Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Köögihunt
 
lissa 24. oktoober 2010, kl 12.57
Millist valida?
Hetkel pakutakse Unistone köögihunte 3000 EEk-iga, 750 HJ, võmsus on korralik, aga kas firma on usaldusväärne st. kas toodab vastupidavaid tooteid?
azzzzzzz 24. oktoober 2010, kl 13.11
750hj on võimsus?
 
k 24. oktoober 2010, kl 13.22
mis loom see köögihunt on ka? nagu paberihunt? viskad jäätmed sisse ja... iuuu!
 
. 24. oktoober 2010, kl 16.37
Täpselt nii, viskad jäätmed sisse, need peenestatakse ja uhatakse minema. Eestis kodudes miskipärast kasutatakse vähe, muidu üsna tavaline köögimasin.
Tehnoloogia kohta võid siit lugeda:
http://www.erator.ee/index.php?26
750 hobujõudu on võimsal autol, ehk sul ikka W.
 
vvv 24. oktoober 2010, kl 16.42
Köögihunte ei soovitata, kuigi lausa keelatud pole. Mõtlete ka või, lasete oma sodi koos veega minema,veepuhastusjaamad on hädas selle sodi eemaldamisega veest. Mitmetes maades on köögihunt keelatud, nimelt vee solkimise pärast.
 
. 24. oktoober 2010, kl 16.44
Hundi võimsus on ilmselt 0,75 hj (ca 550 vatti).
 
liu 24. oktoober 2010, kl 19.11
to vvv
need, kel köögihunti pole lasevad sellesama sodi ilma peenestamata vetsupotist alla.
minu teada on vastupidi: osades riikides lausa kohustuslikud.
 
julia 25. oktoober 2010, kl 01.11
Mul on umbes 7 aastat juba aga kasutan harva, vahel ummistub ja siis ei taha "keegi" seda puhastada, lõpuks öögib ja teeb, kasutan seda osa lihtsalt lisakraanikausina, sünnipäevadel, kui kiire siis kasutan,
 
k 25. oktoober 2010, kl 11.05
ja pole ka harvad juhud, kui käppapidi sinna sisse jäädakse..
 
:) 25. oktoober 2010, kl 11.55
No pole ju raske seadmeid enne puhastamist vooluvõrgust välja tõmmata? Töötavasse kombaini või kohviveskisse ju keegi ometi ei roni?
Kuna köögihundis nuge ei ole, peetakse seda tegelikult üheks ohutumaks majapidamisriistaks.
 
lissa 25. oktoober 2010, kl 13.10
:) Võimsus on muidugi 0, 750 HJ, aga kes tahtis sai aru ja kes ei tahtnud, siis oli jälle põhjust enese maandamiseks.
Aga tänud niiiii paljude " asjalike " vastuste eest, nüüd ma kohe täpselt tean millist osta!
Veepuhastusjaam ongi ju selle jaoks, et vett puhastada, kle m is vahet seal on kas selle toidu on pehmeks pigistanud hunt või sinu seedesüsteem? Ja inimene maksab ikka päris kena kopika puhta ja reovee eest, mille eest ma siis maksan? Oleme ise kunagi ostnud puhastusjaamast mulda ( või mis iganes see musta värvi oli ), nii puhas ja nii rammus, muru kasvas nii m is mühises. Hundid söönud ja lambad terved!
 
pole lubatud 25. oktoober 2010, kl 13.27
Minu teada köögihundi kasutamine ei ole Eestis lubatud. Just seetõttu, et muudab reovee liiga "rammusaks" ja on ohtlik siinsetele veeliikidele, sest teatavasti nendeni lõpuks see reovesi jõuab.
 
on lubatud :) 25. oktoober 2010, kl 13.31
uurisin kiirelt ja tuleb välja, et köögihunt on lubatud, mis lubatud. Seega annuleerin oma eelmise kommentaari. :)
 
Olemas 25. oktoober 2010, kl 14.22
Kasutan Unistone toodet kodus ca 2 aastat. Korteris hakkasid toidujäätmed eraldi kogues haisema peale päeva seismist ja ei viitsinud iga päev prügikasti juurde ka joosta - elan 4ndal korrusel. Köögihunt aitas hädast välja.
Ei oska öelda, kui võimas on, aga siiani ei ole nagu probleemi olnud, kui kõik käinud kasutusjuhendi järgi
 
sõbral ka see Unistone 25. oktoober 2010, kl 14.50
Mul sõbral on ka see hunt kodus olemas ca aasta. Ostis ka selle Unistone hundi ja minuteada on ta küll sellega väga rahul. See pidi kanakondid ja kõik tal läbi ragistama. Suht lollikindel asi ja umbe see küll ei ole tal läinud. Minuarust on küll mugav ja hea asi ja plaanin ka endale soetada kui uue mööbli kätte saan. Äädikakärbsed kaovad tal ära ja ei prügikast ei lähe haisema. Ise tead kas viid biojäätmed alla biojäätmete kasti ja prügiauto viib selle prügimäele komposteeruma või saadad mööda torusid isevoolselt reoveepuhastisse kus bakterid selle hea meelega ära söövad ja üleliigne muda samuti komposteeritakse mullaks. Nii et tundub rohelisem isegi kui et prügiautoga viia ja bensiini kulutada.
 
