Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Tort v. kook?
 
Koosviibimine 07. veebruar 2014, kl 06.51
Pean kostitama seltskonda, keda päris hästi ei tunne. Suupisted on paigas, aga nüüd küsin teie soovitusi tordi või koogi osas. Milline tort v. kook valida kohvi kõrvale? Mida teie pakuksite? Mis maitseb paremini? :)
 
piste 07. veebruar 2014, kl 07.44
Kõik sõltub mida eelnevalt pakud. Kas tugevam või kergem magustoit.
Aga ehk pigem kreemisem ja kergem plaadikook(jogurti-,juustu-, või hapukoore täidisega, kui sefiiritort või keeksipõhine kook.
 
d 07. veebruar 2014, kl 09.57
küpsisetort kohupiimaga on alati kindla peale minek ja lihtne teha ka
 
dor 07. veebruar 2014, kl 10.36
:) küpsisetort kohupiimaga on kohe kindel läbikukkumine poolvõõra seltskonna jaoks. Küpsisetort ei ole muidugi iseenesest üldsegi halb, aga positiivse esmamulje jätmiseks jääb sellest küll väheks. Võib-olla teemaalgataja alustab sellest, et kui kõva küpsetaja ta on ja kui peened soolased suupisted lauale tulevad, siis oskaks soovitamiseks suunda võtta.
 
dunja 07. veebruar 2014, kl 11.06
küpsisetort on kõige nõmedam asi maailmas. kui see just algkoolilaste kokkutulek ei ole, siis sellist mõttetut sodi ei ole vaja pakkuda.
ja kui juhtub mõne välismaalane ka sees olema, siis oleks targem hapukoore ja majoneesiga kokku hoida.
Kui poes kooki valid, siis loe koostisi - kahjuks on peaaegu kõik müüdav "vahukreemiga". mis teatavasti on vahustatud taimerasv ja seega söögikõlbmatu.
korralikust kohast ostetud stritsel/pärg võib päris hea olla. Kuigi jah, oleneb ka eelnevast menüüst.
 
helle 07. veebruar 2014, kl 11.32
Magustoit on lõppakordiks kogu menüüle ning see jääb inimestele ka sageli kõige rohkem meelde, kuna söödi viimasena. Magustoit peab olema kooskõlas menüü vaimuga ja seda täiendama. Kui eelnev menüü oli tõhusam, siis magustoit võiks olla kergem ja vastupidi. Kui eelnev menüü koosnes vaid suupistetest, siis oleks ilus jätkata ka magustoidu osas väikeste koogikestega. Need näevad ilusamad välja kui üks suur kook ja tekitavad menüüst ka terviklikuma pildi. Torti ma sellisel puhul ei pakuks.
 
Koosviibimine 07. veebruar 2014, kl 11.48
Täpsustan ja kordan oma soovi üle :)
Suupisted (seega kergem söök) on valitud. Küsisin tordi v. koogi eelistusi. Ma ei hakka ise küpsetama, soovin kaubandusest tordi v. koogikesed osta, kuid ei tea mida valida. Valmis kookide-tortide valik on suur - ei jõua ise kõike järele proovida. Oma pere ja sõpradega koosolemiseks tean küll mida valida, aga huvitab just üldisem maitse. Tänud nendele, kes võtavad vaevaks omi mõtteid-kogemusi jagada! :)
 
u 07. veebruar 2014, kl 12.43
no kui sul kõik niisugune kerge on, siis paku ka lõpuks midagi õhulist-vahulist: sefiirikorvikesi või midagi beseega. poe "vahukoorekoogid" on aga tõesti taimerasvast tehtud ja vastumeelsed.
 
MUMMI 07. veebruar 2014, kl 13.24
mina ostaksin Gustavi erinevaid plaadikooke ja lõikaks nendest pisemad koogid -nned kõik on väga maitsvad
 
Nõus mummiga 07. veebruar 2014, kl 14.06
Just. Näiteks Gustavi Brita korvikesed on ka suursugune valik. Iseenesest juba on Brita kook hea (kerge bezee, hapum kreem jne), aga lisaks sellele näevad need korvikesed ka suursugused välja oma kõrgemate "tippudega". Jah, kindlasti on neid, kellele see kook ei maitse, aga mingil juhul ei saa sellise pakkumise kohta öelda igav, lapsik, halb,... sest brita kook on suursugune.
 
