Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
Fibromüalgia
 
mm 19. mai 2010, kl 17.18
Tere!

Kellel olnud fibromüalgia ja kuidas ravisite seda, kaua kestis see haigus?
 
reumahaige 19. mai 2010, kl 20.44
See on lihasvalu puudutav diagnoos. Selle puhul on vereanalüüsid korras. Kui sul aga valutavad liigesed, siis ma arvan, et sa käid Magdaleenas ja siis pole ime, et sul selline diagnoos.

Kas valutavad lihased või liigesed? Kui liigesed, siis võin oma pea pakule panna ja öelda, et see pole fibromüalgia.
 
seesu 19. mai 2010, kl 20.53
Nujah! Tunnen sulle kaasa ja teretulemast meie hulka. Kahjuks jääb see haigus sinuga surmani. http://www.inimene.ee/index.php?disease=f&sisu=disease&did=637, olen seda haigust põdenud 20a. Haigus süveneb! Vöökohal on mul kõvad vutimuna suurused moodustised, mis on väga valulikud, samuti lihastes. Kõõluseotsad on paistes ja väga valulikud. Valude vastu võtan juba iga päev Arcoxia 120mg
http://www.reumaliit.ee/docs/reumaABC_04.pdf
http://www.tiitilves.ee/lihastevalud/index.html
http://naistekas.delfi.ee/foorum/search.php?f=10&search=Fibrom%C3%BCalgia&match=1&date=0&fldsubject=1&fldbody=1
Lugemist kui palju!
Väga hea valuvaigisti on ka Xefo Rapid, kaks aastat võtsin, aga nüüd juba kangemad ja väga kallid!
 
miili 19. mai 2010, kl 22.22
Sümptomid ehk avaldumine

Fibromüalgia avaldub eelkõige valuna. “Valu on igal pool”, on laialivalguv, peamiselt kaela- ja nimmesegmentide piirkonnas, sealhulgas õla- ja vaagnavöötmes, rinnakorvi ülaosas, küünarnuki- ja põlvepiirkonnas ning kätel.
Valulikes piirkondades võib vajutamise leida sümmeetrilisi terava valu punkte. Sümptomid on tugevamad hommikul ja suurenevad väsides, ülemäärasel pingutusel, psüühilise stressi puhul või külmetamisel. Hommikune liigeste-lihaste jäikustunne võib kesta 1-2 tundi.
Fibromüalgiat põdevatel inimestel on uni pinnapealne. Sageli kurdetakse unehäirete ja ärkamisjärgsete valude ja väsimuse üle.
Vahel on probleemiks halb meeleolu, mäluhäired, sage urineerimine, kõhuvalu, ärritatud soole sündroom ja Raynaud sündroom.
on see alles haigus
 
aime 20. mai 2010, kl 07.26
imelik haigus jah,mida ei ole korralikult ka uuritud ja põhjus on teadmata,aga ma soovitan sellisel juhul teha ka toksoplasmoosi analüüsi ja veel mõne rakus elava eluka analüüsi
 
tibu 20. mai 2010, kl 09.18
Olen selle tõvega üle 15 aasta, ravi talle pole olemas. Sümptomeid saab leevendada rahuliku võimlemisega ja elustiili muutusega, rohkem puhkust ja vähem rabelemist :-) Valust isegi hullem on pideva magamatusega kaasnev hämu ja väsimus, mille tõttu töövõime langeb päris tublisti.
Viimase aja uudis valude vähendamisel on antidepressant Cymbalta, kahjuks mulle see rohi ei sobinud.

Fibromüalgiaga kaasneb väga sageli kroonilise väsimuse sümptoom.

Soovitan raamatud "Fibromyalgia for Dummies", seal väga põhjalikult kõik lahti räägitud.
 
autor 20. mai 2010, kl 12.37
Mina samuti ei tarvita AD, aga mulle arst kirjutas välja ühe teise rohu.Magdaleenas olen käinud jah.
Kas keegi julgeb jagad aoma msn aadresse, et suhelda sel teemal?
Tibu ja teised, kui vanad Te olete?

Aime, aga kus ma saaksin sellise analüüsi teha ja mis see annab mulle?
hiljuti just sai võetud kõik vereproovid.väga hästi mudiugi ma kõikke ei taipa ka nendes analüüsides.
 
tibu 20. mai 2010, kl 12.48
olen 47, msn-i ei kasuta.
Mingeid muid rohte on mulle ka kirjutatud (nimesid ei mäleta), kuid kuna ükski neist fibromüalgiat tegelikult ei RAVI, siis hoidun võimalusel rohtuseid söömast. Unerohtu ainult tarbin, sedagi minimaalses koguses.

