Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Fetajuust
 
mina 15. märts 2012, kl 15.57
Kui kaua fetajuust külmapis säilib, kuna seda on suur pakk ja ma üksi söön, panen leivapeale, siis muretsen veidi, et äkki juba halvaks läinud ja mina ikka söön.
panin ta karbi sisse, muidu on oma pakendis seal lahtiselt.
ja äkki keegi veel teab vastata selle, et kas fetajuust on väga kaloririkas, ma siin justkui üritan kaalust alla saada, et kas peaks pigem vältima või on see okei?
 
d 15. märts 2012, kl 16.00
kui halvaks läheb, tuleb hallitus peale.aga ega ta vist väga kaua säili, teinekord osta väiksem pakk
 
soovitaja 15. märts 2012, kl 16.20
mina ostan fetajuustutükid õlis (kas ürtidega või oliividega), need on purgis, on küll kallis, aga üsna sageli tehakse neile ka allahindlusi. kui tahad kaalust alla võtta, siis on kasulik süüa kreeka salatit. seda on imelihtne teha. tükeldad hiina kapsa, lisad kurgiviilud, tükeldatud tomati ja poolitatud kivideta oliivid (mustad). lisaks fetajuustu tükid ja seesama õli peale kallata, mille sees feta juust on. toidab hästi ja on igati kasulik. muideks õlis feta juust võib külmkapis seista kuu või isegi rohkem. kui üksi elad, saad sellest endale mitu korda salatit teha.
 
g 15. märts 2012, kl 16.31
aga kalorid on sul ju pai peal kirjas.või sul ei ole?
 
deeve 15. märts 2012, kl 17.51
teen samuti kreeka salatit (kasutan jääsalatit ning lisan ka punase sibula rõngaid). Kuna lisan juustukuubikuid ikka mõnuga, siis tavaliselt pole hirmugi, et midagi külmikusse seisma jääks.
 
Mall 16. märts 2012, kl 11.14
Maitsevahe ja ka konsistentsi vahe on päris suur nendel fetajuustudel, mis on poes müügil õlis ja mis on lihtsalt pakis suure tükina. Mulle meeldib ka see suure tükina müüdav juust - on pehme ja mahedama maitsega. Kuna tegu on soolase juustuga ja see juust ise ongi juba pakis sees ka soolvees, siis mina olen säilitanud nii, et hoian paar-kolm päeva originnalpakendis, mille pealt võimalikult õhutihedalt kinni panen. Kui juustu jääb kauemaks, siis tõstan keeratava kaanega klaaspurki ja kallan peale kerge soolvee. Seisab päris kaua. Korra proovisin hoida ka nii, et panin karpi ja valasin veidi oliivõli peale. Aga mind õli maitse pärast häiris. Üldiselt olen üritanud teha nii, et kui juba paki ostan, siis teen ka selliseid toite, kuhu saab fetat kasutada. Muide, poes tasub vaadata - nii nagu iga juustuga, on ka fetat nii lahjemat kui rammusamat.
 
? 18. märts 2012, kl 14.22
Tehke omale selgeks originaalfetal ja plagiteeritud nn. salatijuustudel. Rahakotisõbralikumas kohas söömas käies sad 100% "feta" pähe valgeid tulisoolaseid salatijuustukuubikuid, mida siis uhkelt "fetajuustu" nime all serveeritakse.
Nii nagi iga lahtine pirukas ei ole pizza, ei ole iga "feta" feta.
 
. 18. märts 2012, kl 17.41
olen loll ja küsin siin targematelt, et milline poes olev feta on kõige fetasem, ehksiis päris.
tahan proovida, kuna teen ise juustu ja ka fetalaadset, siis oleks vaja võrdlusmomenti..
 
. 18. märts 2012, kl 21.14
Päris on lamba- või kitsepiimast (või nende segust) ja valmistatud Kreekas. Kuna EL võttis feta kaitse alla, siis originaalnime võivad kasutada ainult Kreeka tootjad õige retsepti alusel tehtud juustu kohta, kõik ülejäänu on ersats.
http://www.epl.ee/news/melu/feta-juust-jaab-kreeklastele.d?id=50936954
 
. 18. märts 2012, kl 22.02
... niisiis.. kust saaks seda kreeklaste fetat? kas solarisest, nagu nende jogurtitki?
 
. 19. märts 2012, kl 22.10
...
nagu tavaliselt siin.. kõik teavad ja targutavad, aga kui midagi konkreetset küsid siiis on suu vett täis.

KAS eestis on siis üldse saada seda päris õiget fetat??
 
' 20. märts 2012, kl 16.38
Kuna mina ei tea, milline on see nö õige feta, siis ei tea ka, kas teda Eestis on saada. Küll aga ma ei arva, et mujal tehtud hea feta Kreeka omast kehvem on.
Nii nagu šampuseks tohib nimetada ainult seda kihisevat jooki, mis Champanja maakonnas tehtud on, ei ole mujal tehtud vahuveinid, mida šampuseks nimetada ei tohi, sugugi halvad. Vaata, et vahel isegi paremad.
Seega võib julgelt osta poes just seda juustu, mis maitseb ja mitte pöörata sellele tähelepanu, mis ta nimi on.
 
