on peamine... MA JOON PALJU, seda ma oma eelnevas elus ei teinud kohe üldse, sest vee sissse punnimine ajas mind tihti öökima- sinna see jäi. Nüüd aga, panen valmis 3x päevas 0,5L pudeliga vee, kuhu pigistan natu sidrunit, et oleks kerge mekk juures- nii joon päevas 1,5L puhast vett(sidruniga) + siis veel 3-4 (300ml klaas) klaasi ise pressitud mahla- ei näi enam üle jõu käivat.. nüüd on see vaid hea harjumus :)
Põhireegel on see, et söön niipalju kui võimalik täiesti töötlemata toitu.. või siis minimaalselt (toorest kala või kana ju ei näri) :). liigun ja joon palju... simpel!
Ja lisaks mainin, et tarbin ka IGA päev 2 küüslauguküünt- see ongi minu "ravim". Ei maksa karta arvamust, et "haisen"- alguses see nii ongi, aga alaliselt tarbides see kaob, eks sidrunivesi teeb ka vist oma töö. Või harjuvad ümber olevad inimesed selle haisuga ära? :D
Mu pika jutu mõte oli siis- tuttavaid, kes pole mind näinud paar aastat, on öelnud, et olen vinnidest välja kasvanud (varem nad ikka naljatasid, et mul on hilispuberteet :), mõnel see siis kliimaksini..:D). Aga tõde on mujal...
Ka lapse isa oli meeldivalt üllatunud...
Ja nüüd olen ka ise märkama hakanud, et on jah puhas... muidugi on nägu ja dekoltee (ka käevarred ja jalad) veel pisut armilised (minu akne ei piirdunud vaid näoga, kuigi nad polnud enamjaolt hiigelsuured plärakad, aga sügavad ja lademetes..), kuid ei ühtki punni enam ja naha punetus on ka tunduvalt vähenenud.
Ja mida näitasid mu viimased kaks vereproovi.. mul jäi endalgi suu ammuli! Parimad mu elus :)
Ah jaa, mul on elu aeg probleeme aeglase seedimisega olnud- ka see mure on kadunud.
õnnetu, mul oli ka diagnoositud polütsüstilised munasarjad.
Jutt sai tõeliselt pikk, aga äkki kellelegi abiks. Nõuab ehk algul enesepiitsutamist, aga kui vaim on ette valmistatud ja mõtted "korrastatud", siis on see üsna lihtne ja aina lihtsamaks läheb...
 
õnnetu 20. märts 2010, kl 02.14
ok- ma olen viimased 5 aastat sporti teinud vähemalt 3 x nädalas. Nii et ainuke variant oleks spordist loobuda :)
 
Vasilissa Varbavahe 20. märts 2010, kl 11.36
Minule näiteks ei sobinud liiga intensiivne sport- kõik on suhteline ja oleneb...
Tundub, et sa oled oma pähe võtnud mõtte, et rääkigu mis tahavad, mina teen kõik nagunii õieti ja muuta pole midagi.
Sel juhul ei saa aidata Sind keegi, ka mitte kõige parimad tohtrid!
Sarkasm siin ei aita kahjuks.

Usu, KÕIK SIISKI ALGAB MÕTLEMISEST!
 
tuleb meest tarvitada 20. märts 2010, kl 13.36
AKNE VASTU AITAB REGULAARNE SUGULINE VAHEKORD, AITAS MIND JA ON KA PALJUSID MU TUTTAVAID AIDANUD.
 
maike 20. märts 2010, kl 14.23
oi kuidas ma olen Vasilissaga 100% nõus ja ise u sama kogenud ja läbi teinud. Vanust 33. Aknet pole olnud, aga mõni aasta tagasi kimbutas kõhupuhitus, gaasid, hormoonid sassis, hirmsad tujud, isu x-asjade järele (sinihallitusjuust, viinamarjad, lihalihaliha), vedelikupeetus, kehakaalu tõus. Avastati rauapuudus, kilpnääre oli korras. Nüüdseks on see kõik ajalugu, olen elustiili ja toitumist muutnud, vähem stressi, kodus on väike, aga aktiivne koer, palju liikumist ja palju rohkem elurõõmu:).
ja veel - minu arvates eelneb elustiili muutmisele vaimne töö oma mõtete ja sisemise tasakaaluga, mõtelmise muutmine. see ei juhtu üleöö, vaid tuleb harjutada.
 
