Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Eestlannad ja põlled
 
Minna 26. detsember 2015, kl 01.05
Kas eestlannad võiksid olla rohkem põllekandjad ja milliseid põllesid eelistate ning mis on jäänud silma meil müüdavatest põlledest?
 
võiks küll 26. detsember 2015, kl 22.38
Igapäevase kokkamise juures ei viitsi põlle ette siduda, kuigi võiks ju küll. Põllede valik on tegelikult üsna kitsas ka, aga usun, et vist nõudlus on pakkumise paika pannud. Kuigi tõsi ta on, et kui otsisin lihtsat, mittekortsuvat ja pesus mittepleekivat musta põlle, lõppesid otsingud sellega, et maandusin kangapoodi ja pidin ise õmblema. Toon ja mudel on küll maitse asi, aga nagu juba kirjutasin, oli minu sooviks, et põll iga pesuga värvi ei muudaks, oleks libedamast materjalist s.t ei määrduks väga kiiresti ja ideaalis võiks pesumasinast välja võttes ka kohe nagisse riputada s.t ei kortsuks. Et plaanid tootma hakata :)?
 
els 26. detsember 2015, kl 22.53
kunagi ei kasuta, milleks. Kokkan koduriietes ja pesen/ vahetan neid nii pōlle kui pōlleta.
 
tõepoolest, milleks 27. detsember 2015, kl 01.07
kunagi ei kasuta põlle, kodus isegi ei leidu sihukest asja. irw, kandke veel kitlit ja muid nartse ka, lonnid.
 
:) 27. detsember 2015, kl 08.29
Ainus aeg, kui põlle oleks majapidamises vaja, on siis, kui korraldame mõnd suuremat veidi pidulikumat üritust ja osa külalistest mulle algul kööki appi tuleb.
Siis tahan, et põll oleks korraliku suure ülaosaga ja heast materjalist, mis vedelikku ega rasva läbi ei laseks. Mingit pisikest sitsitirkat ei ostaks. Ja suht hooldusvaba peab ta ka olema, masinasse ja valmis, ei tohiks kortsuda.
Kui niisama teeme ühissöömisi, tulevad kõik juba kohale sellises riietuses, mis eriti määrdumist ei karda.

Põlle kasutati igapäevaselt, kui pesemistingimused olid viletsad ja koduriiete materjalgi selline, mis nõudis hoolikat küürimist. Majades oli vesi väljas ja solk sees, pesu pesti harva, kogu vesi tassiti tuppa ja välja, kuumutati pliidil.
Nt mu vanaemad kandsid pidevalt, aga nemad oleks praegu juba oma 110+ aastat vanad...
Tänapäeval ma küll ei näe, miks rahvas peaks järsku põllekandjaks hakkama, kui sel riidetükil erilist mõtet pole.
 
kokk 27. detsember 2015, kl 16.53
mul jälle polegi mingeid erilisi koduriideid :) ei pea vajalikuks 10 korda päevas riideid vahetada.
põlle kodus päris igapäevaselt ei kasuta, sest lihtsalt ei tee iga päev süüa, aga kui teen, siis ikka seon põlle ette. kasutuses on samad põlled, mis restoraniköögis, mingit õhukest kirjut sitsilirakat tõesti ei kasutaks.
 
uhhuu 27. detsember 2015, kl 19.21
ma ei kujutaks ette, et tulen töölt ja riideid ei vaheta. Koju jōudes esimese asjana kodukad selga. Kunagi ei lähe seenele, marjule vōi shoppama samades riietes, millega kodus vedelen. Aga jah, pōlle ma ei vaja.
 
:) 27. detsember 2015, kl 19.47
No just. Pole ju kümmet korda vaja vahetada - riputad "väljariided" puu peale ja paned midagi lahedamat selga.
Muidugi oleks ilus vaadata, kuidas mu mees ülikonnas, valges särgis ja lips ees süüa teeb... aga rahast hakkaks kahju:)
 
Ka naine 28. detsember 2015, kl 01.28
Miks arvate, et põlle kantakse ainult riiete peal, mida töölt tulles ei vahetata? Või et põlled on õhukesed sitsilirakad. Ilmselt pole mõned siinkõnelejad lihtsalt kursis, missugune on tänapäeva põllekultuur ja milliseid põllesid pakutakse. Mina küll seoksin ilusa põlle ette kui tulevad külalised ja kui ei jõua näiteks riideid vahetada.
 
hahaa 28. detsember 2015, kl 01.50
Miks arvate, et põlle kantakse ainult riiete peal, mida töölt tulles ei vahetata? Või et põlled on õhukesed sitsilirakad.
-------------------
Kui sa loeksid tähelepanelikult, siis näeksid, inimesed räägivad omaenda vajadustest ja soovidest, mitte ei analüüsi kogu sootsiumi põllekandmise-kogemusi ega ülemaailmse kaubandusvõrgu iseärasusi.
 