:) 20. märts 2012, kl 17.35
olen loll ja küsin siin targematelt, et milline poes olev feta on kõige fetasem, ehksiis päris.
tahan proovida, kuna teen ise juustu ja ka fetalaadset, siis oleks vaja võrdlusmomenti..
------------------------------------------
Vaata, viimane, kuna küsiti konkreetselt, siis ilmselt maitsmisest päris ei piisa.
Tulebki ise poodides ringi vaadata ja originaalid üles otsida (mitte Poolas toodetud "laadsed", nagu praegu tavaline on - Hellmans`si majonees, pea pooled toorjuustud, pesuvahendid, Marlboro jne, jne).
 
. 20. märts 2012, kl 18.29
vaata.. viimane..
ei ela suurtele poodidele lähedal ja ei tegele poekammimisega.
mõtlesin, et siin poodlejaid ja targemaid ikka lisaks targutajatele ka on... sry..
 
:) 20. märts 2012, kl 19.33
Millest pahameel?
Keegi pole ju targutanud niisama tühja? Kirjutati, mida kujutab endast Feta kui niisugune ja millist toodet võiks üldse võrdluse aluseks võtta, kui juhtud poodi, siis oskad valida tootjamaa ja koostise järgi, et saada võimalikult originaalilähedane. Neidki on erinevaid.
Me ju siin pole tootjad, ostamegi lihtsalt maitse järgi, ka lehmapiimast tehtud feta-laadset ning oleme salatikomponendiga või leivakattega rahul (või ka pole).
Minul näiteks pole aimugi, kas Itaalias sõin originaali või "laadset", ka seda ei tea, mille mees viimati ostis - paha polnud, kirju pakendilt ei vaadanud.
Kui sa ei ela suurtele poodidele lähedal, mida siis soovitada? A&O-des kindlasti Kreeka lambapiimajuustu ei ole.
Kui tahad originaaltooteid leida, et tõega võrrelda, siis pead ikkagi suuremaid poode külastama.
 
quurel 14. veebruar 2016, kl 17.24
Tegin feta-arbuusi salatit. Terve pere nokkis arbuusi tükid ära ja juustukuubikud lendasid prügikasti. No ei meeldi ( tumesinine Fitaki).

Kuna pakist jäi pool alles, siis küsin, et kas kuidagi ahjus toidu peal seda ka kasutate vōi on muid soovitusi?
Salati soovitusi ma ei ootaks, mees krimpsutab nina ja lapsed ei taha - pole mōtet teha.
 
fetake 14. veebruar 2016, kl 19.32
hm.
keeruline seletada seda kõike inimestele, kellel juustude tehnoloogijast aimugi pole.
neile ütleks vaid, et valige maitse järgi.

ma ise teen fetalaadset oma kitsede piimast ja saab väga hea. säilitan maitsestatud õli sees.

piimavaesel ajal olen ostnud kreeka fetat, mis on tükina pakis (viimati prismast)ja siis selle ise endale sobiva õli sisse pannud.
säilib kaua või kuni otsa saab.

küsijale soovitus - pane osa juustust kuubikutena õli sisse ja saad säilivust juurde.. (lisada võid ürte ja vürtse oma maitse järgi juurde. väga nämm saab kui lisada päikesekuivatatud tomateid... mänguruumi küll ja veel)
 
quurel 14. veebruar 2016, kl 20.36
ok, panen ōlisse, millele lisan ohtralt küüslauku, natuke kuivatatud tsillipipart, basiilikut, tüümiani, pune. Ehk tōmbab seal veidigi paremaks ja saan mōnes vormiroas vōi pizzal ära kasutada.
Pole see feta meie perele loodud:)
 
fetake 14. veebruar 2016, kl 20.56
fitakit ei suuda mina ka miskitmoodi süüa:/
 
ww 21. veebruar 2016, kl 14.04
Teeme puust ja punaseks !!!!!!! See on siis jama juust jah ?

http://www.fitaki.com/products/

aga milline on hea ja ÕIGE ??
 
fetake 21. veebruar 2016, kl 22.14
noo siin on õige mitu korda puust ja punaseks tehtud!!

Õige - las see olla, (guugelda, saad teada, kui siinseid vastajaid ei usu.)

HEA - noo see oleneb igaühe maitsemeelest.. ja maitsete üle - teadagi - ei vaielda (vaid kakeldakse).
 
lo 21. veebruar 2016, kl 22.47
Mina ostan sinises pakis 500g tükk, maksab 3...eurot. Salatiga ei jõua ära süüa, on olemas spinati-fetajuustupiruka retsept, tõesti hea.
 
quurel 22. veebruar 2016, kl 14.43
sinises pakis originaal, just see

kasutasin ära kanakastmes, aga mina seda rohkem ei osta. Samas mingis buduaari foorumis peeti seda parimaks fetaks. Maitse üle ei vaielda, egas muud.
 
mai 22. veebruar 2016, kl 17.34
fetat hoitakse vedelikus (mitte olis) ja seisab paar kuud
 
mai 22. veebruar 2016, kl 17.35
kui fetat liiga palju siis vaga maitsev on krevetid feta-kuuslaugu kastmes
 
naxos 22. veebruar 2016, kl 21.12
Leedukate Fetuva (suuremates Maximates müügil) on maitselt ja kontsistentsilt parim. Salatiportsjoni peale võib sealt lõigata viilu (pole vaja kuubikuteks teha,kahvliga saab parajad tükid murendada). Juustuviilule piserdan oliivõli, veiniäädikat ja raputan punet (oregano). Nii meenutab see kõige enam Kreekas söödud Kreeka salatit.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!