lissa 25. oktoober 2010, kl 17.26
Tänud! Lihtsalt vaatasin, et hind nii soodne, pakutakse ka 6000 tuhande ees, aga mõtlesingi, et kas poole odavam on ka poole kehvem. Lähen esindusse vaatama ja eks siis teen lõpliku otsuse. Olen kohe tõsiselt tüdinenud aeg-ajalt tilikuvatest prügikottidest ja toidujäätmete õngitsemisest kraanikausist.
 
laisikud 25. oktoober 2010, kl 18.02
Sellist asja kohe kindlasti ei ole et köögihunt kohustuslik, maailm ägab puhta vee puuduses, köögihundi läga veest puhastamine on kallis, ainult laiskvorstid kasutavad hunti. WC potist ei saadeta midagi alla, suuremat prügi kui kompvekipaber ei ole torud võimelised läbi laskmagi, ummistus kohe käes.
 
lissa 25. oktoober 2010, kl 19.40
to laisikud -LIU-l on õigus.

http://www.ap3.ee/?PublicationId=31503ED6-39D4-4163-9D98-74AA1E3959CE&code=3760/new_eri_artiklid_376018

Ja eks igasugused kodumasinad on ju abilised, see siis tähendab, et laiskadele :).
 
k 25. oktoober 2010, kl 22.14
a siis makskegi trenniklubidele sadu, sest et ju ei viitsi trepist alla joosta (isske...NELJANDALT ALLA JA TAGASI!! KES SEE VIITSIB??? JA OTSEMAID LÄHEB JÄÄDE HAISEMA KA, KUI SEE PRÜGIKOTTI TÕSTA..)

millega veel mugavust ja laiskust saaks välja vabandada?
a ma ei hakka enam peale. olen saanud alati nii, et tolömab. aasta-aastalt aga muutuvad inimesed järjest laisemaks ja järjest mugavamaks (miks ma pean vihamaga JALA poes käima, kui meil on peres kaks autot.... jajaaa...).

head ööd!
 
L 25. oktoober 2010, kl 23.12
Minu poolest võid minu juures ka treppidest joosta, prügikoti tõstan ukse taha. Raha ma trenni eest ei küsi.
Kolmandale spurdiga üles, prügikott üle õla ja kiirel lõdvestussammul alla ja siis veel 100m spurti prügikastini. Ja nii iga päev ning tervis tuleb.

Muide prügvedaj ei olegi haldjas, kes paha prügi olematuks teeb. See veetakse kuskile, sorteeritakse, puhastatakse ainetega, ladustatakse, jne.
 
köögihundi_kasutaja 05. august 2014, kl 11.19
Olen olnud käägihundi kasutaja juba viimased 10 aastat, see on asendamatu tarvik minu majapidamisse. See muudab maja palju puhtamaks tänu sellele, et majas pole enam biojäätmeid, , haisu, kärbseid ega ka õues prügikastis, kust loomad ja linnud kõik sodi mööda aeda laiali veavad, ning lisaks teeb kõvasti kiiremaks ka nõudepesemise isegi enne nõudepesumasinasse panekut, kuna lasen taldriku lihtsalt veega üle ja kõik sodi, mis seal oli, lasen kiirelt ja mugavalt kanalisatsiooni. Ise kasutan ka InSinkEratori köögihunte, lehekülg oli erator.ee, esindus oli vist Fahle majas.
Kõigile teile, kes te arvate et köögihunt on keelatud on mul teile öelda, et see ei ole keelatud, vaid hoopis soovituslik. Tean näiteks ise, et paljudes kohtades, näiteks Rootsis on see suisa uutes elamurajoonides kohustuslik, sest see vähendab niivõrd palju jäätmemahtu.
 
05. august 2014, kl 11.19 kasutajale 28. november 2014, kl 22.22
Millist mudelit täpsemalt kasutate?
 
kokkuhoidlik 01. detsember 2014, kl 15.37
Pole vajadust sellise röövlooma jaoks.
Esiteks, toitu ei visata ära. Teiseks, konte see ju ei purusta. Kolmandaks, kohvipaksu pole vaja purustada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!