Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
kuidas keeta pelmeene ...
 
kats 25. oktoober 2005, kl 14.36
... nii, et need terveks jääksid ja üksteise külge ei kleepuks. Ma ei tea, mis ma valesti teen, aga potist välja võttes on kõik OK. Sõelal nõrgudes aga on pelmeenid üheks käkiks kokku kleepunud. Neid eraldada on praktilieslt võimatu ja kui see õnnestubki, siis liha küll plemeenile sisse ei jää. Kuidas teie pelmeene keedate?
 
Nänn 25. oktoober 2005, kl 14.48
Miks sa neid eraldi nõrutad? Kalla lihtsalt potiserva ja kaane vahelt üleliigne leem ära ja ongi olemas. Muidugi kleepuvad nad kuivades kokku...
Ja keema vala külmunud peast. Mina ostan kilekotis pelmeene ja kui nad on känakaks külmanud, viskan kilekoti korra põrandale ja voila! ongi kõik pelmeenid üketeise küljest lahti :)
 
Margit 25. oktoober 2005, kl 15.13
Keevasse vette külmunud pelmeenid. Kiiresti kuumus uuesti üles keemiseni (et ei vinduks seal sooja vee sees), keedan miski 5-10 minutit ja siis kallan üle potiserva vee ära ja valmis. Mingit sõelaga mängimist ei harrasta. Kokkukleepumise probleemi ei ole esinenud.
 
kkk 25. oktoober 2005, kl 15.14
a pange ikka sorts õli ka keeduvette.
 
Plika 25. oktoober 2005, kl 15.17
Mina ei kalla potist mingit vett ära vaid võtan sealt veest selle kulbiga millel augud sees ja kohe taldrikule.
 
Margit 25. oktoober 2005, kl 15.19
kkk, 15:14- pelmeenid on niigi rasvased, pole neid vaja veel õliga ujutada.
 
kkk 25. oktoober 2005, kl 15.32
kas ma rääkisin ujutamisest?? sortsu all mõtlesin ca kolmandikku teelusikat. ja mismoodi need pelmeenid nüüd nii väga ravased ikka on?
 
tupsik 25. oktoober 2005, kl 15.44
mina ei keedagi, panen kohe pannile - head krõbedad tulevad!
 
einoh 25. oktoober 2005, kl 15.57
mina ka ei keeda, praen pannil. ilusad ja kuldsed tulevad ja on pere lemmikroog kui kiiresti vaja süüa!
 
nell 25. oktoober 2005, kl 15.59
kõige lihtsam ja kleepumisvabam jah vahukulbi või lusikaga potist keeduveest neid urgitseda
 
- 25. oktoober 2005, kl 16.04
pelmeenid on ikka väga rasvased- 300-400 cal/100g kohta
 
susservusser 25. oktoober 2005, kl 16.11
cal sisaldus ei näita veel rasvasust. Õunamahlas on ka kaloreid, aga rasvast pole haisugi. Väidet aitaks ikka veidi paremini tõestada rasva kogus toidus mis ka nähtavasti pakil kirjas.
 
liiza 25. oktoober 2005, kl 16.34
üks variant on selline, kuidas minul on õnnestunud neid kokku kleepumast hoida:

vesi keema, no ühe paki jaoks ikka paar liitrit kindlasti , ühesõnaga pott võiks olla nii suur, et pelmeenid seal vabalt hulpida saavad.....ja siis vette üks puljongikuubik. keeduvesi võiks maitseda pisut lahjem kui supivedelik. no vot, siis keevasse vette pelmeenid ja kuumus väiksemaks. need nn.puljongi-pelmeenid on just tasakesi sussitades paremad. khm..üks pereisa, kus niiviisi tehtud pelmeene pakuti, pistis selle keeduvee ka pärast pintslisse......

niiviisi tehes on parimad välja tulnud mittetraditsioonilise ehk pisipiruka kujuga pelmeenid, vaid just sellised ümmargused või kroogitud, näh, ei mäleta, mis nimi oli, aga eestis tehtud igatahes.

mõnus kaste sinna juurde oli tehtud hapu- ja rõõsakoore segust, vähese sidrunipipra, rohke hästi peenestatud tilli ja peterselliga ja pisikeste marineeritud kurgi kuubukutega
 
liiza 25. oktoober 2005, kl 17.07
näedsa nüüd....mitte ja traditsisioonilise vahel peab tühik olema ja kuubuk=kuubik
:)
 
kats 25. oktoober 2005, kl 17.35
suured tänud teile vastamast.
puljongis keedan neid isegi. ma siis enam ei nõruta. kütan otse potist taldrikule :) mulle endale ka praetud pelmeenid maistevad rohkem (just et krõbedad või nii), aga laste pärast ma ikka veel keedan.
 
paks kass 25. oktoober 2005, kl 19.11
mina keedan kah pelmeene puljongis. kuubiku asemel panen küll supilusikatäie fondi. tundub nagu parem tulevat.

