Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
teie lemmiksöögid?
 
äpä 11. november 2008, kl 21.24
Minul siis sushi, lavaš, silmud/angerjas.
magusast: murakamoos ja assortiikommid
 
*** 11. november 2008, kl 22.22
Mina pole sushit proovinudki, lavaš on mingi jahuplönn ja šokolaadikomme üldsegi ei söö. Need minu vastikuimad söögid.
 
MajaSokk 11. november 2008, kl 22.34
Ühepajatoit
 
k 11. november 2008, kl 22.56
lõhe ja maasikad ja kõik nendest tehtu.
pizzat sööks ka lõpmatuseni vist. kapsa-kurgi salat ka nämma.
 
vist laps 12. november 2008, kl 00.57
kes proovis korra sushit ja silmu ja angerjat, algatas selle teema! On palju paremaid sööke kogu suures maailmas ja mina naiteks jumaldan ja teen ka külalistele alati võimalusel kalmaari.
 
Kass 12. november 2008, kl 09.40
1. Sushi
2. Ahjulõhe
3. Püreesupid
4. Puuviljad
 
äpä 12. november 2008, kl 10.10
miks peaks laps algatama teema?
mulle tõesti maitsevad antud toidud, ei ole neid ainult korra maitsnud!
 
urr 12. november 2008, kl 10.22
Lemmikud: sushi, pizza, juustuburger, juust, pastatoidud, lõhe, boršš supp, soolased pirukad (juustu, seene jne), kana.

Magusast: ananass :P
 
Marian 12. november 2008, kl 10.34
Jällegi see koht kus mõned peavad ainuõigeks oma maitset. Mul vist päris lemmiktoitu polegi. Maitseb kartulipuder, kotletid, ühepajatoit. Samas ka sushi ja angerjas ja ka austrid. Aga kalmaar kohe kindlasti mitte. Olen proovinud, aga ei lähe kohe üldse, ei nii, ei naa. Mis parata.
 
claratutiluti 12. november 2008, kl 10.57
Lemmikud: ühepajatoit, liha igas väljaandes, pitsa, praetud soolapeekon leivaga, hapukapsasupp, mulgikapsad, piima-juurviljasupp, saiavorm, singi-oasalat jpm.
 
panna kota 12. november 2008, kl 11.03
Meeldivad head ja lihtsad eesti toidud, kyll ilma lihata. Aga selle yle vaielda pole ju mötet ...
 
q 12. november 2008, kl 11.36
Pr. claratutiluti,
mida veel paned singi-oasalatisse? Teekski täna, ise pole teinud kunagi, külas nõrkemiseni ja ikka veel tahaks. Kodus purk punaseid konservube, kas need sobivad?

lemmikud on kodus valmistatud eesti toidud lihaga ja lihata, ahjus või pliidil valmistatud, peaasi, et ei pea kaua aega kuluma.
 
mulle 12. november 2008, kl 11.49
Meeldivad väga mulgikapsad tailihaga(keetmise ajal panen peki eraldi sisse), valge praetud kala, kartulihakklihavorm ja kooreklops ja supid (näit spinatisupp)ja mannabubert, mida pole enam aastaid kahjuks saanud.
 
pühapäeval oli perelõuna 10-le 12. november 2008, kl 12.07

Sibula- või kooreklops jõgeva kollase keedukartuliga ja kurgi-tomati salatiga. Piim kõrvale.

Magussööke oli 2:
- kihiti - praetud leib, pohlamoos ja vahukoor.
- kihiline tarretis vahukoorega.

Meil ikka kisub sinna kooresema toidu poole, vahel ju võib.
 
q-le 12. november 2008, kl 12.50
pole küll claratutiluti,

Aga meie peres pannakse oa salatisse (kasutamegi alati punaseid konservube), lisaks oale ja singile ka nt sellerit, paprikat, sibulat ja hapukoort-majoneesi.
muide oleme seda ka sooja söögina teinud, ja ka väga hea ja kõhtu täitev
 
treiku 12. november 2008, kl 12.51
Kartulipuder hakklihakastmega on üleüldine lemmik nii minul kui mehel. Aga ainult kodus isetehtult. Samas armastan ka soolakala - lõhe, forell. Ka värskelt soolatud vimm kuuma keedukartuli ja maitserohelisega segatud võiga on jube hea. Sushi maitseb, aga ei pea just lemmikuks. Nojah, lemmikud kipuvad olema ikka rammusad "talupojatoidud", millest mälestus veel vanaema köögist alles.
 
