Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
diagnoos: krooniline valu
 
luisa 29. juuni 2010, kl 23.09
kellel diagnoositud krooniline valu,millist ravimit saite ja kuidas aitas?
 
nojah 29. juuni 2010, kl 23.58
pregabaliin.st.lyrika,mind aitab.kuigi kõrvalmõjud aga sellega peab arvestama.oleneb ju valu iseloomust.väga indiv.
 
tia 30. juuni 2010, kl 08.17
minul ka see diagnoos ja lyrika tegi mind zombiks ,praegu võtan neurotini ja veel amitriptiliini õhtul, pisut vist aitab aga ega ravi sellel pole.kui üks valu kusagilt kaob ,on ta uues kohas kohe asemel. piinleme edasi.
 
kogenu 30. juuni 2010, kl 09.12
sain ravi paar aastat saroten`iga ja jäin praktiliselt valuvabaks.
 
ütlen 01. juuli 2010, kl 18.55
et piinlemisega koab lõpuks elamise isu täiesti ära.
 
valutaja 03. juuli 2010, kl 01.25
hei tulge lagedale kroonikud oma valuga.jagame mõtteid ja kurdame muret.ise teate ,et ilmsi ei julgegi piiksatada aga siin võimalus südant kergendada.ei see paha tee.eks meil ole ikka mõnikord helgem hetk,nagunii ju lõpuks oleme üksildased,kuhu sa valuga ikka lähed,aga omavahel ju saame rääkida pole vaja karta ,et kedagi tüütame oma kurtmisega.või mis arvad kah valutaja krooniline.
 
Tiiu-Koidula Altmets 11. veebruar 2014, kl 23.39
Oma loogikaga arvasin pikka aega,et valu on ikka mingi haiguse indikaator.Otsides abi,tehes palju uuringuid,kulutanud raha tasulistele vastuvõttudele ja posijatele pole erilist kergendust saanud,lisandusid põletikud ja antibiootikumid,mis räsisid magu.
Hiljuti lugesin Eesti Naisest artiklit ärevushäirest.Kuna psühhiaatrile pääsen alles 2 kuu pärast,andis üks tohter mulle prooviks antidepressantiCymbalta,esimese nädalaga selgines veidi äraräsitud mõistus ja valud on lokaliseeerunud.Lugedes ise kirjandust loodan väga psühhiaatri abile,kuna analüüsid on korras ja uuringud kindlat diagnoosi pole fikseeerinud.Lugege kirjandust ja siis nõudke arstilt,mind pole sellele teele ükski arst juhatanud ega peale valuvaigistite midagi pakkunud.
 
valutaja 12. veebruar 2014, kl 11.49
Näen, et ma ainus pole kes vaevleb valudes ning ravimi kõrvaltoimete käes.

Kas teil tekib Lyricaśt või Neurontinist ärevust, meeleolu kõikumisi ka, kui doosi muudate?
 
idee 12. veebruar 2014, kl 13.09
kui leiate arsti, kes teile oksütotsiini sisaldavat medikamenti välja kirjutab, olete omadega mäel
 
naine 12. veebruar 2014, kl 14.49
miks AD alustamisega valud tugevnevad kas nii peabki olema?
 
leevike 12. veebruar 2014, kl 16.17
kas see "oksütotsiin" ikka on kroonilise valule? arvan, et eksid ehk kirjapildis, see on hoopis emaka kokkutõbeks ja hormoon. Minul on üks ravim oksükodoon, see on opioid, algul aitas mingil määral, kuid organismi harjudes mitte eriti. Lyricat olen ka saanud, jube kallis ja teeb rohkem uimaseks kui nüüd selle asemel Neurontiin.
 
valutaja 12. veebruar 2014, kl 20.38
Minu tugevnevad samuti valud nii siis kui ravi vähendan või tõstan. Kui keha ära harjub, siis tõmbab tagasi.
 
cymbalta 13. veebruar 2014, kl 21.46
Mul diagnoosiks krooniline näovalu. Kas kellelgi veel sellist müstilist valuliiki? Juba 2 aastat hädas, ei aita tavapärased rohud, mida kolmiknärvi puhul kasutatakse. Nii ongi valu alumises lõualuus, vahel ka oimukohas, kulmus, põsesarnas. Praegu võtan cymbaltat, 90 mg päevas, see on hästi aidanud, elu palju paremaks muutunud, kuid päris valuvaba ei ole. Õnneks puuduvad kõrvalnähud.
 
cumbaltale 13. veebruar 2014, kl 22.04
õudne annus. ma pidin 20 ga otsad andma
 
symbalta 13. veebruar 2014, kl 22.55
einoh, ma olen nüüd otsaga seal tagasi, kust aasta eest alustasin - igasugu variandid antidepressantidest läbi proovitud, lõpuks kirjutas arst cymbaltat, mis pidi kindlalt rõõmsaks-tegusaks tegema ja tegi ka, aga võttis une täitsa ära, kuidas te küll sellega magate??? läksin uuesti salymbra peale, aga seljalihaste valu ei lase üldse elada... alustasin aasta eest amitriptüliin'iga, aga psühhiaater ütles et visake kohe minema, see on nii vananenud rohi. siit loen et inimesed just kasutavad valu raviks - see on saroten'i toimeaine! nokk kinni, saba lahti.
 
cumbaltale 13. veebruar 2014, kl 23.10
amitryptiliin lihtsalt jäi ja ilma selleta ei saa mina. aga uneks jh kirjutavad ketipinoori seragueli
 
cymbalta veel 14. veebruar 2014, kl 12.50
Mul see 90mg Cymbaltat võttis une ära küll umber kuuks ajaks, aga pärast magan hästi.Nüüdseks kasutanud 8 kuud. Arst oli küll väga lootusrikas, et valud üldse kaovad, kuid.... Praegu jälle kehvem see olemine. Kas võib ka nii olla, et organism harjub AD nii ära, et ei toimi enam? Siis on küll vist eluisu otsas. Mul näovalud, keegi vist ei põe sellist?
 
Cymbaltale 09. jaanuar 2021, kl 20.40
Huvitav oleks teada, kuidas nende näovaludega nüüd on,kui nii palju aastaid möödas. Kas saadi nende ab-ga jagu? Olen ise hetkel samas olukorras kus ühes näopooles krooniline valu ja alustan ravi cymbaltaga kuna ükski valuvaigisti pole leevendust toonud.
 
ON võimalik VALU ARSTILE minna.. 03. veebruar 2021, kl 12.00
luisa Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kellel diagnoositud krooniline valu,millist ravimi
> t saite ja kuid as aitas?
Tartus täitsa töötab ---üks valuarsti tädike ...
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!