HM 20. märts 2010, kl 20.59
Akne ilmnes esimest korda, kui koolis pedagoogidega nii tylli läksin, et paberid välja votsin ja keskooli viimase klassi teises koolis sooritasin. Juba siis möllas mul sisemuses, pidev rahulolematus, tahtmine saada, omada, vihkasin oma perekonda.

Aasta pärast kaotasin ema ja jäin venna hooldajaks. Akne ainult ägenes. Edasi elasin ainult raha nimel, unustades enda ja venna. Koik keerles raha ymber. Loomulikult, oli vaja kuidagi hakkama saada (tol ajal ei olnud just kerge kellegi abita), lähedasi rohkem mul ei ole. Kuid see pidev muretsemine, voitlus, 'mis teised kyll arvavad', jne.. lein (2 aastat vist nutsin igal ohtul), ainult syvendasid aknet.

Viis aastat hiljem oli elu justkui jonkus (ja raha palju), kuid vennaga eemaldunud, tal tekkis palju probleeme, mina syydistasin ennast. Hakkasin ka ema surmas end syydistama ja yleyldse, pidev RAHULOLEMATUS!!!

Läks veel mitemeid aastaid, 4 erinevat maad elukohaks, erinevad suhted (mis kunagi ei kestnud), tööd, ärid.. :).

Kuni lopuks kohale joudis..

Joudis kohale pärast mitut kuud Aasias, umbes 20 raamatut ja tutvusi inimestega, kes vaimusest, hingeelust ja puhastamisest mulle rääkisid.

Algul tundus tobe, pärast huvitav ja tahtmine katsetada, lopuks saabus nii öelda selgus. :)

Elu ei ole veel päris lill, aga sinnapoole!

Sedasi.
 
Vanaaknekas 21. märts 2010, kl 14.52
õik eelnev jutt on jama, akne vastu AITAB ainukt Ruoccutane,
las arst kirjutab sulle välja. Karta pole vaja, midagi hullu ei juhtunud, olen pärast seda ka terve lapse sünnitanud ja akne unustanud.
Kõik kreemid- määrded ainult natuke leevendavad põletikku aga uued punnid tulevad jälle.
 
köhh 21. märts 2010, kl 15.59
mul tekkitas roaccutane igatahes terviseprobleeme - juuksed hakkasid langema ja nahk kergesti marrastuma. kasu sellest pooleks aastaks, pärast seda akne tagasi.

olen nõus, et stress mõjutab naha olukorda, ent seda saab leevendada spordi ja mediteerimisega. ja ainult stressi vältimisega aknest lahti ei saa.

pärast ebaõnnestunud roaccutane'i (pakuti ka võimalust teist ja vajadusel ka kolmandat korda kuuri teha) muutsin ka toitumist: nisujahu on minu puhul see, mis suuri valusaid tsüste tekitab. piimatooted jätavad ka paljud välja, aga minule nahale ei mõju. võtan veel tsinki ja omega-kolm kapsleid. nägu on korras.

aknest aitavad lahti saada erinevad asjad: ranged dieedid (pärmseenevastu, paleo, gi-jälgimine, toortoitumine), toidulisandid-vitamiinid (mõnel nt seedimine nii korrast ära, et osad mineraalained ei imendu), maksa puhstavad teed jms, aga ühest reeglit küll teha ei saa, sest kõik on ju erinevad. http://www.acne.org foorum on ideaalne koht, kust uurimist-puurimist alustada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!