Reepicheep 12. november 2008, kl 14.18
lemmikud kipuvad olema jah vanad head eesti toidud, meil tehakse kodus päris eksootilisi roogi aga minu lemmik on ikka vana hea seapraad- ahjukartul. teisel kohal võiks olla mõni vürtsikas india toitut ja kolmandal kohal kõikvõimalikud jäätised, kodused, mitte poe omad, vaarikasemifredo näiteks või näiteks shokolaadi- mündi. veel meeldivad igasugu hautised, näiteks burgundia pada või prantslaste klassikaline kana veiniga vms.
 
juhan 12. november 2008, kl 14.23
austrid
sushi
juust (kõva lambajuust,kitsejuust ..)
mereannid/kalad
linnuliha (part,vutt........kana)
ulukiliha
veiseliha
.........
sealiha
........
avokaado,
puuviljad

magusat ei söö
 
alissandra 12. november 2008, kl 17.27
lemmikuteks on igasugused kalad, v.a silmud, ja lammas igas olekus
 
Mjau 12. november 2008, kl 17.30
Igasugused pastatoidud kanaga ja hiina köök. Lõhe maitsevõiga või grillituna on fantast. Vahel on lemmikud ka isa tehtud pannikartulid, need lihtsalt on nii eriliselt head, et võin hapukoort peale panna ja lihtsalt kartuleid süüa. Ka karririis hea salatiga on maitsev.
 
fr 12. november 2008, kl 18.34
Minu lemmikud on
foie gras, nii kúlmana kui kúpsetatult
kammkarp paneeritult
seapraad kartuli ja hapukapsaga
kodune kartulisalat

magusast:
praktiliselt kóik, mis sisaldab banaani - eriti hea on banaani souffle,
tiramisu
 
k 12. november 2008, kl 23.14
See kala on VIMB, mitte vimm.... Nüüd küll muigan!

Liha ja kartulitoiduline olen, kirtoidust kebab friikatega, magustoit - hea vaniljejäätis mõne hapu moosiga ja tavaline piimašokolaad (kalevi või k.fazeri, mitte tume šoks).
 
Kärp 13. november 2008, kl 14.52
Kala igas olekus. Veel on suurteks lemmikuteks igasugused vürtsikad lihahautised, nagu Kreeka stifado ja muu sihuke kraam.
Üldiselt maitsevad mulle paljud toidud, ka kõige lihtsam soust-kartul (olen juba selline hea isuga), kui need on hästi tehtud.
 
n42 13. november 2008, kl 19.25
kurgi -hapukoore salat,kus rohkelt tilli sees ja kurgid peavad olema need pisemad aiast või turult, mitte väljamaa omad, lõpmatuseni meldib süüa ka seda värsket hapukurki, et ühel päeva teen, teisel juba hammustan otsast
 
g- le 13. november 2008, kl 22.44
pane sinna oasalatisse veidi juustu, ma panen samapalju, kui maasinki ja sega majoneesiga.
mu lemmiktoidud: ahjuliha, soolakala, mereannid, seentega road.
 
m.k. 15. november 2008, kl 14.42
MINU MEHE TEHTUD VÕILEIVAD!(..muud ta ei oskagi..:))))....)
 
Milly 18. november 2008, kl 12.09
Mulle meeldivad ülekõige mereannid...erilised lemmikud kaheksajalad. Muidu veel sushi ja pitsa. Ning ehtne Hispaania paella viib ka keele alla.
 
amps 21. november 2008, kl 12.23
Tomati-sibula road- nii hautised, supid, kastmed, salatid, kuumatl ja külmalt.

Iiri hautis (veiselihaversioonina), veinis-õlles haudunult, juurikad eraldi võis hautatult ja siis veel mõne tunni pliidil muhisenult... toitev roog külmaks ajaks... mmm...

Ema kapsarullid, õunatükikestega.

Verikäkk pohlamoosiga.

Grillitud kala.
 
kinnad 12. aprill 2015, kl 18.48
Kergsoola lõhe või vimb. Ka forell. Soolaheeringas (kindlasti mitte marineeritud).

Kartulipuder.

4-minuti keedumuna hapukoorega. Või heeringaga.

Küüslaugu-tomati-paprika-tšilli salat õliga.

Puravikud või kukeseened praetuna võiga, ilma koorekastmeta. Kartulipudruga.

Kaerahelbepuder võisilmaga.

Kammkarbid.

Lambakarree, lambaliha üldisemalt.

Rasvased sinihallitusjuustud. Tomat. Viinamari.

Part, õige pekingi part. Wakame salat.

Kanasupp klimpidega.

Vaarikad.

Hästi tehtud riis sojakastmega.

Must tee piimaga, ilma suhkruta.

Redised. Küüslauk. Peipsi sibul. Teraleib õlitilga ja sibulaviiludega.

Kitsepiim.
 
lemmikud 12. aprill 2015, kl 21.50
pere armastab palju liha, lemmikuteks sealiha igatmoodi, kana, s.h filee, metskitsekotletid.
kala sööme palju: marineeritud angerjas, marineeritud luts, praetud koha, ahjus valmistatud koha, marineeritud haug, suitsulatikas, ahju- ja soolalōhe. Röstitud silmud marinaadis.
muna igatpidi, kodujuust, hapukoor, juustud
värske paprika, värske kurk, tomat, sibul ja küüslauk
hea leib
banaan, sidrun
ōunamahl

magusast ei oskagi midagi välja tuua, praktiliselt ei tarbi. vōibolla mōni hea jäätis vahest suveōhtul. Ahjaa, kodused pannkoogid maasika toormoosiga ka.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!