Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
jaanipäeva toidud...
 
Kyllike 16. juuni 2009, kl 10.48
Nii nädalapärast ongi siis eestlaste üks lemmikpühadest jaanipäev. Nagu ikka kombeks, siis meiegi pere grillib liha, keedab kartulit, teeme salatit ja väikese koogi. See aasta tahaks aga ka midagi uut lauale panna. Seega, mis toitudega te olete üllatanud jaanipäevalisi, mida üldse tavaliselt pakute ja mis selle aasta ideed :)
 
õunauss 16. juuni 2009, kl 10.52
põhiliselt ikka grillitud liha(siga,veis,kits)-lindu (pardifilee),kala (igas variandis-paltus,kihvkala,siig,forell)
kõrvale salat katulist(ilma koore ja majoneesita),grillitud juust murakamoosi või puuviljadega magustoiduks jne

vorstid ei meeldi(hädapärane variant)....

ja marinaadi teen ise,poe marinaade ja poe liha marinaadis tavaliselt ei osta(v.a. kui tulevad ootamatud külalised ja võtavad ise kaasa)
 
tibuliisu 16. juuni 2009, kl 12.07
Sealiha ja kanatiibu marineerid mustsõstramahlas ise. Kõrvale teeme kartulisalatit ilma lihata(kartul,porgand,kurk ja õun). Kindlasti ka toorsalatit(tomat,hiinakapsas,kurk,apelsin).Vahel oleme teinud ka ahjukartulit koorega.
Juustuküüsaugusalat majoneesi ja munaga(riivin keedetud porgandit kah sisse,ohtralt küüslauku)-see meeste lemmik meil.
Kindlasti viskame grillile ka maisitõlvikud,paprikat jms.
Magusaks muffineid ja kräsupeakooki viinamarjade ja virsikuga. Ja lisaks kõik see mida külalised kaasa võtavad. Alkoks tavaliselt meestel viin ja naistel vein.
 
katariina 16. juuni 2009, kl 14.14
kindlasti küpsetan leib üle pika aja ning juurde ohtra rohelisega ja soolaga maitsestatud värsket siiafileed (juba praegu ajab suu vett jooksma) samuti on traditsioon esimesed värsked kartulid koos maitsevõiga.
 
maali 16. juuni 2009, kl 15.45
aga soovitage mingit alkoholivaba jooki jaaniõhtuks
 
maalile 16. juuni 2009, kl 16.08
alkovaba bool
Aga ma paneks ikka alkot ka, parm noh
 
maalile 16. juuni 2009, kl 17.17
Isetehtud kali. Maximas on müügil Soomes toodetud pakikesed, Gera Gira on pakendi peal kirjas, sellest saab 3x3 liitrit, odav ka. Kali tuleb purki panna paar päeva varem, siis on mõnus keemiavaba kihisev jook võtta.
 
oeh 16. juuni 2009, kl 17.16
Issand, lõpetage ometi ära see loomade tapmine ja õgimine ükskord!
 
Leida Jänes 16. juuni 2009, kl 17.28
oeh, sina näri porknaid ja ära vingu.
 
ki 16. juuni 2009, kl 20.52
mulle meeldivad dipi kastmega näiteks juust, paprika, kurk jne . Kasta sisse ja söö- väga maitsev
 
õigekiri 16. juuni 2009, kl 21.15
jaanipäevatoidud
 
siil 16. juuni 2009, kl 21.22
kuna mina olen toidetegemises suht algaja ja õppisin hiljuti pirukaid tegema, siis teengi neid ja kaerahelbekooki. pirukaretsepti sain toidutarest, megahead tulevad:) aga ega muud ei jaksaksi ju süüa.
 
jaani päeva toidud 16. juuni 2009, kl 23.12
siili-le

räägi,mis pirukatest jutt.meisterdaks isegi midagi.ole tänatud.
 
siil 18. juuni 2009, kl 17.13
retsept oli selline, täpselt ei mäletagi, kust leidsin, toidutarest igatahes ei leidnud enam üles.

200g võid
200g nisujahu
200 g lahjat kohupiima
täidis:
300 g hakkliha
1 sibul
6 keedetud muna
soola
valget pipart

1 muna määrimiseks

ma ise panin taignasse ka 1 tl soola, muidu oli liiga mage esimene kord ja täidisesse sai 6 muna liiga palju, jäi üle esimene kord. aga nüüd panin 2 muna ja 250 g hakkliha ja täpselt tuli välja. pipart ma ei pannud.

