Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Plaadikook moosiga
 
Kook 12. jaanuar 2012, kl 17.09
Tahan teha plaadikooki, et oma moose ära kasutada. Lihtsat purukooki olen teinud palju, tahaks mõnd natuke põnevamat ja mahlasemat. Palun jagage häid retsepte!
 
manni 12. jaanuar 2012, kl 20.26
rullbiskviit moosiga on hea, purukoogi jaoks segan moosi kohupiimaga ja on jälle uus kook.
 
. 12. jaanuar 2012, kl 21.13
tee seda puru erinevate jahudega.
rukki täisterajahuga saab päris põnev- eriti, kui sul peaks mustsõstramoosi olema.
speltast saab ka hea..
segujahudest..

kõige lamedam ongi seda valgest nisust teha.
 
To . 13. jaanuar 2012, kl 14.06
Miks kõige lamedam? Minule näiteks täistera- ja speltajahud ei meeldi ja ainus jahu, millest tehtud kook maitseb, on valge nisujahu.
 
. 13. jaanuar 2012, kl 14.14
.. ma ei teagi.. liiga steriilne selline. ei leiagi õiget sõna.
ma igapäevaselt selliseid rafineeritud toite ei tee. need pommid jätan pidupäevaks.
(mul siin üks kergelt ülekaaluline maiasmokk ka)
 
Kook 14. jaanuar 2012, kl 17.31
Tänan, aga ei taha teha enam ühtki purukooki, sest neid juba liiga palju tehtud. Küll kookoshelvestega, müslide ja kaerahelvestega, küll võiga ja tuhksuhkruga segatuna, küll suhkru ning igasuguste jahude ja muude lisanditega.
Rullbiskviiti teen harva, sest mune pole alati jalaga segada:)
Toormoosid lähevad vahukoore-biskviittordile paremini, aga mul just vaja keedumoose kasutada, miskit huvitavat?
 
kasutan nii 14. jaanuar 2012, kl 22.11
Mina olen teinud moosile peale valamiseks 4-5 munast biskviittaigna.
 
mann 17. jaanuar 2012, kl 22.44
keeda moosist siirup ja kasuta leivasupiks või morsiks
 
ei lähe päris teemasse 19. jaanuar 2012, kl 15.06
minu meelest on tavaline moos purukoogiks liiga magus. arvan,et purukoogile sobiks suht hapu moos. jõhkralt hea purukoogi saab ploomidega, isegi talviste poeploomidega. see on ikka nii jõhkralt hea, et ajudele hakkab. moosiga teeks moosipirukaid või saiakesi või kombineerida seda kisselliks.
 
k 20. jaanuar 2012, kl 10.54
Aga mina paluks just kõige tavalisema purukoogi retsepti, vähemalt tegemisõpetust. Just puru-osa. Ma hakin selle jahu-suhkru-või umbes hernesuurusteks tükkideks, panen koogile ja... ahjust tuleb välja TÄIESTI sulanud pealiskattega, überrasvane asjandus. No ei jää minul see kate kena tükiline ja kõva:( Kas puru tuleb alles kuskil lõpupoole panna? Siiani olen alati kõik korraga ahjupannud. Kas põhjaks sobib VAID mure (liiva) taigen?
Tänan abilisi!
 
q 20. jaanuar 2012, kl 12.48
vaata sille toidublogist häid purukooke. Tema soovitatud puru olengi mina teinud:
Puru:
1,5 dl jahu
4 spl suhkrut
70 g võid
1 tl vaniljesuhkrut
Antud koostisained töödelda käte abil purutaoliseks massiks.

Küpsetada 200 kraadise ahju keskmises vahes kuni on pealt ja alt kuldpruunika jumega (20-30 min).
See on kergelt valmiv lihtne kook!
 
see 20. jaanuar 2012, kl 13.07
100 g võid
2 dl suhkrut
1 tl vanillsuhkrut
2,5 dl jahu
retseptis on soovitatud mikseriga taignakonksudega segasa, mina segan niisama näppudega mudides. puru pannakse kohe alguses toorele koogile, midagi halba ei juhtu. ja põhjaks sobib pärmitaigen. sellest purukogusest piisab täpselt ühele ahjuplaaditäiele.
 
vanaema 26. jaanuar 2012, kl 10.51
kasutan oma moosid ära kisselli tegemiseks,mannavahtu saab ka edukalt moosiga teha.
 
kodune jogurt 27. jaanuar 2012, kl 21.34
tass piima +1spl.moosi vahusta saumikseriga ja saadki mõnusa koduse jogurti
 
Jaanus Nisu 21. veebruar 2019, kl 19.01
Inimene küsis plaadikookide kohta, aga mis ta vastuseks sai - kisselle, mannavahtu ja paraja portsu arutelu purukookide üle.
 
naljakas 26. veebruar 2019, kl 04.30
Jaanus Nisu võttis ühe lausega kogu selle plädina kokku
Sulev Tiks 30. märts 2019, kl 20.47
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!