Kunagi oli siin foorumis Holmed-i nimeline tohter, ta nüüdseks kahjuks siitilmast lahkunud. Tal olid fibromüalgia kohta omad seisukohad ja soovitused:

http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?f=10&i=172613&t=172009
 
autor 20. mai 2010, kl 12.58
Aga millist unerohtu näiteks tarvitad?
Ma tean, et ma võtan Amitriptylini
 
tibu 20. mai 2010, kl 13.06
seroqueli mikroannustes, alla 20 mg. See on küll muu haiguse ravim, kuid väikestes annustes kasutatakse uinutina.
Vahel võtan Imovanet.
 
autor 20. mai 2010, kl 13.12
Arusaadav,kahjuks mina ei tarvita jah AD ega midagi muud.
Tänan Sind tibu selle lingi eest:) Väga hea link oli
 
reumahaige 20. mai 2010, kl 19.07
Mulle pandi algul diagnoosiks fibromüalgia, kuigi igasugused tursed ja liigesvalud pole üldse fibromõalgia omad. Tulin Magdaleenast ära.
 
surramurra 13. oktoober 2011, kl 13.34
Fibromüalgia on mentaalne haigus. Fibromüalgia on sümpton, mitte haigus ise. Tuleneb sisemisest pingest, mis väljendub füüsilistes sümptomites.

Soovitan vaadata: Youtube - tension myositis syndrome;
mind body syndrome.

Kõike on võimalik muuta, siin ja praegu. Sinu mõtlemine on muutuse alus.
 
autorile 13. oktoober 2011, kl 14.17
Amitriptylin ongi antidepressant.
 
tänulik 13. oktoober 2011, kl 15.27
Olge te tänatud selle teema eest! Tundsin just ära enda diagnoosimata haiguse. Kartsin, et juba mingi vähiga tegemist, kui vöökohal tulivalusad mügarikud, mis kord tekivad, kord kaovad....Samuti on hommikuti valusad küünarnuki otsad. Arst ei ole seni mu valudele põhjust leidnud -vereanalüüs mingit põletikku ju ei näita.
Küll on hea, et ma siia lugema sattusin. Nüüd tean,mida edasi uurida.
 
reumahaige 13. oktoober 2011, kl 17.40
tänulik,

Kas sa oskad öelda, mida verest vaadati? Ainult põletik või selle puuduimne ei ole näitaja, vaja on teada ka vereliistakute jms vereosakeste arve.
 
to tibu 13. oktoober 2011, kl 19.22
mulle kirjutati cymbalta välja, nii hirm on võtma hakata. kuidas ta sulle ei sobinud?
simone36 14. oktoober 2011, kl 16.20
Mulle ka Cymbalta ei sobinud. Tekitas kohutavad paanikahood ja süda tampis nii, et ei suutnud voodist tõustagi. Tunne oli selline, et kohe suren ära. Nii jube halb oli ja ühe tableti mõju kestis pea ööpäev. Isegi Xanax ei rahustanud maha. Jätsin siis mõni kuu vahet ja kuna rohtu ikka väga soovitati, siis mõtlesin, et äkki oli hirm suurem kui asi tegelikult ja proovisin uuesti. Kahjuks kordus ka sama hull enesetunne. Peale seda kirjutati fluanxoli, mis on norm hinnaga ja mõjus superhästi. Mõju avaldus praktiliselt kohe, tarvitasin mingi 3-4 kuud ja peale seda olin sama kaua valudest prii. Nüüd vaikselt tunnen, et hakkavad kaebused uuesti tekkima. Eks siis teen uue ravikuuri. Ainus ravimi miinus on see, et tõstab söögiisu ja seega ka kehakaalu. Selge on ka see, et inimesed on erinevad ja mis sobib ühele ei pruugi sobida teisele. Tuleb proovida, sest ega muidu teada ei saa.
 
h 15. oktoober 2011, kl 09.10
mind on palju aidanud omega-3, peaaegu pigevalt võtan kalamaksaõli. kui õliga alustad, siis valu hakkab vähenema alles 2-3 kuu pärast. iga päev võimlen ning teen venitusharjutusi. isegi kui on väga raske, tuleb end sundida liikuma. maha jääda ja loota mingile väljapuhkamisele, seda ei tohi, siis vajub kõik ainult halvemaks. pidevalt peab parajalt üle pingutama.
 