1. näpi või koos jahuga muredaks, sega kohupiimaga ja pane tainas jahedasse.
2. pruunista hakkliha kergelt koos sibulaga. haki munad peeneks. sega hakkliha ja sibul munade, soola ja pipraga.
3. rulli tainas jahusel laual 1/2 cm paksuseks ja lõika ringikujulise vormiga 10 cm läbimõõduga tükid.(aga ma rullisin taigna ikka palju õhemaks). pane supilusikatäis täidist, niisuta tainaservad ja suru kinni.
4. määri munaga ja küpseta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadil 225 c ahjus 10 minutit. aga ma küpsetasin 15 minutit, sest vist muidu oleks tooreks jäänud.
 
jaani päeva toidud 20. juuni 2009, kl 14.46
siili-le

aitäh!tore,et hakklihaga,sest just praegu pidin otsingusse minema,mida hakklihaga vahelduseks teha.see sobib hästi.head pidutsemist!
 
toidutare.ee 20. juuni 2009, kl 15.14
Jaanipäevaks
http://www.toidutare.ee/grill.php?id=25164
 
Soome kali 20. juuni 2009, kl 15.21
Kas see soome pakendites kaljapulber on kellelgi endal järele proovitud, kas oli täitsa hea?
 
Mina 20. juuni 2009, kl 18.21
Soomes toodetud Maximates müüdav kali Gira Gera kirjaga oli küll hea, üle päeva paneme uue kolmeliitrise purgi käima.
 
riinu 20. juuni 2009, kl 23.23
Nordic kaljapulbrist saab ka väga hea joogi.
 
Rabarberikalja 21. juuni 2009, kl 15.17
täna teed, homme paras juua.
Rabarberikali:500gr rabarberit,2klaasi suhkrut, 15gr pärmi,
5 liitrit vett.Pestud rabarber lõigata ristikiudu õhukesteks tükkideks,valada üle keeva veega ja hoida jahtumiseni.Kurnata. Lisada vedelaks hõõrutud pärm ja suhkur.Hoida toatemperatuuril kuni hakkab käärima.(Umbes 8-12 h) Siis kallata pudelitesse ja hoida külmas.Kõige parem on teisel päeval.
Rabarberit olen ka rohkem pannud ja suhkrut maitse järgi.
 
Mina 21. juuni 2009, kl 16.33
Tänud retsepti eest, kindlasti proovin, mõtlesingi, et tahaks millestki naturaalsest ka teha ja rabarberid juba kasvult üle pea. Kasemahlast kevadel tuli küll ka ülihea.
 
Kasemahlast? 22. juuni 2009, kl 12.11
Mul ei tulnud kasemahlast hea. Oli hapu ja kibe. Püüdsin teha foorumi õpetuse järgi. Võib-olla pärmi oli palju. Mina, kas palun kirjeldaksid, kuidas tegid.
 
Leida Jänesele 22. juuni 2009, kl 15.05
oled sa ikka üks väga haige jänes kui liha sööd!
 
Linda Jänesele 22. juuni 2009, kl 15.34
ja sina sööd loomade eest juurikad ära ja need kõngevad ilma tapmatagi.
oled samasugune mõrtsukas!
 
Anu 22. juuni 2009, kl 18.01

Lugesin jaanipäevakommetest, et munavõi oli selline toit, mida oli kombeks jaanipäevaks värske saia kõrvale teha. Proovige, väga lihtne ja millegipärast noorema rahva hulgas tundmatu toit

Ilusat jaanipäeva kõigile!
 
Leida Jänes 22. juuni 2009, kl 19.13
kuulge, taimetoitlased , teie sööge omi taimi, aga siin maailmas on toimiv populatsioon ja käige põrgu oma loomade tapmise ja õgmise luuluga. Ega see, et teil on mingi nihe ajus, ei tähenda seda, et kõiksee planeet teie-lolli-usku peaks pöörduma. Hoidku jumal selle eest.
 
to Leida 12. mai 2011, kl 19.11
tänapäeval on liha söömine täiesti normaalne ja tervislik ja ma arvan küll, et sellepärast ei ole ükski inimene haige :) asi on maitses
 
axx 01. november 2014, kl 19.33
no milleks siis Sinu arust need loomad loodud on, ah? Niisama ringi sibamiseks, kui Sulle midagi ei meeldi, ära söö, selge!
 
hehh 01. november 2014, kl 20.15
mingi imelik on puhtalt sõimamise pärast vana teema välja kaevanud. oled nüüd õnnelik?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!