Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kuidas aknest lahti saada
 
nuuja 21. märts 2010, kl 16.25
mina 31 ja alates 14 eluaastast akne kyysis. avastati ka polütsüstilised munasarjad. neid ravides (diane jne oli nahk parem) aga neid ei söö ju ka elu aeg kui tahad last ka saada. uute ravimitega nahk jälle jama tagasi.
aga olen 10 a määrinud sibicorti ja see on ainus asi mis hoiab naha kontrolli all.
tean, et seda ei tohi nii pikalt kasutada (iga õhtu) aga see tõesti ei lase hulludel punnidel tekkida ja kui mingi kyhm hakkabki tekkima, siis see kohe leevendab seda.
mille vastu ma selle julgeks vahetada, ei tea, pigem riskin, et vanas eas ei ole nii aktraktiivne tänu selle kasutamisele, aga noorena tahaks ikka julgeda nina õue pista, sest peitekreemid ka ei aita kõike peita ....
toidu jms katsetused kõik läbi tehtud, aga kui on pco, siis ei anna toitumine mingit muudatust. see ikka hormoonides kinni.
 
jhjhk 21. märts 2010, kl 22.08
Olin kaua hädas aknega ja ei teagi, mis lõplikult aitas. Kasutasin ka beebipille ja minu nahale nad aitasid. Mulle endale tundus, et suur osa naha paranemisel oli selles, et lõpetasin näo pesemise seebiga. Kasutasin ainult apteegist ostetud näopiima ja näovett ja seda ka mitte igal õhtul, muidu kosmeetikat üldse mitte. Nahk paranes nagu iseenesest, kui ta rahule jätsin. Ka elu muutus sellel ajal rahulikumaks ja rõõmsamaks. Peaaegu lahti sain vistrikest, kui ma olin umbes 27.
 
sm 05. juuni 2011, kl 09.46
kas mingist vereloovutusest võib kasu olla?
 
liizu 50 07. juuli 2011, kl 09.45
kui miskit ei aita,siis olen biodroga puudrit paksult peale pand
 
Vedelpeptiidid 08. juuli 2011, kl 21.59
On võimalik saada abi vedelpeptiididest. Samas olemas kreemid vedelpeptiididega. Toode on Euroopass alles 3-ndat kuud. Kirjutage, kes on huvitatud.
 
elekas 17. november 2011, kl 17.54
hey,olen 13,mul oli vahepeal tõsiseid probleeme oma näonahaga,sugulane sooitas BP5-te,ta aitas tõsiselt hästi,kuigi kuivatas ka nahka,aga tulemus oli super!
seda saab apteegist ilm retseptita,see on akne ravim;)
 
mis 18. november 2011, kl 16.38
nahal see su hinges,eksole
 
Jube asi on akne ( miks see on olemas ) 01. jaanuar 2012, kl 01.02
Ma tean seda et akne tuleb puberteedist :S
Võibolla see ongi p6hjuseks .
Mul arst ytles et doallakk aitab teise ma ei v6i kasutada liiga noor :S

( imelik kysimus ) kas naistel on ka see nahahaigus
Arst ytles et ainult meestel ( poistel )
( Tean et ta L*L )

mind aidas see vahepeal kui iga päev pesin nägu ja aurutasin vahepeal l2ks hullemaks :S
 
leiad 09. jaanuar 2012, kl 09.57
aega oma hinge korrastamiseks, siis kaob ka akne. nii lihtne see ongi
 
furunkel gürsale 10. jaanuar 2012, kl 10.26
aastatepikkune stress ja sissesurutud ärritus ( arvata end rahulikuks ja tegelikult sees keerab-käärib).

nii katab akne kogu näo, keha ja punnitab igemetest välja.
nahk on hinge peegel. leia aega oma hinge harimiseks.
ka rasvate rippuvate karvade pesemiseks, küünealuste puhtaksrookimine ei tee paha ja mädaneva heeringahaisu peletamine veega tuleb kasuks.
teiste pealtkuulamine, haiglane uudishimu ja selle ümberrääkimine mida kuuled ei aita.
vihase hüperaktiivsusega, miitingute ja loosungitega akne vastu ei saa.
 
ns 20. märts 2012, kl 11.53
http://www.eeva.ee/client/forum/forum.asp?wa_id=3000&wa_site_id=1
 
ökopräänik 20. märts 2012, kl 15.59
mitme aastane pikk jutt siin koos

ravimitest ägeda akne puhul aitab ainulr Roccutan
kui see ka ei aita, siis ei aita miski
kõik muud KALLID (ja kallid nemad on) salvidpuudridmöksid on raharaiskamine