kes siin üürgas, et pelmeenides on 100g peale kuni 400 kcal, toote nimi, palun. enamik pelmeenitooteid, mis meil müügil, on pigem 200 kcal per 100g. mõni olekski ehk rammusamatest huvitet, kui teaks, kust neid saab.
 
laila 25. oktoober 2005, kl 23.37
Ka mina teen nii ja vahel enne seveerimist kuumutan kergelt pannil. Peale natitilli ja riivjuustu.
 
miki 26. oktoober 2005, kl 00.25
meie peres (võib vist õelda, et suguvõsas) tehakse pelmeene nii, nagu liiza teeb..ja külalised ainult kiidavad:)
vahel muidugi praetakse ka.
 
punnu 27. oktoober 2005, kl 16.33
Köige paremad pelmeenid tuleb enne keeta ja pärast praadida koos maitseainetega.
 
owe 22. august 2013, kl 06.21
Praetud pelmeenidega võite kivisõda mängida
 
luud 22. august 2013, kl 08.54
Ma panen külmunud pelmeenid maitsestatud keevasse vette, keedan mõne minuti, tõstan taldrikusse ja söön. Ma söön muide selle vedeliku ka ära, see on väga hea.
Midagi ei kleepu kokku.
 
helle 22. august 2013, kl 10.17
Minu viimase aja tõsiselt meeldiv "pelmeeni leid" olid hinkaalid, mida müüb Maxima. Kilepakend on ülemisest otsast rohelist värvi ja lõbusa mehikese pilt suurelt peal. Analoogne pakend nagu see siin, aga roheline oli viimati, sinist pole näinud enam : http://www.kriisis.ee/allahindlus?id=556407&back2=1&no=1
Mujal ma neid müügil pole näinud - olen küll otsinud.

Esiteks on need hästi liharikkad, ei kee katki ja pole ka kunagi täheldanud, et kleepuksid kokku, kui keedunõust on välja tõstud serveerimisalusele ja vähe pikemalt laual on olnud. Mina julgen küll soovitada. keedan aga nii nagu enamus - soolaga maitsestatud keeva vette, 10 minutit lasen keema tõusmisest keeda ja vahukulbiga tõstan alusele. Meil käib kõrvale puhas hapukoor ja eraldi on viilutatud sibulat, tomatit ja hapukorki - igaüks võtab just seda, mis enim meeldib.
 
mariil 23. august 2013, kl 14.32
helle Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minu viimase aja tõsiselt meeldiv "pelmeeni leid"
> olid hinkaalid, mida müüb Maxima. Kilepakend on
> ülemisest otsast rohelist värvi ja lõbusa mehikese
> pilt suurelt peal. Analoogne pakend nagu see siin
> , aga roheline oli viimati, sinist pole näinud ena
> m : http://www.kriisis.ee/allahindlus?id=556407&ba
> ck2=1&no=1
> Mujal ma neid müügil pole näinud - o

eile läksin spetsiaalselt ostma ja ei kahetse
> len küll otsinud.
>
> Esiteks on need hästi lih
> arikkad, ei kee katki ja pole ka kunagi täheldanud
> , et kleepuksid kokku, kui keedunõust on välja tõs
> tud serveerimisalusele ja vähe pikemalt laual on o
> lnud. Mina julgen küll soovitada. keedan aga nii
> nagu enamus - soolaga maitsestatud keeva vette, 10
> minutit lasen keema tõusmisest keeda ja vahukulbi
> ga tõstan alusele. Meil käib kõrvale puhas hapukoo
> r ja eraldi on viilutatud sibulat, tomatit ja hapu
> korki - igaüks võtab just seda, mis enim meeldib.
 
ppp 25. august 2013, kl 10.41
kkk Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> a pange ikka sorts õli ka keeduvette.


Milleks, kas see annab talle midagi juurde?
Seda õli võib ju kõrvale ka juua kui muidu ei saa.
 
libanõid 25. august 2013, kl 11.04
Keegi ei keela ppp-l õli kõrvale juua, kui lihtsatest asjadest aru ei saa ja siis veel nähvima peab.

Loe ja imesta, kui rumalaid (endaarust muidugi hiilgavalt tarku)inimesi siin ikka liigub. Oskamatu inimene õpib, aga nähviva sähvitsaga on keerulisem.
 
libanõiale 25. august 2013, kl 19.03
aga äkki siis seletad lähemalt?
 
libanõid 25. august 2013, kl 21.24
Aga mis sa pakud, mis see õlitilk keeduvees teha võib?
 
libanõiale 25. august 2013, kl 22.12
Mitte midagi, annab ehk lisaks vastikut õlimaitset.
 
libanõid 26. august 2013, kl 00.50
Jäta siis lisamata, kui vastik maitse tuleb. Peab ikka eriline säästuõli olema, kui 1-3l vee kohta jääb see tl. täis õlimaitset tunda ja häirima.
Ma ise ka iga kord ei pane, aga kui lisan, siis maitset küll ei jää.
 
meil 26. august 2013, kl 22.23
keetmisel lisatakse vette ka loorberileht.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!