kurmaan 28. detsember 2015, kl 16.30
mina kasutan põlle! Lemmik on selline, millel ülaosa ka on, pael on 2x ümber piha ja tasku peab ka olema.
Kasutan nii pidupäeval kui argipäeval, kokkan palju ja ikka vett, jahu jms lendab.
 
njahh 28. detsember 2015, kl 16.36
koduriietega pole probleemi, aga põlle läheb vaja siis, kui juba piduriided seljas, aga ikka veel vaja köögis toimetada: praadi lahti lõigata vm taolist teha.
 
vahel ikka 28. detsember 2015, kl 17.06
Põlle panen ette ja rätiku pähe siis kui sügisel hoidiseid teen, kapsaid hapnema panen, üldse kui suuremad söögitegemised käsil. Tavalisel päeval ei näe vajadust, samas meeldiks küll. Põll on mul ilus ja heast riidest mis kergesti ei määrdu.
 
veel 28. detsember 2015, kl 18.25
Samuti kasutan põlle. Meeldib.Lemmik on triibuline rahvariide stiilis. Road tulevad alati maitsvad ...
 
äppukas 30. detsember 2015, kl 14.15
olen lausa igapäevane pöllekandja kuna syya teen perele iga päev. Meeldib vanamoodne traksidega pöll, säästab ka kodukleiti, kindlasti peavad olema minu pollel taskud
 
põllest siis 30. detsember 2015, kl 14.59
kasutan põlle, mis on ülalt lai, kui on söögivalmistamine teistele ja seda mitte niipalju oma riiete kaitseks, kui puhtuse järgimiseks toidu osas.

Ei tahaks, et toidu hulka pudeneb juuksekarv, seepärast ka juuksed seotud-kammitud, põllgi ees, et toit, mis puudutab riideid oleks ilma "lisandita" - mis see ka poleks, mõni kiud või teistpidi - kapsalõhn mu riietel.
 
:) 03. jaanuar 2016, kl 11.47
Mina kasutan ka põlle kui juba piduriided seljas, aga ikka vaja ju viimasel minutil köögis asjatada. Ja sobib ka "sitsilirakas", oluline et oleks koos ülaosaga.
 
kokk 25. jaanuar 2016, kl 16.07
meil samuti igapäevaselt ka koduköögis kasutusel profikokkade põlled. lihtne ja kerge hooldada ja püsivad kaua ilusad.
eespool keegi kirjuas, et oleks ilus vaadata kui mees köögis ülikonnas ja lips ees süüa teeks - minu mees võtab pintsaku ja lipsu ikka ära, keerab särgivarrukad üles, seob põlle ette ja ongi ilus vaadata :)

mis 10 korda riiete vahetamisse puutub, siis kõik ei ole tööl samade riietega, millega kodust minnakse :)
mina nt. käin hommikul kodus hommikumantlis, riidesse panen kui hakkan tööle minema, tööle jõudes vahetan tööriiete vastu, tööpäeva lõpus käin pesemas ja panen jälle riided millega hommikul kodust tulin, kodus tõesti ei viitsi enam kostüümidraamat etendada, võtan vähemaks nii palju et mugav oleks, kui vaja (kui mees pole juba sööki valmis teinud) siis söögitegemise ajaks põll ette ja riideid vahetan alles peale õhtust pesu ööriiete vastu.
n.ö. koduriided, mida vabadel päevadel kannan on mugavad ja sellised, millega võib ka kohe kodust välja minna, nt. kui tuleb pähe shoppama minna.
pakkusime mõnda aega ajutist peavarju ühele eestlannale, kes töötas minuga samas restoranis. no oli natuke naljakas, kuidas inimene nii palju kordi päevas riideid vahetab. hommikul koduriided umbes 8:30-11, tööle minekuks uus kostüüm, tööl tööriided, peale tööd jälle riietevahetus, kodus kohe koduriided paariks tunniks ja siis ööriided. vabadel päevadel kui tahtis koos meiega linna või kuskile sõita pidime pidevalt ootama kuni ta koduriideid linnariiete vastu vahetas :D
 
artist 25. jaanuar 2016, kl 19.07
Põlle panen ette, sest ei meeldi plekid koduriietel.
On olemas nii kodu- kui väljarõivad. Naljakas oleks koju tulles maha visata jope, püksid, kamps ja edasi toimetada sooja pesu väel. Või suvel valges kleidis teha süüa, lösutada diivanil ja telekat vaadata ning samade riietega tööle-poodi lipata.
 
põlleta 25. jaanuar 2016, kl 20.27
ei ole mäkerdaja, seega põlle ei vaja. aga juuksed panen küll kinni. juuksekarvad söögis on üks jubedamaid asju.
aga üllatuseks oli mullegi, et mõni inimene ei vaheta koju tulles riideid ära.
 
... 13. veebruar 2016, kl 10.46
Põll ei pruugi ju olla ainult praktilise eesmärgiga, vaid riideaksessuaar nagu iga teine.

Vanasti olid sallid ka ainult kaela soojendava eesmärgiga, nüüd enam mitte.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!