Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Vana vene vahvlimasinale vahvlite retsepti
 
kk 26. juuli 2011, kl 19.48
Tere!
Sooviksin väga seda vanaema aegse vahvlite retsepti, mida saab teha vene aegse vahvlimasinaga. Vahvlimasin on olemas, aga puudu on retsept. Tänapäeva vahvliküpsetus jahud ei ole selle masina jaoks sobivad ja jäävad pigem paksud ja pehmed, mina soovin aga krõbedaid, kuhu saaks isetehtud jäätist sisse panna.

Aitäh, kes oskavad aidata!
 
oeh 26. juuli 2011, kl 20.05
ma pean nüüd vana kokaraamatu järele kobima.... Otsin kohe välja retsepti, mida ma tollega tegin. Kahjuks pole enam vahvlimasinat tähendab, masin on, aga juhe kadus ära.

Ok retsept Ida Savi raamatust
Delikatessvahvlid
150 g võid v margariini
100 g suhkrut
3 muna
200g kartulitärklist
1/3-1/2 klaasi vett
Või vahustada suhkruga, lisada ükshaaval munakollased, segada juurde tärklis ja vesi. Munavalged vahustada ja lisada taignale õrnalt segades, küpsetada kohe.

Raamatus on retsepte veel, aga need olid mu lemmikud. Vahvlid olid hästi õhukesed ja krõbedad. Ahjaa, ma tegin alati topeltkoguse.
 
:) 26. juuli 2011, kl 23.30
Ca 30 aastat olen kõikse lihtsamalt teinud:
60 g võid (sulatada)
80 g suhkrut
100 g jahu
1 muna
Vanillisuhkrut, kui soovi on.

Kõik lihtsalt segi segada, midagi vahustama ei pea, sest tegu on ju krõbuskiga, mitte koheva ja kerkiva asjaga.
Ja vett lihtsalt silma järgi, et saaks parasjagu vedel - nagu hästi vedel pannkoogitainas.
Mina päris lapsena ei osanud seda vee kogust algul rihtida, aga kui esimene vahvel jäi paks ja ei tõmmanud kõvaks ja krõbedaks, siis tuli lihtsalt veidi juurde valada.
Torbikuks tuleb keerata kuumalt, kohe masinast võttes, sest paari minutiga on krõmps.
 
vaffa vaffel 28. juuli 2011, kl 12.53
Palun - terve küla tegi meil selle retsepti järgi vahvleid:

Lapsepõlvevahvlid:

1 muna
2spl suhkurt
50g võid/margariini
250ml piima
1kl jahu

Munad kloppida ühtlaseks vahuks, lisada sulatatud või, siis kordamööda piim ja jahu.
 
vaffa vaffel 28. juuli 2011, kl 12.55
ja suhkur tuleb munadele kah lisada ikka:)
 
A 29. juuli 2011, kl 14.49
Sain täna endale vana vahvliküpsetaja ESTA, sel on kaasas ka raamat, kus kaasas erinevate vahvlite retseptid.

1. Magusad vahvlid

Jahu - 1 klaas
munakollane - 1 tk
vesi - 1 klaas
sool - teelusika otsatäis
söögisooda - teelusika otsa täis

Munakollasele lisage sool ja söögisoodaning vahustage hästi. Lisage pool ve kogusest, kogu jahu ja hästi segades lisage ülejäänud vesi.
Magusate vahvlite saamiseks lisage 1-2 supilusika täit suhkrut.
Vahvlite hulk - 7 tk

2. muredad vahvlid I

jahu - 2 teeklaasi
suhkur - 1/2 teeklaasi
muna - 1 tk
või - 30 g
vesi - 0,5 l
sool , sooda - telusika otsa täis
vaniliin - maitse järgi

Toatemperatuuril või segada suhkruga, lisage munakollane, sool, vaniliin ja vahustage hästi. Lisage pool vee kogusest , jahu ja segage. Seejärel lisage ülejäänud vesi , koguaeg taigent hästi segades.
Vahvlite hulk - 10 tk.

3. Muredad vahvlid II

kartulijahu - 1 klaas
margarin - 100 g
suhkur - 1/2 klaasi
muna - 3 tk
sidrun - 1 tk

Munad vahustada suhkruga. Pisut jahutatud sulatatud margariin valada vahustatud munale segades seejuures koguaeg. Lisage kartulijahu, riivitud sidrunikoor ja segage.
Vahvlite hulk - 7 tk

4. Krõbedad vahvlid

jahu - 1 klaas
piim - 1 1/3 klaasi
pärm - 20 g
suhkur - 1/2 teelusikat
või 100 g

Peenestage pärm ja segage suhkruga, lisage pool piima kogusest, jahu ja segage. Lisage ülejäänud piim, pisut jahutatud sulavõid ja segage hästi. Asetage taigen tunniks sooja kohta.
Vahvlite hulk - 10 tk.
 
Irina 21. veebruar 2013, kl 11.01
Suured tänud-väga väärt retsept!! NIi head tulid vahvlid välja! :)
 
njahh 21. veebruar 2013, kl 19.17
missugune neist?
 
Tiina 02. oktoober 2014, kl 13.28
Head vahvlid tulid vaffaVaffli küla-retsepti järgi ;) Aitäh!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!