Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
söök
 
piia 27. september 2013, kl 09.44
olgu, mis siin ikka keerutada ja asju välja mõelda
kes annetaks mõne euro või tooks veidi sööki:S
 
veits vale rubriik vist 27. september 2013, kl 10.46
ja kuhu tuleks annetada või söögipoolist tuua . . . :)
 
Retseptike 27. september 2013, kl 11.40
1.yks kartul
yks sibul
yks puljongikuubik
Tykelda köögivili ja pane keema.
 
Nämma 27. september 2013, kl 11.41
puista hulka peotäis riisi või makarone
 
eelmisele 27. september 2013, kl 11.42
Aga miskit lihakraami?
singijääke, vorstinahku, kana
 
mida 27. september 2013, kl 12.36
Mida te siin puistate, kui inimesel pole midagi süüa. Kus sa elad? Ma ostan sulle süüa.
 
maakas 27. september 2013, kl 21.32
Ma võiks anda koti alamõõdulist kartulit, kuid kahjuks ma tõenäoliselt kohale ei too. Kui sa juhtumisi mu lähedal muidugi ei ela.
 
mina 28. september 2013, kl 12.05
jäta oma kontakt...kus sa elad?
 
anne 28. september 2013, kl 16.13
ühel korral uskusin ka sellist kuulutust. tegelikult on väga alatu, kui hädakarje saadavad välja petturid, kelle eesmärgiks on siis hiljem ikka raha sisse kasseerida. tean, et nälg võib olla ja saatsin ka kartulit ja muud värsket (saaja ei teadnud, mis pakis veel oli). kahe kuu pärast sain postifirmalt teate, et keegi järele tulnud ei ole ja telefoni ka ei võta. palusin oma paki prügikasti tõsta ja iial enam kellelgi midagi ei saada. minu töö ja vaev aiamaal on ka midagi väärt, vähemalt austust. (teema tekitaja kohta pärast netis kirjutati, oligi elukutseline pettur)
 
kartuliquiche 03. oktoober 2013, kl 11.57
Kartuli-
quiche spinati ja kana-
hakklihaga
Allikas: Hakkliha. Pisikesest frikadellist pikkpoisini.

Autor: Rudolf Visnapuu

Quiche pärineb Prantsuse köögist ja seda nimetatakse ka Prantsuse omletiks. Tegemist on lahtise täidetud
pirukaga, mis tavaliselt valmistatakse muretainapõhjal. Siin aga üks lihtne variant, kus on traditsioonilise muretainapõhja asemel hoopis kartul.
Valmistusaeg: üle 60 min
Kogus: 6 portsjonit
Riivi kartulid peene riiviga. Sega juurde Parmesani juust ja jahu ning maitsesta soola ja musta pipraga. Määri kõrgete äärtega vorm õliga ja tõsta kartulimass sinna sisse. See peaks katma vormi põhja ja 1 cm ulatuses ka ääri. Küpseta 220-kraadises ahjus 25‒30 minutit. Samal ajal valmista täidis. Koori ja haki sibul peeneks. Pese spinat, tõsta sõelale ja vala üle kuuma veega. Klopi munad lahti, sega piimaga ja maitsesta soolaga. Prae sibul ja hakkliha pannil ning maitsesta soola, broilerimaitseaine ja musta pipraga. Lõpus lisa spinat. Kui põhi on ahjust välja tulnud, tõsta peale hakklihasegu, kalla üle piima-munaseguga ja kõige peale raputa juust. Küpseta 180-kraadises ahjus 25‒30 minutit. Kui juust hakkab pealt kõrbema, kuid quiche on veel seest vedel, kata see pealt fooliumiga. Enne serveerimist lase 10‒15 minutit jahtuda.
SOOVITUS
 
toidutare 03. oktoober 2013, kl 11.59
3 tk Kartul
3 sl Parmesan (riivitud)
3 sl Nisujahu
1 tk Mugulsibul
300 g Kanahakkliha
100 g Spinat (värske või külmutatud)
7 sl Eesti juust (riivitud)
4 tk Muna
2 dl Piim
Õli (vormi määrimiseks)
Sool
Must pipar
Broilerimaitseaine
Kartuli-
quiche spinati ja kana-
hakklihaga
Allikas: Hakkliha. Pisikesest frikadellist pikkpoisini.

Autor: Rudolf Visnapuu

Quiche pärineb Prantsuse köögist ja seda nimetatakse ka Prantsuse omletiks. Tegemist on lahtise täidetud
pirukaga, mis tavaliselt valmistatakse muretainapõhjal. Siin aga üks lihtne variant, kus on traditsioonilise muretainapõhja asemel hoopis kartul.
Valmistusaeg: üle 60 min
Kogus: 6 portsjonit
Riivi kartulid peene riiviga. Sega juurde Parmesani juust ja jahu ning maitsesta soola ja musta pipraga. Määri kõrgete äärtega vorm õliga ja tõsta kartulimass sinna sisse. See peaks katma vormi põhja ja 1 cm ulatuses ka ääri. Küpseta 220-kraadises ahjus 25‒30 minutit. Samal ajal valmista täidis. Koori ja haki sibul peeneks. Pese spinat, tõsta sõelale ja vala üle kuuma veega. Klopi munad lahti, sega piimaga ja maitsesta soolaga. Prae sibul ja hakkliha pannil ning maitsesta soola, broilerimaitseaine ja musta pipraga. Lõpus lisa spinat. Kui põhi on ahjust välja tulnud, tõsta peale hakklihasegu, kalla üle piima-munaseguga ja kõige peale raputa juust. Küpseta 180-kraadises ahjus 25‒30 minutit. Kui juust hakkab pealt kõrbema, kuid quiche on veel seest vedel, kata see pealt fooliumiga. Enne serveerimist lase 10‒15 minutit jahtuda.
SOOVITUS
 
H. 03. oktoober 2013, kl 12.27
ma litsun keedukartuli kahvliga peeneks
 
miinimumpalgaline 03. oktoober 2013, kl 14.42
hommikul tass sooja teed ja tükk leiba margariiniga, lõuna ajal vahin niisama või joon vett näljatunde kaotamiseks. õhtuks 3 eilset keedukartulit veega tehtud jahusoustiga ja magustoiduks õunu. esmaspäev saan palka!
 
puudega 03. oktoober 2013, kl 14.55
hommikul söön kardulaid lihaga, lõunaks söön kardulaid lihakastmega, õhtuks söön liha köögiviljaga. lisaks veel õunad, pudrud, moos, seened, tee meega.
sissetulek võib ju väike olla, aga sööki saab ju pea tasuta. tuleb ainult ise kasvatada.
 
muideks 09. oktoober 2013, kl 04.59
Vaesed ei osta Parmensami juustu, puljongikuubikuid, broilerimaitseainet. Ja normaalne eestlane teeb süüa ilma puljongikuubikute ja broilerimaitseaineta.
 
ehh 09. oktoober 2013, kl 07.36
Ma võiks ju osta puljongikuubikuid ja broilerimaitseainet, ainult et see rikub toidu maitse ära. Maitseaine võib ise kokku segada, saab ilma paakumisvastaste ainete ja maitsetugevdajateta ning õiges vahekorras. Puljong aga tekkib ju liha ja kontide keetmisel isegi. Need ongi sammatute abivahendid.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!