Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Kilpnäärme alatalitlus ja kehakaal?
 
muarust 16. detsember 2011, kl 23.33
Inimestel on igasugu talitushäireid, aga kõige hullem on ikkagi see, kui terve elu elad vaid oma kilosid arvestades ja ringi vahtides teiste pekki arvustades.

Mis elu see on? Pole ei rõõmu ega mingitki vaba minutit, pea tühjust täis ja hirm paar grammi juurde võtta, lööb silme ees mustaks.

Oi, kuidas ma ei kannata sellist suhtumist ja tõesti, kahju on ka, sest see on haiguslik.Selleks sündida, et vaid kaalu jõllitada ??? , kas selleks üldse tasus sündimisevaeva ette võtta?!
 
elu on lill 17. detsember 2011, kl 11.12
eks igaühel peab elus mingi eesmärk olema, milleni püüelda:)
mõnel on selleks eesmärgiks seatud kehakaal. tihti juhtub, et eesmärk kipub kättesaamatuks jääma või on hoopis vastupidi- täidetud.
esimesel juhul siis üritatakse oma süütunnet leevendada, osutades neile, kel kehakaal pisut kõrgem, et vaadake, milline ta küll välja näeb! salamisi lootes, et siis tema kogukust ei märgata:DD

kel aga eesmärk täidetud, see peab end iidoliks, keda teisedki eeskujuks peaks võtma! ega ta siis ometi ilmaaegu vaeva ei näinud end näljutades:DD
 
sipsik 01. märts 2012, kl 16.13
Lugesin siin neid kommentaare ja tekkis endalgi tahtmine sõna sekka öelda..päris paljud väidavad siin et kaalutõusus ja ülekaalulisuses ei saa seda haigust süüdistada,siis mina vaidlen vastu..nimelt aasta oli siis vist 2008 varakevad,sel ajal kaalusin 172 cm juures 66 kg,leian et ideaalne vorm,kuid vastu suve mul lihtsalt kaal hakkas tõusma,kuigi söön koguaeg normaalselt ja tervislikult ja ka suvi oli liikumise suhtes VÄGA aktiivne..septembri alguseks kaalusin vist 83 kg seega võtsin mingi kolme kuuga peaaegu 20 kg juurde.Ei saanud ise aru mis toimub käisin ka perearstil kes tegi analyyse aga ei midagi,see et tegu oli kilpnäärmega selgus alles hiljem,miskit mul viga polnud ja asi jäi sinna paika..järgmine aasta varasuvel 2009 läksin jälle arsti juurde siis ma vist kaalusin hmm pea 90 kg.. nõudsin vereanalyyse ,kahtlustasin juba et olen rase,et kuidas nii saab..siis aga arst hakkas mu analüüse uuesti ülevaatama ja teatas,et teil oli kilpnäärme proov noh see tsh juba 2008aastal 43,et kas te ei käinud kuskil uuringutel aga kus mina tean kuhugile uuringutele minna kui keegi pole mulle midagi öelnud..õnneks suvel sain siis need tabletid peale millest siin foorumis ka juttu,kaal jäi küll pidama aga alla pole mul õnnestunud võtta,ehk on see tingitud ka sellest suurest kaalutõusust ja suurest depresioonist mis mind koguaeg saatis..kui keegi teab mingit head nippi kuidas alla saada võiks seda ka minuga jagada
 
Greete 01. märts 2012, kl 17.31
mina räägin siis ka oma loo: 2011 alguses käisin kilpnäärme opil ja mul lõigati ära pool kilpnäärmest, sest tegu oli ületalitluse ja sõlmega. Kirurg ütles, et praegu olete veel noor (olen 48):)ja ühe poole puudumine ei mõjuta kilpnäärme tööd, kuid vananedes ei suuda 1 pool enam kahe eest töötada ja tuleb alatalitlus ja siis tuleb tablette sööma hakata. Paar kuud pärast oppi oli TSH normis,7 kuu pärast oli näit pisut juba üle normi ja nüüd 12 kuu pärast saan ka varsti vastuse teada, kuid arvan, et on veel rohkem üle normi. Kogu selle aasta jooksul olen teadlikult vähem ja tervislikumalt sööma hakanud (N:loobusin nisutoodetest) ja olen püsinud ka heas kaalus - 170 cm ja 66 kg. Arvan, et kui oleksin niimoodi söönud, kui enne oppi, siis oleksin ka 90 kg kaalunud. Kogu jutu mõte on siiski toidu koguses ja kalorluses, usun, et sellega saab "mängida"
 
küsin 07. aprill 2012, kl 08.43
Kas on võimalik alatalitlust ilma tablettideta kontrolli all hoida? Siit nagu ei selgunud, mida sööma- jooma peaks.
 
võilill 07. aprill 2012, kl 09.28
tahaks kah paar sõna sekka öelda.eelkõige seda,et kellel probleeme pole,ärgu siin kaagutagu ega nalja visaku,tehku seda kusagil mujal,(mõned eelpool olevad kommentaarid andsid põhjuse nii öelda)nüüd teema juurde:kilpnäärme alatalitlus tekitab väsimustunnet,depressiooni,on põhjuseks südame-veresoonkonna haigustele-ühesõnaga-hormoonhäire.võtan tablette juba üle 10 aasta-kaalutõusu pole täheldanud,ja kui näiteks ei võta tablette,või pole tabletikogus piisav,kohe on eriti õhtuti vappekülm,halb enesetunne.soovitan soojalt el.türoksiini süüa,sest isegi dr.Tiik ütles,et need on kahjutud,sest tasakaalustavad organismi enese tegemata tööd.nii,et ärge kartke,sööge,sööge,kui ei söö,siis ilmselt tänu alatalitlusele hakkategi juurde võtma.
 