*************************

viimaselt lingilt loen ja imestan:

"Igal inimesel on organismis Candida bakter, mida toidavad suhkrud ja pärmist valmistatud tooted. Candida ongi akne põhjustaja, sest teda toidetakse pidevalt magusaga, saiakestega jm tööstuslikult töödeldud toiduga. Kui Candida saab suhkrut, siis ta hakkab vohama ja tekitab aknet"

************
vanal heal ajal (siis kui muru rohleisem jne) ei teatud mingitest Candidadest, Roccutanidest ega suppersalvidest midagi

ei teatud sellist haigustki nagu Akne
olid lihtsalt pisvinnid ja kogu lugu
ei mingeid supperdiagnoose
öeldi lihtsalt, et veri on halb

mina sain oma junnidest lahti vanavanaema õpetuste järele

iga päev sõin küüslauku ja pärmi
pärmipulk segati suhkruga ja läks vedelaks
siis iga natukese aja tagant jälle teelusikas seda sisse
küüslaugu küüned panin aga leivale ja läks

aega võttis aga asja sai
arstid imestasid ennast siniseks, kuidas minu vereanalüüside tulemused muudkui imekombel aina paremaks läksid
 
Tere talv! 12. märts 2013, kl 04.47
Mis sa viimane kirjutaja oled idioot või? Küüslauk on hea jah, pärm aga selle vastand.. Candida ongi kulla inimene PÄRMSEEN! Mingil juhul ärge sööge paljast pärmi kui aknega probleeme. Samuti ärge sööge pärmist tehtud saiakesi ja muud taolist crappi.. Kui kimbutab tupeseen, tuleks tarbida igapäevaselt küüslauku.
 
Loreen 07. aprill 2018, kl 14.27
kuule! mul on üks hea soovitus akne vastu võitlemisel, ma ei tea kas see kõlab jaburalt või mitte aga mind see aitas, mul on viimasel ajal lauba peal kohutav akne, kuna rasedusvastased pillid ega akne kreemid ei aitanud siis lihtsalt nalja pärast proovisin sellist asja et panin vatipadjakese peale tavalist apteegis müüdavat antiseptikut ja siis asetasin selle antiseptikuga immutatud vatipadja enda lauba peale ja hõõrusin seda alguses ja siis jätsin natukeseks ajaks selle lapi peale, paistetus läks juba päris kiiresti väiksemaks, kuna pidin õhtuks välja minema siis panin aknele ikka meigi peale(ma tean see on halb) igatahes ärkasin järgmisel hommikul üles ja ennäe imet! akne tõmbas täiega tagasi, mingit paistetust enam pole ja ei valuta ka ja ei ole enam eriti punane, super meetod minu arust!
 
Tean 17. oktoober 2019, kl 11.51
Kallikesed, ma tegin kõike seda mida tavalised meie kinnimakstud arstid soovitanud on: differin jt antibiotsid mis retsilt kuivatavad naha nii ära, et tekib uusi punne juurde.
Üks kord oli nii, et mu sugulane, kellel oli ka akne läks kalli era nahaarsti juurde ja see arst ütles talle, et kasutaks seda seepi: https://www.selver.ee/majapidamisseep-flora-185-g (vaata linki). No ma mõtlesin, et miks mitte, niikuinii juba lootus kadunud. Mul oli raske akne ja sellega pestes nägu nii hommikul kui õhtul ja peale pesemist võib ka aloe vera geeliga nägu määrida (biomarketist soovitan osta puhta sisaldusega)siis poole aasta pärast oli nägu puhas. Tuleb ka meelde jätta seda, et pigistada ei tohi. Las seep taastab näo mikrofloora ise!!! Hiljem võib pesta nägu juba profülaktika mõttes ainult õhtul ja saatke kaugele need Garnierid jms pasad, mis tekitavad vaid aknet juurde. Ma soovin teile head paranemist!
 
akne 31. juuli 2021, kl 21.34
tere,
ma olen poiss kellel on väga raske akne. ma olen tähele pannud, et väga hästi aitab suitsusaun. mul on selg ja nägu punne täis ja, kui ma suitsusaunas käin siis selg on peaaegu sile ja näos on ka kõik punnid tagasi tõmmanud. muidugi ei kaota see punne ära aga neid on palju vähem näha(u 50% vähem näha)
see on üks kõige töötavamaid asju mida ma tean. punnid kaovad u poole päeva pärast peale sauna ja mõju kestab u 1 nädal kuni 2 nädalat.
ma hetkel võtan Roaccutanet ja suitsusaun mõjus enne, kui ma neid võtma hakkasin ja praegu kui ma neid võtan.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!