mai 15. oktoober 2011, kl 11.55
Paljud saavad abi Lyricast, minule ei sobinud yldse. Teraapia jne aitavad
 
to mai 18. oktoober 2011, kl 09.52
mis on Lyrica? ehk viitsid seletada
 
ty 18. oktoober 2011, kl 17.49
Lyrica on neuropaatiliste valude vastu. mulle ka määrati kuna sama diagnoos ,aga noh mind tegi tegi see rohi zombiks.proovisin mitu korda,no ei saa,käed värisevad ja keskenduda tööl ei saa. jätsime ära,aga mõnele pidi sobima. praegu võtan Neurotini ja vist aitab ka. Tõsi ta on ,liikuma peab ka siis kui on valus,hommikul on tihti tunne et pole välja puhanud ,kõik kokku kestnud nii 7a
 
küss 18. oktoober 2011, kl 18.24
Mis vahe on fibromüalgial ja neuoropaatial?
 
jaa-jaa 18. oktoober 2011, kl 19.57
Organism on parasiite täis ja need ummistavad kanaleid, polegi ime, et valud siin, valud seal ja hull olemine.
Eks need AD taolised rohud pisut tuimestavadki olemist ja siis kergem valu taluda.
Aga see pole ju mingi ravi ja tervenemist ei saagi nii loota.
Arvan, et, kui saaks rakusiseseid parasiite (viirused, bakterid...) kuidagi allutada, oleks palju lahedam olla ja energiateed vabad, ilma valuta.
Fibromüalgia on lihtsalt koond-diagnoos väga erinevatele põhjustele, mida ei suudeta või ei osata diagnoosida, või ei tahetagi.
 
Magdaleena 04. märts 2013, kl 18.57
Jumal küll, mul ka diagnoositi Fibromüalgia ja rohtudeks Lyrica ja Amitriptylin. Algul olin nagu täis ... praeguseks rohtu tarvitanud ainult nädalaid ja ma ei saa küll aru veel paremuse poole minemisest. Samas jälle teine arst pani diagnoosiks üldse RA. Ei teagi kellel on õigus ja mis tegelikult toimub.Nii väga tahkas kellegagi rääkida- kes on haiguse kontrolli alla saanud mingil moel peale kange tabletiravi
 
to magdaleena 04. märts 2013, kl 19.19
siin valelikus ilmas sa ei saa teada tõde
 
johanna 04. märts 2013, kl 20.13
olen täiesti kindel, et ei ole teil võetud toksoplasmoosi analüüsi,see asi võib teha väga palju halba ja seda põeb kahjuks väga suur hulk elanikkoonast...ka see haigus ei tule ainult õhust, põhjus peab ka olema, need valuvaigistavad tabletid on väga mürgised, leevendavad küll sümptome aga ei ravi midagi, kahjustavad teisi organeid
 
mirt 05. märts 2013, kl 13.12
to magdaleena

See uimasus varsti kaob, kui organism on harjunud nende rohtudega. Olen pikalt võtnud Lyricat, Amitr.,kui ka Gabagammat(neurontin). Kuid tulemus null, vaevlen seljavalude käes.
 
Terts 08. mai 2013, kl 10.15
Tänan surramurrat! Soovitatud link aitas mul asjast rohkem aru saada - Youtube - tension myositis syndrome;
mind body syndrome. Nüüd saab edasi liikuda.
 
erika 08. mai 2013, kl 10.39
kas selle fibromüalgiaga kaasnevad sellised asjad?
hommikuti üks käsi väga valulik, käelaba.
kaebused mööduvad paari tunniga.
igalt poolt olen kange nagu puuhobune.
rindkeres on kogu rinna peale täis valusaid mügarikke, mis tekitavad valu ja hirmu, sest neid on lihtne seostada südamega, mis samuti asub rindkeres.
kui jään istuma hoidku jumal paariks tunniks, siis pärast püstitõusmisega on täitsa jama. täiesti kange.
liigutades läheb üle.
ei saa ju päevad läbi ainult ringi traavida, eriti kui elukutse ja töö on valitud istuv
katsudes on valusad küünarnuki läheduses olev ala, kaelast ja turjast rääkimata. nüüd on lisandunud alaselja valud ja öösel ei saa selili üldse olla, sest valu tapab.
kas mingi analüüsiga saab üldse seda diagnoosida või ainult puhtalt sümptimaatika järgi "arvatakse"?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!