Seidi 07. veebruar 2014, kl 14.22
Vanasti tegi Pere Leib draamateatri koogikesi, need on kirsimoosiga ja vist olid isegi kergelt alkoholiga.
 
:) 07. veebruar 2014, kl 15.26
Kui oleksin Tartus sellise probleemi ees, siis astuksin sisse Wernerisse - leiab nii kaunist välimust kui põnevat maitset. Usun, et igas linnas on kohvikuid, mis ülikauneid ja mõnusaid koogikesi pakuvad, suuremaid, väiksemaid ja lausa ampse.
Poe peale ei mõtlekski.
 
Koosviibimine 07. veebruar 2014, kl 20.35
:) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui oleksin Tartus sellise probleemi ees, siis ast
> uksin sisse Wernerisse - leiab nii kaunist välimus
> t kui põnevat maitset. Usun, et igas linnas on koh
> vikuid, mis ülikauneid ja mõnusaid koogikesi pakuv
> ad, suuremaid, väiksemaid ja lausa ampse.
> Poe p
> eale ei mõtlekski.

Juhtumisi olengi Tartust :)
Werner ja Gustav olid mul ka mõttes, kuid arvasin, et küsin ka üldisemalt: kas on mõnda nö poetorti mida eelistada. Tundub, et valingi midagi Werneri valikust. Tänud ja head soovid kõigile foorumis arvamuste avaldajatele!
 
:) 07. veebruar 2014, kl 22.33
Käisin just täna Werneris - lett nii ilus ja head-paremat täis, et tegime lausa pilti. Ostsime ka muidugi:) Käime seal perega päris tihti, kui isu millegi mõnusa järele tuleb, meie suur lemmik on Nõhk. Britast tunduvalt maitsekam, kuigi sama tüüpi.
Sageli on miskit uut, täna vaatasin just üht lillekujulist sidrunikooki väikesel alusel, mida polnud enne näinud. Ja need pisikesed rummipallid! Rääkimata neist väikestest asjadest, mida ei oskagi nimetada, on nad suured kommid või pisikesed koogid - ilusad ja maitsvad.
 
soovitus 07. veebruar 2014, kl 22.54
pagaripoiste trüfli tort
 
mh 09. veebruar 2014, kl 09.40
Oled sa täpsustanud, mis laadi toitujaid sa pead kostitama. Satub ikka inimesi, kes näiteks jahutooteid ei söö või täistaimetoitlased ( ei muna, ega piimatooteid). Kui täpselt ei tea, siis varu igaks juhuks ka puuvilja.
 
to mh 09. veebruar 2014, kl 20.27
sellised närilised võtku oma toidukott kaasa kui võõraste inimeste juurde on kutsutud. ei saa tervet seltskonda terroriseerida oma kiiksudega. parem kui jätaks üldse minemata.
 
lts 30. mai 2021, kl 17.06
lts kas sa oled sit7a söönud v küpsisetort parim asi mis siin maailmas juhtunud, su ema on kõige nõmedam asi siin maailmas
 
lts 30. mai 2021, kl 17.07
to mh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> sellised närilised võtku oma toidukott kaasa kui v
> õõraste inimeste juurde on kutsutud. ei saa tervet
> seltskonda terroriseerida oma kiiksudega. parem k
> ui jätaks üldse minemata.

türhiinlane ime tilli oma jutuga
 
kriuks 16. juuni 2021, kl 06.53
kas natuke viisalamaid kommentaare ei võiks siia panna?Taoliste kommentaaride lugemine on äärmiselt EBAMEELDIV!!!!!
moonikaschwarzanagra 18. september 2021, kl 22.15
Tsau, selline mure pojal 28 juubel, tahaks parimat võimalikku küpsisetordi valmis meisterdada, mis retsepte soovitate ja mis kriteeriume peaksin jälgima?
Päikest!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!