Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Kartulipuder ja saumikser
 
sipsu 23. detsember 2008, kl 09.20
Eile otsustasin kartuleid pudtruks teha saumikseriga ja mis juhtus? Kartulipuder muutus selliseks venivaks ja tärkliseliseks. Lausa vastik oli.
Milles asi, kas saumikseriga tohin vaid püreestada putru, aga kui piima ja või lisan, siis tahaks ju natuke vahustada ka, tavalise pudrunuiaga sellist asja ju ei teki?
 
h 23. detsember 2008, kl 09.22
saumikseriga saadki liimi, tärklis läheb selliseks.
ikka pudrunui ja äärmisel juhul tavaline mikser.
 
katariina 23. detsember 2008, kl 10.35
just, tervad lõiketerad suurel kiirusel rikuvad ära tärklise struktuuri ja tekib liim. tavalise mikseriga võib vahustada.
 
pudrusöödik 23. detsember 2008, kl 13.47
mulle meeldib kartuliputru teha sellise varre otsas oleva traadist kõverikuga,algul sellega surun puruks ja hiljem saab sellega kloppida ka.Saumikser ei kõlba jah.
 
mina 23. detsember 2008, kl 13.55
mina purustan ka kartuli sellise kõverikuga nagu pudrusöödik kirjeldas ja siis vahustan tavalise mikseriga saab hästi õhuline puder.
 
liis 23. detsember 2008, kl 14.32
mul on pudrunui ja vahustamiseks puulusikas. Miksreid ei kasuta üldse.
 
* 25. detsember 2008, kl 23.20
Üks põhilisi köögitõdesid, mis emalt kaasa sain - iialgi ära tee kartuliputru mikseriga!!! Läheb liimiks (või seebiks, ei mäleta).
Ikka nui ja puulusikas...
 
kati 18. jaanuar 2015, kl 15.12
kas seda siis syya ka võib kui on liimiks muutunud
 
külli 18. jaanuar 2015, kl 16.16
Mu ema teeb teeb käsitsi, mina mikserdan - ei mingit vahet.
Aga saumikserit ostes müüja hoiatas, et sellega kartuliputru teha ei saa. Ise pole proovinud.
PS Teema on küll ammune, kuid miks mitte üle rääkida.
 
libanōid 18. jaanuar 2015, kl 17.04
Saumiksriga saab mingi liimilaadse plöga, selleks see massin ei kōlba.
Ise eelistan ka teha vaid pudrunuiaga.
 
lisan ka 19. jaanuar 2015, kl 13.25
kõik kartulid ei sobigi pudruks, kui neil on väga suur tärklisesisaldus.
Sobivad muredamad ja kollased kartulid.
Ja ikka pudrunuiaga, selle traadist kõverikuga :) ja sellega saab pudru vahtu ka, aga jõudu on vaja.
ning lisada ikka vaid sooja piima (külm piim teeb pudru halliks)
 
:) 19. jaanuar 2015, kl 15.36
20 aastat ja peale olen tavalise mikseriga vahustanud, tuleb õhuline, liimiks ei lähe iialgi. Ämm käib ja kiidab, räägib, kuidas tema enam head kartuliputru ei saa, kui poeg kodust ära kolis - ei jõua keegi seda vahtu lüüa...
Tavalist mikserit ei tasu küll karta, sellega saab hea.
 
lo 19. jaanuar 2015, kl 22.07
Selle kõveriku nimi on (pudru)tamp. Käänatakse tamp:tambi.Mina kasutan puust pudrunuia ja tavalise mikseri spiraalikujulisi vahusteid.
 
Ave 20. jaanuar 2015, kl 18.12
Minul on saumikseri komplekt,kus on kaasas spetsiaalne kartulinui ja sellega saab väga hea pudru teha.Purustab kiiresti ja korralikult.Ei jää üldsegi" liimine".Ja ikka kuuma piimaga.
 
Margot 24. jaanuar 2015, kl 06.50
Ma olen ka omad vitsad saanud saumikseriga. Aga tabasin ära, et tehnika on umbes sama nagu vahukoorega. Tuleb ära tabada õige moment, millal lõpetada.
Kartulipudru puhul kasutan saumikserit siis, kui on mõned häirivad tükid jäänud ja millest teisiti lahti ei saa. Siis kasutan mikserit nõka-nõka, natukene. Pidevalt kontrollides. Saab kasutada küll, aga esimesed tampimised tuleks teha nuia/tambiga, mikserit kasutada "viimistlemiseks".
 
Rein 24. jaanuar 2015, kl 23.33
Saumikseriga kartuliputru, no selle peale annab tulla.:) See riistapuu paistab paljudes köökides üleüldse üks asendamatu asjandus olema- kõlbab eranditult kõigeks. Kahjuks nii see ikka päris pole. Ma kasutan vast korra kahe kuu jooksul ja seda ka enamasti suvekuudel, kui värskeid marju on saada.
Meenus üks tööriist meeste maailmast, mida ka aastaid tagasi peale meie turule tulekut kõigeks kasutama hakati- rellakas. Mida iganes lõigata või lihvida vaja oli, nii see riistapuu välja tariti. Küll keerati seeläbi asju sõna otseses mõttes p..sse ja vannuti tulist kurja.:)
 
adeele 25. jaanuar 2015, kl 15.14
minu jaoks on see rellakas asendamatu. ei ole vaja materdada kui kasutada ei oska.
 
õunauss 29. jaanuar 2015, kl 12.07
mikseriga saad tapeediliimi,kui liim süüa sünnib siis see pudru kaa,ikka käsistsi tee kartuliputru..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!