küsin 07. aprill 2012, kl 13.34
Perearst tablette välja ei kirjuta, endokrinoloogile sain aja alles juuliks- oi kuidas mulle see süsteem meeldib, kuhugi ju kiiret pole. Aga ei tahaks nagu selleks ajaks vaalaks ka muutuda.
 
võilill 07. aprill 2012, kl 21.46
mine tasulisse vastuvõttu,mis asub tallinnas diabeedikeskuses,visiit maksab 30 euri,saad kohe ette.
 
küsin 08. aprill 2012, kl 22.41
30 euri on liiga palju minu jaoks:( Peab juulini ootama.
 
võilill 09. aprill 2012, kl 07.47
muide,muretsed asjata,nii lühikese aja jooksul ei juhtu ka midagi hullu,ole kindel!enesetunne ehk on veits halb(vappekülm,närvilisus,)aga ei muud midagi,niiet oota rahulikult,ära muretse!!
 
elu on lill 09. aprill 2012, kl 11.43
toit mõjutab alatalitust küll.
näiteks toores kapsas, porgand pärsivad kilpnäärme tööd.
ehk saad raamatukogust mõne toitumisalase raamatu laenutada?
ma olen internetist pisteliselt lugenud, mida ei soovitata alatalituse puhul süüa, kuid rohkem ei mäleta.
 
küsin 09. aprill 2012, kl 17.44
Tänud vastajatele :)
 
marfa 14. aprill 2012, kl 23.45
No täpselt sama lugu nagu Sipsikul - kolme -nelja kuuga lajatas 20 kilo selga. Arst üritas küll esialgu midagi toitumisest ja liikumisest rääkida, aga sai vist ise ka suht kohe aru, et toitumisharjumused (viimased 30 aastat samad) ja liikumisharjumused (13 000 sammu päevas) ikka seda tulemust sellise kiirusega ei tekita - lisaks olin juba enne kaevelnud jäsemete suremist ja vappekülma. Vaatas mu juukseid korra (tuhmid nagu takud) ja saatis vereproovi. Ning seal ta oligi - alatalitus kogu aus ja hiilguses. Peale ravi alustamist kaal vähemalt ei tõuse enam. Aga ei lange ka - võimle treeningsaalis palju tahad ja toitu ainult õhust ja armastusest kui soovid. Stressata selle kaalu pärast enam ei viitsi, aga mingile tavakaalujälgimise loogikale sellel juhul kehakaal ka ei allu. Üritan lihtsalt lihaseid järele treenida, et jaksaks seda tonnaaži rõõmsamalt ringi vedada. 2 ämbrit vett pidevalt kaasas kanda ei ole lihtne... Kujutan ette,et see on juba ise omaette treening :D
 
mag 15. aprill 2012, kl 15.44
Mul jälle nii, et enne tablettide võtmist olin normkaalus ja tablettide võtmisega tuli juurde ca. 10 kilo. Nüüd olen proovinu alla võtta, aga no ei lähe kuidagi. Jätsin siis vahepeal tabletid ära, kaal hakkas kohe langema. Samas tekkis siis jälle mõnus mäluhäire ja ligi hakkas hiilima masendus...
Valik missugune: kas suur kaal või deprekas, kumba ma tahaks:)
 
küsin 17. aprill 2012, kl 18.01
Kas vappekülma all peate silmas, et külm on kuskil naha ja kontide vahel või külma koos vappumisega?
Õhtuks on veresooned silmnähtavalt punnis- see tuleb ka kilpnäärmest või?
Kohati ei mäleta. Täielik tühik tekib. Normaalne või?
 
võilill 17. aprill 2012, kl 21.53
tead,see on kummaline tunne küll,pool sind nagu külmavärinates,pool mitte!näiteks-ühel jalal külmavärinad,ülejäänud kehal võib mitte olla,ja ,palun,alatalitlejad,võtke rohtu tõsiselt-algul pole hullu(kui ei võta)hiljem kahetsete-omad kogemused!!need on ju odavad ja suhtsüütud tablakad-asendavad ainult organismi tegemata tööd.ja kaalu juurde ei tule!kui tuleb,otsige põhjust mujalt!
 
ohakas 18. aprill 2012, kl 12.45
alatalitus on see, mis kaalu juurde tekitab, mitte alatalitusevastu võtav l-tyroksin.
alatalitus tähendab, et organism hakkab aeglasemalt tööle.
seetõttu tuleks ka toitumist piirata. igaühel kaal ei tõuse, kuigi minul näiteks hakkas tõusma. eluaeg olen palju söönud ja kaal on olnud korras. nüüd aga sain õigel ajal jaole, mitu kilo on küll juurede tulnud, kuid alla need ei lähe, kuigi üritan rohkem liikuda. nüüd püüan jälgida, et vähemalt juurde ei tuleks.
svetlooosee 17. jaanuar 2023, kl 10.48
Kaalu alandavad tabletid - https://tonzes.com/slimest.htm Kokku kaotasin ma 12 kg ja see võttis mul vähem kui kolm kuud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!